Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość mała 24
jak mozesz wogule tak mowic kieruje slowa do matki polki katoliczki---wez ty sie dziewucho lecz na łeb i wszystkie inne ,ktore jadą po klijetkach na tym forum --bo co ? bo przyjechaly zeby zapewnic dzieciom lepszy byt? a ty kurwa umialas od urodzenia angielski? jestes takim zapierdolonym fenomenem to co taki kutafon na takim szroburym forum robi ??? powinnas juz w NASA pracowac wogule --POPIERAM WAS WSZYSTKIE DZIEWCZYNY WALCZCIE O SWOJE DLA WAS DLA WASZYCH DZIECI ---POLSKA WAM TEGO NIE DA A JEZYK OPANUJECIE Z CZASEM CZY ZA ROK CZY DWA ALE SIE NAUCZYCIE--nieprzejmujcie sie slowami jakis kutwfonow --zazdrosnikow i pamietajcie ze polak polakowi wilkiem tu na wyspach ja juz sie przekonalam nie raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dysia76
Witam, Mam pytanko, czy można zwolnic z pracy kobietę będącą na urlopie macierzyńskim? Wiem że normalnie nie mogą mnie zwolnic ale jeśli są to zwolnienia grupowe lub redukcja stanowisk? Starałam się znaleźśc coś na ten temat w angielskim kodeksie pracy, ale był dla mnie mało zrozumiały. Może ktoś wie coś na ten temat. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joaaaaana
A ja mam takie pytanko, moj chlopak pracuje od 2 miesiecy legalnie, czy nam tez beda przyslugowac jakies zasilki???? jak tak to jakie i jak dlugo sie czeka na odpowiedz????? I tu mam kolejne pytanko, ale nie odnosnie socialu, czy wynajmujac mieszkanie od osoby prywatnej tez chca depozyt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do joanny
osoby prywatne tez chca depozyt, bo jest to zabezpieczenie.gdybyscie cos zniszczyli lub nie placili wtedy wam przepadnie , a jesli bedzie okey przy wyprowadzce zostanie wam zwrocony co do benefitow, to radze powysylac aplikacje i jesli wam sie nalezy to dostaniecie, jesli nie to nie, kazda sprawa jest indywidualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorcianatasza25
Hejka dziewczyny !!!!!! Mam pytań chyba ze sto ponieważ z moim facetem chcemy wyjechać do Angli z tym że mamy 4 dzieci w tym córka jest niepełnosprawna no i tak ja jestem po rozwodzie 3 dzieci mam z byłym mężem z tym co teraz jestem tylko jedno.No i tu w polsce nie mamy przyszłości dlatego chcemy stąd wyjechać ale nie wiem jak to załatwić czy jak tam wyjedziemy to czy dostanę odrazu pieniądze na dzieci i gdzie szukać mieszkania nie wiem czy to dobry pomysł bo boję się trochę że nie dam rady powiedzcie co mamy robić gdzie co załatwiać i wogule proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejejeje
Dorcianatasza od razu to nic nie dostaniecie niestety. Najpierw trzeba zalatwic prace, potem rejestracje w HO i NIN. Dopiero wtedy mozna wystapic o pewne benefity. Na dziecko niepelnosprawne dopiero po 26 tygodniach pobytu w UK. Uwierz mi ze tu tez nikt niczego za darmo nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorcianatasza
Wiem że tak od razu nic nie dostanę tylko może żle się wyraziłam,chodzi mi właśnie o to żeby ktoś mi podpowiedział jak i gdzie wszystko załatwić,nie napisałam również że mój facet szuka w Angli pracy i jeśli już znajdzie i wyjedziemy złożymy dokumenty o rodzinne to czy długo się czeka żebym nie siedziała bez kasy tam nie:) No i rejestracje w HO i NIN (o co wogóle chodzi )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaki
duzo mozna dostac wiem to po sobie bo przyjechałam do anglii w 8 miesiacu ciazy i po porodzie odrazu dostałam pieniadze jak cos pisz na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez to proste dorciu
Jak sie nie chce byc bez kasy to sie idzie do pracy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabasterek
Witam serdecznie! Mam pytanko dziewczyny, czy ktoras z was otrzymala w Anglii po 25 tygodniu ciazy ten dodatek healt in pregnancy grant 190 funtow. Ja zastanawiam sie jak to jest z tą rezydenturą, ktora niby jest warunkiem otrzymania zasilku. U mnie sytuacja wyglada tak, ze maz pracuje w uk od 3 lat i ja tutaj u niego jestem z dzieckiem i aktualnie jestem w 25 tc, nigdy tutaj nie pracowalam ale posiadam NIN, ktory byl wymagany aby maz otrzymal Child tax credit . Czasami wyjezdzam do POLSKI na kilka tygodni ale tutaj w uk tez jestem pod opieka lekarska i spotykam sie normalnie z MidWife. Czy ktoras z was byla w podobnej sytuacji i czy dostala ten zasilek. I jeszcze jedno pytanko czy bedzie nam przyslugiwal ten drugi zasilek 500 funtów, o ktory mozna sie starac 11 tygodni przed porodem. Dziekuje bardzo za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Mam takie pytanie , mianowicie obecnie przebywam w polsce z synem polrocznym i chcialabym jechac do swojego chlopaka do anglii zebsmy znowu byli razem w trojke. ja juz pracowalam w angli w sumie dosc krotko bo nie cale trzy mieciace w ciagu ale po zajsciu w ciaze wrocilam do polski i tu urodzilam syna.teraz chcialabym jechac do anglii i zastanawiam sie czy w takiej sytuacji przyslugiwalyby mi jakies swiadczenie na dziecko czy bym moze musiala tam isc na jakis krotki okres do pracy . moj chlopak pracowal w ciagu ponad rok 15 miesiecy ale potem byl kryzys i teraz pracuje znowu przez 4 miesiace czy on moglby otrzymywac jakies swiadczenia na dziecko jesli ja np nie moge?jakie to by byly swiadczenia jakie bysmy mogli dostac?i w jakiej wysokosci , co ile wyplacane. jesli ktos wie to bardzo prosze o odpowiedz:) z gory dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała 24
wydaje mi sie ,ze twoj chlopak powinien jak najszybciej starac sie o HO jesli nie ma ---jesli ma NIN oraz HO to juz niech sklada papiery o CHB-18F tygodniowo na 1sze dziecko oraz w zaleznosci od waszych dochodow jesli nie przekroczyly rocznie od 1kwietnia 2008 do 1 kwietnia 2009 17tys z hakiem to nalezy wam sie WTC I CHTB czy jakos tak ja mam na 2 dzieci 100f tygodniowo --ale to zalezy od zarobkow ---zeby dostac zasilki musisz pracowac min 16 godz tygodniowo majac partnera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRZECZYTAJCIE PIERWSZA STRONE
TEGO TEMATU !!! TAM SA ODPOWIEDZI NA WASZE PYTANIA :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta1161
witam!!! mam takie pytanie.planujemy sprzedac mieszkanie i wyjechac do anglii.moj maz tam bedzie mial prace,a ja z racji tego ze mamy 3ke dzieci bede siedziala w domku,ktory tez juz bedzie zalatwioy.ale do rzeczy...czy dochod ze sprzedary mieszkania bedzie nam sie liczyl do tego aby dostac dodatki??i jakie i jaka wysokosc ich bedzie na 3ke dzieci.laseczkki maja 4 latka ,3 latka i 10 miesiecy.a dochod z mieszkania bedzie jakies 16tys funtow...dzieki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grytkaaa
Owszem, dochod ze sprzedazy mieszkania wlicza sie do podstawy ubiegania sie o benefity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta1161
aha dzieki :) a liczy sie w jaki sposob.ile nie mozna przekroczyc na odobe??no i jak to zrobic zeby bylo dobrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta1161
jest tutaj kto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skladajcie o benefity i wtedy sie okaze czy dostaniecie a najlepiej poczytaj sobie forum naprawde mozna tu duzo rzeczy wyczytac przeciez kazdy przypadek jest inny co z tego ze ktos Ci odpisze jak on mial , wy mozecie miec inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta1161
no racja,ale ja chcialam wiedziec jaka to moze byc suma i czy w moim przypadku po sprzedazy mieszkania dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma 16 tys funtow
oszczednosci dyskwalifikuje w mozliwosci ubiegania sie o benefity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała 24
jesli bedziesz miec gotowke przy sobie --nikt ci tego nie sprawdzi--jesli na koncie i oszczednosci przekroczone 8tys funtow--pozegnaj sie z benefitami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta1161
a co jezeli to bedza pieniadze za sprzedaz mieszkania>>musze zglosic to do polskiego US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelaaa
Witam, jestem tutaj nowa i mam pytanie odnosnie child benefitu,papiery o child benefit zlozylam we wrzesniu ,a oni w listopadzie doslali kolejne papiery by wypelnic odnoscie NIPU i PESELU i adresow zamieszkania w Polsce by sprawdzic czy nic nie pobieramy,mamy juz grudzien i dalej cisza,dzwonilismy kilka razy to nam powiedzieli ze oni czas na sprawdzenie nas maja do kwietnia, a przez to ze tyle czekamy na child benefit zabrali nam housing benefit twierdzac ze to nie mozliwe ze jeszcze tego benefitu nie mamy jesli pobieramy child tax credit,to jakas paranoja,jesli chodzi o child benefit to nic tutaj nie ma to do rzeczy ze dziecko urodzilam w Anglii ?? i czy zwroca mi okres oczekiwania ?? wspomne jeszcze ze z becikowym tez sobie jaja robili cztery razy wypelnialam formularz a oni stale twierdzili ze mi sie nie nalezy chociaz ze pobieralismy wtc ,musialam wyslac im orginal wtc swojego to wtedy nam przyznali. Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelaaaa
Witam, jestem tutaj nowa i mam pytanie odnosnie child benefitu,papiery o child benefit zlozylam we wrzesniu ,a oni w listopadzie doslali kolejne papiery by wypelnic odnoscie NIPU i PESELU i adresow zamieszkania w Polsce by sprawdzic czy nic nie pobieramy,mamy juz grudzien i dalej cisza,dzwonilismy kilka razy to nam powiedzieli ze oni czas na sprawdzenie nas maja do kwietnia, a przez to ze tyle czekamy na child benefit zabrali nam housing benefit twierdzac ze to nie mozliwe ze jeszcze tego benefitu nie mamy jesli pobieramy child tax credit,to jakas paranoja,jesli chodzi o child benefit to nic tutaj nie ma to do rzeczy ze dziecko urodzilam w Anglii ?? i czy zwroca mi okres oczekiwania ?? wspomne jeszcze ze z becikowym tez sobie jaja robili cztery razy wypelnialam formularz a oni stale twierdzili ze mi sie nie nalezy chociaz ze pobieralismy wtc ,musialam wyslac im orginal wtc swojego to wtedy nam przyznali. Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem tutaj nowa i mam pytanie odnosnie child benefitu,papiery o child benefit zlozylam we wrzesniu ,a oni w listopadzie doslali kolejne papiery by wypelnic odnoscie NIPU i PESELU i adresow zamieszkania w Polsce by sprawdzic czy nic nie pobieramy,mamy juz grudzien i dalej cisza,dzwonilismy kilka razy to nam powiedzieli ze oni czas na sprawdzenie nas maja do kwietnia, a przez to ze tyle czekamy na child benefit zabrali nam housing benefit twierdzac ze to nie mozliwe ze jeszcze tego benefitu nie mamy jesli pobieramy child tax credit,to jakas paranoja,jesli chodzi o child benefit to nic tutaj nie ma to do rzeczy ze dziecko urodzilam w Anglii ?? i czy zwroca mi okres oczekiwania ?? wspomne jeszcze ze z becikowym tez sobie jaja robili cztery razy wypelnialam formularz a oni stale twierdzili ze mi sie nie nalezy chociaz ze pobieralismy wtc ,musialam wyslac im orginal wtc swojego to wtedy nam przyznali. Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem tutaj nowa i mam pytanie odnosnie child benefitu,papiery o child benefit zlozylam we wrzesniu ,a oni w listopadzie doslali kolejne papiery by wypelnic odnoscie NIPU i PESELU i adresow zamieszkania w Polsce by sprawdzic czy nic nie pobieramy,mamy juz grudzien i dalej cisza,dzwonilismy kilka razy to nam powiedzieli ze oni czas na sprawdzenie nas maja do kwietnia, a przez to ze tyle czekamy na child benefit zabrali nam housing benefit twierdzac ze to nie mozliwe ze jeszcze tego benefitu nie mamy jesli pobieramy child tax credit,to jakas paranoja,jesli chodzi o child benefit to nic tutaj nie ma to do rzeczy ze dziecko urodzilam w Anglii ?? i czy zwroca mi okres oczekiwania ?? wspomne jeszcze ze z becikowym tez sobie jaja robili cztery razy wypelnialam formularz a oni stale twierdzili ze mi sie nie nalezy chociaz ze pobieralismy wtc ,musialam wyslac im orginal wtc swojego to wtedy nam przyznali. Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agarudi
hej witam ja zlozylam papiery o child benefit na mojego syna (12 lat zostal adoptowany przez nas w czerwu 2009) w czerwcu 2009 a we wrzesniu2009 urodzilam moja coreczke tosie i rowniez wyslalam papiery o chb. najpierw sprawdzali i sprawdzali podanie o mojego syna. od grudnia zaczelam meczyc ich tel zbywali mnie ze nie maja odpowiedzi z polski wiec zadzwonilam do polski i tam pani powiedziala ze papiery zostaly wyslane(te papiery ze nie pobieram zadnych dodatkow na dziecko w polsce a niby jak?? skoro byl adoptowany w czerwcu i to bylo opisane przezemnie w formularzu o chb) wiec znow milion tel wreszcie sie udalo na poczatku stycznia dostalam decyzje o przyznaniu chb na dwoje dzieci z wyrownaniem za okres oczekiwania + 3 miesiace wstecz od zlozenia formularza teraz czekam na pieniadze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Widze ze od nowa musze pisac bo gdzie uciekl moj wczorajszy post ;] Moja sprawa wyglada nastepujaco, jestem w Anglii drugi rok, pracowalam, posiadam Home Office i Insurance Number, przerwalam prace w 6 miesiacu ciazy, ze wzgledow bezpieczenstwa dzidzi. Odchodzac z pracy nie informowalam szefa dlaczego (poniewaz firma prywatna wiec o macierzynskim moglam zapomniec). Obecnie - mam 2m malenstwo, mieszkam z "parnterem", nie pobieramy zadnych dodatkow, nawet nie wyslalam jeszcze o becikowe, bo na pieniadzach mi nie zalezalo. Jednak teraz moja sytuacja sie zmienila i postanowilam odejsc od ojca dziecka. Uwzglednie jeszcze ze przy rejestracji nie podalam nazwiska ojca, bo moglabym miec pozniej problem z wyrobieniem paszportu. I otoz chcialam sie dowiedziec jaka pomoc moglabym uzyskac od panstwa, by moc zaczac zyc normalnie.. Na dzien dzisiejszy nie moge odejsc bez jakiejkolwiek pomocy finansowej, poniewaz nie mam pieniedzy na utrzymanie, i czy zglaszajac swoja osobe do panswa mam podawac juz jako samotna, czy nie, bo poki co jestem zmuszona do mieszkania z nim... Z gory dziekuje za zyczliwe odpowiedzi! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×