Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość agarudi
zle zrobilas nie ubiegajac sie o maciezynski w pracy nie wazne czy firma prywatna czy nie maciezynski ci sie nalezy .jezeli nie przepracowalas u danego pracodawcy odpowiedni dlugiego czasu i nie nalezy ci sie statutory maternity pay mozesz ubiegac sie o maciezyniski z job centre wtedy to jest maternit allowence ktory nie rozni sie niczym od smp tyko nazwa ( roznica jest w pierwszych 6 tygodniach bo z pracy otrzymujesz 90% wynagrodzenia a z job centre 120 f natomiast po 6 pierwszych tygodniach ta kwota jest rowna dla wszystkich i wynosi 120f przez okolo 9 miesiecy oczywiscie tygodniowo) mosisz isc do job centre i zapytac czy ciagle ci sie to nalezy i jesli tak wypelnic papiery. dwa wyslij papiery o child benefit jest to 20f tygodniowo zrob to jak najszybciej bo na to czeka sie dosc dlugo ok 6 miesiecy w tej chwili. jezeli chcesz sie wyprowadzic mozesz starac sie o mieszkanie z coucilu jako samotna matka masz szanse je otrzymac nie wiem gdzie mieszkasz i jak jest czas oczekiwania u ciebie. w mniejszych miejscowosciach jest szybciej a jako samotna matka masz duza szanse zeby je otrzymac w miare szybko. mozesz tez cos wynajac i starac sie o roznego rodzaju doplaty i ulgi w council taxie doplate do czynszu i rachunków. mysle ze mozesz kwalifikowac sie rowniez do guardian allowance ale do tego potrzebny jest ci numer child benefitu wiec wyslij papiery jak najszybciej polecam ci strone job centre pluse http://www.jobcentreplus.gov.uk i zakladke o benefitach tam mozesz sie rozeznac w sytuacji pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agarudi
a co do tego jak masz wypelniac papiery to nie wiem mysle ze tylko na siebie ale zapytaj w job centre albo jeszcze lepiej idz do lokalnego citizens advice bureau oni udziela ci wszelkich informacji pomoga wypelnic papiery itd. na tej stronie mozesz znalezc adres tego biura w twojej miejscowosci http://www.citizensadvice.org.uk/ pomoc od nich jest darmowa wiec radze skorzystac sa to prawnicy oraz kompetentni ludzie ktozy znaja sie na zeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam pytanie. Pracuje razem z moim partnerem w UK od wrzesnia 2009, pod koniec marca musielismy sie przeprowadzic ze wzgledu na to, ze skonczyly nam sie kontrakty, teraz moj partner ma nowa prace, ja miesiac temu dowiedzialam się ze jestem w ciazy, obecnie jest to 3 miesiac ciąży, chcialabym podjac prace, tylko zastanawiam sie czy muszę o mojej ciazy informowac pracodawce, bo jesli tak to nie mam zadnych szans na otrzymanie tej pracy, a jesli nie bede pracowac to nie beda mi przyslugiwaly zadne benefity jedynie pozniej po porodzie na dziecko. nie wiem co mam robic, czy ktos z Was byl juz w takiej sytuacji? jesli tak prosze o rade, bo juz sama nie wiem czy lepiej zostac w anglii czy wracac do Polski. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej wracaj do polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej wracaj do polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miilooo
Witam Mam 23 lata, pracowalam w londynie przez rok(w trakcie roku dziekanskiego), lecz wrocilam na studia do polski. Za miesiac skoncze studia, jestem w 2 miesiacu ciąży. Moj narzeczony pracuje w anglii, zarobki ok 21 000f/rok. Po otrzymaniu dyplomu polece do Londynu, wątpię abym znalazła pracę w 4 czy 5 miesiacu ciąży... więc chyba będziemy musieli się wspomóc benefitami... O jakie benefity ja, jako niepracująca kobieta w ciąży, mogę się starac?? A o jakie mój narzeczony, jako osoba pracująca 45 h/tydzien, i ojciec dziecka. Wiem,ze jako niepracujaca osoba o niektore dodatki starac sie nie moge. Czytam juz tak dlugo o tym wszytskim i coraz bardziej zaczyna mnie to meczyc:] Narzeczony podpisze kontrakt na dom z agencja, mieszka tam wiecej osob, my bedziemy miec 1 pietro, mam nadzieje,ze agencja nie wypowie nam najmu kiedy sie wprowadze.... Bylabym wdzieczna za porady....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupupupupuu
dd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia2377
Witam ,oj dawno tu nie zagladalam ,bo mam juz wszystko za soba:)) Jesli chodzi o dodatki dla kobiety w ciazy to mysle ze jestem na bierzaco bo starala sie o nie moja przyjaciolka,wiec zaczne od tego ze przy dochodzie 21000 rocznie do WTC sie nie kwalifikujecie bo z tego co wiem to para nie moze przkroczyc 17500ł brutto w roku podatkowym,a ten zasilek otwiera droge do wielu innych chociazby do otrzymania 500ł za urodzenie.mozesz natomiast starac sie po 26 tc o zasilek w wysokosci 190 ł nalezacy sie kazdej kobiecie w ciazy,to nie jest tak ze rodzac w Anglii benefity spadaja lawinami trzeba naprawde spelnic wiele postawionych warunkow, a glownym jest niestety dochod i musi byc naprawde niski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helenka_ha
No fajnie, a u nas w kraju jednak jest troszkę inaczej,tutaj trzeba samemu opłacac sobie składki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 4 dzieci szkolnych i jestem obecnie w ciąży 4 miesiąc chciała bym wyjechać do anglii wiadomo też że jeżeli wyjadę to do pracy od razu nie pójdę bo jestem w ciąży co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co robic co robic
Nie wyjezdzac. Z czego sie chcesz utrzymac z piatka dzieci nie pracujac? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama tam mieszka i pracuje od marca moją młodszą siostrę zapisała tam do szkoły i myślałam żeby wyjechać do niej dzieci też zapisała bym tam do szkoły potem tam urodziła nie wiem jak tam jest z pomocą socjalną czy nie pracując mogła bym się starać o jakieś zasiłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moglabys
praca to podstawa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unhappyperson
witm ja wraz z mezem tez zdecydowalismy sie na wyjazd do Anglii, maz znalazl prace w restauracji a ja ze wzgledu na szkole zostalam do ukonczenia egzaminow i dolaczylam do niego po 3 miesiacach, pierwsze 2 tygodnie mieszkalismy w tzw staffhousie nad restauracja, a z zaoszczedzonych przez te 3 miesiace pieniedzy wynajelismy pozniej mieszkanko, po moim przyjezdzie zarejestrowalam sie u poloznej i zaczelam starac sie o pieniazki, skladalismy aplikacje na housing benefit, council tax benefit i child benefit, po trzech miesiacach dostalismy pozytywna odpowiedz podkreslam ze wszstkie papiery wysylalam w imieniu meza bo ja nigdy tu nie pracowalam, housin benefit czyli na wynajem dostalismy tyle ze doplacalismy oko 20 funtow , council tax na straz pozarna, policje itp dostalismy bardzo duzo wiec doplacalismy 6 funtow miesiecznie, i na dzidzie dostalismy 20 funtow tygodniowo wiec dalo sie zyc dodam jeszcze, ze zwrocili nam za te trzy miesiace oczekiwania wiec bylismy bardzo szczesliwi i wdzieczni bo faktycznie bez tych benefitow bylo kiepsko, jesli to wasze pierwsze dziecko i jedyne przysluguja wam dwa pokoje. pozdrawiam cie i mam nadzieje , ze pomoglam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaczek219
Witam wszystkich! Jestem samotna matka z 2 dzieci( bliznieta) 4 latka:) Syn ma stwierdzony autyzm. dostaje zasileki i swiadczenia z czego nie moge podjac pracy. Placa mi za siedzenie w domu ale mimo wszystko to malo bo duzo idzie na leki na podroze do wiekszych miast:( Jak wyglada to w Anglii czy ryzykujac wyjazdem z dziecmi jest mozliwe tam lepsze zycie chodzi mi o finanse i opieke lepsza na dziecko niepelnosprawne. ile kosztuje wynajecie mieszkanka malego i czy faktycznie trzeba conajmniej rok przepracowac by dostac cokolwiek jakikolwiek grosz od panstwa? prosze o pomoc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jovika
dziewczyny, mam pytanie, ja urodziłam dziecko w uk, ale jak skończyło 9 mies wróiłam do polski. napisałm do home office ze nie pracujemy w uk, tylko w polsce, i nie chce juz wtc i przestali przysyłać, ale ciągle przysyłaja chb na dziecko urodzoine w uk, choc pobieram rodzinne w posce na 2 dzieci (2 dziecko przyszło na swiat w poslce). Nie wiem, gdzie zglosic, zeby nie przysylali dalej, bo nie chce potem placic kary i odsetek, mialyscie taka sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam takie pytanie jeżeli ktoś wie proszę o odp wraz z mężem mamy 4 dzieci jestem teraz w ciąży i termin mam na 31 styczeń mąż dostał propozycję wyjazdu do anglii będzie miał pewną pracę a ja mam do niego z dziećmi dołączyć jeszcze przed porodem mąż wszystko sobie tam pozałatwia nr itp a ja przed porodem mam jechać i urodzić tam tylko że ja nie będę miała tego nr ubezpieczenia i co dalej lepiej żebym została w polsce czy jechać jeżeli wiecie proszę o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pije kawe sama
Wie ktos jak wyglada sprawa Chb I INNE JEZELI MÓJ PARTNER NIE JEST OJCEM DZIECI JA NIE PRACUJE ZE WZGLEDU NA NIEPEŁNOSPRAWNOSC SYNA ,CZY ON MOZE SKAŁADAC APLIKACJE NA CHB I INNE??ON PRACUJE LEGALNIE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoladka
Nie musisz pracować by składać aplikację na CHB bo należy się na każde dziecko niezależnie od tego czy pracujesz czy nie. Sama mam 4 dzieci w tym dziecko z autyzmem. Nie wiem co masz na uwadze pisząc,,czy na resztę benefitów może składać aplikację Twój partner,, jeżeli chodzi o hausing benefit,coucil tax benefit,working tax benefit czy children tax benefit to zapewniam Cię,że tak.Nie ma nic do rzeczy,że nie jest ojcem Twoich dzieci jeżeli mieszkacie razem.Najważniejsze,żeby pracował,to jest podstawa do zasiłków. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwcia2222
hej wiecie może jaką kwotę dochodu na rodzinę nie można przekroczyć by starać się o WTC.????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhywtaf
coś do 17000f na parę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwcia2222
a nie więcej?? na internecie niema konkretnej kwoty której niemożna przekroczyć by się zakwalifikować do WTC,znalazłam że to indywidualnie się liczy więc moze ktoś miał podobną sytuację i dostał. my w zeszłym roku mieliśmy 20000f i tylko CTC mam dali, w tym roku będziemy mieli ok 18700f czyli mniej więc nie wiem czy się zakwalifikujemy? ja pracuje tylko 16godz a mój mąż 40godz na tydz wymieniamy się przy 8 miesięcznej córeczce. jeżeli ktoś miał podobnie piszcie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klapska
What are the income limits for getting tax credits? The total annual income limits that generally apply before your tax credits are reduced or stopped altogether are as follows: * if you have children it is 58,000 - this will go down to 41,000 from 6 April 2011 * if you're single without children it is 13,000 * if youre in a couple without children it is 18,000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klapska
macie dziecko wiec wasza sytuacja jest inna niz pary bez dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwcia2222
czyli mamy szanse by dostać WTC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwcia2222
czyli mamy szanse dostać WTC? dochody nasze będą wynosić ok 18700f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nhywtar
chyba raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klapska
oczywiscie, ze macie. Macie dziecko wiec jest inny limit zarobkow dla was niz dla par bezdzitenych czy tez osob samotnych. A do tych co maja jedynie do powiedzenia cos w stylu "chyba raczej nie" gowno wiecie wiec moze sie nie odzywajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klapska
limit 18000 jest dla pary bez dzieci, z dziecmi limit jest 41000 od kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×