Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość monisia1994
Ja chcę sobie zrobić kolczyk w pępku, wiem, że może boleć i się paprać, ale jakoś przeżyję. Mój jedyny problem to to, że moja mama się nie chce zgodzić (mam niespełna 16 lat i uważa, że to za mało). Ma ktoś pomyśł jak ją mogłabym przekonać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolczyki robi się od 16 roku życia więc jesteś już kolczykowo pełnoletnia;D hehe ;). ja nie moglam mamy przekonac ale jakos mi sie udalo;P... powiedziala za jek bede miala czerwony pasek na swiadectwie to bd mogla sobie zrobic.;D mam kolczykjuz trzeci dzien i wyglada slicznie. jak bym go zrobila ze 2 miesiące temu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc. Dzisiaj mija tydzień, kiedy zrobiłam kolczyk. Nie bolało tak bardzo ;) Zapłaciłam 50 zł + kolczyk ze stali ch. (kwestia 8-9 zł np. na allegro). Świetnie się goi, polecam smarować trybiotykiem + solą fizjologiczną. Tylko muszę teraz zadbać bardziej bo w środę go trochę przygrzałam na słońcu i teraz mam takie czerwone wokoło :) ale ogólnie bardzo polecam. Sama mam 15 lat i nie było problemów z przebiciem :) a mamie nie powiedziałam :) w razie czego piszcie na : aleksandra191@onet.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ałć.heh
mi kumpela robiła za 5zł heh macie jakeś fajne strony z kolczykami do kumpienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julkaa . ; )
Ja Kolczyka w Pępku Robiłam 5 dni Temu ; )) Robiony Był u kosmetyczki ale naprawde doświadczonej ; )) Ból Przy Przekuwaniu nie był taki mocny .. Myślałam ze bedzie bolało mocniej ; D . Po Przekuciu Bolało Troszeczke tylko ja zginałam brzuch . Mam Go 5 dni i jak na razie wszystko Jest Super ! Wogóle nie Boli .. NIe jest zaczerwienione nic . ! Jak bym Sie na tym Troszke nie znała powiedziala bym ze już jest zagojone .. NAPRAWDE POLECAM KOLCZYKA W PĘPKU efekt jest fantastyczny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justysia :)
Cześć wszystkim :) Bardzo bym chciała sobie przebic pepek ale bardzo się boję niech mi ktos napisze prawde jaki jest ból przebicia i jaki po przebiciu.Jak długo sie goi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakusia14
Ja mam 14lat i mam już kolczyka w pępku 12dni zapłaciłam 98zł z kolczykiem, samo przekłucie mnie nie bolało,jak zawadzałam to owszem bolało teraz się boje ze dostane zakażenia bo od ok5dni leci mi trochę ropa czy jest to normalne zjawisko ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BymBum
Kolczyka mam już ponad rok , i neistety jakis czas temu zgubiłam i wsadziłam gdzieś około po miesiącu i teraz jest gorzej niż po zabiegu, całe czerwone i ropa leci . poradzcie coś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patinati
bym bum może masz jakiegos z kiepskiego materialu kup ze stali chirurgicznej :) ja przebilam sobie wczoraj i narazie chyba jest ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BymBum
w sumie może racja :) dzięki ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madxii
Hej Dziewczyny :* ja też, jak większośc z Was planuje przebić pępek . Chce to zrobić w salonie ale mama uparła się ze sama mam kupić kolczyk . Z tego co czytałam na różnych forach to piszą , że najlepszy kolczyk (jak na pierwszy raz, tzn do przekłucia) będzie kolczyk z tytanu :) też takiego używałyście ? Mam pytanie co do tego gdzie mogę go dostać i ile będzie kosztował ? Dzieki za odpowiedz ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja ;)
hey ;) ja tez od tygodnia mam kolczyka w pępku. Również nie nic nie bolało ;)) był robiony w nietypowych warunkach, ale jestem zadowolona... głównie to chciałam zapytać przez ile nie mogę się opalać i kąpać nad jakimś zalewem np ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcielinkaa. =*
siemankoo . ;) ja chciałamm sb zrobić kolczyka w pępkuu, ale po tymm co tu przeczytałam, że bardzo boli i długo się goi, to zrezygnowałam . ;d nie chcę cierpieć jakieś 2 msc. z powoduu mojej zachcianki . ;p ale przyznam, iż pięknie to wygląda. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AngeluSs
Hej ; * A ja właśnie sobie bd robić kolczyka ale za jakis rok dwa. Strasznie mi się to podoba i nie patrzę na modę. Robię oczywiście w studiu. Tylko mam do was pytanie czy studio Valhalla Tattoo jest dobrym studiem.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AngeluSs
do Madxii Nie wiem gdzie oprócz w studiu można kupić kolczyka... Ale moje koleżanki kupywały NOWE kolczyki na allegro sprawdzałam i kolczyk z tytanu kosztuje tam 21zł z przesyłką niecałe 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AngeluSs
do monisia1994 Zabież mame na basen i pokaż jej jak ładnie wyglądają kolczyki w pępkach. Powiedz jej że zrobisz go w profesjonalnym studio gdzie wszystko jest sterylne.! Obiecuj że bd o niego dbala i nie bd narzekała gdy Cię bd bolał. A gdy bd się coś działo poważnego to kolczyka wyjmiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagstyn_97 to, że masz kolczyk to nie znaczy, że dużo przekłuciu i pielęgnacji wiesz. Najwidoczniej jest to mało profesjonalne studio. Chcesz profesjonalnego studia. To masz tutaj link do studia numer 1 w Polsce www.tattoo.biz.pl gdzie dokładnie masz opisane jak powinno się dbać o świeże przekłucie. Jakbyś chciała wiedzieć to wymogiem Unii Europejskiej jest to aby w każdym takim salonie do przekłucia zakładano kolczyk TYTANOWY, gdyż jest w 100 % przyswajalny przez organizm. Stan chirurgiczna może wywołać uczulenie bo zawiera śladowe ilości niklu, osobom uczulonym nawet taka ilość może wywołać poważne uczulenie i nie będzie się goić. Trybiotycu się nie używa do przekłuć bo to jest 3 składowy antybiotyk. Czy jak masz katar to też na wszelki wypadek bierzesz antybiotyk? Bo wątpię. Można użyć antybiotyku ale tylko wtedy kiedy zaczyna się babrać przekłucie i to musi być maść której skład to tylko 1 antybiotyk a nie 3. Wody utlenionej się nie używa bo wysusza skórę, przez co utrudnia gojenie. Do pielęgnacji można używać soli fizjologicznej, Octeniseptu (też można gdy przekłucie zaczyna się babrać), rumianku bądź BPA Safe Solutions. Więc prosze nie pisz głupot, bo chyba Ci mózg przebili razem z tym pępkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sól fizjologiczna to nie jest woda z solą a Octenisept to nie woda z octem. Użyj wujka google zanim wypuścisz się z takimi głupotami. Boże widzisz, a nie grzmisz. DZIEWCZYNY! Ból to kwestia indywidualna. Kolczyk ze stali chirurgicznej czyli stal 316L będzie dobry dla osób które wiedzą, że NA PEWNO nie mają uczulenia na nikiel (srebro zawiera nikiel więc jeśli nie możecie nosić srebra, stal chirurgiczna może was uczulić). Tytan powinny wybrać osoby które mają alergie na nikiel i te które nie są pewne czy ją mają czy nie. Pamiętajcie 50 % to dobre wykonanie kolczyka a drugie 50 % to dbanie o niego. Takie przekłucie goi się do 6 miesięcy, czasem przez pierwszy miesiąc jest wszystko okej a później zaczyna się paprać. Więc piszę jeszcze raz żaden TRYBIOTYC, żadna woda utleniona czy spirytus. Przez pierwszy miesiąc żadnych kąpieli w akwenach wodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AngeluSs
do KlauDDynka69 Można używać tribioticu po przekłuciu ponieważ pomaga on zagoić się ranie. Wiem, wiem nie używam antybiotyku żeby nie dostać kataru. Ale to jest zupełnie inny przypadek... Tutaj przebijaja Ci ciało i trzeba smarować maścią żeby się szybciej zagoiło. Nawet osoba która przekłuwa Ci miejsce mówi żeby smarować tribioticiem. A ty sobie wyjaśniłaś tak że to jest maść z antybiotykiem i antybiotyku nie stosuje się na 'zaś'. A antybiotyk w maści to co innego niż antybiotyk dożylnie lub w tablektach... A jak już mówisz o tym katarze to Ci powiem że niektóre krople do nosa też są z antybiotykiem bo sama ich używam . Także niewprowadzaj dziewczyn w błąd.! Do pielęgnacji można używać też soli fizjologcznej (20-30 gr jedna ampułka) lub barosolu (5-7zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :(. Miałam kolczyka w pępku przez pół roku. I na początku było wszystko ok. Ale po pół roku skóra mi zaczęła 'wypychać' ten pępek i wkońcu przedarł sie przez skóre i wypadł mi na podłoge. (nie bolało ale miałam strasznie dużego strupa i dużo ropy). Teraz już sie zagoiło i mam blizne ohydną. Mimo wszystko chce sobie zrobić jeszcze raz kolczyka. Myślicie że mam nieodpowiednią skóre do pircingu? bo w nosie też mi sie nie przyjął kolczyk ;(;(. Wogóle moge jeszcze raz zrobić kolczyka w pępku na takiej bliźnie? :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :(. Miałam kolczyka w pępku przez pół roku. I na początku było wszystko ok. Ale po pół roku skóra mi zaczęła 'wypychać' ten kolczyk i wkońcu przedarł sie przez skóre i wypadł mi na podłoge. (nie bolało ale miałam strasznie dużego strupa i dużo ropy). Teraz już sie zagoiło i mam blizne ohydną. Mimo wszystko chce sobie zrobić jeszcze raz kolczyka. Myślicie że mam nieodpowiednią skóre do pircingu? bo w nosie też mi sie nie przyjął kolczyk ;(;(. Wogóle moge jeszcze raz zrobić kolczyka w pępku na takiej bliźnie? :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny... To znowu ja... ;d Mam do was prośbę... Nie róbcie sobie kolczyków u kosmetyczki pistoletem. W tym pistolecie nie zmienia się igiełki,bo tylko uszy się nim przekłuwa. Może i wychodzi taniej, ale to się o wiele dłużej goi. Ja robiłam (już pisałam wcześniej) w studiu tatuażu i kolczykowania w Gdyni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagstyn97 błagam Cię nie wypowiadaj się jak nie wiesz nic na ten temat. Takie głupoty piszesz. W pistolecie NIE MA IGŁY. Nie używa się go ponieważ w pistolecie skórę przebija kolczyk który jest od razu zakładany, jest on tępo zakończony i wręcz rozrywa skórę.Kolczyk jest nieodpowiedni, a na dodatek pistoletu nie da się wysterylizować. Dlatego między innymi nie używa się pistoletu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AngeluSs to Ty moja droga wprowadzasz w błąd. Modyfikacją ciała interesuję się od 10 lat. Głownie piercing & tattoo. Moja wiedza opiera się na czytaniu odpowiednich pism, profesjonalnych forum (a nie takie jak kafe). Na swoim ciele mam nie jeden kolczyk, i nie jedną godzinę spędziłam w jednym z najlepszych studio piercingu w Polsce. Sama też przekłuwam od czasu do czasu więc muszę mieć odpowiednią wiedzę na ten temat. więc zapewniam Cię. trybiotycu się nie używa. A jeśli mówią tak w salonie to salon jest do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S owszem trybiotyc pomaga szybciej goić się ranom. Tyle, że nie zwróciłaś chyba uwagi na to, że jest to przekłucie wykonane STERYLNIE, więc nie ma potrzeby aby używać antybiotyk. Dopiero gdy zacznie się przekłucie babrać. Inna sytuacja jest kiedy się przetniesz, albo nawet kiedy masz szytą tą ranę przez chirurga to antybiotyk i tak dostajesz bo jak już wcześniej wspomniałam chodzi o tą sterylność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolczykara :D
Cześć.Mam 14 lat i 2 tygodnie temu przekułam sobie kolczyk w pępku.Przekułam w salonie kosmetycznym i zapłaciłam 80 zł ale w tej cenie był kolczyk ze stali chirurgicznej,Całe przekłucie trwało jakieś 7 minut i nie bolało wcale tak mocno( musze dodać ze miałam robione bez znieczulenia) poziej bolało godzine po zrobieniu.Teraz ładnie się goi i pięknie wygląda.POLECAM ! Ale tylko w salonach a nie u kolezanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sama sb przebiłam pępek wczoraj(właściwie dziś o północy xD) tak na nocke.. Kupiłam sobie najgrubszy wenflon w aptece (pomarańczowy) zapłaciłam za niego śmiesznie mało (1.50).. za kolczyk zapłaciłam 33 zł u Jubilera.. wzięłam 3 kostki lodu włożyłam w sreberko przez 20 minut przytrzymywałam przebiłam wenflonem i wsadziłam kolczyk w wenflon i powoli wyjmowałam żeby mi kolczyk się wpasował.. zakręciłam i gitara jeszcze mi się nie paprze.. mam nadzieje, że tak zostanie.. a lód całkowicie mnie znieczulił i nic nie czułam..tylko trochę teraz czuje ale po 2,3 powinno przestać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia hehe
ja robilam sama i co ? jakos poszlam do kosmetyczki na depilacje wloskiem to widziala ze mam kolczyk swierzo robiony i powiedziala ze wyglada jak bym byla go robic u kosmetyczki . czyli waszym zdaniem zawsze trzeba zj.eb.ac sprawe .? jakos ja go zrobilam dobrze wiec wychodzi n to ze zalezy kto czym mysli ,! mam go juz 4 miesiace i bylam u dermatologo i mowil ze moze zmienic kolczyk na inny .. ; ) a wiec czekam na wyplate i jade na zakupy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia hehe
do julia kotek : ja tez robilam sama i to wpodobny sposob tylko ze o godz 22 ;p a wiec kupilam sobie w aptece igle z werfronem a kolczyk mialam wczesniej kupiony wzielam do woreczka pare kostek lody i trzymalam w okolicy pepka przez jakies 15 min i potem nie bylo czasu sie zastanowic i poprostu kuzynka mi naciagnela skore a ja zaczelam kuc , nic nie bolalo tylko ze skora na brzuchu jest troche gruba i ciezko sie przekuwalo ale dalam rade i jestem zadowolona a zreszta pisalam to wczesniej . ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×