Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maturzystka77

odrabianie stażu na wakacjach

Polecane posty

Gość maturzystka77

Mam pytanie...jak to jest ze stażem absolwenckim???Przed chwilą mama zagięła mnie pytaniem czy będę teraz odrabiać sobie staż. Właśnie konczę szkolę i mam wakacje az do 30wrzesnia...mogłabym wykorzystać ten czas ale..nic nie wiem na temat stażu.Jak to jest....trzeba go odrabiać przez 3 miesiące?i ile płacą? A kiedy najlepiej sobie odrobić?A gdzie mozna pracować? Tylko w biurze, typu gmina np.,czy tez grozi mi odrabianie stażu jako sprzątaczka na przyklad:)?Proszę o porady.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatek
no ja tez w te wakacje bede robic stac:] jak juz masz swiadectwo ukonczenai szkoly to musisz isc do urzedu pracy zerejstrowac sie jako bezrobotna, no a tam juz jest pelno ogloszen ze poszukuja kogos na staz, najczesciej chodzi o prace biurowa. stawka jest wszedzie taka sama albo podobna - ok.520zl / miesiec. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maturzystka77
Hej sałatek, a ile trzeba ten staż odrabiać???Na pewno 3 miesiące? A jeśli mi zaproponują staz w jakimś miejscu któro mi się nie spodoba to mogę zrezygnować albo zmienić bez konsekwencji????Proszę napisz coś więcej...Ty już masz załatwiony ten staż? A ile godzin dziennie muszę odpracowywać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
Ej nie ma tak jak sobie wyobrażacie ze na czas wakacji ktoś sobie pojdzie na staz. Nikt was nie skieruje jesli powiecie ze chcecie tylko na czas wakacji:) Rejestrując sie w urzedzie pracy masz prawo do stazu. Na ogól są one podpisywane na 6 miesiecy. Jesli zrezygnujesz ze stazu to bedziesz zwracac koszty. Mozna zrezygnować ze stazu ze względu na podjęcie pracy (tylko i wyłącznie). Będąc na stazu przysługuje tzw. stypendium w wysokości 100% zasiłku (ok. 450 zł na reke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
Na stazu jestes 8 godzin dziennie (tyle ile normalnie w danym zakładzie). Wiesz... teoretycznie pośrednik moze Ciebie wyłączyć jesli odmówisz propozycji stazu (na 3 miesiące). W praktyce jednak baaardzo rzadko sie to robi, mi sie to jeszcze nie zdarzyło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rymcymcym
a co to , jakis obowiązek odbywania stażu jest teraz? Jak moi rodzice byli młodzi , to faktycznie musieli odrobić jakieś prace społeczne - sadzić drzewka albo coś takiego. Przywrcono coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do maleńka 21
to nie jest obowiązkowe a co wiecej nic to nie daje mówi się że potem niby łatwiej pracę znaleźć jak się ma staż odrobiony ale w praktyce raczej sie to nie sprawdza teraz z pracą jest tak ciężko że tylko znajomości mogą ci pomoc poza tym u mnie w miescie nawet stażu bez znajomości nie dostaniesz :O podam przykład : składałam papiery w urzędzie miasta i pani mi powiedziała, że owszem potrzebują ale mam zły kierunek studiów (FINANSE PUBLICZNE) a potem się dowiaduję że przyjęli dziewczynę po TECHNOLOGII ŻYWIENIA :O więc sorry ale wydaje mi się, że mój kierunek był bardziej odpowiedni :P zresztą do przybijania pieczątek i latania z papierami każdy by się nadał no ale niestety nie miałam znajomości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maturzystka77
upupupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heyy jestem po maturze po LO ZY MOGE DOSTA STAZ jesli pojde do urzedu pracy zy po Lo przysluguje staż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik Up
tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja obecnie jestem na stażu w Ośrodku Opieki Społecznej. Jasne ze mozesz dostac staż po L.O idziesz do Urzedu Pracy rejestrujesz sie, wpisujesz sie na liste ze chcesz iść na staż, ale tym sposobem czeka sie bardzo długo i najczesciej nic z tego nie wychodzi, lepiej szukać na własną rękę u pracodawców. Na staże również przyjmują do sklepów ale tak nie radze szukać gdyż zazwyczaj wykorzystują stażystów szczególnie prywatni pracodawcy, najlepsze miejsce to jakaś państwowa placówka. Ja na mój staz nie narzekam, nauczylam sie juz wiele rzeczy i jestem zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolwentka LO
1) czyli jak to jest np z 4-miesiecznym stazem?? czy mozna zrobic tak ze teraz 4 m-ce a potem dokonczyc?? ja sie nie lapię w tym wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej nie dają stażu na 4 miesiące, dają od 3 miesięcy ja dostałam na 8, wiem ze zdarzały sie też na rok ale rzadko. Nie można tak na raty, jeśli Ci przyznają masz jasno napisane od kiedo do kiedy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolwentka LO
i nie mozna robic drogi raz? hmmm... to moze lepiej po studiach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no drugi raz raczej nie:/ jeśli wybierasz sie na studia dzienne to o stażu nawet nie myśl, jeśli zaoczne to spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joyu
staz to lipa na maksa!!!!nic niedajaca praktyka!!!!ja odbywam staz ns szczescie nic nierobie tyle tylko ze musze 8 godzin siedziec na du............!!!!!kasa tak marna ze szok!!!jestem na stazu miesiac i kombinuje jak to zerwac by niezwracac kosztów!!!!chyba zachoruje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justii20
Ja jestem na stazu od 3 dni i mam dosc!!Poszlam do supermarketu bo nie mialam wysjscia.... i teraz co??Wykorzystuja mnie do wszystkiego nie mam czasu zjesc, skorzystac z toalety.... Czy moge zerwac umowe??Bo nie dostalam jeszcze zadnych pieniedzy od urzedu pracy.....Prosze o pomoc bo nie mam juz sily:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dobrze
a jak to jest po studiach - tez koniecznie trzeba zrobic staz czy mozna od razu do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisac czy nie
o jaka biedna... trzy dni ledwie przepracowała i ma dośc oj bidulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam88
Hey mam pytanie czy staż trzeba odrabiać w określonym zawodzie jakim się uczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tina25
hej, ja tez nie wiem co robic z tym stażem? czy to wogóle się mi przyda do czegokolwiek? nie moge iść na 3 m-ce do pracy?wybieram się potem na studia, a skończyłam Lo.Piszcie!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fisiek
Witam wszystkich ja mam takie pytanie czy aby odrobic staz trzeba miec mature, ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahy
a mam pytanko czy zeby odrobic staz, trzeba miec zdana mature, czy wystarczy tylko swiadectwo ukonczenia szkoly sredniej jestem po liceum i chcialabym isc do urzedu gminy odrobici niewiem czy musi byc zdana matura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×