Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mikimaus

zaproszenia odmieniacie nazwiska?

Polecane posty

Gość Studentka polonistyki
Ja jeszcze w tym roku uczyłam się, że każde nazwisko polskie się odmienia. A już na pewno te, które mają formę rzeczowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
A ja będe tak formułować zaproszenia żeby nie trzeba było odmieniać.Mam w rodzinie kuzynkę o nazwisku Bury,no i jak powinnam napisać ,,zapraszam Annę i Janusza Burych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne bo
mi sie wydawalo o ile slynnych kowalskich mozna odmieniac to np. ktos ma nazwisko kudyba.......albo matusniak to zapraszam panstwa anna i jana matusniak lub kudyba a nie matusniakow i kudybow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne bo
POPRAWKA mi sie wydawalo o ile slynnych kowalskich mozna odmieniac to np. ktos ma nazwisko kudyba.......albo matusniak to zapraszam panstwa annę i jana matusniak lub kudyba a nie matusniakow i kudybow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sie odminienia
no to ci sie źle wydawało, nazwiska się ODMIENIA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rób tak
OMG. Wy chodziliście ludzie do szkoły? Nazwiska w języku polskim odmienia się! Nieraz nawet te obcojęzyczne otrzymują chociaż element paradygmatu odmiany polskiej. Państwa Matuśniak-Matusniaków, obie formy są poprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choć znam doskonale zasady odmieniania jak nazwisk nie odmieniałam, choć moje nazwisko się odmienia ono bardzo źle wygląda i źle brzmi, i nie życzę sobie odmiany, i wiele takich nazwisk jest w naszych rodzinach, dlatego nie odmieniałam nie dla tego że nie znam zasad ale dla tego żeby nikogo nie urazić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oforever23
Włudyków i Łatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oforever23
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=1590 "Mamy zaszczyt zaprosić Sz.P. Marię i Jana Kowalskich, Osików, Żurków, Rodwaldów, Popielów, Kłoczków, Koniecznych, Kisyków, Kondrasiuków, Rzepków, Plokarzów. Ogólnie - nazwiska o odmianie rzeczownikowej mają w dopełniaczy lm końcówkę -ów, a nazwiska o odmianie przymiotnikowej mają tu końcówkę -ych. W mianowniku: Maria i Jan Żurkowie, Plotkarzowie itd. - z nazwiskiem w liczbie mnogiej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×