Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zrozpaczona mama

moja córka przyniosła ze szkoły wszy!!!!!!

Polecane posty

Gość czesia_fryc
Mój syn niedawno też wrócił ze szkoły zawszony, pytałam znajomych koleżanek co stosowały i jedna poleciła mi Seboradin Med, kurację przeciw wszom i gnidom. Co ważne jest bezpieczny do stosowania bo ma składniki naturalne, żadnej chemii. No i musze powiedzieć że jest skuteczny, nie zauważyłam powrotu tego paskudztwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajrzałam tu, bo niestety moje dziewczynki też przyniosły świństwo, wypróbowuję wszystko i czekam na efekty... Ale chciałabym zwrócić uwagę na jedną z wypowiedzi: chemia na łeb, obciąć kudły itd. Kiedy to przeczytałam, zaczęłam zastanawiać się nad wprowadzeniem kary chłosty, najlepiej publicznej. podlegaliby jej dorośli wyrażający się tak ślicznie o dzieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:42 Mojej córce szampony/specyfiki z apteki się nie sprawdziły. Pomogła zwykła gęsta odżywka zmieszana z olejkami eterycznymi. Nakładałam to na suche włosy, okręcałam szczelnie folią spożywczą i tak siedziała 40 minut. Potem zmywałam pod prysznicem, rozczesałam i użyłam prostownicy. Pasmo po paśmie prawie od skóry głowy. Świetna była, bo ta temperatura niszczyła jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety , trzeba edukować , ciągle to powtarzam Bo nadal niektórzy myśla że wszy to wstyd. ja jak znalazłam u córki ostatnio pierwsze co zrobiłam to obdzwoniłam wszystkie mamy najbliższych koleżanek a następnego dnia zglosiłam wychowawczyni. Bo przecież to się przenosi z dziecka na dziecko. Ico z tego że ja wytępię u swojej córki jak następbego dnia znowu się zarazi... Ze środków polecam Seboradin https://seboradin.pl/pl/content/126-seboradin-med-kuracja-przeciw-wszom-i-gnidom ten kompres jest dobry, łatwy w użyciu i skuteczny. Bo kupiłam najpierw szampon z apteki, nic nie pomógł. Nawet zywe dwie następnego dnia znalazłam. A po Seboradinie następnego dnia juz czyściutko. A zabite wyczesałam jeszcze tego samego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o jakieś działania typowo prewencyjne na wszy to polecę CichoWsza. Ochrona której nie widać, gumki upina się na włosach jak normalne gumki dekoracyjne i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciwko wszom polecam CichoWsza prosta ochrona nie szkodliwa idealna właśnie dla dziecka zeby je ochronic przed taką zarazą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
również polecam CichoWsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam sprawdzone też te gumki Cichowsza i jestem zadowolona chronią nie podrażniają skóry i nie niszczą włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używamy Cichowsza i efekt jest. Córka jeździ dość często na wyjazdy ze swoją szkołą tańca i puki co nie podlapala zadnych wszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grilsaana
Znam ten ból moja też raz miała niestety i potem zanim się zorientowaliśm to już zaraziła młodsą siotrę, a mała jest astmatykiem i ni wzystkie preparaty może używać, kupiłam parasidose, 15 minut i po problemie, na szczęscie jak na razie problem nie wrócił, ale wiadomo jak to jest u dzieciakow, różnie moze być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikareczka
Właśnie dzisiaj nam pani w przedszkolu zwróciła uwagę, że pojawiają się wszy, jest zakaz rozpuszczania włosów, przynoszenia pluszaków. Mam nadzieję, że młoda nic tym razem nie przyniesie. Bo już na wiosnę to przerabialiśmy. O ile pozbycie wszy z głowy to 15 minut i po sprawie, używałam też parasidose u całej rodziny. Ale pranie wszstkich pluszaków, pościeli, ręczników, ciuchów, zabrało mi chyba tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszy wcale nie jest tak łatwo się pozbyć dlatego o wiele sensowniej jest jakoś zapobiegać i dla mnie CichoWsza są optymalnym pomysłem na profilaktykę, nie znalazłam jak na razie lepszego rozwiązania. Jeśli ktoś zna, to niech powie ;) Gumki są naturalne i bezpieczne dla dziecka , a przy tym proste w upięciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMalwina
No myśmy już tępiły wszy na głowie córki, dobrze, że parasidose działa szybko, a grzebyk był w zestawie, żadne mocne upięcia, psikacz odstraszający nic nie zapobiegło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja tez przyniosła .....kazałam odnieść i więcej nie zabierać nie swoich zwierzat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikareczka
Niestety moja córka ma za cienkie włosy, żadne gumki się nie trzymają, poza takimi małymi "recepturkami", a u syna to już całkiem odpada. Stosuję rózne spraye zapobiegawczo i sprawdzam głowę codziennie, więc moze tym razem się uda paskudztwa uniknąć. No ale w razie czego juz wiem co działa i jak używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćŻaneta
Jak ma cienkie włosy to nawet lepiej, łatwiej będzie wyczesać w razie czego. Do szkoły niech nosi ciasno związane włosy, to trudniej będzie wszom skakać z głowy na głowę, a jakby załapała to świetnie sprawdza się parfasidose

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grotść
Widzę, że dużo się zmieniło skoro to Parasidose o którym piszecie działa w 15 min i zabija nie tylko wszy ale i gnidy. Kiedyś to było latanie z octem i ścinanie włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japika
Nie no 15 min, bez jaj. Kiedyś trzeba było włosy ścinac i glowę octem moczyć. O ile pamietam to babcinym sposobem jeszcze majonez wcierać. Ile to Parasidose kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mara

Dobrze sobie radzą gumeczki   CichoWsza też bym je polecał. Poza tym że chronią to są też po prostu trwałe, można spokojnie nosić przez te 2 miesiące bez obaw że zaczną pękać i się przecierać. W sumie prosty patent tak patrząc od strony czysto praktycznej. Upina się te gumeczki normalnie jak zwykłe i więcej nie trzeba już myśleć, niczego się nie wciera we włosy i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parofka

u nas też parasidose najlepszy efekt dało, córka ma astmę i wielu rzeczy nie moze stosować ale pani w aptece powiedziala ze parasidose mogę u mojej małej bez obaw stosować. skutecnzość 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Albenia

Takie czasy, że ostatnio problem wszy jest dość popularny. U nas już dwukrotnie, raz wyleczyłam, to po miesiącu córka znów przyniosła wszy. Na szczęście z poprzedniej "akcji" został mi Pipi NITOLIC, kupiłam wtedy większy zestaw, a dodatkowo zawierał płyn do prania, który zabija wszy - w trakcie prania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkkk

U nas córka chodzi normalnie do szkoły w gumeczkach CichoWsza ochronnych na wszy i widać że chronią bo już trochę dziewczynek miało u nich w klasie wszy a córa jest zdrowa nic do niej nie przeskoczyło. Ogolnie z wszami to jest ciezka historia, trudno się przed nimi zabezpieczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jani

Super, że nie ma potrzeby ścinania włosów i preparaty na wszy działają tak szybko. użyłam u nas Parasidose, mam nadzieję, że pozbyłam się tego problemu i już się nie pojawi. Podobno w szkole też już spokój, więc jest nadzieja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje dzieci na szczęście nie mieli nigdy tego paskudztwa.Ostatnio pani z przedszkola powiedziała że jedno dziecko ma wszy i żeby kontrolować głowy swoim dzieciom.Na szczęście córka nie "zaraziła się" wszami.

Edytowano przez Wola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra

Piszecie o tym środku parasidose, a od jakiego wieku można go stosować bo moja mała jest w wieku przedszkolnym i znalazłam u niej kilka gnid. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxi

A Pipi Nitolic znacie? mała przywiozła ostatnio wszy z zimowiska, kurcze co za czasy. Kupiłam właśnie Nitolic (zdziwiło mnie to, że tak przyjemnie pachnie) i zadziałałam od razu, na szczęście pozbyłam się problemu szybko i skutecznie zanim ta poszła do szkoły, więc nie było problemu, ale kurcze, co za czasy! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekla
Dnia 31.01.2019 o 18:56, Gość Aleksandra napisał:

Piszecie o tym środku parasidose, a od jakiego wieku można go stosować bo moja mała jest w wieku przedszkolnym i znalazłam u niej kilka gnid. 

Aleksandra, bez obaw Parasidose możesz stosować nawet u młodszych dzieci. Od 3. miesiąca życia. U nas naprawdę się sprawdził, szybko i sprawnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saraa

Jeśli ktoś ma dylemat co wybrać przeciwko wszom to będę doradzała też CichoWsza. Bezpieczna i wygodna na co dzień metoda. Wcześniej stosowałam różnego typu preparaty w płynie i nie było to ani szczególnie komfortowe ani praktyczne, a do tego pod względem składu te środki też nie prezentowały się szczególnie – zdrowo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamisi

Ja jednak wolę parasidose, można u małych dzieci stosować i nie zalezy to czy ma krótkie wlosy czy nie, mój starszak przyniósł do domu i zaraził młodszą córkę 7 mcy, preparat u niego i u niej można było zastosować, to jest bezpieczne dla nawet mejszych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×