Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Witam do magdalena28 ja nie jestem z lodzi tylko z krakowa moja mama pracuje w przychodni i jak koncza sie leki pacjetaowi to zostawiaja karteczke i lekarka wypisuje wiec u ciebie pewnie tez tak jest spytaj pania w rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja nie robilam monitori9ngu lekarz narazie zalecil mi inne badania miedzy innymi na estradiol i lh meidzy 8-10 dniem cyklu, a ja chce ten monitoring tylko nie wiem kiedy go zrobic w ktorym dniu cyklu mam bardzo nieregularne, tak wam zazdroszcze ciazy, i trzymam kciuki, ja probuje juz pol roku...a jeszcze doszly problemyz narzyczonym, co nie sprzyja spadkowi PRL, bo stres ja podwyzsza, nic tylkow Bogu sila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny U mnie taki sam problem, podwyzszona prolaktyna chociaż nie dużo bo mam 26,38 przy normie do 25. Dostalam bromergon, zażywam od miesiąca i mam nadzieję, ze w końcu się uda zajść w ciazę. Staram się od 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny chyba zwariuje! Wczoraj zrobiłam test ciążowy z drugiego moczu. Druga kreska wyszła bardzo bardzo blada. Trzeba się dobrze przyjrzeć żeby ją zobaczyć ale jest. Najbardziej widoczna jest w świetle dziennym. Rany patrzyłam na ten test już chyba ze 100 razy. Dzisiaj równeż wykonałam test tym razem z porannego moczu a drugiej kreski już nie było. Nie wiem co o tym myśleć. Być może test tak zareagował na bromergon? A może to za wcześnie, okres powinnam mieć w sobotę 13.XII.. Temperatura w pochwie mi się podniosła do 36,7. Nie wiem co myśleć... następny test zrobię w sobotę w dniu @. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Panie Trzyma kciki za to zeby fasolka byla ,ja juz wiem co to jest bo mam 2 letnia corcie i nie mialam problemow z zajsciem w ciaze mi tera wyszla prolaktyna bo mam problemy z waga:( do koliberek999 wiesz nieraz sa rozne testy i nieraz 2 kreska jest lekko widoczna ale test jest ujemny .cos Ci powiem ja juz na tydzien przed planowanym okresem wiedzialam ze jestem w ciazy bo swedzialy mnie piersi jak poszlam do lekarza to powiedzila zaburzenia hormonalne .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do koliberek999 wiesz ja robilam test zaraz po wizycie u lekarza na tydzien przed planowanym i byl ujemy a tydzien pozniej w dniu okresu juz byl dodatni wiec zrob w sobote lub niedziele trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koliberek999 --> Może idź jutro na badanie beta hcg, będziesz wtedy miała pewność. Koszt ok.35zł. Trzymam kciuki, by się udało! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama nie wiem... obawiam się że to jeszcze za wcześnie. Nie będę robić testu jutro bo wywołałoby to u mnie niepotrzebny stres. nie chcę się nakręcać chociaż mam cień nadziei. zrobię test w sobote w dniu @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
koliberek999 - No to teraz trzymamy za Ciebie kciuki :) Ja jeszcze @ nie dostałam, ale już mnie brzuch zaczyna pobolewać więc na pewno dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koliberek z tego co wiem to najlpeiej test zrobic w dniu spodziewanej @ i naczej jest malo wiarygodny to chwyt marketingowy ze wykrywa ciaze po 6 dniach od zaplodnienia, wiec naprawde glowa do gory, trzymam kciuki mnie sie nie udaje, i raczej bedzie to trudne bo trudno wyliczyc mi plodne dni jak mam nieregularne @trzymam za Was kciuki dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, od dwóch miesięcy biorę bromergon i wydaję mi się że jestem w ciąży .. Czy ten lek ma negatywny wpływ na płód? jak tak to jaki? chodzi tu o poronienie czy wadę genetyczną lub układu nerwowego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ania-k-88 Aniu oczywiście nie podlega dyskusji to że musisz to skonsultować z lekarzem. Na różnych forach są różne opinie. Ja ci przedstawie przykład mojej koleżanki po 9 latach starań o dziecko dowiedziała się że ma za wysoką prolaktynę. Dostała bromergon i wyobraź sobie że w pierwszym miesiącu kuracji zaszła w ciążę. Niestety ciąży nie donosiła, w drugim miesiącu okazało się że płód jest martwy i musiała mieć srobankę. Wszystko przez to że odstawiła bromergon. Bardzo dużo dziewczyn pisze o poronieniach po gwałtownym odstawieniu leku. W ciąży prolaktyna szybko rośnie gdy nagle odstawisz bromergon jest jej jeszcze więcej i wówczas dochodzi do poronień. Ale nie chcę Ci nic sugerować. Poczytaj neta, jest dużo postów na ten temat i oczywiście zapytaj lekarza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
hej Koloberek gratulacje!!!!!!!!!!!!!!! coraz wiecej zaciazonych, mam nadzieje, ze niedlugo dolacze do wazsego grona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
a ja biore bromka od niedawna, wiec zobacztmy kiedy on zwalczy mi nadmiar prolaktyny,.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninjaa robiłaś test? Ja przez te cholerne testy które mam w domu nie mogłam wytrzymać i dziś znów zrobiłam. Niestety:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
koliberek999 - Nie nie robiłam. Jeśli nie dostanę @ to najwcześniej zrobię test pod koniec przyszłego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny A ja nie odstawilam tabletki antykoncepcyjne bo zaczelam robic hormony i wykryto u mnie prolaktyne i okresu nie mam juz 50 dni i bralam luteine i nic ,a przed ciaza nie mialam problemow z tym czy po ciazy moglo mi sie porzestawiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
oj przepraszam Koliberek, zrozumialam ze wpisow, ze wyszla druga kreska....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogumila_11
Dziewczyny ja mam juz załamanie nerwowe juz minał rok dwa razy poroniłam biore ten bromergon już nawet się źle po nim nie czuje, w tym miesiącu robiłam testy owulacyjne miałam płodne przez 4 dni , przez ostatni rok chyba wogóle ich nie było patrząc na śluz, w tym sie pojawił chyba po tabletkach nie wiem zresztą czy ma to jakies znaczenie. zrobiłam dzisiaj test i wyszło że niestety ale nie jestem co prawda okres mam mieć 23 grudnia, ale na testach jest napisane , że juz po 24 godz. można zobaczyć. Mam stresującą prace i pewnie ona tez może byc przyczyną ja już nie wiem trace nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do bogumila_11 to bzdura po 24 dniach juz pisalysmy ze najlepiej jest zrobic w dniu planowanej miesiaczki mi tydzien przed byl ujemny a tydzien pozniej juz dodatny pozdrawima zrob 23 a moze dostaniesz prezent na gwiazdke i nie mysl o tym bo przez stres tez blokuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
No niestety nie udało się. Dzisiaj dostałam @. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
Ninja, Koliberek, przykro mi z powodu okresu............ u mnie 25dc, cisza przed burza, ale czuje ze w tym miesiacu przez wysoka prolaktyne u mnie nic nie zafasolkowalo zobaczymy kiedy bromek mi pomorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
Toola - ja sie leczyłam dwa miesiące. Z tym, ze ja bromergonu nie bałam przez cały miesiąc tylko na 12dc przez 12dni jak widać nic mi to nie pomogło. 22grudnia idę do swojej Pani doktor, a po Nowym Roku zmieniam lekarza i zobaczymy co On mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
Aj bo widzicie dziewczyny, ze jednym pomaga zbicie prolaktyny od razu a iiny nie, w sumie zalezy to wszystko od organizmu. Ninjaaa a wysoką mialas prolaktyne? podaj tez jak mozesz normy jakie w twoim laboratorium obowiazuja. u mnie sa od 5 - 29mml, ja mialam 31........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toola
Koliberek ty też walczysz z wysoką prolaktyna????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninjaa
Toola - Nie miałam wysokiej prolaktyny, wynosiła ona:31,04 a norma:27,33. Ja mam również problemy z owulacją. Wcześniej po śluzie nie potrafiłam jej zaobserwować teraz jak się leczyłam zauważyłam, że owulacja tak jakby wraca. Po Nowym Roku będę chciała zrobić sobie szczegółowe badania, bo miałam robioną tylko prolaktynę i progesteron. Może problemy z zajściem w ciążę mam nie tylko przez podwyższoną prolaktynę, bo sądzę, ze ona po leczeniu wróciła do normy, ale to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×