Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

hej Dziewuszki, weszlam na chwile zeby sie z Wami pozegnac. rezygnuje calkowicie ze staran, wiec koniec z mierzeniem temp, obesrwacji sluzu, czekania na dni plodne, a potem dolow gdy przychodzi @... oznacza to rowniez ze przestaje sledzic forum... przykre to, ale inaczej nie da sie nie myslec caly czas o ciazy ktora jakos sie nie trafia :( Anulka, Dorcia Kochane moje, dbajcie o siebie i o Wasze Malenstwa... juz tak nieduzo Wam zostalo i bedziecie obie cieszyc sie swoimi pocieszkami :) Kasienko, jestes super przykladem ze czasmi zycie potrafi zaskoczyc w najmniej oczekiwanym momencie :) Mam nadzieje ze wszystkim czekajacym taka niespodzianka sie przytrafi :) a Ty dbaj tam o Was oboje i ciaza przebiegla lekko i zdrowo :) Bromowa, Zdesperowana, Kaju powodzenie w walce o upragniona Kruszynke! wierze ze Wam sie uda p.s. gdybyscie mialy ochote skrobnac cos od czasu do czasu i dac znac co u Was i jak sobie dajecie rade piszcie: zaczynam.od.nowa@gmail.com trzymajcie sie cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie a zwykly endokrynolog tez pomoze?? ma prawo skierowan na badania prolaktyny i innych hormonow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martson
Witajcie Dziewczyny. Jako, że moja prolaktyna (po 6 latach od odstawienia Bromergonu) sięgnęła górnej granicy normy, moja poznańska dr przepisała mi Norprolac. Powinnam go zacząć brać kilka dni temu ale wyjechałam na miesiąc do Włoch. Jako, że górna granica normy, to nie tragedia, myślałam, że wszystko będzie ok. Tymczasem podejrzewam, że jestem we wczesnej ciąży... 1.5 roku temu poroniłam... Wiem, że ta podwyższona prolaktyna to niedobry omen (jeśli za kilka dni będę mogła ciążę potwierdzić testem). Cudem dogadałam się z aptekarką ;) która mówi, że o tym, czy mogę brać lek na obniżenie prolaktyny w ciąży musi podjąć lekarz. Jej się wydaje, że powinnam brać luteinę... A mi się wydaje, że ona by mi tę włoską luteinę bez recepty sprzedała. Ale... może któraś z Was miała (niestety...) podobne doświadczenia? Brać Norprolac? Czy luteinę? Spróbuję dostać się tu do ginekologa ale... ten mój włoski taki se. Jeśli jestem w ciąży... BARDZO chcę urodzić... Co robić? Co brać? Czy w ogóle coś? (Poza Folikeim, oczywiscie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorciaszek badania hormonów są odpłatne więc nie musisz mieć na nie skierowania idziesz i robisz jakie chcesz. tylko musisz wiedzieć co w jakim cyklu robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromowa
baska85 - ja biore jeszcze dupahston chyba na wyregulowanie okresu, bo dzieki duphastonu mam @ jak w zegarku ale sa to mechanicznie wywoływane @, poza tym dużo lekarzy potwierdza to że duphaston jest dobry na poczatku jak się już zajdzie w ciąże, a nie przed zapłodnieniem. slonce - czyli widze ze co pacjentka to inne podejście, nie wiem sama, ale chyba wole isc do tego Ciesli, widze ze on przyjmuje na nfz w szpitalu Sterlinga i prywatnie w dermedzie i hormonalu w gabinecie, więc jak tylko za mieisiac porobię badania to pojde z tym wszystkim do niego i zobaczymy co mi powie. A u Sobieszczanskiej byłam bo wyczytalam dobre o niej opinie i po 4minutach wizyty bez żadnych pytań zapisała mi duphaston 16dc-25dc w ciemno nie znając moich cyklów, a to sie bierze podobno tylko po owulce bo inaczej ja blokuje. Od tamtej pory (wrzesnia 2011) tak biorę bo lekarz lekarza nie chce podważać, tylko mój gin wiedzac kiedy mam owulki przesunal mi ten lek bym brała 12dc przez 10dni rano i wieczorem. Do Sobieszczańskiej już nie pójde. Bo mając nietypowe owłosienie, jeszcze wtedy nieregularne @ co 12dni, nadwage zwłaszcza 'oponę brzuszną' i widząc takie objawy to gin edny nie powinien kazac schudnac 10% ciała bo wie że ciezko i brać w ciemno duphaston i jeszcze wtedy nie wiedziałam że mam kolejną torbiel na jajniku. Dlatego opiniami z neta już się nie sugeruję. zaczynam od nowa - Ja wierze podświadomie że się nie poddasz tzn że dalej bedą przytulanki ale już nieświadomie i mimo że nie bedziesz nasz śledzic na forum to za miesiąc dwa, trzy.... napiszesz nam że zobaczyłaś dwie kreski, los splata różne figle i wiemy o tym dokładnie, ja sama wiem że teraz stoje w miejscu z moim pco, bo zanim pojde do endy na wizyte musze porobic badania by tyle nie płacić a to jeszcze z miesiąc albo i dwa musze czekać. Trzymaj się kochana i napisze ci na twojego emaila jak cos bo mimo wszystko trzymam też za ciebie kciuki :) Martson - ja proponuje zrobic test i tyle a potem sie martwic bo na tym leku podobnie jak na bromku są objawy podobne do ciązy i to jest mylące. Poza folikiem proponuje byscie brali suplement diety (mg, zelazo, potas, i inne rózne minerały, ktore są niedrogie i tanie a dodatkowo pyszne musujące)a wzmacniają cały proces starań. dorciaszek - moja endy z nfz kieruje mnie bezplatnie na badania np tsh, lh, fsh, androstendion, testosteron, prolaktyne, to zależy od endykr jakie zleci badania bo moja np nie wykonuje u siebie w szpitalu badania estradiol (nie mają tego w zakresie) i na to muszę iść prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, że wrażenie różnych pacjentek może częściowo zależeć : a) od tego ile sama wie - ja akurat wiem całkiem sporo więc wiem kiedy mi lekarz ściemę wciska myśląc, że nie mam pojęcia o czym mówi. Zadaję też bardzo konkretne pytania co Salacie sie akurat wyjątkowo nie podobało. Stwierdził, że za dużo czytam. Pewnie, lepiej nic nie wiedzieć i iść jak ciele prowadzone na rzeź. b) w przypadku Salaty, od tego czy pacjentka jest w jego typie czy nie. Obawiam się, że facet sie rozkręca jak mu kobitka w oko wpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromowa
wysłałam ci na zaczynam.od.nowa@gmail.com tez co podałaś dobranoc jak cos to pisz smiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salata przyczepił się np. do tego czy robię badanie tsh i ft3 ft4 po tabletce euthyroxu czy bez i wysmiał mnie, że po. Stwierdził, że to tak jakby sprawdzać czy jest alkohol we krwi po wypiciu litra wódki. No ale zaraz, zaraz, co za głupie porównanie... Po pierwsze tsh ma bardzo dużą bezwładność więc i tak pokazuje stan gdzies z przed miesiąca więc to czy w dniu badania łyknę tabletkę czy nie, na wynik nie ma prawa miec wpływu. Ft3 jest formą juz przetworzoną więc jego poziom tez raczej nie skoczy pół godziny po euthyroxie, no a ft4? chyba po to biorę te tabletki żeby wyrównać jego poziom. Więc muszę wiedzieć czy jest odpowiedni właśnie po takiej dawce leku. To że bez może być za niski przeciez wiemy - inaczej bym w ogóle leków nie musiała brać. Nie wiem dokładnie jak wygląda szybkość wchłaniania euthyroxu i jakie wachania Ft4 mogą byc dobowo między jedną tabletką a drugą, ale teraz z ciekawości jedno badanie zrobiłam z tabletką a drugie bez i róznica wynosiła około 0,06, czyli bardzo niewiele. Ogólnie pan Salata lubi zgrywac mądrego, ale niestety wali trochę na oślep i na siłę próbuje udowodnić pacjentce, że jest głupsza niż jest. Ja jestem dorosłą osobą, pracownikiem naukowym z mózgiem na swoim miejscu i nie potrzebuję żeby mnie lekarz raczył dziecinnymi czy sprośnymi porównaniami zamiast mówic do rzeczy i merytorycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromowa
Już naprawiłam błąd wysyłając emaila, przepraszam za pomyłkę ciebie zaczynam od nowa :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka85
Bromowa no okresy to ja mam w miarę normalnie. Odkąd odstawiłam anty rok temu - dwa cykle miałam takie po 40 dni ale reszta 30-32 i sam przychodził. Ostatnio robiłam cytologię i usg i niby wszystko w porządku. Na usg nawet pokazał mi pęcherzyki że są......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Srebrzynka84
Witajcie! Czy któraś z Was mogłaby mi powiedzieć czy po 25dniowej kuracji Norprolac i po zrobieniu badania można odstawić ten lek z dnia na dzień ? Jak szybko można zajść w ciąże po przyjmowianiu leków na obniżenie prolaktyny ? Moja koleżanka miała prolaktyne 50 i po 2 tyg brania leku zaszła w ciąże.. My z mężemy staramy się już od tak dawna.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka85
mi gin powiedział że brać aż zajdę :/ i że mam sobie dać czas do września :/ trochę mnie dobija że muszę tyle się truć tabletkami ale chyba wyjścia nie ma......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja prolaktynowa
zaczynam od nowa napiszę do Ciebie na maila... Całusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baśka 85 - ja jeszcze olejek z wiesiołka biore, na lepszy śluz no i standardowo folik. Mi ginka kazała brać na pocz 1/4, potem 1/2 a potem po 1 tabletce przed zasnieciem i tez az do poczecia. A powiedz mialas wysoka prl ? bo ja bo ja to az 77 ng.... robilam tylko pojedyńczą, bez obciążenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 dzien cyklu i juz mnie boli brzuch na @ i oczywiscie łzy w oczach :-( znowu sie nie udalo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i zapomnialam sie dopisac mojemu mezowi przepisal witaminy zaraz po pierwszej wizycie. Wiec u zdesperowanej jest inaczej i u mnie jest inaczej. Po to jest lekarzem i niech sam skieruje. Dr.Sobieszcz.i Salata tak samo mi przepisuje duphaston 16-25dn.c.Cykl mam 28-29 i moze dlatego tak mam brac hmmm.Ja czytalam tylko ze ma podtrzymac ciaze:D Bromowa ok:)niech ci serce mowi do kogo masz isc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy któraś z Was bierze dodatkowo letrox (na hashimoto)? po zmianie euthyroxu na Letrox wydaje mi się że znacznie szybciej i więcej utyłam...a tu chce się o dzidziusia strać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111izoterma
witam wszystkich, jestem tu nowa, dopiero dwa tyg biore bro, nie jest żle, czuje sie bardzo zmęczona i nie mam na nic siły szybko sie męczę i chyba zaczynam tyc- mam ogromny apetyt, ale jest ok Doritos - ja biorę tylko brom.. beti123456 - znam to uczucie... toważyszy mi co miesiąc od półtora roku czy ktoś z Was wie czy mozna brać przy bro i duphastonie mozna brać olej z wiesiołka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze wczoraj bylam u endokrynologa od razu zrobila mi prl i jest w normie - 12 juz nic nie kumam a powiedzcie moze byc prl podstawowa ok, a ta po obciazeniu za wysoka i wtedy nie ma owu?? a jaki hormon ma jeszcze wplyw na pozne owulacje i krotka faze lutealna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. 30 marca idę do kolejnego lekarza ale tym razem do kliniki badania niepłodności GAMETA w Gdyni do doktora Śliwińskiego. Może któraś z was zna go??? Mam już chwilami dosyć. Będzie to trzeci lekarz i ostatni do którego idę. Jak on mi nie pomoże to kończę z wszystkimi lekami i badaniami. Mam dość wszystkiego. Cały czas słyszę od lekarzy: "może to u pani trzeba szukać przyczyny" a na następnej wizycie:"a może to u męża trzeba szukać przyczyny". Sami nie wiedzą co mówią albo się nie znają. To już przeszło 2 lata starań:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziab83
Cześć dziewczyny. Ja niedawno robiłam badanie - i mój poziom po dwóch tyg brania bromku - spadł z 36 na 14..tak więc super. Lek działa. Oprócz tego faza lutealna z wyższymi temperaturami zwiększyła się do 12 dni ! Obrzydliwą @ oczywiście dostałam, pozałamywałam sie kolejny miesiąc, ale teraz już powoli cieszę się że chociaż jakiś postęp - mam nadz., że w końcu się uda . ! dorciaszek1: ja przy tym podwyższonym poziomie prolaktyny miałam jeszcze ( a zapewne nadal mam) podwyższony Androstendion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziab83
a najlepsze, że nie mam żadnych objawów podwyższonego Androstendionu... no ale z czasem pewnie coś wyjdzie ..eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
111 izoterma,Ja bralam bro,duphaston i olej z wiesiolka.Olej z wiesiolka bralam tylko 2 cykle.U mnie nic sie nie dzialo.Biore caly czas bro,duphaston i witaminy. Zastaniawiam sie jeszcze czy brac ziola ojca sroki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziab83
no właśnie dziewczyny - co myślicie o tych ziołach ? można je pić razem z bromkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałko83
Proszę o pomoc!!! Witam, biorę od dwóch tygodniy bromergon i od 16 do 26dc duphaston (jestem po pierwszej serii) i mam wrażenie, że tyle w oczach. Mam ogromny apetyt, staram sie nad tym panować ale i tak jest ciężko, jestem załamana, czy moze przyczyna tkwic w lekach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialko z tego co wiem to bromergon może powodowaćtycie. jamam teraz 29 dc. nie dostałam jeszcze @ ale mam silne plamienia brązowe od trzech dni. czy któraś z was też tak miała po bromergonnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziab83
u mnie odwrotnie. Normalnie zdarzały mi się jeden - dwa dni plamienia przed miesiączką. Teraz przy bromku - zero. Wstałam rano - @ - wstrętna chciałoby się dodać..grr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę bromka drugi miesiąc w pierwszym miałam dokładnie tak jak ty madziab w tym dostałam te plamienia. nie wiem o co chodzi. madziab a czy lekarz obniżył ci dawkę bromka jak spadła ci prolaktyna? mi spadła z 50 na 11 ng i lekarz zmniejszył mi dawkę z jednej tabletki na dobę na pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×