Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

My się już staramy przeszło 2 lata. Dla mnie najgorsze są również wiadomości o ciąży w rodzinie lub u znajomych. Ale mam nadzieję,że To my jeszcze trochę będziemy się mogli pochwalić ciąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ludzie to w ogóle nie mają wyczucia z tym wypytywaniem "a kiedy Wy?" Zwłaszcza w czasach kiedy wiadomo, że tyle par ma problemy z zajściem w ciazę takich pytań się nie powinno zadawać. A tak albo się jest zmuszonym do kłamania, że jeszcze nie planujemy albo do przyznania się, że mamy problemy z płodnością. Mnie też to strasznie wkurza! prolaktynowa ania - co u Ciebie ? Gdzie się podziewasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka85
Ja się staram krócej niż wy ale pytania słyszę praktycznie od ślubu od maja zeszłego roku :/ Ludzie w ogóle nie mają wyczucia, a ja nie mam ochoty wszystkim tłumaczyć że u nas dłużej to może potrwać. Dopiero niedawno zaczęłam sobie jakoś radzić z tymi docinkami. Najlepsza teściowa - strzeliła mężowi kazanie w stylu czy my mamy w ogóle zamiar się starać (nie mówiliśmy nikomu że się nie zabezpieczamy bo uważamy że to nasza prywatna sprawa) bo nam zegar tyka! Kurde co najmniej jakbym się zbliżała do 40-tki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udało się dzisiaj dostałam @. Pierwszy raz się z tego powodu cieszę ponieważ 30 kwietnie idę na HSG i to będzie 14dc (o ile mi posiew dobry wyjdzie). Trochę się denerwuję ale dam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HSG nie jest sraszne da się wytrzymac i trwa zaledwie parę minut... z tego co wiem to powino byc do 12 dc ale oczywiscie szpitale robię od tego odstępstwa (ale nie wszystkie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bromo-lenka
Witajcie kochane! Wracam po małej przerwie. U mnie bez zmian, nadal nie ma dzidzi i nadal biorę bromek z nadzieją, że to coś da. Na minus - bolące piersi. Na plus - regulacja cykli. Odstawiłam Dupka. Plamienia ustały. Od nie całych 2 cykli mierzę tempkę i o dziwo widzę dwie fazy więc nadzieja jest. Co mnie dołuje, to wyniki testów owulacyjnych - ile bym nie zrobiła i w jakim dniu zawsze negatyw. Mam wrażenie, że są do d.... Czy Wam te testy wychodziły? Bo mi już szkoda kasy na nie. Dajcie znać. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi testy owu zawsze wychodzą idealnie - pokrywaja się z tym co jest w usg i w wynikach krwi. A próbowałas w dniu owulacji robić z krwi lh (żeby miec pewność, że to rzeczywiście dzień owulacji trzeba robic usg owulacyjne bo nie u wszystkich kobiet w dniu owulacji następuje gwałtowny skok temperatury, czasem rośnie powoli)? Przy bromergonie piersi powinny bolec mniej, a nie bardziej. to akurat może byc efekt odstawienia duphastonu. Przy zbyt małym progesteronie może dojśc do obrzęków piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka85
Bromo-lenka ja robiłam testy owu przez 3 miesiące - 2 razy wychodziły normalnie pozytywne a jednego miesiąca wszystkie negatywne miałam. I wtedy cykl 40 dni trwał - jak spytałam gina to powiedział że prawdopodobnie bezowulacyjny po prostu był. Właśnie a powiedzcie mi jak ma być po tym bromergonie? Pierwszy cykl z nim ok i ucieszyłam się nawet że mnie cycki tak nie bolą. A teraz kończę drugi cykl i cholera nie mogę stanika aż ubrać! A sutki to już w ogóle masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoninka27
Nie wiem, co jest grane. testy owulacyjne mi wychodza pozytywne już 7 dzień (intensywnosc taka sama). Po pierwszym oczywiscie wzmozylismy staranka.. moze to jakies zaburzenia hormonalne... hmmm, powodzenia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bromo-lenka
Dziewczyny, a jakie Wy testy owulacyjne kupujecie? Bo ja te najtańsze i może za to nie wychodzą ;) Na logikę biorąc to jak mam dwie fazy w tempkach, to dziwne chyba by było jakby nie było tej owulacji, mylę się? Mój skok ostatni był z 36,0 na 36,3 i potem 36,7 więc raczej spory i się utrzymuje teraz w granicach 36,6. Troszkę mnie to napawa nadzieją :) zdesperowana83 -badania LH z krwi nie robiłam, bo nie byłam nigdy pewna który to dzień. Ale teraz jak już mam 1.5 wykresu czuję się nieco mądrzejsza w temacie i chyba następnym razem zrobię - dzięki za radę. Od Dupka czy Bromka - cycki bolą jak szalone... ech brak słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomo, że u różnych osób róznie z tymi temperaturami bywa, ale generalnie o odpowiednim poziomie progesteronu i prawidłowo przebiegającej owulacji świadczą temperatury bliskie 37 stopniom. najwyższa 37,6 jest nadal trochę niska. Warto by zrobic progesteron w 20-22 dniu cyklu. mnie np. piersi przestały boleć własnie po dupku. Czytałam gdzies, że bół piersi pojawia się gdy jest za mało progesteronu w stosunku do estrogenów. własnie dlatego zwykle bolą nas piersi dzień dwa przed okresem - progesteron wtedy spada. A dlaczego odstawiłaś duphaston?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do testów owulacyjnych cały czas ciemnych - zróbcie jeszcze test ciązowy, lh jest podobny do hormonów z testów ciązowych i czasem w ciązy test owulacyjny potrafi wyjśc pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka85
Bromo-lenka ja kupowałam na all najtańsze za 1zł :) Jaskółka już jakoś w to zwątpiłam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
Hejka Koboitki, Cały czas obserwuje forum, ale jakoś sie nie odzywam...z newsów Mały za szybko pcha się na świat i muszę leżeć... :( Andzia jak tam u Ciebie?? Trzymam Kcohane za Was wszystkie kciuki!!! Pamiętajcie, ze nadzieja umiera ostatnia. Ja walczyłam 2 lata a teraz rozpoczełam 31 TC :) Trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka85
Nie wiem jak to się stało ale test mi wyszedł pozytywny :) Dopiero 38 dzień cyklu, mam strasznie nieregularne ale dziś idziemy na imprezę i chciałam mieć pewność czy mogę pić ;). Te cycki bolące mnie jakoś zaczęły zastanawiać. Nie minęło pół minuty a tu 2 wyraźne grube krechy!!!! Wybiorę się w poniedziałek do gina bo niby kazał odstawić bromergon ale pewności nie mam więc wolę podpytać. Chyba nic się nie stanie jak go wezmę jeszcze dziś i jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baśka85 gratuluję z całego serca. Daj znać po wizycie u gin. Dzwoniłam dzisiaj do szpitala aby się upewnić czy na pewno zrobią mi HSG w 14 dniu i lekarz mi powiedział,że tak tylko nie mamy współżyć jak mi się skończy miesiączka aż do badania więc za tydzień jadę i mam nadzieję,że to coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka85
Dzięki dziewczyny Izula trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka85
tak więc niewiele jeszcze było widać ;) tylko pęcherzyk ciążowy a czy bije serce i czy jest dzidziuś mam przyjść za 2 tygodnie bromergon kazał odstawić i sam był zdziwiony że ledwo zaczęłam go brać i już :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynowa ania
Witam Was Kochane przepraszam że długo sie nie odzywałam :( najpierw byłam w szpitalu 2 tygodnie potem miałam problemy z netem. Wróciłam własnie od lekarza wczoraj skończyłam 36 tc. Dziś okazało się ze mam mało wód płodowych AFI=8 w dodatku łożysko III stopień jutro idę na oddział, na dniach bedzie cc, nie wiem jeszcze kiedy. Nie bede miała dostepu do neta, proszę trzymajcie kciuki bardzo się boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromowa
prolaktynowa - trzymamy kciuki, wiedz że tam w szpitalu nie pozwolą ciebie i synka skrzywdzić, hmmm to widze że teraz bedziesz na forum już z malenstwem w ręku, wszystko bedzie dobrze u ciebie i dorki, czuje to :) Trzymaj sie kochana i dużo siły ci życze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
Andzia, Matko święta ja ma już teraz łozysko II/III stopnia i tak że wiąże się to z wczesniejsyzm rozwiązaniem :(!!! dodatkowo już skraca mi się szyjka więc musze lezeć... ja dopiero 32 tydzień :( będzie dobrze Kochana, musi być dobrze. Trzymam kciuki... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
Baska - serdecznie GRATULACJE!!! :) dbaj o siebie i odpoczywaj :) jeszcze chwila i zobaczysz serduszko sowjego maluśkiego Szkraba :) bromowa Kochana Moja, dzięki za słowa otuchy :) przesyłam wszystkim fliudki ciążowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka85
Prolaktynowa trzymam mocno kciuki! A wy trzymajcie 7 maja żebym mogła zobaczyć dzidzię na usg i żeby wszystko było w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdesperowana,wiem ze chodzilas na USG ocena owulacji.a powiedz mi gdzie to jest i czy mozna wejsc bez zapisow i od ktorej do ktorej?? U mnie bez mian;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiunia1
Witam Ja miałam hsg robione w 8 dc, umawiałam się do szpitala jak dostałam okres, tak kazał lekarz prowadzący, w cyklu w którym miałam to badanie nie udalo mi sie zajść w ciążę, biorę bromergon na obniżenie prolaktyny miałam jej 71ng/ml, a jak pierwszy raz ją oznaczałam to mialam 116ng/ml. Czekam teraz na rezonans magnetyczny głowy. Staramy się o dziecko ponad 1,5 roku, mam cały czas nadzieję że w końcu na teście pojawią się wyczekiwane dwie kreski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoninka27
ja dostalam okres, wiec z ciazy znow nic nie wyszlo, smutno mi, juz myslalam bo okres sie spoznial 1 dzien.... :( zobaczymy jak bedzie w tym cyklu... biore 0,5 tabl bromka, chyba zwieksze sama do jednej...(hiper czynnosciowa), bo zauwazylam ze sluzu kiedys bylo wiecej i wyplywal, a teraz jest tylko przy szyjce w bardzo malej ilosci. jak ja bym chciala byc juz w tej wyczekiwanej ciazy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×