Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Zgadzam sie z Gosia ,błonnik najlepszy na zaparcia,ja po bromku nie mam ,ale w ciazy miałam i tez jadłam sliweczke i było lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Justyna,tak robiłam prolaktyne z obciazeniem i wszystko wyszło w pieknej normie,ale to mleko w dalszym ciagu jest,wiec nie wiem co mam mysleć,czy to tak ma byc ,czy zle ze mleko ,dziewczyny pomózcie,a w ogóle to dzis piekny dzien i robie zakupy typu bikini bo urlopik za tydzien :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endi86
Cześć dziewczyny, czytam to forum już od dłuższego czasu i gęba mi się śmieje jak widzę wpisy że którejś z Was udało się zafasolkowac :) , ja z mężem staramy się od 7 miesięcy bez rezultatu. Od 5 kwietnia na bromergonie (1 tabl. na noc) PRL wyszła 42 przy normie do 25. TSH też nie za dobre bo 3,5. Endokrynolog nie zajął się TSH, skupił się tylko na prolaktynie, nie wiem co mam o tym myślec czy też nie trzeba tego leczyc... a Wy dziewczyny jak myślicie ? Miała któraś z Was wysokie TSH ? Cykle mam regularne co 28 dni przychodzi @ :(. Od połowy cyklu bolą mnie piersi, okres skąpy (wkładki by wystarczyły) i to mnie martwi... śluzu płodnego wogóle nie mam :( Pozdrawiam Was i życzę wszystkim starającym się cierpliwości i wytrwałości. Ps. w moim otoczeniu same ciężarne a mnie serce pęka ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endi86
Zapomniałam napisac że mierzę temperaturę i nigdy nie przekracza 37, więc pewnie owulacji też nie mam :(, cały czas licze że ten bromek pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi ja miałam TSH 2,088 po niecałym miesiącu brania euthyroxu25 spadło na 1,3,nadal biorę i od dwóch tygodni bromek i również liczę na jego zbawienne działanie.nie wiem dlaczego Twój lekarz nie zajął się tsh a może spróbuj u innego lekarza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endi86
Moniś właśnie czytam wątki o tsh i prl i dziewczyny piszą że z zawyżonego tsh skacze też prolaktyna :( Dzisiaj badałam te 2 hormony w piątek wyniki i z wynikami do endo, zasugeruje mu czy nie powinien się zając tsh, lekarze są beznadziejni, jak sam czlowiek o siebie nie zadba to mają to w d.... ! A kasują nie mało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasZ racje endi lekaze sa tragedia, ja sama zawsze o wszystko pytac musze on sam z siebie nic nie wytlumaczy,a placimy wsxystkie kupe kasy,pozdrawiam dziewczyyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endi86
Bella, gdyby nie moja dociekliwośc to do dziś bym nie wiedziała z czym mam problem, ginekolog na moje dolegliwości przepisał tabletki antykoncepcyjne po których przecież jeszcze badziej wzrasta prl ! Najgorsze że za wszystkie badania trzeba płacic, i wszystko długo trwa ale ja mam cały czas nadzieję że wkońcu i mi się uda... po bromku codziennie mi jest wieczorem niedobrze, nie śpię do 2 w nocy a rano nie mogę wstac bo tak mi się spac chcę ... Mam nadzieję że takie poświęcenie nie idzie na marne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi no cos takiego,oczywiscie ze antykoncepcyjne podnosza poziom prolaktyny,ja uwazam.ze moj problem wzia sie z zbyt dlugiego brania tych tabletek,bralam nonstop 2 lata a potem odstawilam i po 2 miesiacach bylam w ciazy ale poronilam w pierwszym trymestrze .Uwazam ze prolaktyna byla zbyt wysoka i to ona byla powodem jak to mozliwe ze lekaz dal Ci te tabletki no w szoku jestem....ale nie martw sie dany rade i same;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi ja tez po bromku mam koszmar o poranku,nic nie działa,wszystko z rak leci,bywa ze musze wstac o 6 i to jest własciwie najgorsze,spac moge z tym nie mam problemów wrecz przeciwnie,zasypiam wszedzie:) wiesz meczymy sie wszystkie ale efekt bedzie cudowny,przytulimy nasze maluszki:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endi86
Całe szczęście że nie brałam nigdy tabletek anty. Teraz zmieniłam tego ginekologa na innego, ten też tylko bromek każe brac. Aj ak tam macie dziewczyny ze śluzem ? Ja mam tylko biały kleisty i gęsty :( ponoc Oeparol jest na lepszą jakośc śluzu ... może któraś brała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endi86
Pytanie do monis-miś ...... W związku że miałaś TSH powyżej 2, wypadały Ci włosy ?? Ja się z tym borykam od września zeszłego roku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi wiesz włosy mi wypadały i to strasznie ale qrcze jakoś tego nie łączyłam z hormonami,ale teraz fakt troszkę mniej wychodzą.ale jak będe 16 na wizycie dopytam się co z tymi włosami :) prl miałam w porządku tylko po tabletce wzrasta ponad 10razy niestety i dlatego bromek a gdyby byłoźle po bromku dostałam również parlodel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoninka27
Jesli chodzi o kroplelki mleka z brodawek, to u mnie pojawiaja sie takie kropelki (przezroczyste), jesli nacisne brodawke... lecze od konca lutego prolaktyne po obciazeniu, dosc wysoka bo az 20 razy wyzsza od podstawowej. Niestety kropelki jak byly, tak sa, a biore 1 tabletke na noc bromka. :( Moja ginekolog mowila, zeby sie tym nie przejmowac, bo jak kazdy przycisnie mocno brodawki to moze wyplynac wlasnie taka kropelka, najwazniejsze ze przy srednim ucisku nic nie wyplywa, a tym bardziej w duzych ilosciach. Sama nie wiem, czy z tymi kropelkami mozna zajsc w ciaze, ja jeszcze nie zaszlam, staram sie juz 8 cykl i czekam na efekty. Jesli chodzi o sluz plodny, to u mnie jest, na dzien lub dwa przed owulacja (jednorazowo, potem jest bialy, gesty, lepki):) Wiec ten sluz jest bardzo kiepski, w owu z monitoringiem bialy (chyba juz nieplodny?), jak bralam wiesiolka na ten sluz, bylo minimalnie lepiej, ale i tak nie zaszlam w ciaze i mialam takie lekkie skurcze brzucha przy nim...wiec nastepnego cyklu nie probowalam z nim, Na temat kropelek i sluzu rowniez czekam na sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poprawe sluzu ja proponuje siemię lniane. U mnie sprawdził sie doskonale i to w pierwszym cyklu brania... takiego sluzu jak mialam ostatnio nigdy nie widziaalm (mniejmy nadzieję ze efekt bedzie tez ;)) mi gin kiedys mowil ze wlasnie jak jest podwyzszona prolaktyna po obciazeniu (po tabletce) to pojawia sie w wiekszej ilosci mlekotok i wlasnie trzeba brac cos na obnizenie prolaktyny, moze byc to bromek ale nie musi. Jest jeszcze parlodel - jest on znacznie drozszy ale nie ma az tylu skutkow ubocznych oraz ziolowy castagnus ktor oprocz obnizenia prolaktyny reguluje miesiączki. Jesli wiec zle reagujecie na bromek to porozmawiajcie z lekarzem o tych innych lekach (castagnus jest bez recepty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa dzieki za siemie lniane, kupuje i pic bede. A jak ty to piłaś ,zapazałas i piłas odcedzone czy jak???? napisz prosze! Ja wogóle jakbym miała ten płodny sluz lecz w znikomych ilosciach,ale po bromku i tak jest juz znacznie lepiej. Wiem ze sa tez inne leki ,które sie stosuje gdy bromergon ma silne skutki uboczne. Lecz owe leki sa duzo duzo słabsze niz bromek i działaja bardzo długofalowo.Tylko bromek sie sprawdza najszybciej,mam nadzieje ze warto sie wiec pomeczyc,choc dzis po południu to mam normalnie zawroty głowy,chodze jak pijana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoninka dzieki, musze pozadnie scisnac ,zeby zobaczyc kropelke przezroczysta na brodawce.Wiec moze nie jest tak zle. Pamietam ze zawsze miałam gdy naciskałam.Mlekotok jest wtedy gdy płyn sam sie wydostaje,i wtedy swiadczy o bardzo wysokiej prolaktynie,ale kropelka to nie to samo czyli nie jest z nami zle kochana:):):)P Ja biore 1/2 tabletki bromka na noc,drugi miesiac i na razie nic ,ale zobaczysz ze niedługo bedziemy wystawiac foty naszych bobasów:) czego zycze nam wszystkim,co do sluzu spróbuje wziasc siemie lniane jak pisała Justyna, ono ogólnie jest zdrowe,wiec co mi szkodzi spróbowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella ten parlodel jest ponoc porównywalny z bromkiem. nigdy go nie brałam ale dziewczyny na jakims forum strasznie go chwalily. Ja biore pol bromka na noc. Efekt uboczny mam taki ze zasypiam w przeciągu 5 min i możne to byc na siedzaco, ale rano juz nie odczuwam żadnych dolegliwości l. takze bromek na noc i do lozeczka ;))) co do siemienia to ja mam to zwyczajne nierozdrobnione- i to jest najlepsze. Nie ma co kupowac zmielonych bo się utleniają i odtłuszczonych bo pozbawione sa one tluszczy ktore w naszym przypadku sa najbardziej przydatne. Ja biore szklankę wody i 2 lyzki nasionek i gotuję je przez jakieś 5 min az zrobi sie taki kisielek. Na poczatku probowałam oddzielać te ziarenka ale moj zapal szybko do tego minał bo przez sitko nie chcialo przejsc ;) pozniej probowalam przez słomkę i to był dobry patent bo nie czuło się tego smaku a na koniec jak juz sie przyzwyczaiłam do niego to wypijalam wszystko ;)) ten kisielek jest dla nas "najzdrowszy". Piłam do pare dni po owulacji.. jakby co to zaczynam znowu od 1 dc. Porównując siemię i wiesiołka to za efekt znaczny plus dla siemienia, jesli chodzi o konsttencję to plus dla wisiolka, wiadomo to ziarenek trzeba sie troszkę przyzwyczaic a pamietacie ze wisiolek bierze sie do owulacji tylko bo wywołuje skurcze macicy i utrudnia zagnieżdżenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa dzieki,ja własnie tez mam to normalne siemie ide zaraz parzyc,hahaha czuje sie jak babcia,popijajac siemie lniane,ale nic mnie to nie obchodzi,jezeli sluz ma byc od tego lepszy,dziekuje bardzo za porade,trzymaj sie zdrowo ,zdam relacje jak na mnie działa:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zapomnialam ... mozesz to siemie jeszcze zmielić młynkiem do kawy lub pieprzu... malakser nie poradzil sobie z rozdrobnieniem. Jak zmielisz zalewasz tylko wrzątkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo Justa,wypiłam właśnie:) siemie lniane nie jest takie złe:) zreszta po bromku nic mnie juz chyba nie wzruszy,tak jak pisałaś zagotowałam w garnuszku dwie łyzeczki na około szklanke wody,pogotowałam az sie kisielek zrobił. Smak nijaki własciwie bez smaku,ziarenka opadły na dno wiec nie musiałąm ich iddzielac,wszystko ok,zobaczymy efekt ,bede piła przez kilka dni i napisze czy jakies zmiany nastapiły.W sam raz mam dni płodne wiec sie przyda:):):) raz jeszcze dziekuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze siemie zacznie działac.. ja zaczelam od 1 dnia cyklu wiec piłam praktycznie przez 2 tygodnie. Ale Ty byłaś dzielna ja na poczatku piłam i od razu popijałam mineralką bo miałam odruchy wymiotne ;)) ale nie chciałam Ci o tym wczoraj pisać by Cie nie zniechęcic ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endi86
I ja zaczynam pic siemię ! Na zdrowie dziewczyny bo tylko nam to pozostało :) hehe (z bromkiem zero alkoholu), monis-miś włosy wychodzą przy niedoczynności tarczycy ja ostatnio miałam 3,05 więc dużo więcej niż ty jutro mam wyniki mam nadzieję że będzie mniej ale włosy to garściami wychodzą :( Czyli siemię bardziej działa niż wiesiołek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy organizm jest inny i inaczej reaguje... na mnie wiesiolek nie dzialal a bralam przez 4 cykle, siemie bralam przez 2 tyg i efekt znaczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Justa,czesc dziewczyny:) koszmarny poranek z bromkiem ,ale teraz juz lepiej ,on jakos przycicha w południe. Ide do pracy z lepszym nastawieniem. Justa dzis wieczorkiem znowu pije siemię lniane:) nie było tak zle wczoraj,dziekuje za pomoc:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziewczyny wiecie o czy mysle????? ze ja przeciez do Włoch lece w przyszły tyg i nie wiem jak to sie ma bromek a opalanie????? co myslicie? moge sie troche powystawiac na słonko czy lepiej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×