Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

tomografia wyznaczona na- 12 wrzesnia zanim zdecyduja co ze mna zrobic minie kolejny miesiac :/ u lekarza bylam pod koniec czerwca? czy to musi az tyle trwac? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewunie wiem że najgorsze czekanie ale dla zdrowia trzeba wszystko znieść. Dziewczyny a ja jestem tak naładowana energią że szok,byłam u rodzinki i była siostra z malutką Lenką9m-cy,jest słodka,8lat na nią czekali i udało się,zrobiłą HSG i w nagrodę mały szkrab :) wię czemu nam ma się nie udać laski??? wiara i jeszcze raz wiara jednak czyni cuda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
bella, ja zaczynałam od 1/4 tabletki a doszłam do 2 tabletek dziennie bromka plus 2 razy dziennie duphaston do 13 tygodnia ciązy - do momentu kiedy łożysko przejmuje juz wszystkie funcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ewag ja nie lepiej bo muszę czekać do 6 września i póki co też nic nie mogę brać.Nie lubię takiego stanu zagrożenia. Dorcia czy ja dobrze zrozumiałam w ciąży brałaś 2 tabletki bromku? Ja w sumie w ciąży też gwałtownie nie odstawiłam bromka tylko systematycznie do tego brałam duphaston niestety skończyło się jak się skończyło.Teraz strasznie żałuję że w ogóle go odstawiłam mogłam słuchać przeczucia prawie nigdy się nie myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienka1988 ja bym na twoim miejscu zrobila jeszcze raz test.... moze akurat udalo sie... a jesli nie to moze odstawienie bromka to spowodowalo.... monis-miś to moze i ja tak zrobie ze jak odstawie bromek to bede brala castagnus.... napisz mi jak zrobisz wynik prolaktyny co ci wyszlo.... a u mnie (chyba ) po bromku @ skrocil sie z 7 dniowego do 2 - 3 dniowego macie tez tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
Ninka, tak. Do 13 tygodnia bromek, tyle tylko że od 11 tygodnia stopniowo zmniejszałam i w ostatnim dniu brania wzięłam tylko 1/4 tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella ja tez tak mysle ze tych garow nei bedziemy az tyle lepic... bo po co nam az tyle... kto z nich bedzie jadl ;))) bella inseminacja to prawie natura ... tyle ze troche pomagaja plemiczka dostac sie do celu u nas znowu pod gore... dostalismy pozwolenie w koncu na budowe z UM ale w okresie uprawomocnienia.. sasiedzi powiedzieli ze nie sie nie zgadzaja ... wiec lipa... wczoraj mojego M lepiej bylo nie spotykac na swojej drodze... dzis jest ciut lepiej pewnie dltego ze bylismy na odpuscie u mnie na wsi ale .... jest nieciekawie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
A propos... Gosieńka - wydaje mi sie Kochana, że niestety gwałtowne odstawienie bromka jest skutkiem braku okresu. Nietety to cholerstwo tak szybko działa, ze bardzo szynko spada jak równiez bardzo szybko rośnie.... :( i niestety sieje istną burzę hormownów w organiżmie. Mama Aniołka, pogadaj z lekarzem bo jeśli wie jaka jest przyczyna wysokiej prolaktyny i jestes już zdiagnozowana i wie od czego jest wysoka to ok - odsatwienie może pomóc, ale jesli była wysoka i spadła po bromku to jest wysokie prawdopodobieństwo, że za chwile podskoczy :( Pamiętam, jak sama robiłam badania i cały czas prosiłam o badanie prolaktyny, na co mój Anioł Stróż :) (mój lekarz prowadzący :), powtarzał mi non stop - "dopóki Pani bierze to jest niska, jesli odsatwimy będzie skakała". W chwili obecnej zostałam skierowana na badanie, bo właśnie niestety w związku z brakiem pokarmu powinnam dostać juz pierwszego okresu po porodzie, a u mnie ani widu ani słychu. Prawdopodobnie pieprzona prolaktyna robi znowu spustoszenie w moim organiźmie :( Trzymajcie się dzielnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka84 ja prolaktyne robilam zaraz po poronieniu i byla ponad 45 a norma jest 25, dlatego dostalam bromek. ale jak bylam u drugiego lekarza to kazal zbadac znowu ( ale juz jak bralam bromek) i byla 15 i powiedzial ze za 2 tyg moge odstawic. Powiedzial tez ze prawdopodobnie za szybko po poronieniu zrobilam badanie prolaktyny, bo skoro zaszlam w ciaze to byla dobra, a w ciazy wzrasta i po poronieniu nie zdazyla pewnie sie obnizyc..... nie wiem czy ma racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Aniołka ja zrobiłam prl miesiąc po poronieniu i przy normie 25 u mnie wyszła 50.Zdziwiłam się bo przed ciążą ta podstawowa prolaktyna była w normie a po obciążeniu wysoka.Lekarz jednak stwierdził że ten wynik go nie interesuje bo za wcześnie po poronieniu zrobiłam badanie i nie jest wiarygodne.Najlepiej żeby minęły co najmniej dwa-trzy cykle żeby cokolwiek powiedzieć i chyba to jest jakaś racja bo niejednokrotnie spotkałam się z tą opinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
Hejka, Mama Aniołka, tak jak najbardziej - prolaktyna wzrasta w ciązy i razem z progestereonem wspomaga ciałko żółte, które jest odpowiedzialne za odżywianie zarodka do 3 - miesiąca. Zbyt wysoki poziom prolaktyny powoduje zachamowanie produkcji progesteronu i miedzy innymi dlatego dochodzi do nieszcęsnych poronień... Co do bromka, szkoła mmojego leekarza jest taka, jesli bierze się już bromka to albo do momentu zajścia w ciąże albo przez minimu rok do ustabilizowania hormonu. Branie i odstaweinie powoduje skoki, moim zdaniem jesli juz zaczęłaś to powinnaś jednak brac to minimum do momentu zajścia. w upragnioną ciąże :) Ninka, jeśli prl po obciązeniu miałaś podyżoszą to rozumiem, ze lakarz stwierdziłą u Ciebie hiperprolaktynemie czynnościowa, tak??? bardzo podona sytuacja jak była u mnie... a propos... Dziewczyny pamietajcie, aby także kontrolować TSH. Przy podwyższonej prl, tarczyca lubi być podwyższona. Odpowiedni wynik na zajście w ciąze to jest poniżej 2. Miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczyny za odpowiedz, dzis kolejny dzien bez okresu...to juz 10...pozostaje mi tylko wierzyc ze sie udalo bo moze po odstawieniu bromka owulka sie przesunela:D tak bym bardzo chcial zobaczyc fasolke na monitorku, na wszelkii wypadek jak jestem w ciazy to biore tylko pol tabletki bromka, bo w czerwcu jak mi sprawdzali prolaktyne to wynosila9ng/ml, to chyba dobrze nie\?szkoda ze nie moze mnie obejrzec gin, musze czekan na na wizyte u gb 30sierpnia:( a wiec jestem w czarnej...!!! tak prosze Boga zeby zobaczyc 2kreseczki na tescie!!pocieszam sie jescze faktem ze moje hcg nie jest moze na tyle wysokie by tescik pokazal!!!poprez leczenie hormonalne!!!help!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1987
Cześć dziewczyny, wróciłam po długim czasie, ciągle Was czytam,a teraz jestem juz po wynikach badań, po wizycie u gin i już Wam mówię.Prolaktyna w normie,Estradiol także, FSH też, Progesteron też dobrze,oraz LH. Wszystkie badania w normie. Cieszę się bardzo. @ dostalam po 33 dniach także ok, byłam 11 sierpnia u gina, a ost @ 31.07. Jak mialam USG to już byłam po owulacji, bo jak stwierdził gin, była, bo był płyn za macicą w zatoce Dauglasa. Także jest dobrze, a że co dziennie lub co drugi dzień się przytulamy z M to może się udalo. Jesli nie, to dostałam grafik od gina i mam tam takie tabelki i kazał wpisać datę nast miesiączki i tak od 6-9 dnia brać clostylbegyt a od 16 dnia duphaston tak długo aż nie wystąpi miesiączka po 2 tab na dzień. Jeśli do 33 dnia cyklu nie wystapi to mam zrobić test i zadzwonić do niego i obojętnie jaki wynik, on dalej ustali, jakie leki brać i monitoring cyklu będzie, aha a teraz w tym cyklu mąż ma zrobić badanie nasienia bo nie robił. Nie wiecie gdzie w bydgoszczy lub gdańsku robią? Długo się czeka na wynik? Proszę o Waszą radę. aha a bromek ze mną zostaje, nawet jak uda się zajść w ciążę to lakarz nie kazał go odstawiać, bo w ciąży nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1987
Aha i zaznaczył ze po clo współżyc od 10-12 dnia intensywnie::) także zobaczymy co z tego da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM MOJE PANIE DOROTKA 84 MOJ GIN DOKŁADNIE TO SAMO POWIEDZIAL JAK SIE ZACZNIE BRAC BROMKA TRUDNO MUSI SIE BRAC AZ DO ZAJSCIA W CIAZE,MOJA PRL JEST JUZ W ABSOLUTNEJ NORMIE,ALE ODSTAWIENIE TERAZ BROMKA SPOWODUJE OGROMNY SKOK HORMONOW I O CIAAZY NIE MA CO MARZYC. WIEC CHCAC NIECHCAC BIORE I CZEKAM ,CZEKAM I BIORE A MOJA CIERPLIWOSC KTOREJ JEST U MNIE NAJMNIEJ ZE WSZYSTKIEGO WYSTAWIONA JEST NA NAJCIEZSZA PRÓBE W ZYCIU.ALE WIECIE CO WARTO CZEKAC NA NAJWIEKSZY SKARB ŚWIATA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1979
Dziewczyny, a Waszym zdaniem jaka powinna być prolaktyna, aby zajść? Ja mam 25 a TSH 1,71.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
Anka, TSH jest idealne, prolaktyna za wysoka :( Idealny wynik na zajście w ciąże to 3-15 ng/ml, a ten wynik wydaje mi się, ze wskazuje na łagodną hiperprolaktynemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wczoraj robiłam prl z obciążeniem i tak te podstawowa zaczęła spadać chociaż nadal jest powyżej normy tj miesiąc temu była 50 teraz jest 30 a norma to 1,9-25.Po obciążeniu 240 czyli i tal lepiej niż w lutym bo wtedy miałam 14 razy wyższą a teraz8.Następne badanie we wrześniu. dorka tak ja przed ciążą miałam stwierdzoną właśnie hiperrll czynnościową brałam jedną tabletkę bromka.Teraz jest ta podstawowa wyższa ale sądzą że to jeszcze skutki poronienia.Mam nadzieję że po trzecim cyklu wszystko się ustabilizuje.W każdym razie cieszę się że zaczęła spadać.Tsh mam 1,06 w poniedziałek idę do endo i zobaczymy czy nie każdym powtórzyć badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej widze ,ze sie wszyscy weekenduja:0 Ninka no widzisz prl spada powoli ale w dobra syrone:) ciesze sie bardzo:) i trzymam kciuki by spadła do absolutnej normy!!! ja zakonczylam dni plodne,przytulanki odbylam bardzo miło,dzis pierwszy dzien luteina:) Ide zaraz na grila a wy?? Monis co porabiasz??? Endi pewnie sie relaksuje,a dr Justa?????? aha powiem wam ze bylam wczoraj pierwszy raz w zyciu na jodze:) hihihihih kupa smiechu bo nie bardzo umialam ale relaks zeczywiscie byl :) pozdrawiam was grillowo wekendowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja moje kochane dziewczynki cały dzionek spędziłam u Teściów,było miło i przyjemnie :) a wieczorkiem na kolacje była pizza własnej roboty,niebo w gębie po prostu,nadal mi ślina cieknie na samą myśl. w czwartek krewka i zobaczymy co z prl po odstawieniu bromka. Ninka a na podstawie czego lekarz stwietrdził u Ciebie hiperprl???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
ja dzis caly dzien przyjemnie sie obijalam chociaz przy moim smyku chyba nie da sie obijac... dzis mial faze mega niedobroci ... w takich wypadkach ciesze sie ze jest tylko jedno ...;))dobrze ze juz niedlugo przedszkole bo babcia rozpuscila go na maxa ... a popoludniu wybralismy sie na rowerek no i wylądowaliśmy u znajomych na plotach ;)) ale ochoty na grila mi narobiliście trzeba cos skombinować by bylo ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis w lutym zauważyłam u siebie białą wydzielinę z piersi.Na początku nawet nie skojarzyłam że to mleko przecież już ponad rok nie karmiłam.Jednocześnie wyczułam guza w piersi a niespełna rok wcześniej miałam wycinanego włókniaka.Czym prędzej pobiegłam więc do gina i okazało się że guz jest gruczołem piersiowym a z piersi leci mleko.Dostałam więc skierowanie na prl z obciążeniem i ta pierwsza wyszła w normie a po obciążeniu 14 razy wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis w lutym zauważyłam u siebie białą wydzielinę z piersi.Na początku nawet nie skojarzyłam że to mleko przecież już ponad rok nie karmiłam.Jednocześnie wyczułam guza w piersi a niespełna rok wcześniej miałam wycinanego włókniaka.Czym prędzej pobiegłam więc do gina i okazało się że guz jest gruczołem piersiowym a z piersi leci mleko.Dostałam więc skierowanie na prl z obciążeniem i ta pierwsza wyszła w normie a po obciążeniu 14 razy wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella to widzę że szalejesz joga podobno świetnie relaksuje:) mam nadzieję że za jakieś dwa tygodnie przekażesz dobre nowiny i rozpoczniesz szczęśliwą passę.Udanego grilla. Justa moja mała też nie daje mi odpoczywać wszędzie jej pełno:)No i rzeczywiście dziewczyny smaku na grilla. Pozdrawiam laseczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka i powiedz co tu myśleć,babeczka u której byłąm powiedziała że nie robi się już prl po obciążeniu,więc jeśli ta podstawowa jest ok to nie ma potrzeby brać bromka,ja miałam 13 po obciążeniu 13razy więcej,dstałam bromek ale go dwa tygodnie temu odstawiłam i biorę castagnusa. a ja z m wróciłam z odpustu,troszkę wiejskich klimatów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA 15 sierpnia bylam na odpuscie i dostalam 2 pierscionki od moich facetów ;)) jeden e z hello kiti ;)) wiec mam cos na czasie ;)) A ty Monis co dostalas od M ?? mi gin tez tak mowil ze nie bada sie jzu prolaktyny po obciazeniu bo najnowesze badania wykazaly ze to nie ma nic wspolnego z zajściem w ciaze , ze grunt ze ta zwykla jest w normie,,,, castagnus tez jest na zmniejszenie prolaktyny wiec moze nie podskoczy u ciebie po odstawieniu Bella widze ze szukasz uparcie czegos by oderwac sie od myslenia... Jak wrazenia po jodze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w tym roku wróciłam bez upominku bo w sumie co roku to samo jest.a 15 sierpnia to u mnie odpust jest a wczoraj u babci. heh wczoraj mieliśmy z m wieczór -płaczu,obydwoje pękliśmy w końcu i doszliśmy do wniosku że co ma być to będzie,jeszcze najwyżej hsg i koniec eksperymentów. a w ogóle to wczoraj byłą nowina,ciotka ma 18letniego syna i jest w ciąży :) fajna niespodzianka prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki tak sobie znowu poczytalam , iprzyszlo mi na mysl takie pytanko, jak czesto sie staramy???Rozmawialm z lekarzem przez tel, kiedy przyszly wyniki meza zeby mi je objasnil, i przyokazji sie pytal jak czesto sie staramy>:O A ja mu na to ze zalezy nie raz tak raz na tydz bo czasu nie ma hhehe. A on mi na to ze zwlaszcza przy problemach z prolaktyna owulka moze nas zaskoczy w kazdym czasie i powinnysmy sie przytulac co 2 dni!! I ze wcale nieprawda ze nasienie nie zdazy sie odbudowac(jak wiele z nas mysli) zeby w to nie wierzyc!tylko dzialac ! Dodal jeszcze ze jak sie tak probuje to mozna nazwac starankiem:)Wiec trzeba sie dostosowac do zalecen lekarza:D Atak na marginesie kobiety, juz dzisiaj mijaja dwa tyg jak nie mam okresu:D ostatni test robiony tydz temu ale boje sie zrobic kolejny bo pewnie bedzie negatywny:( nie mam zadnych objawow:( czuje sie swietnie, czy ktoras mila takie opoznienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy któraś z Was potrzebuje Bromergon? bo mam na zbyciu 2 opakowania nie napoczęte, za koszty przesyłki. Termin ważności 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienka tak naprawde na poczatku to nei masz co czuc ;)) poprostu zrob jeszce jeden test z rana... testy tez sie myla czasami ,,, a moze bylo za wczesnie jeszczena tamten ;)) trzymam kciuki aby byly II monis ja tez tak mowilam ze jeszcze HSG i koniec, pozniej byla laparoskopia i koniec teraz jest inseminacja i koniec... ;)) a jak bedzie to zobaczymy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×