Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Bella pojęcia nie mam,ale chyba zaryzykuje i przez miesiąc wstrzymam się od bromka,zbadam prl i okaże się kto miał rację.nie dość że leczysz się prywatnie to jeszcze nie wiadomo komu wierzyć. Ważne żebyś Ty sie nie poddawała,musimy być silne i twarde babki, "w kupie siła" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis a problemy mialas ze zwykla prolaktyna czy ta po obciazeniu ?? bo mi gin tez mowil ze teraz juz nie "bada sie i nie leczy" tej po obciazeniu bo dowiedziono ze ona nie ma wcale wplywu na problemy z ciazą. Jesli masz problemy z ta zwykła to ja bym chyba brała, jesli z obciazeniem to chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella a do Polski w ktory zakatek przyjezdzasz ??? wlasciwie to przylatujesz ?? bo z tego co widze dosc czesto goscisz w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dr Justa ja mialam prl 21 przy normie 25 no po obiazeniu bylo duzo wiecej ,ale dokladnioe tak jak Ty powiedziala ta angirelka lekarka,to moze ja nie potrzebnie biore zasrany bromek,jejku jakbym go nie chciala btrac,ja po nim nawet po polsku nie potrafie mowic:)a co dopiero tlumaczyc :):):) ale poczekam do wizyty jeszcze 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bella ten wynik to przy bromku czy bez?? u mnie z bromkiem tez miesci sie w gornej granicy ale jak tylko przestalam brac to zaszalala i przekroczyla znacznie granice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa to byl wynik bez bromka,ale po nim dostalam wlasnie bromek:(:( teraz ide do innego gina,zobaczymy co powie,jak wymysli jeszcze cos calkiem innego to chyba zwarjuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromergonowaee
bella galleria przeczytałam, że jesteś z Nowego Sącza, więc mam dla Ciebie wiadomość, spróbuj pójść do Pani ginekolog dzięki której jestem w ciąży, wcześniej też chodziłam po różnych, aż usłyszałam o Niej bardzo dobre opinie i pomaga właśnie w takich sprawach. Krynica - dr G. Bajdas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie dziewczyny dzieki bromergonowaee Krynice mam 30min samochodem to moge sprobowac:) dziekuje to mile bardzo ,ze ktos chce pomoc:):) kochana Shee kupilam testy owulacyjne i za twoja rada bede robic,trzeba sobie pomagac ustalic owulacje,choc u mnie jest wyczuwalna fizycznie ale nie zaszkodzi potwierdzic,Monis i co tam myslisz robic z bromkiem???? Ninka halo:) dr Justa pewnie w pracy,ja zaczytnam dzis po poludniu, Endi skarbie gdzie planujecie wyjazd? na pewno dobrze wam zrobi oderwie od codziennosci i zrelaksuje u mnie eachania nastrojow ogromne,popadam ze skrajnosci w skrajnosc i probuje uzyskac jakas rownowage i dobry humor caluje moje drogie kolezanki i zycze suuuperowego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromergonowaee
bella galeria mnie również miło, że mogę pomóc w jakiś sposób - trzymam kciuki aby Ci się udało :) jak coś to pisz - pomogę w razie jakichkolwiek pytań :) dzięki, również życzę Tobie i reszcie dziewczyn miłego dnia :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane prolaktyne bez tabletki miałam 13 a po tabletce wzrosło 13 razy i wczoraj doktor powiedziała że w ciąży też wzrasta to co pani bromergon by brałą na zbicie??to że wzrosła tzn że przysadka pracuje prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA W PRACY ale oczywiscie czytam Was na bieżąco ;)) mam dzis takiego lenia za ho ho ;)) aby do 16 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia1207
Bardzo ciekawe to co piszenie o prolaktynie po obciążeniu. Ja także podstawową prl mam w normie (przy górnej granicy), a po obciążeniu ponad... Co prawda inny lekarz mi go przepisał, ale obecny potrzymał. Chyba, że coś zmieni w sobotę zobaczymy :) justa27a nieu tylko ty masz lenia... :) Pozdrawiam wszeyskie laseczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też w pracy podczytuję. Pisałam wczoraj że przyszła @ ale coś rozkręcić się nie może.Miałam tylko lekke plamienie różowawe i tyle. Wynik na chlamydie odebrałam i ujemny. Pozdrawiam postaram się coś napisać wieczorkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
ninka a moze tescik ??? bo moze juz sie nie rozkreci ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej leniuchy ja za to pracus niesowity staram sie jak moge i blyszcze elokwencja dzisiaj;) czyli u nas jest tak ze prl przed obciazeniem mamy w gornej normie a po obciazeniu duuuuza ,hmmmm nalezalo by sie zastanowic bo w angli gin powiedzial ze bromka sie nie uzywa,niektozy polscy gin tez kaza odstawic.....ja osobiscie dzien w ktorym zakoncze brac to gowno bede milo wspominac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej leniuchy ja za to pracus niesowity staram sie jak moge i blyszcze elokwencja dzisiaj;) czyli u nas jest tak ze prl przed obciazeniem mamy w gornej normie a po obciazeniu duuuuza ,hmmmm nalezalo by sie zastanowic bo w angli gin powiedzial ze bromka sie nie uzywa,niektozy polscy gin tez kaza odstawic.....ja osobiscie dzien w ktorym zakoncze brac to gowno bede milo wspominac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu co to za cisza cale popoludnie ??? ja bylam na dlugiej wycieczce rowerowej z synkiem... trzeba spalic troche tych kg na plus od bromka a Wy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A JA DOPIERO Z PRACY WROCILAM,KURCZE WYMAGAJACY KLIENT... HUMOR MAM LEPSZY BO M TESKNI I CZEKA NA MNIE,A JA JUZ W SOBOTE LECE HUUURA, BO JUZ SMUTNO MI BYLO....MAM SZCZESCIE ,ZE EWA TU JEST I PISALYSMY SOBIE SMSKI I DZWONILYSMY DO SIEBIE POZDRAWIAM MILE PANIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiunia
witam , byłam na konsultacji u endokrynologa, i zwiększył mi dawkę bromergonu,wcześniej brałam jedną tabletkę na noc a teraz, po południu mam dodatkowo brać pół tabletki, po 4 miesiącach brania tego leku prolaktyna spadła mi do 27ng/mL , za miesiąc mam zrobić kontrolny wynik poziomu prolaktyny i jeśli zejdzie poniżej 20 to mam poprosić gin o ocenę cyklu, dowiedziałam się że wysiłek fizyczny jest niewskazany przy podwyższonej prolaktynie, ważne jest wysypianie się, unikanie stresu, cierpliwość, pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwuniu tylko jak unikać stresu i jak nie myśleć o dzieciaczku??to jakoś tak samoczynnie działa że jedno krąży po główce. a jaką miałaś prl przed bromkiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Sylwuś ja też się dziwię że wysiłek fizyczny podnosi poziom prl.Ja bym chyba zwariowała bo z tych bardzo ruchliwych jestem.Jakbym miała nie męczyć się fizycznie to dopiero mój stres osiągnąłby szczyt. U mnie nadal @ się nie rozkręca a tzn że hormony szaleją:( nawet nie chce myśleć jakie będą ich wyniki. Mam jeszcze pytanko bo do endo idę dopiero 20.08.Wydawało mi się że wyniki tarczycy mam dobre tj TSH 1.06 przy normie od 0,35-4,93 a anty TPO 1 przy normie do 5,61.Przeczytałam jednak Wasze wcześniejsze posty i doszłam do wniosku że Tsh mam jednak trochę za niskie.Prawdę powiedziawszy nie znam się na tym.Zastanawiam się czy nie zrobiłam tego badania za wcześnie po poronieniu a dokładnie miesiąc po?Od tego myślenia chyba oszaleję już miałam dziś sen o prolaktynie:( Zaczynam chyba powoli wariować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia1207
Ninka222 moje tsh w lutym wynosiło ok. 2,8 i gin-endo powiedział, że jest trochę za niskie, zwłaszcza, że mam problemy z nieregularną miesiączką. Po łykaniu eutyrox 25 teraz mam tsh na poziomie 3,8. Zobaczysz co powie Twój endo 20.08 (W moją rocznicę ślubu :) ) Na tą nieszczęsną prl wszystko negatywnie wpływa... Grrrrr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam na jakimś forum że do zajścia w ciążę tsh najlepiej jak wynosi 1 bądź w granicach 1.mi niestety spadło poniżej normy więc znów jadę na dawce 25. wczoraj była rodzinka u mnie i coś Wam napisze. Kuzyn jest dwa lata po ślubie,udało im się zajść w ciążę,donosiła do 4m-ca i musiała urodzić bo dziecko było martwe,okazało się że kobietka ma chorobę genetyczną i 3dziecko napewno urodzi się zdrowe,w terminie i będzie super.zaszła w drugą ciążę znów 4miesiąc i powtórka,zaszła w 3 ciążę i niestety poroniła. dziewczyny i co takim ludziom powiedzieć na pocieszenie??o sprawiedliwość nie pytam,bo i tak jej nie ma ale czemu ta dziewczyna musi tak cierpieć? od wczoraj nie powiem złego słowa o swoim zdrowiu i nie będę narzekać bo mój problem to żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia1207
To ja już nie wiem, jaka powinna być ta tarczyca... Chyba, że od lutego tak mi się podniosła, a leki są za słabe... Nic czekam na wizytę w sb i się okaże co i jak... :) monis-miś opisaną przez Ciebie sprawę nie da się w żaden sposób :( Jest to bardzo przykra sytuacja... :( Jedyną radą jest cierpliwość i wiara w to,że lekarze mają rację... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech i ciągle ta cierpliwość i cierpliwość. a co do tarczycy to moja na poczatku wynosiła 2 więc była za wysoka ,dostałam euthyrox 25 spadła na 1,3 ,ale po dołączeniu bromka wzrosła na 1,5 ,więc euthyrox 50 no i spadła do 0,13 więc z powrotem na dawkę 25 i cholera wie w końcu jak to musi być. dostałam od endo namiary na podobno dobrego gin-endo a nazywa się E.Filipp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoninka27
hej dziewczyny, troche mnie nie bylo, bo nie mam internetu obecnie, od czasu do czasu u kogos korzystam ;) Bylam dzis u ginki i widzac prolaktyne w normie, powiedziala, ze moge zmiejszyc dawke bromka do 1/2 tabletki, stopniowo z 1 przez 3/4 do 1/2. Boje sie, zeby znowu nie podskoczyla, ale dosc juz mam tego bromergonu, jest paskudny!! Tsh ja mam 1,223 i podobno jest bardzo dobry do zajscia w ciaze. Musze zrobic profilaktycznie wymaz z szyjki macicy na chlamydie i ureaplasme, podobno obecnosc tych bakterii nie daje zadnych objawow, a moga powodowac utrudnienie wedrowki jajeczka do macicy przez jajowody... najgorsze jest to, ze wiekszosc badan jest nierefundowana :( i kosztowna ta droga po maluszka :( no i zastanawiam sie nad badaniem droznosci jajowodow w jakims szpitalu w przyszlym cyklu, zeby bylo na NFZ, bo inaczej koszty ogromne, jutro ide wypytac co i jak. Potem sie zapisuje juz do lekarza od nieplodnosci... Natusia do Pana dr Milewicza sie zapisalam na 29, czy 30 sierpnia, w tym momencie juz nie pamietam, ale jeszcze sie zastanawiam, bo skoro mowisz ze wyjezdza to bylaby przerwa w diagnostyce... pozdrawiam serdecznie. Niebawem wybieramy sie na jakis urlop, moze nad polskie morze, buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×