Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

oj Justa właśnie też boję się tego że tylko hsg a potem znów tylko i znów tylko. chciałabym w końcu przestać myśleć ciągle o dziecku ale to samo przychodzi. Gosieńka spróbuj ponownie z teścikiem a ja czekam na dobre wieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa27a, wiem ze sie moga pomylic:) ale juz tyle tych testow w zyciu zrobilam.... boje sie:( na wszelki wypadek biore tylko 0,5 tabletki bromka, probowalam sie dodzwonic do mojego gin, ale nie odbiera, i co mam z tym bromkiem robic jak sie okaze ze jestem w ciazy???help moja prolaktyna przed leczeniem wynosila 34ng, to bylo w marcu, w czerwcu juz 9ng. wiec tydz temu samoistnie zeszlam do poloweczki tabletki, bo mam straszne zawroty glowy i mi slabo:(nie pamietam zebym wczesniej az tak zle na niego reagowala!!!:( 30-go mam badanie krwi w osrodku zdrowia tu w szkocji, sprawdza mi prolaktyne i inne hormony, wtedy tez dowiem sie czy moze udalo nam sie zafasolkowac:D A co mowia dziewczyny wasi lekarze co z bromkiem w ciazy zrobic????????? z moja prolaktyna?????????? prosze pomozcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno nie gwaltownie odstawic... tylko zmniejszyc dawke Moniś no wlasnie tylko to i koniec... ja jak narazie nie mma pomyslu co bedzie po inseminacji,,,, mniejmy nadzieje ze nic nie bedzie po bedzie juz niepotrzebne ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby tak było iżyczę Ci tego Justynko z całego serca.ale powiem Wam że wczoraj to krew mnie zalewała z żalu,wszyscy z małymi dziećmi a my z m kotem i psem sie zajmowaliśmy,były tematy co dzieci piją a czego nie,co jedzą a czego nie tolerują,heh a my jak takie sierotki.a na dodatek stara ciotka,oni to już dawno mają łoże małżeńskie a nasi to i na małej wersaleczce potrafili dzieci zrobić.spuściłam głowę i nic nie powiedziałam bo zatkalo mnie a i przykro mi się zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANE MOJE:) WITAM WITAM DZIS CIEZKI DZIEN W PRACY ALE DAŁAM RADE:) NOGI MNIE DZIS BOLA OKROPNIE,STOPY WLASCIEIE,CO Z STAROSC NADCHODZI:( I SENNA JESTEM JAK NIGDY GRILL BYL UDANY A NA JODZE WYJATKOWO WESOLO,ZE MNIE SIE SMIALI WSZYSCY HIHIHIH ALE PO 20 MIN I JA BYLAM JUZ ZORIENTOWANA:):) I CHWALONA NIE SA TO WCALE ŁATWE DO WYKONANIA POZYCJE ALE POTEM RELAKS NIESAMOWITY:):) WYBIERAM SIE W TATRY 23 ZACZYNAM URLOPIK!!!!!!!!!! I SMIGAMY WESOŁA EKIPA NA SZLAKI,SPIMY W SCHRONISKACH ITD 23 GINEKOLOG TYM RAZEM IDE DO NOWEGO BO STARY JAKOS BEZEFEKTOWNY:) JUSTA OCZYWISCIE ZE PO INSEMINACJI NIC JUZ NIE BEDZIESZ MUSIAŁA PRZEZ 9 MIESIECY:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
przepraszam, że się wtrące, ale też biorę bromka na zbicie prl i też się staramy o dzidziusia. ja biorę po pół tabletki raz dziennie. w przypadku pozytywnego testu mam bromka odstawić . tak było w pierwszej ciąży. po zrobieniu testu bromek odstawiony a w ruch poszła luteina i dziś moja córcia ma prawie 3 latka :) wcześniej poroniłam 2 ciąże :( mieszkałam wtedy w UK. ta ciąża udana już była prowadzona w PL i słuchałam mojej ginki prawie jak guru ;) Pozdrawiam i powodzenia w zaciążaniu życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis ,cos takiego jak mozna cos takiego mowic,nie przejmuj sie glupotami,chrzanic wersaleczke,ciesz sie swoim zyciem i m ,mamy problemy z zajsciem w ciaze i trudno,zwalczymy je i odmienimy swoje życie na lepsze,a ciotka wciąz bedzie stara i zawistna hehehehehe Wiem jak to boli oj wiem,ale jak słysze głupiogadajace stare ciotki zawsze im dołoże. Ostatnio przy całym stole rodzinka siedzi a ciotuchna zapytala mojego m o potomka,jak wy ten sex robicie ze nie ma efektów.... wiec jej odpowiedzialam : Jak to ciociu efekty sa sa i owszem ,mam najlepsze orgazmy świata a ciocia???? Zamknełam jej usta na zawsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaaaaaaaaaaaaaaaaa jak w kazdym kazdy lekarz ma inne zdanie ... tu dziewczyny raczej Ci powiedza ze nie należy odstawiac bromka nawet po pozytywnym tescie .... kazda chyba musi ufac swoiemu lekarzowi chociaż trochę bo inaczej by zwariowac tylko mozna bylo u nas cale szczescie wiekszosc rodzinki (oczywiscie tej co z nimi sie spotykamy bo tej dalszej to pewnie samo sie rozeszlo) i przyjaciele to wiedza co i jak i nie ma zbytecznych komentarzy i tak mi chyba lepiej Bella zazdroszczę Ci urlopu , u mnie perspektyw na urlop brak no chyba ze w piatek na inseminacje ;)) . Tym razem idziiesz do K czy M ?? Monis nastepnym razem zastosuj sie do wskazan Belli ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laseczki:) Ja dziś po wizycie u endo.Stwierdziła że tarczyca jest o.k a tsh bardzo dobre na zajście.Co do prolaktyny nie zapisała mi bromka bo stwierdziła że jeśli jest owulka to nie ma sensu brać.Dobre sobie owulka przy wyższej prl:( Byłam u gina na monitoringu bo dziś 12dc i póki co pęcherzyk jest ale naiwna bym byłam myśląc że pęknie. Bella widzę że kipisz energią oby tak dalej. Co do brmomka to są rzeczywiście zdana podzielone.Najlepiej mieć zaufanego gina i sprawdzać prolaktynę na bieżąco. Monis już pisałam że ta podwyższona prl po obciążeniu jednak utrudniała mi zajście więc brałam bromka.Zresztą ciężko mi to ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa ja zawsze chodze do m ginekologów,tym razem tez,choc mam ochote na ta babeczke z \krynicy o kt órej jedna z nas pisala,ale na raze sławny gin z Krakowa, sama sie nie moge doczekac Taterków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninka na 12 dc to za wczesnie aby pekl...pewnie ma dopiero ok 18-19 mm .. Peknie jutro pewnie albo pojutrze, wiec do pracy ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coturobić
Dziewczyny poradźcie... byłam dziś u endokrynologa... przepisano mi bromergon...i mam dylemat..już brałam go jakiś rok temu przez prawie rok .Powód- wysoki poziom prolaktyny.Początki były straszne ale po 2 tygodniach już czułam się dobrze..problem w tym ,ze moja poprzednia doktorka powiedziała,że już więcej nie wolno mi brać bromergonu bo po prostu tak długo sie go nie bierze ile pomógł w tym roku brania to pomógł a teraz to tylko będę sobie szkodzić .Prolaktynę miałam 8 czyli świetny wynik , a tera znowu 27...Nowa doktorka kazała mi brać znowu i powiedziała że to co usłyszałam od tamtej to brednie.Tamta zaś przekonywująco mówiła że żaden lekarz juz mi tego leku nie zleci...mam mętlik w głowie. Nie mam jeszcze dzieci ,planuję gdzieś za rok zacząć sie starać ..zaczeły mi strasznie wypadac włosy..i dziś usłyszałam ze to właśnie z powodu wysokiej prolaktyny i mam brać bromergon ale wciąz myślę o ostrzeżeniach tamtej doktorki... jak myslicie która ma rację ? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie to da druga.- zreszta efekt widzisz sama -wzrost prolaktyny jak odstawilas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa pęcherzyk ma dopiero 15mm( a właściwe 2 pęcherzyki )ale też cykle mam teraz dłuższe.ech i tak już mam mało pozytywne nastawienie.W środę kontynuacja monitoringu a 6 września kolejna badanie prl. Coturobić ja bym posłuchała tej drugiej lekarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
pecherzyk na naturalnym cyklu powinien miec ok 20-24 do pekniecie, a biorac pod uwagę ze przyrasta ok 2mm na dobę to wg mnie kolo 15 dc bedziesz miala owulke . Oczywiscie sa wyjatki od reguly, czasami peka ( i sie udaję ) przy 18 a czasami przy 27. Na stymulowanym cyklu jest troche wiekszy ale tez nie powinien przerosnac powyzej 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
ninka to i tak dobrze ze masz dwa pecherzyki... u mnie nigdy nie udalo sie wychodowac wiecej niz 1 ;)) a ja mam dylemat czy isc dzis na monitotring (9dc) chodz troche za wczesnie czy w czawatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki tak czytam i każda z nas ma iny problem ale nasuwa mi się ciągle jedno pytanie-czy Ci którzy mają dzieci ot tak,chcą i mają t ich wynik są idealne??dlaczego masz jedno dziecko a z drugim jest problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze by było żeby jeszcze pękły;) Justa może lepiej jak pójdziesz w czwartek będzie rzeczywiście lepiej widać. ja stwierdzam że te moja problemy z prolaktyną to jednak wynik stresu od kiedy pamiętam jestem bardzo nerwowa.W pierwszą ciążę zresztą też nie mogłam długo zajść.Pamiętam że zaszłam jak się tak mega odstresowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis ja tez o tym myslałam,jakie sa wyniki tych którzy maja dzieci??? ja wiem ze najlepiej byc odstresowanym i wypoczetym ,ale ciekawe czy te matki z wielkiej biedy ktore maja po 5 dzieci i maz ich bije sa wypoczete i zrelaksowane???? eh... Justa powinnas robic doktorat z ginekologi:) 2 ostatnie dni pracy,booosko i gory moje kochane,potrzeba mi tego urlopu bo stres mnie zje w pracy Ewa halo co tam w Londynie??? całuje Cie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coturobić
dzięki za odpowiedź...nadal mam wątpliwości.. początki brania bromka były dla mnie okropne , chodziłam po ścianie... a ja i bez tego obecnie ciągle chodze senna, zmęczona , boli mnie głowa ..no i od dziecka mam wrażliwy żołądek ...wiec wyobraźcie sobie jak ja mam to na co dzień ,co dzieje się po tym "świństwie" ...a z drugiej strony, wezmę wszystko by tylko ta cholerna prolaktyna nie zrobiła mi w organiźmie spustoszenia..no i chce mieć dzieci... cholera spac już nie moge ciągle myśląc.... :( Zna ktoś tą doktorkę z Wrocławia, dr.Tuchendler ?? miłego dzionka życze wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotu robic sa zamieniki bromka tylko troche drozsze ale moze warto ?? ewentualnie ziolowy castagnus bella do doktoratu to mi jeszce bardzo duzo brakuje ;)))hehe jeszce pare lat staran i kto wie ;)) w sumie drugi etat by sie przydal bo tyle idzie kasy na to leczenie ze niedlugo zbraknie... ;)) szczesciara z Ciebie z tym urlopem... ja tez chce urlllopuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:D chyba juz niedlugo zrobie ten test juz ledwo wytrzymuje:D, ale pewnie wiecie jak to jest , narazie mam nadzieje, a jak zrobie to pewnie po nadzieji bedzie>. Ale tak na chlopski rozum , myslicie ze @ po 2tyg spoznienia by juz przyszedl?(w sensie na bromku) bo wrocilam po niego 6sierpnia wtedy kiedy powinnam dostac @, a tu do dzis nic!!! tak sie boje rozczarowania:D chyba nie przezyje kolejnej I kreseczki:( czekam na opinie kochane formułowiczki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninka2222 ale super ze masz dwa piekne pecherzyki , nie ma mocnych ktorys napewno bedzie zaplodniony:D, czekam na dobre wiesci:D, a po jakim czasie zaszlas w 1 ciaze??????? monis-miś ja mysle ze kazda ma cosik nie tak z horomnkami, nawet te ktore maja dzieci, ale podobno stres i ogromna chec posiadania a raczej zajscia w ciaze jest najgorzszym rywalem!!! pewnie sie powtorze ale jak sie o maciezynstwie nie mysli to podobno zachodzi sie najszybciej!!! tylko nie mowia jak to zrobic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa 27 kochana, znam znam, tylko boje sie jak cholera:D , chyba wole sie katowac i poczekac do testow krwi a to juz za8dni:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurka bez pazurka
dziewczyny- siedzicie w prolaktynie po uszy to może mi podpowiecie. Zadzwoniłabym do lekarza ale jest na urlopie. MAm hiperprolaktynemie. teraz jestem po porodzie. od 4 miesięcy już nie karmię ale nadal mam mleko. wypadałoby zrobić badania. ale biorę nadal cerazzette. czy przyjmowanie ich może zakłamać wynik?? muszę je odstawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem zla na maxa... zadzwonilam do swoojego gina i spytalam sie czy lepeij przyjsc dzis czy w czwartek a on..." ja jestem na urlopie.... ale pewnie bylo by lepiej jutro ewen czwartek niech przedzwoni Pani do mojego kolegi i jesli wcisnie miedzy pacjetkami to bedzie supper" .... buuuu zlosliwosc losu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×