Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

fakt Justę aż chce się czytać tak promienieje szczęsciem i radością :)a ja cóż jutro ma być @ więc czekam...a humor jakoś tak sama nie wiem,deprecha mnie łapie...taka jakoś działa ta nasza złota polska jesień. dziewczyny a możecie kogos z ginów polecić z wawki najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka201
Ją polecam jako endo ginekol dr gajde z wawra...super babka:-D A prywatnie dostałam namiar na dr karol wypych podobno zajebisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia1207
antoninka27 spokojnie dopiero rozpoczęłaś leczenie z tym lekarzem... Z informacji które mam, nie leczy niczego w ciemno i uważnie obserwuje każdy organizm... Czyli jak dostałaś zastrzyk na pęknięcie i nie pękł, to możesz nie mieć @? Jak to jest z tymi zastrzykami???? My odebraliśmy wyniki męża (hormonów i podstawowe badania moczu i krwi), wg nas jest wszystko w normie. Być może tak jak moje tsh trzeba obniżyć lub podwyższyć??? Sama nie wiem. Wizyta we wtorek 2.10. Kolejny cykl trwał 33 dni.... Ja kiedyś patrzyłam na te testy owu, ale nic nie wychodziło, więc potem przestałam patrzeć.... Leżą w szafce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny - wiecie co jest naszym najwiekszym problemem? stres... przeciez my ciagle zyjemy w napieciu... i jakim cudem mamy w takich okolicznosciach zajsc w ciaze i urodziec zdrowego bobaska... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka201
Niestety...najgorsze jest to jak stres w pracy i stres w domu:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha dokładnie,tylko spróbuj sobie przetłumaczyć że spokojnie mamy czas,na pewno się uda.inni mają my też będziemy mieli,można tak raz ,drugi ale nie np 3lata.w pewnym momencie przychodzi załamanie i dochodzisz do wniosku że widocznie nie wszyscy mogą mieć dzieci,ja do tego właśnie doszłam i chyba czas oswajać się z myślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis - wbrew pozorom wiem o czym mowisz bo z poprzednim facetem kilka lat sypialam bez zabezpieczenia i nic z tego nie wyniklo... teraz po roku niby 2 kreski a jednak okazalo sie ze zajsc to jeszcze nie wszystko ale... zaskoczylam wlasnie w czasie gdy mialam akurat luza totalnego... zrobiony remoncik, z mezem cudnie bo rocznica, lepszy czas w pracy i kompletnie nie zastanawialam sie kiedy mam owulke... no a teraz totalna masakra tyle stresu no i z automatu wzrosla ta durna prolaktyna... a trudno uznac ze mam czas gdy juz skonczylam 35 latek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoninka27
Mnie tez chwilami lapie deprecha i trace nadzieje, to chyba normalne. U mnie w rodzinie wszyscy maja dzieci, bez wiekszych problemow, a my wciaz nic.Czasem wracam do naszych naiwnych i beztroskich wspomnien, jak planowalismy ze bedziemy miec wieksza rodzinke...smieje sie ztego. Natusia - Z niepeknietego pecherzyka gdybym nie brala czegos na wchloniecie torbiel moglaby sie wciaz powiekszac, a wtedy z okresu nici... teraz mam nadzieje, ze bedzie sie wchlaniac, a po odstawieniu orgametrilu ma przyjsc @ tylko tez pewnie niewiadomo kiedy:) byleby sie wchlonelo... bedzie dobrze, musi byc :) lekarz super, naprawde pomocny. Wierze, ze z jego pomoca sie w koncu uda! Musze uzbroic sie w cierpliwosc, ale wiadomo ten kto tak bardzo pragnie, to nie chce czekac :D A jakies TSH ma Twoj maz? Moj maz ma TSH 2,4 i jest okej wg endo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to kochane wytłumaczcie mi coś takiego,pani doktor pow tak,że jeśli nie było by owulacji to robią się torbiele,no to skoro nie mam torbiele to mam owulację to nadal wdg pani doktor,to skoro wszystko mam to gdzie dziecko??to albo jest ok albo coś jest nie tak albo jeszcze inna wersja mam totalnego pecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiunia
witajcie byłam na drugim monitoringu cyklu, ginekolog tak to opisal p. jajnik pękniety pęcherzyk (entometrioza?), l. jajnik pofałdowany pecherzyk (ciałko żólte?), edometrium 9,7mm był to mój 12dc, lekarz powiedział że być może owulacja była w 10dc.Mam taką cichą nadzieję że coś w tym cyklu się zaczęło dziać po tym jak mam obniżony poziom prolaktyny, bromergon biorę nadal, kolejna wizyta w 15dc (czwartek). W porównaniu do poprzedniego cyklu endometrium też mam troszkę grubsze. tylko że skok temp był w 11 dc a 12 i 13dnia spadek,więc juz sama nie wiem jak to interpretować, dzisiaj 14dc byl kolejny skok temp. w tym cyklu na monitoring musiałam iść do innego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis mozesz miec torbiele ale czesto one wchlaniaja sie same i @ przychodzi w prawidlowym terminie ... sprawdzalas kiedys co sie dzieje ze pecherzykiem jak rosnie i czy peka po owulacji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis torbiele się robią jeśli pęcherzyk rośnie a nie pęka ale zdarza się że pecherzyki w ogóle nie rosną i wtedy nie ma ani torbieli ani dzidzi Ja właśnie trochę martwię bo na USG miałam spory pęcherzyk a nie wiem czy pęknie czy też jakieś badziewie się zrobi:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie miałam usg akurat po owulacji podobno wszystko było ok,drugie usg było robione na ok 1dzień przed owulacją i też miało być ok. m zbadany wszystko w porządku a pomimo wszystko gdzie tkwi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie staraczki :) Jak pisałam wcześniej byłam dzisiaj u endokrynologa :) Troszkę mnie odniósł na duchu. Muszę zrobić prolaktynę z obciążeniem, przed wizytą powtórzyć TSH. Bromergonu mam nie brać dostanę inny lek na prolaktynę jak źle wyjdzie z obciążeniem. Mówił o jakimś "Proleku" ale nie jestem w 100% pewna z wrażenia. W sumie stwierdził że bardzo nie mam podwyższonej tej prolaktyny więc spokojnie mam zrobić to badanie i się zjawić. Następnie jest leczenie PCO jak to powiedział to mnie zamurowało powiedział o trzech krokach w leczeniu (antykoncepcja i jakieś 2 leki ) resztę wyników ok prócz progesteronu bardzo niskiego ale to normalka przy PCO. Pozdrawiam wszystkie staraczki i gratuluj mamusią :) :) Wierzę że nam też kiedyś się uda. Ja od jutra dupka zaczynam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny już od paru dni się coraz bardziej stresuję. W piątek wizyta u gin a być może w sobotę trzecie podejście do inseminacji. Bardzo się boje. Postanowiłam że podejdę 4 razy do inseminacji a jak nie będzie efektu to powiem lekarzowi, że chcę parę cykli odpocząć. Moje nerwy są na skraju wytrzymania. Muszę wyluzować bo zwariuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izula 4 inseminacja nie bedzie juz potrzeba ....;)) Bella i jaka decyzja co do rozyczki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka201
będzie dobrze ;). a u mnie na teście coraz to mocniejsza ta kontrolna kreska ....a drugiej brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izula będzie dobrze musisz się pozytywnie nastawić.Wiem że to nie jest łatwe ale spróbuj. Stokrotka a ten test to owulacyjny czy ciążowy? Justa jak po wizycie? Bella może lepiej się zaszczepić będziesz się bezpieczniej czuła. Dziewczyny rzeczywiscie torbiele po nie pękniętym pęcherzyku raczej się wchłaniają.Miałam taką w lipcu a w sierpniu już nie było po niej śladu. Za dwa tyg powtarzam prl i zobaczę jak spada.do tego muszę zapisać się na rezonans.Najgorsze dziewczyny z ta piersią dzwonie po poradniach i nie ma terminów na ten rok:( ewentualnie można podejść do jednego szpitala onkologicznego ale tam jest dramat idzie się jak po wyrok.dziewczyny z krk będą wiedziały mówię o garncarskiej. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka201
Niestety ale owu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninka - idz na razie gdzie sie da skoro sie nie da gdzie indziej... a moze prywatnie? stokrotka mi tez jakos te testy owulacyjne za pieruna nie wychodza... czytalam ze zeby to bylo to to kreski musza byc jednakowo ciemne wiec jak rozumiem powinien byc taki moment w ktorym sa obie ale roznej ostrosci... no wiec u mnie druga krecha za pieruna sie nie pojawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM was dziewczyny ja tez mam wysoka prolaktyne i piusze aby moze ktos mnie pocieszyl, staram sie juz od 5 lat o dzidzie jestem po endometriozie 4 stomnia (juz dawno mialam laparoskop[ie) staralam sie zajsc poprzez stymulacje i nic , 2 miesiace temu poszlam do kolejnego nowego lekarz ktory jako pierwszy powiedzial abym bez jakichkolwiek lekow zrobila badanie czy mam owulacje i przez 2 miesiace robilam wymazy cytohormonalne i wyszlo ze owulacji brak, kazal zrobic prolaktyne -wyszla 900. kazal isc do endokrynologa , tam poszlam, (kiedys 2 lata temu mialam robione wszystkie badania hormonalne w szpitalu endokrynologicznym i mialam ze soa te wyniki) endokrynolog jak zobaczyl te stare wyniki powiedzial ze przy tych hormonach nie zaszlabym w ciaze przepisal miparlodel bo nie chcialam brac bromka, i jeszcze dodatkowo pabidexamethason, nie wiem na co jest ten lek, czy ktoras z dziewczyn go brala? mam jakies acth wysokie cos mowil mi o nadnerczach , i nic wiecej nie zrozumialam z tego jego okreslenia mojej choroby, moze ktoras nakresli co moze mi byc i czy ktos bral ten pabidexamethason?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie umówiłam się prywatnie termin na 9.10 zrobią usg i biopsje gruboigłową w cenie jest też badanie histopat. Stokrotka z testami różnie bywa najlepiej iść na monitoring albo oznacz progesteron około 21-23 dc.Trzymam kciuki.Mój progesteron o dziwi nawet ciut za wysoki mimo tej prolaktyny a bromek biorę dopiero od dwóch tyg. anuuula powinnaś znaleźć dobrego gin-endokrynologa który dobrze zajmie się Tobą.hormony potrafią bardzo namieszać więc na Twoim miejscu zrobiłabym jeszcze Tsh,estradiol i progesteron przynajmniej na sam początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka ten progesteron za wysoki to może znaczyć, że ktoś się pojawił:) tego Ci serdecznie życzę:) Anulka spróbuj zbić prolaktynę i na następnej wizycie podpytaj lekarza o co dokładnie chodzi z Twoimi hormonami, co to za leki. Niestety lekarze maję tendencję co pisania sobie czegoś w karcie i wypisywania recept bez informowania pacjenta tak naprawdę o stanie zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninka a skad zes Ty wytrzasnela ta norme dla peogesteronu? bo z tego co ja wiem to dla fazy lutealnej jest do 20 czyli masz idealny progesteron swiadczacy o przebytej owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha to są normy z Diagnostyki. Dokładnie: faza folikularna:0,1-0,3 ng/ml faza lutealna 1,2-15,9 ng/ml po menopauzie ponizej 0,1 Są jeszcze normy dla ciąży ale na nie nawet nie patrzę;) jak wyżej mój progesteron w 21dc 18,6 Madzia dzięki słońce ale jakoś nie wierzę w to.Zresztą chyba troszkę wyluzowałam i skupiam się też na innych rzeczach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laboratoria wykorzystują aktualnie różne metody i sprzęt dla których normy mogą różnić się od ogólnie przyjętych, dlatego co lab to inny zakres norm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×