Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

witam ja dziewczyny byłam wczoraj z mezem w szkole rodzenia :) wczoraj wytłumaczyła nam co bedzieny robiły przez najblizsze godz. o czym bedzie mowa :) juz za tydzien bedziemy tez cwiczyc jest razem nas 5 mam :) i z tego co sie orietuje to moje dziecko pierwsze wychodzi :) bylismy na porodówce i widzielismy swiezo urodzone dziecko jakie maluskie było !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teściarka
to fajnie Monik że zapisałaś sie do szkoły..dużo osób które uczestniczyły w takich zaj. chwali sobie ten czas:) a ja mam kilka pytań odnośnie zakupów dla maluszka. Chodzi mi o kosmetyki - jakie są najlepsze żeby nie uczulały i były sprawdzone?? chodzi mi o: - oliwkę -mydełko kremy na oparzenia i czy od razu kupuje się jakiś do twarzy, pupy - zasypka - czy potrzebne sa patyczki higieniczne?? i przede wszystkim jakiego proszku używacie?? mam nadzieję że jesteście w tym wszystkim mądrzejsze ode mnie:) i apropos pytania Moniki- czy laktaror jest jednak potrzebny od razu w szpitalu?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA tesciara- kupiłam z hipp kosmetyki nie wiem czy beda dobre ale czytałam troszke poinie na ich temat i sa oki myslałam ze joson& jonson sa bardzo dobre ale okazało sie ze duzo dzieci ma uczulenie na nie wiec kupiłam take a co do laktatora to ja chyba kupie z awant reczny bo elektryczny jest drogi nie wiem jak to jest z tymi wkładkami laktacyjnymi czy sa jakies rozmiary ??? czy jak je sie wybiera ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECI xxxasiaxxx....24.........28.......02.02.......Łódzkie.. ................0 ANULKA........23.........15........10.11.......Śląskie.. . .................0 Anica..........35..........3.........15.09........Dolnoś l ąskie............0 Dzastina222..25.........9.........02.12..........Dolnośl ąskie............ BRZUCHATKI NICK........WIEK....TYDZ...ilosc star...TERM .POR....dzieci..brzuszek FALBANAAA...27..........34........1........22 Luty..........0.....corcia JOLITA84.....25..........34........6.... ....23 luty...........0......Adaś MONIKKK.....23...........30........18.......25 marzec.....0....Ksawery teściarka.....28..........30.........3....... 24 marca......0......Iga Olga55.........27.........25........10.. ....14kwiecień.............. Korin..........26..........25.........2........15 kwietnia.....0.....Fabian Amerrka.......27.........26.........2........19 kwietnia............Piotruś becia86.........23........19.........3.... ...17 maj..........0..... edi573..........31........4...........6.......5 wrzesien . ..1.....? Pola ...........27..........5...........5..........Francja..... ... DZIECIACZKI.....data ur...........waga..........wzrost.......imie TIKO.................................................... ..................... ANIA............2 STYCZEN.........3640g..........53cm........Julcia widze ze mza mna juz dwie pani fajnei fajnie :) Aniu serdecznie Ci gratuluje bylas naprawde dzielna ! ! ! :) Tesciara wydaje mi sie ze z tego bambino sa ok kosmetyki :) a na odparzenia sudokrem :) gruszka sie napewno przyda a patyczki to tak neikoniecznie, a zasypke bym odradzala jesli masz zamiar uzywac oliwki co za duzo to nei zdrowo jezeli na wyoliwkowana skore niemowlaczka da sie zasypke to wytwarza sie taka skorupa ktora nie przepuszcza powietrza i zaraz bedzie pupcia czerwona takze albo jedno albo drugie, a w ogole to slyszalam ze oliwke to tak napoczatek tylko uwazac, a poznij to do kapieli kropelka i wtedy fajnei nawilza tylko trzeba uwazac bo dzisiu sliski :) pozdr pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
Dziękuje za gratulacje;) ja używam do prania Lovelli mleczka do prania i płynu do płukania i jak na razie jestem bardzo zadowolona;) oliwkę mam Hipp- jest najlepsza i ja używam jej tylko raz na dobę po kąpieli zamiast jakichkolwiek kremów natłuszczam CAŁE ciało Julki i ubieram i ma bardzo ładną skórę. Przy przewijaniu smaruję na zmianę Linomagiem, Alantanem plus z wit A, Linomagiem Bobo a+e, i tylko od czasu do czasu kremami na odparzenia bo mają tlenek cynku a on mocno wysusza więc raz na 5 przewijań używam np sudocremu czy penatena czy typowych kremów na odparzenia z nivei czy hippa. Nie używam zasypki, bo teraz podobno oliwka wystarczy- jakby skóra była bardzo sucha to warto mieć w domu oliwkę Bambino bo ona jest tłuściejsza od innych. Do kąpieli raz Oilatum do wody ale i tak myję pupę płynem Hipp, a raz samo mydło Bambino. Szampon do włosów mam z Oilatum ale moja mała nie jest czupurkiem, więc na razie go nie używałam. Nie kupujcie pieluch Huggies bo są bardziej sztuczne i zawsze coś nogą ucieka, co zobaczycie jak ubranko będzie brudne i niekiedy niestety zniszczone...ja na początek używam Pampers Premium Care- wiem są droższe od zwykłych, ale są bardzo naturalne i miłe a skóra małej wygląda na zdrową;) patyczki do uszu trzeba mieć, ale z wkładaniem ich w otworki dziecka to trzeba uważać- uszu nie czyści się noworodkowi w ogóle, tylko przemywa się przegotowaną wodą małżowinę, więc patyczki nadają się na tzw sapkę do noska- zwilża się je solą fizjologiczną (kupcie zwykłe ampułki nie jakieś physodiose, bo są 100 razy droższe a to zwykła sól fizjologiczna). Marimer w spray'u nie nadaje się dla noworodków bo jest zbyt silny. Położna środowiskowa powiedziała mi żebym małej smarowała usta w środku Aftinem i właśnie do tego przydadzą się też patyczki;) jeśli o czymś zapomniałam to pytajcie dalej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
a laktator może się przydać od razu, bo ja dostałam od koleżanki i myślałam, że mi się nie przyda, ale jak mi mała zżółkła i zabrali ją do inkubatora na 2 dni, to musiałam odciągać i bardzo mi się przydał. Także takich rzeczy się nie da przewidzieć. Ręczny z aventa jest super- polecam go bardzo bo szkoda kasy na elektryczne, które wcale nie są lepsze- nie dajcie się zwariować!!!Widziałam elektroniczny Medeli (czyli bardzo drogi) i wcale nie odciągał szybciej niż mój a głośny był strasznie i powodował większą frustrację że nie leci niż mój ;) no i ostrzegam- przy pierwszym odciąganiu pokarmu będzie 3 krople po 10 minutach, ale z każdym następnym będzie coraz lepiej, więc nie należy się zniechęcać!No to też zależy w którym dniu zacznie się odciągać;) No i pamiętajcie- nawet z najmniejszych piersi jest pokarmu wystarczająco dla dziecka- i nie istnieje coś takiego jak "chudy" pokarm;) jest go tyle i jest taki, jakie potrzeby danego maluszka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu dzieki ci za cenne wskazówki :) jeju jak tak czytam to taki mały szkrab wymaga duzej pielegnacji ! mam nadzieje ze ja poradze sobie tak jak ty :) A powiedz ktos ci pomaga ??? czy masz moze siostre czy mame ktora ci doradza ??? czy sama sie naczytałas i wiesz ???? a powiedz jak moge spytac ! maz siedzi teraz z wami ??? i jakos ci pomaga ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
W szpitalu, w którym rodziłam mamy zajmują się dziećmi od porodu aż do wyjścia- tylko kąpiel załatwiają pielęgniarki, a tak to od samego początku zostałam rzucona na głęboką wodę- jak musiałam pierwszy raz zmienić pieluchę to w ogóle nie byłam w stanie- byłam zmęczona po porodzie (to było jakieś 6 godzin po- może 8) miałam takie spowolnione ruchy i myśli w stylu "już nigdy nie chcę więcej rodzic"- na szczescie pomogła mi kolezanka z pokoju, a potem to juz samo poszlo. Nie powiem na temat pielegnacji małej i laktacji naczytałam się sporo i to naprawdę pomaga uwierzyc we własne siły- zwłaszcza w temacie karmienia piersią warto mieć jak największą wiedzę, bo mamy i teściowe mogą tylko namieszać dając sprzeczne rady. Mieszkam w jednej kamienicy z moją teściową więc teoretycznie ona mogłaby mi pomagać, ale szczerze mówiąc nie potrzebuje jej pomocy za wiele, no chyba że chce się wykąpać a mała nie spi. Na początku to chciałam żeby była moja mama ze mna jak wyjde ze szpitala, a nawet chcialam sciągnąć babcię, ale na szczescie tak się złożyło, że babcia nie mogła, a mama przyjezdza na weekendy, bo okazało się że dziecko potrzebuje spokoju i nadmierny harmider tylko mu szkodzi. Ale najwazniejszy jest mąż- mój jest teraz na l4 przez 2 tygodnie od wypisu ze szpitala (u nas sie troche to przeciągnęło ze względu na mój długi pobyt w nim). I tak jest najlepiej- we dwoje na pewno dacie radę, a tatuś nauczy się wszystkiego i nie będzie się bał dotknąć dziecka. a w domu będzie spokój i klimat taki, jaki będzie zawsze, bo przecież babcia nie będzie siedzieć wiecznie. Jak chcesz Monikk to załatw sobie pomoc babci na wyjscie ze szpitala, ale sama zobaczysz czy nie zmieni Ci się przed porodem, bo ja zostawiłam sobie otwartą furtkę, że w końcu odwołałam całą pomoc domową, bo najlepiej to tak we dwoje;) Poza tym jak babcia zacznie sie zajmowac z mamą to tatuś może czuć się niepotrzebny, a nie można tego mu zrobić tak na sam początek, bo potem się już nigdy nie wdroży;) ale oczywiście jak potrzebujecie pomocy to po prostu uprzedzcie, że jak poprosicie, to ktoś z wami pomieszka przez chwilę zanim się wdrożycie, ale ja po prostu widziałam, że jak byli moi rodzice na wypis to np gadałam z nimi przy karmieniu Julci i potem ona była niespokojna- poza tym wyjscie ze szpitala do domu to tez kolejny szok dla dziecka i trzeba uważać, żeby mu nie zaszkodzić. Nie chodzi o absolutną ciszę w domu- moja np dobrze spi jak cicho puszcze telewizor- ale o spokój;) nie wiem czy cos z tego zrozumiecie- ale trudno jest przekazac co mam na mysli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz aniu ja to powiem ze nie chcem ani pomocy mamy ani tesciowej bo mama nie przyjedzie bo mam młodsze rodzenstwo i wychowuje je sama wiec ich nie zostawi a tesciowa mieszka około 3 km o de mnie ale nie chcem jej powiem brzydko bo ona bedzie cały czas sie wtracac ze to zle ubrałam ze za zimno w mieszkaniu.... itd juz to widze ! a dlaczego bo juz jej sie duzo zeczy nie podoba a to imie a to nie kupujcie nic przed narodzinami a to to a to tamto. Moj maz bedzie ze mna napewno bo juz cały czas mowi ze bedzie sie opiekował :) a własnie wczoraj nam połzna powiedziała ze tatus dostaje 2 tyg zwolnienia po porodzie nad opieka nad zona :) fajnie ze cos takiego jest :) potem taciezynski tydzien jeszcze sa 2 dni na dziecko :) urlop :) wiec bedziemy razem jak tylko bedzie trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu a powiedz ty mi jeszcze mowiłas ze rodziłas prywatnie a jaki u was był to kaszt ???? u nas za normalny poród płacisz 700 zl a za cesarke 1400 nie trzeba brac ze soba rzeczy dla dziecka tzw. wyprawke bo daja na odchodne i wanienke nie trzeba pampersów ani podpasek dla mam oczywiscie jedzenie tez jest w tej cenie a u ciebie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edi573
NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECI xxxasiaxxx....24.........28.......02.02.......Łódzkie.. ................0 ANULKA........23.........15........10.11.......Śląskie.. . .................0 Anica..........35..........3.........15.09........Dolnoś l ąskie............0 Dzastina222..25.........9.........02.12..........Dolnośl ąskie............ BRZUCHATKI NICK........WIEK....TYDZ...ilosc star...TERM .POR....dzieci..brzuszek FALBANAAA...27..........34........1........22 Luty..........0.....corcia JOLITA84.....25..........34........6.... ....23 luty...........0......Adaś MONIKKK.....23...........30........18.......25 marzec.....0....Ksawery teściarka.....28..........30.........3....... 24 marca......0......Iga Olga55.........27.........25........10.. ....14kwiecień.............. Korin..........26..........25.........2........15 kwietnia.....0.....Fabian Amerrka.......27.........26.........2........19 kwietnia............Piotruś becia86.........23........18.........3.... ...17 maj..........0..... edi573..........31........7..........6.......5 wrzesien . ..1.....? Pola ...........27..........5...........5..........Francja..... ... DZIECIACZKI.....data ur...........waga..........wzrost.......imie TIKO.................................................... ..................... ANIA............2 STYCZEN.........3640g..........53cm........Julcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teściarka
Aniu! Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) jestem pełna podziwu dla Twojej wiedzy...aż się załamuje że tak mało wiem...ale pocieszam się teraz na zwolnieniu nadrobię zaległości :) Ale mam jeszcze jedno pytanko --jaki wózek wybraliście dla Waszej Julci?? A jak samopoczucie pozostałych przyszłych Mam?? Ja dziś się troszkę zdenerwowałam..bo chciała zapisać się do szkoły rodzenia ;/ jak dzwoniłam poprzednim razem pani położna powiedziała że ok 30tyg należy się zgłosić -zaj w szpitalu bez zapisów.. a dziś mówi że nie ma miejsca i za 3 tyg mam zadzwonić - wrrr!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz tesciara aj jak byłam na pierwszym spotkaniu to sie okazało ze pierwsza rodzę bo reszta mam ma termin na koniec kwietnia i poczatek maja zawsze mowia zeby sie nie spieszyc a potem sa takie efekty ! niestety .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
Monikk mój prywatny szpital ma kontrakt z NFZ, więc nic się nie płaci, ale ja umówiłam się z konkretną położną i musiałam jej zapłacić 700 zł- gdybym wiedziała, że tyle zapłacę, to bym po prostu przyszła z biegu do szpitala i nic by mnie to nie kosztowałao, a opieka w sumie taka sama. Ja całą wyprawkę miałam ze sobą, ale podpaski były w szpitalu i o dziwo dobre jedzenie- a przez to, że leżałam ponad tydzień to sobie odbiłam te 700 zł;P a wanienki nigdzie sie nie bierze, bo w szpitalu pielęgniarki kąpia dzieci pod kranem, bo żeby sterylnie był, bo nie byłoby jak sterylizować wanienki pomiędzy dzieciakami, a trzeba;) Teściarka- ja mam wózek od znajomych, którzy w moim rodzinnym mieście (Częstochowie) je produkują- to jest firma Tako model Jumper, ale wzór itp mam na indywidualne zamówienie, bo miałam taką możliwość. Wózek jest bardzo fajny, ma wszystkie funkcje, których potrzebowałam (np rozkładaną na płasko spacerówkę, co niestety nie zdarza się zbyt często), no i jest oczywiście trójfunkcyjny. A cena jest super- nie mówiąc już o tym, że ja mam go prawie darmo, więc bardzo się cieszę. Nie jest zbyt ciężki, ani też zbyt lekki, bo takiego też nie chciałam. Gdyby nie to, że pochodzę z czewy to nawet nie wpadłoby mi do głowy, że za wózek można dać mniej niż 2500 zł patrząc na ceny w sklepach w Krakowie... a wiedza to efekt całych 9 miesięcy, więc jeszcze spokojnie macie czas, a najbardziej to tych ostatnich 12 dni spędzonych z JUlką;) pozdr a o szkołę rodzenia się nie martw- napewno się załapiesz przed porodem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu tak pisałysmy o karmieniu dziecka ze dzis w nocy sniło mi sie ze moje malenstwo tak ładnie jadło z piersi :) co za miły widok był;) a powiedz kochana jak u ciebie z waga ??? ile odrazu ci spadło ??? a i ile przytyłas przez cała ciaze ??? bo juz nie pamietam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teściarka
:) :) No Aniu ja jestem z okolic Cz-wy... nastawiała się na wózek też częstochowskiej firmy - coneco ostatnio oglądałam jeden, ale inny model niż mnie interesuje i nie był zbyt solidny..więc martwię się że wszystkie te wóżki takie... ale obejrzę jeszcze Tako - DZIĘKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
Teściarka- zwróć uwagę na to,żeby się wózek nie chybotał, tak żeby dziecko nie czuło każdej wyrwy w chodniku;) Monikk ja przytyłam ok 10-11 kg a teraz mam jakies 3 na plusie, ale to w dużej mierze piersi, bo brzuch wygląda famntastycznie- w zasadzie już od 2-3 dnia od porodu nie wystawał bardzo, a teraz to już wyglądam w miarę normalnie. Człowiek sobie nie wyobraża że ten brzuch może wyglądać tak normalnie po takim rozciągnięciu, ale naprawdę ja czuje się szczupła jak nigdy dotąd!!!to oczywiście złudzenie, ale przyjemne;) w ogóle fizycznie bardzo dobrze się czuję- już w tydzień po porodzie rozmawiałam z mężem o seksie (oczywiście jeszcze czekamy), ale przytulamy sie co wieczór i jestem bardzo zadowolona z naszej więzi po wspólnym porodzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze aniu no to superrrrrrrrrrrrrr :) ja to tak slicznie jak ty nie bede wygladac :( hihihippppp no ale sie pocieszam ze to wszystko dla mojego dzidziusia :) a powiedz mi jeszcze jak tam z rodzina juz przychodzili do was ??? odwiedzac was ???? sory ze mam tyle pytan do ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
moi rodzice byli już u nas, teściowie są codziennie na chwilę- ale jeszcze takich odwiedzin to nie zaplanowaliśmy bo za wcześnie- mysle, że jak skonczy sie l4 męża to wtedy weekendami będziemy przyjmować gości;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECI xxxasiaxxx....24.........28.......02.02.......Łódzkie.. ................0 ANULKA........23.........15........10.11.......Śląskie.. . .................0 Anica..........35..........3.........15.09........Dolnoś l ąskie............0 Dzastina222..25.........9.........02.12..........Dolnośl ąskie............ BRZUCHATKI NICK........WIEK....TYDZ...ilosc star...TERM .POR....dzieci..brzuszek FALBANAAA...27..........34........1........22 Luty..........0.....corcia JOLITA84.....25..........34........6.... ....23 luty...........0......Adaś MONIKKK.....23...........30........18.......25 marzec.....0....Ksawery teściarka.....28..........30.........3....... 24 marca......0......Iga Olga55.........27.........25........10.. ....14kwiecień.............. Korin..........27..........25.........2........15 kwietnia.....0.....syn Amerrka.......27.........26.........2........19 kwietnia............Piotruś becia86.........23........18.........3.... ...17 maj..........0..... edi573..........31........7..........6.......5 wrzesien . ..1.....? Pola ...........27..........5...........5..........Francja..... ... DZIECIACZKI.....data ur...........waga..........wzrost.......imie TIKO.................................................... ..................... ANIA............2 STYCZEN.........3640g..........53cm........Julcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko, jaka ja jestem nieprzytomna z rana, źle wkleiłam wczesniej tabelka teraz już jest dobrze hihi. Długo się nie odzywłam, bo niestety jeszcze pracuje i poźno wracam, czasu mało...ale w końcu zaczęłam coś kupowac dla małego juz mam wanienkę, podgrzewacz do butelek, butelki, smoczki, ręczniczek i trochę ciuszków a i łóżeczko, w sobote jade po materacyk...czas leci więc juz po mału się zaopatrzam :), tyle rzezczy tzreba kupic,że szok, będe co m-c teraz stopniowo dokupywać... a co do kosmetyków do pielęgancji dzieci to wszyscy mi mówią,żeby kupic z firmy Hipp i tak zrobię, bo Johnson uczulają podobno. Mam pytanie bo kupiłam podgrzewacz i butelki z firmy Tommee Tippee, co myślicie o tej firmie mi dużo osób je polecało? pozdrawiam wszystie kobitki :)) NICK...........WIEK.....CYKL.....I-II@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECI xxxasiaxxx....24.........28.......02.02.......Łódzkie.. ................0 ANULKA........23.........15........10.11.......Śląskie.. . .................0 Anica..........35..........3.........15.09........Dolnoś l ąskie............0 Dzastina222..25.........9.........02.12..........Dolnośl ąskie............ BRZUCHATKI NICK........WIEK....TYDZ...ilosc star...TERM .POR....dzieci..brzuszek FALBANAAA...27..........34........1........22 Luty..........0.....corcia JOLITA84.....25..........34........6.... ....23 luty...........0......Adaś MONIKKK.....23...........30........18.......25 marzec.....0....Ksawery teściarka.....28..........30.........3....... 24 marca......0......Iga Olga55.........27.........25........10.. ....14kwiecień.............. Korin..........26..........27.........2........15 kwietnia.....0.....syn Amerrka.......27.........26.........2........19 kwietnia............Piotruś becia86.........23........18.........3.... ...17 maj..........0..... edi573..........31........7..........6.......5 wrzesien . ..1.....? Pola ...........27..........5...........5..........Francja..... ... DZIECIACZKI.....data ur...........waga..........wzrost.......imie TIKO.................................................... ..................... ANIA............2 STYCZEN.........3640g..........53cm........Julcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam korina ja własnie kupiłam kosmetyki z hipp :) mam nadzieje ze to dobry wybór :) a ty jeszcze pracujesz ??? no no.... ja to bym nie dała rady :) byłyscie moze dziewczyny na 3 d badz4d ???? i ile płaciłyscie ???? i czy macie film ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teściarka
no hej dziewuszki:) ja z zakupów dla maleństwa ma tylko ciuszki i myślę że na 1 trzy m-ce mi starczy:) poza jakimiś sweterkami.. mam spiochy, pajacyki, koszulki, kaftaniki, czapeczki rękawiczki niedrapki, skarpetki :) :) wszystko w rozmiarach 56 i 62 znalazłam na allegro takie fajne koszulki z wywijanym mankietem żeby dziecko sie nie drapało - chyba nazywa się koszulka niedrapka..koszt ok 6 zł chyba teraz zastanawiamy się nad wozem i jak już znajdziemy coś fajnego to zzaraz okazuje się że model ma jakąś "wade" ale skorzystam chyba z rady Ani i może Tako będzie strzałem w 10! jutro jadę do Częstochowy zobaczyć je na żywo.. /Monika ja była w ubiegłą sobotę na 4d i mam film,ale mało widać bo maleństwo było bokiem i ani myślało pokazać się w całej okazałości:( mamy profil i jedynie co ładnie pokazała na filmie to dupkę :) film trwa prawie 10 minut - słychać serducho:)O na pewno pamiątka fajna ja za to nic nie płaciłam -było w ramach prywatnych wizyt ;p na szpitalnym sprzęcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
Teściarka- Tako ma 2 modele Jumper i JumperX- ja mam Jumpera bo mieścił mi się do bagażnika mojego forda ka i ma taką fajną ramę z przodu, ale Jumper X to teraz jest model nowszy więc sobie porównaj- mi się X nie mieścił do bagażnika, więc wybrałam tamten, a poza tym mąż wolał mniejsze kółka z przodu. Ale ja widuję masę osób z tymi wózkami na mieście, wiec chyba idą dobrze- a jest jeszcze jedna zaleta- wózki robione są w polsce a nie w chinach, więc jak ci się np kółko zepsuje to możesz je sobie wymienić bądź dokupić, a przy innych wózkach to naprawdę jest problem;) ja za 4d płaciłam chyba 300 zł mam zdjęcia, film (ok 1 godz), ale też nie było zbyt wiele widać, więc to chyba lipa;) ale pewnie przy 2gim dziecku i tak zrobię:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
nooo, Tako ma też inne modele, ale ich nie polecam;) są tandetne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja kupuję włoski wóżek z firmy Coletto model -Matteo, dla mnie bomba bo jest obracana cała ta buda i jak się go złozy to bardzo mało miejsca zajmuje , poza tym jest lekki. Widziałam go na żywo w sklepie i się w nim zakochałam i na pewno go kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikk to faktycznie fajny zbieg okoliczności i podejrzewam ,że ten włoch Twojej siostry jest tak samo boski jak ten wózek :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×