Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Gość Ashia87
Badzai jezeli współzyłas w dniu owulacji to teoretycznie moglo dojsc do zaplodnienia, a w takim wypadku jezeli interesuje cie plec dziecka to juz ci moge powiedziec ze to chlopczyk bedzie :) Ja temperatury nie mierze, bo poprostu nie mam takich warunkow, poniewaz zawsze zaspie i od razu zrywam sie na rowne nogi :) śluzu u nie nie widac na zewnatrz (jak kiedys go bylo bardzo duzo) wiec ja tak naprawde nie mam pojecia kiedy mam owulacje... ale juz sie zaopatrzyłam w olej z wiesiolka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
Kafi23 co do śluzu to polecam olej z wiesiołka w kapsułkach (w tabletkach nie pomagaja) OEPAROL. Kapsułki zwiekszaja wydzielanie sluzu i mozna łatwo odroznic sluz plodny i nie plodny... kapsułki bierzesz od 1 dnia cyklu do owulacji... jezeli nie wiesz kiedy dokladnie masz owulacje bierz tylko w czasie miesiaczki i w dniach "suchych", poniewaz olej z wiesiołka powoduje skurcze macicy, wiec gdyby doszlo do zaplodnienia, a tabetki brałabys dalej poroniłabyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytatnie: Dni płodne rozpoczęły mi się 29 września i będą prawdopodobnie do 7 października i od tego czasu kochamy się z mężem codziennie. Czy to ma jakiś wpływ na \\\"jakość\\\" pleminków? Czy może lepiej co drugi dzień się kochać.Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
nie chodzi o to, że tego nasienia jest mało tylko o jego jakośc. przy codziennym wspołzyciu plemniki sa slabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planująca
Mój cykl to 30 dni,lub 32,ale trzynastego dnia mam ból jajnika,a czternastego dnia śluz jest już zważony i mętny.I jak zaplanować syna dwie córki już mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planująca
czy możliwe ze w plemnikach są tylko chromosony x ,w jaki sposób mozna to zbadać w jakich szpitalach moga zbadać tatusiów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kAFI23
Ashia87 fajna stonka nie bardzo mi się zgadza z tym kalendarzem. Ja mam na 8 dc śluz ciągnie się tylko wiadomo jest biały. A powiedz mi czy on czyli ten wiesiołek działa na zmiane śluzu czyli jak ma się biały to się robi taki jaki powinien? czy ma inne działanie ? A ile kosztuje ? Ja mam cykle 26- 29 i przyznam się ze tez bym chciała chłopca tylko w jaki dzień najlepiej pomoże mi ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kAFI23
Dodam że te dni które ten śluz super się ciągnie są 3 i to jest właśnie owulka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
kaFI23 olej z wiesiołka zwieksza wydzielanie śluzu oraz jak masz w cyklu cały czas sluz mętny to olej z wiesiołka zwiekszajac wydzielanie sluzu pomoże ci odnaleźc dni płodne, choc od razu ci powiem ze nie na wszystkie kobiety dziala. co do kosztow to ja placiłam jakies 20zł za 60kaps. Jezeli nie masz problemu z wydzielaniem sluzu (czyli nie jestes z tych "suchych") to radze zaopatrzyc sie tylko w testy owulacyjne, mozesz nawet kupic na allegro, poniewaz sa duzo tansze a jest to to samo co w aptece. podaje od ktorego dnia zaczac uzywac testow owulacyjnych: DłUGOSC CYKLU POCZATEK TESTU 21 dni 6 dc 22 dni 6dc 23 dni 7 dc 24 dni 7 dc 25 dni 8 dc 26 dni 9 dc 27 dni 10 dc 28 dni 11 dc 29 dni 12 dc 30 dni 13 dc 31 dni 14 dc 32 dni 15 dc 33 dni 16 dc 34 dni 17 dc 35 dni 18 dc 36 dni 19 dc 37 dni 20 dc 38 dni 21 dc 39 dni 22 dc robisz testy przez tyle dni az test wyjdzie pozytywny, czyli druga kreska bedzie taka sama jak pierwsza bądź ciemniejsza. to oznacza, ze w ciagu 24-36 godzin nastapi owulacja. jezeli chcesz chłopca współżyjesz w dniu owulacji lub tuż po niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
dobra, troche mi nie wyszła ta "tabelka" :) ale kazda chyba wie o co chodzi :) kaFI23 co to tych testow owulacyjnych to bardziej polecam testy płytkowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
Mika82_82 troche sie znam bo tez próbuje :) tu sie cos przeczyta, tam tez i juz sie wie :) co do twojej owulacji to jezeli w srode byla tylko jedna kreska stala a w czwartek pojawiła sie druga bladziutka to owulke bedziesz miec moze jutro :) zrob test dzisiaj, jutro i zobaczysz... ale testy rob zawsze mniej wiecej o tej samej godzinie miedzy 10 a 21. i 2 godziny wczesniej malo pij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ashia za odp. No ale co miał oznaczać ten ból. To nie było pierwszy raz bo brzuch boli mnie co mies. w połowe cyklu. No i myślałam że to wtedy miałam owulkę. A może z tymi testami cośnie tak? No nic za pół godz. pójde zrobić następny test i zobacze co mi tamwyjdzie. Dzięki jeszcze raz. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
mika82_82 moze tak jak mowisz boli cie przy owulacji (znasz swoje cialo), a test robiłas po owulce, stad ta blada kreska... mnie przy owulce nic nie boli, śluzu mam tak malutko ze nie moge sie po nim dowiedziec czy owulka byla, czy tez nie, poniewaz u mnie go nie widac na zewnątrz... jedyny sygnał jaki mam (i chyba najgorszy ze wszystkich) to pryszcz :) dlatego tez biore olej z wiesiołka (moj maż mówi z "osiołka" :) ) i czekam na sluz :) dziwnie to brzmi ale taka prawda, u mnie pustynia, dlatego pewnie tez nie moge zajsc w ciaze... :( a co do testow... hmmm... czasem moga byc felerne tak jak kazda inna rzecz... na to juz nic nie poradzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć Ashia. No i zrobiłam dziś test i są dwie kreseczki. czyli owolka jutro. no i teraz wiem ze brzuch boli mnie parę dni przed. Ja też mam mało śluzu dlatego chyba zrobię tk jak ty i kupię sobie ten wiesiołek. pozdrowionka i miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co moze oznaczac jesli mi na tescie pojawiają sie 2 kreski a;e ta na górze jest minimalnie ciemniejsza? Bo ja juz nie wiem jak to odczytywaac, bo niby na ulotce pokazane jest ze ta na dole ma byc ciemniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
mika82_82 no to sie ciesze :) wiec dzis do dzieła :) loona_84 to czy ona jest ciemniejsza na gorze czy na dole to nie ma najmniejszego znaczenia :) musza miec po prostu tą samą intensywnosc koloru, bądz druga powinna byc ciemniejsza :) i to oznacza ze w ciagu 24-36 godzin nastapi owulacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalune
Cześć dziewczyny! Staramy się z mężem o dziecko od roku. Ja robiłam testy owulacyjne przez 4 miesiące i wszystkie wychodzą mi negatywne:( Byłam u gina i zaczynam badania. Tak juz bym chciała mieć maleństwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafi 23
Dzięki Ashia87 co do testów też stosuje i wychodza pozytywne ale kobietki byłam teraz u gina i powiedział " owszem pokazują owulacje , ale nie pokazują czy pęchęrz jest bo przeciez są dni kiedy jaj nie ma'' najlepiej powiedział mi zgłosic się do nie na 14 dc zrobi usg i jak będzie pęcherz to wtedy się starać . lALUNE wiem jak to jest jak się chce zajśc w ciąże my też teraz będziemy sie starać jak lekarz potwierdzi pęcherz zrób tak jak ja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
kafi23 owszem sa cykle bez pecherzyka, ale z tego co wiem to test ci to wykryje, a dokladniej to test ci po prostu wyjdzie negatywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafi23
No tak może jest ale, co do pęknięcia to nie pokarzą bo nie wiadomo kiedy pęk ten pecherz. TO POWIEDZ MI JAK ŚLUZ MOCNO SIĘ CIĄGNIE POWIEDZMY 2- GI DZIEN TEST JEST POZYTYWNY TO MOŻE DOJŚĆ DO ZBLIŻENIA? czyli owulka jest . Ciekawi mnie czy udał by się chłopiec !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
Jeżeli chcesz chłopca współżyjesz w czasie owulacji bądź tuż po niej, czyli jeżeli zrobisz test i wyjdzie Ci pozytywny to jezeli od razu zaczniesz starania bedziesz miec córeczkę, a jezeli poczekasz 24-36 godzin bedzie chłopczyk, poniewaz wiesz ze jeśli test wyjdzie pozytywny to w ciagu 24-36 godzin nastąpi owulacja. A co do śluzu to ja nie wiem jak bardzo może sie ciągnąc poniewaz ja mam problem ze śluzem, bo u nie jest go strasznie malutko. teraz bede miec 2 cykl z wiesiołkiem :) w pierwszym bardzo fajnie zadziałał, tylko teraz bede brac mniejsza dawkę poniewaz jak przyjmowałam te 6kaps. dziennie to okres mi sie "przedłużył", tzn miałam juz sluz płodny a krew tez jeszcze byla, wiec za duzo osiołka brałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafi 23
no tak masz racje czyli jak np. dzisiaj mam 2 kreski czyli pozytywny to w niedziele mija 36 godz. czyli małe co nieco powinło być? napisz czy dobrze mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalune
Kafi23, dobrze, że wychodzą Ci testy pozytywnie. Ja byłam na USG i na początku miałam pęcherzyki, ale brak dominującego. Potem poszłam na USG za 3 dni. Strasznie bolały mnie jajniki, szczególnie prawy i okazało się, że mam śliczny pęcherzyk z prawego jajnika i owulacja powinna być wieczorem lub rano. w pn idę sprawdzić czy pęcherzyk pękł. Pewnie nie, bo testy owulacyjne wciąż wychodzą negatywnie. Mam nadzieję, że w końcu dostanę jakieś "wspomagacze" i się uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafi23
Lalune co to znaczy brak dominujacego? ja tez tak chce iść w 12 dc zeby sprawdził czy jest pecherz , ale wiadomo musi pęknąć niemogę doczekać się kiedy mi powie teraz na pewno pani będzie w ciąży!! co do testów mi lekarz tłumaczył ze jezeli pecherz sie buduje tworzy sie LH i coś jeszcze ale nie pamietam i mówił że kazda kobieta tego LH ma więcej lub mniej.A MÓJ CYKL TRWA 26 NIEWIEM CZY 12 DC ALE ZOBACZYMY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalune
Kafi 23 - To jest tak, że jajniki produkują pęcherzyki. Tylko jeden z nich osiągnie dojrzałość - tzn. urośnie do odpowiednich rozmiarów (pęcherzyk dominujący), a następnie pęknie i uwolni komórkę jajową gotową do zapłodnienia. Jeżeli nie zostanie wybrany pęcherzyk dominujący, to nie będzie owulacji. Cykl monitorowany polega na tym, że najpierw bada się, czy został wybrany pęcherzyk dominujący, a potem czy go nie ma (czyli czy była owulacja). Mnie czeka już ostatni etap i ewentualne leczenie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafi23
to troche skoplikowane , ale jesli ma się regularny cykl i odczuwa się momet owulacji to powinło być wszystko ok. a tu bach... A kiedy lekarz robi takie badania jak ty ja mam niby wszysko ok ale ciąży brak... przesto stwierdziłam że najlepiej jak się zobaczy pęcherz . A co jak nie bedzie pecherza , albo jak będzie i nie peka ? napisałaś że czeka cię ostatni etap to tak długo należy czekać na pecherz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalune
Ja mam np cykle 26 dniowe. Pęcherz dominujący sprawdzałam w 10 dniu cyklu (był brak), a następnie w 13 dniu cyklu (utworzył się piękny pęcherzyk). Teraz idę w 17 dniu cyklu sprawdzić czy będzie ten pęcherzyk, czy nie. Jeżeli go nie będzie, to oznacza, że jajeczkowanie się odbyło, jeżeli będzie widoczny, tzn, że nie pękł i jajeczkowania nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sprawdzam tylko temperature i jak mam skok to wiem ze nastapila owulacja pozatym w dzien podwyzonej temperatury zaczynaja mnie bolec piersi i kluc jajniki. Owulacje mam zawsze 12-14 dni przed okresem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×