Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Gość Sandra22
sara2_mala2@o2.pl zaduzo się niedowiedziałam to samo pisze dr. wójcik .A odpiszmi na 3 pytania; 1 co piszą o tym syropie guajazyl ,że zmienia wydzieline sluzu? 2 co z tą owulacją jest coś fajnego napisane ? 3 jest tam kalendarz chiński/ i jaka pozycja ma być od tyłu? Dużo o tym czytałam więc nie wiem co z tym guajazylem sprubóje nic mi nie zaszkodzi napisz co o tym sądzisz. Pozdrawiam i dziękuje ,że napisałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynka1976
Hej..jestem nowa. prosze o pomoc . uzywam testów LH i mam problem z interpretacja. zrobiłam w odpowiednie dni, ale... pierwszy test negatywny C ciemniejsze niz T. a w pozostałe 4 dni wynik pozytywny, to kiedy owulacja??? bo sie gubie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
ja miałam tak samo przez jakies 4 dni wynik wychodził mi pozytywny. Myśle ze własciwy wynik dodatni to ostatni z tych 4 dni dni a dzien kolejny powinein byc ujemny i to własnie ten dzien może równiez oznaczać ze własnie masz owulacje.. Wiem ze troche to głupie, ale poradze ci zeby dodtakowo mierzyc temperatute rano zaraz po przebudzeniu, nie wstając z łózka. Na kilka dni przed owulacja beda niskie temparatury, a jesli nastąpi nagły skok to znaczy ze owulacja juz nastąpiła. Dodatni wynik testu wcale nie świadczy o owulacji tylko o tym ze wkrótce ona nastąpi, za ok24-36 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 123
Hej ja też mam problem z testem już 2 dzien wyszedl mi niejednoznaczny co to znaczy !! pózniej na 3 dzień jest negatywny co mam myśleć będzie ta owulka czy zemną coś nie tak ,, napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynka1976
Dzieki mija30.. sprawdze... hi hi ale czy tak jest to pewnie sie przekonam dopiero za jakiś czas.. pozdrawiam wszystkie i zycze wytrwalosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mija30 :) mogłabys rzucic jeszcze raz okiem na mój cykl bo coś dziwnego sie dzieje nie wiem jak to interpretować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
Hmm a zazwyczaj masz cykle 28 dniowe tak? :) :) :) własnie bocian mi szepnął na uszko, ze.... a sama sie dowiesz jak zrobisz test. Nie rób go jeszcze dziś, zrób go za 3 dni. Mam nadziej ze wtedy bede mogła ci pogratulować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
średnia długość cyklu to 29 dni( miałam różne od poczatku roku wyglada to tak: 29,27,29,30,30,30,26,29,31,28 dni) ja już nie wiem sama nic nie czuje nic nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxdata
Cześć dziewczyny :) Jestem tu nowa, ale od jakiegoś czasu śledzę to forum :) Powiedzcie mi, bo widzę, że jesteście obeznane w temacie niemalże w 100%, czy w momencie zagnieżdżania się jajeczka w macicy, kobieta może jakoś to odczuwać? Np. bóle podbrzusza czy zawroty głowy? Mój cykl trwa 30 dni i owulacja wypada zazwyczaj 17 dc, ale tym razem wypadła w 14 dc. Jestem tego pewna jak tego, że śnieg jest biały :) zawsze mam takie ukłucie przy jajniku i tak też było w 14 dc. - zresztą temp też to pokazała. A w 17 nic takiego się nie pojawiło. Dziś jest 19 dc i jakoś dziwnie boli mnie podbrzusze i kręci mi się w głowie - nigdy tak nie miałam. Nie jestem przeziębiona, żadnej infekcji nie mam, jedzonko wcinam normalnie, jestem wyspana.. zatem osłabienie odpada. Dodam, że właśnie tego 15 dc kochałam się z partnerem :) Temp od owulki do wczoraj wynosiła równe 37.1' a dziś spadła do 36.7'. Odpowiedzcie proszę, co o tym myślicie. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
Czsem kobieta odczuwa kiedy dochodzi do implantacji zarodka-pojawia sie wtedy kłucie jajników i czasem dochodzi do plamienia lub wydzielania sie biłago , wodnistego śluzu. Jednak takie objawy jak kłucie moze sie pojawić u każdej kobiety naet jesli w ciąży nie jest. Kłucie jajnika często pojawia sie na pare dni po owulacji i jest to zwiążane z ze zwiekszona produkcją ciałka żółtego potrzebnego do produkcji progesteronu. I tak ma praktycznie każada kobieta. Zawroty głowy mogą wynikać z dość szybkiego spadku ciśnienia atmosferycznego , straszne rzeczy dzieją sie za oknem dzisiaj. Ja jakis czas temu bardzo wsłuchiwałam sie w swój organizm, szukałam jak namniejszych, subtelnych wrażeń które mogłyby być objawami ciąży. Miałam zawroty, mdłości, byłam pewna ze to ciąża, ale myliłam sie jednak. Nie wsłuchujcie sie az tak bardzo w swój organizm, niech sie wszystko samo dzieje. Maxdata, życze ci fasolki, ale postaraj sie zająć myśli czymś innym. Z zachodzeniem w ciąże to jest tak jak z gotowaniem mleka tzn jak sie cały czas na nie patrzysz to nie chce sie gotować, ale jak na chwile odwrócisz wzrok to zaraz mleko wykipi:) Karolka, jeśli by sie okazało ze nie jestes w ciąży czego ci nie życzę, to spróbuj w nastepnym cyklu zrezygnowac ze wszystkich pomiarów i obserwacji, a wtedy zajdziesz w ciąże na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxdata
Dzięki Mija za te słowa:) Ja jakoś nie nastawiam się na ciążę, co nie oznacza, że nie chcę fasolki :) ja wręcz jej pragnę! Jednak od jakiegoś czasu żyję wg zasady "będzie, co ma być - niech się dzieje, co chce". Może trochę dziwna, ale nic mi nie pozostało. Odstawiłam nawet wykresy, ale mierzenie weszło w nawyk, jednak nie notuję niczego. Staram się o dzidzię od 2 lat. Niby wszystko jest u nas ok, co wykazały wszelkie badania (a było ich mnóstwo!), ale jakoś nam nie wychodzi.. Dziś znów mam temp 37.1' i nadal to samopoczucie - ból w podbrzuszu i zawroty.. jeśli to nie ma być ciąża, to niech to będzie lepiej przez pogodę, niż miałoby się coś niepotrzebnego dziać :) A z tym mlekiem, to faktycznie niezła teoria :) podoba mi się :) Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkie mamusie, prawie - mamusie i jeszcze nie - mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja zaczęłam prowadzić te obserwacje temp. żeby dowiedziec sie o co w tym szystkim chodzi. w ciązy nie jestem temp spadła ewidentnie do 36.8 więc nie ma mowy. no nic staramy sie dalej mój mąż przyjeżdża 1 grudnia na tydzień może wtedy podziałamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wszystko sie wyjasnilo tempa spadla czyli ciazy nie ma czyli czekamy na @ ale to kwestia klku dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga55
olga5_borys5@o2.pl Witaj cie mam pytanko mam cykle 26-27 i w 13 dc kochałam się z chłopakiem bałabam napiszcie mogłam sie zaciążyć . Dodam że byłam u gina i powiedział ,że jajeczkowanie było 12dc ale niebyło pewny . WIĘC KOCHAŁAM SIĘ !! bŁAGAM NIECH MI KTOŚ NAPISZE SLUZ BYŁ GĘSTY ALE CIĄGNOŁ SIĘ NA OK 5CM MOŻE MNIEJ . nIEDAWNO ZACZEŁAM OBSERWACJE POMUŻCIE BO SIĘ WYKONCZE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxdata
witaj Olga. mogłaś, tym bardziej, że dzień wcześniej doszło do owu.. przez kilka godzin po organizm jest skłonny do zapłodnienia.. nie martw się! będzie wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga55
Witajcie dziękuje ,ze ktoś mi odpisał to znaczy ,że mogębyć w ciązy tak ...? A powiecie mi czy mogę mieć nadzieje na chłopca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny ! jestem tu pierszy raz i trochę poczytałam sobie waszych postów ale mam pytanko . Słyszałam że aby lepiej rozpoznac owulacje trzeba brac kapsułki z oleju z wiesiołka . tylko kiedy trzeca je zacząc brac ? proszę o odpowiedz Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny ! jestem tu pierszy raz i trochę poczytałam sobie waszych postów ale mam pytanko . Słyszałam że aby lepiej rozpoznac owulacje trzeba brac kapsułki z oleju z wiesiołka . tylko kiedy trzeca je zacząc brac ? proszę o odpowiedz Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam problem. boli mnie podbrzusze jak przed okresem. mam 28 dniowe cykle. teraz powinna być owulka bo pierwszy dzien cyklu był10. listopada... wczoraj sie staraliśmy ale to za wczesnie na objawy ciąży.. nie wiem co to moze być pomozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiołka zaczełam brac dzis czyli w 12 dniu cyklu. cykle mam 28 dniowe. powiem jednak ze zupełnie przypadkowo obralam ta date na wiesiołka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
Wiesiołka nie należy brać po owulacji-żelazna zasada! Powninno si zacząc 1 dnia cyklu, stopniowo zwiekszajac dawke. Ja zaczynam od 2 kapsułek dziennie, potem od 3-4 kapsułek aż do momentu owulacji. Niekiedy mozna odczuwac delikatne skurcze przy braniu wiesiołka to normalne. Nie nalezy przekraczać dawki 5,6 kapsułek dziennie bo moze zaszkodzić. Jordan to na pewno nie są objawy ciąży raczej skutek brania wiesiołka lub po prostu objawy owulacji. Objawy ciazy pojawiaja na pewno dużo pózniej. Chociaz niektóre kobiety juz odczuwają pierwsze sygnały juz na tydzien po zapłodnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mija ! dzięki za odpowiedz czyli zacząc w dniu miesiączki i brac do kiedy ?:)Miłego dnia Wam życze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga55
Prosze o odpowiedz w mojej sprawie bo zwarjuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Olga skoro lekarz tak powiedział to możliwe ze zaciążyłas . najlepiej kup sobie test ciążowy i wykonaj go w dniu spodziewanej @ albo zrób sobie test z krwi w laboratorium :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga55
DZiekuje za odp teraz będe czekała 2 tygodnie mam nadzieje ,że będe. Ciekawi mnie bo z tego co piszecie są szase ,że jak się współzyje w owu może być chłopiec to prawda ? sprawdziło się wam tak napiszcie jestem bardzo ciekawa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja o
Hej! jestem nowa:)Staram sie o dziecko juz 6 miesiecy prawie, z czego ze 3 miesiace z testami owul., a teraz to juz jak wyjdzie!i co??.. i nadal nic;/bylam u ginekologa(wybralam takiego który ma 7 swoich dzieci i jest bardzoooooo prorodzinny) i wiecie co mi powiedział???? teraz co 3 para ma trudnosci z zajsciem w ciąze! a poza tym prawdopodobienstwo zajscia w ciaze w dzien owulacji to tylko........25 %! bylam w szoku!myslalam ze jak dojdzie do stosunku w owulacje to szanse sa 100% !a tu niestety!KOBIETKI nie zalamujcie sie!kazdemu wyjdzie w koncu , predzej czy pozniej!Boze mam nadzieje ze u mnie bedzie to predzej bo jak dostaje okres rano to sie do pracy spózniam , bo musze poprawic makijaż;) dajcie znac jak któras z was zasciązy!powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga55
Witaj Alicjo jesteśopstukana w testy powiedz mi ja też używałam i po 36 godz braliśmy się do dzieła.. ciekawi mnie czy mogłam zajść z tego co napisałaś to troche czsu musi upłynoć . Zobaczymy mam nadzieje ,że coś będzie bo czekam już 2 lata..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×