Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Gość Ashia87
Hania> zacznij robic testy w 9dc az do uzyskania pozytywnego wyniku, owulacje powinnas miec okolo 13dc :) Jeżeli będziesz brac wiesiołka zawsze upewnij sie czy nie jestes w ciązy bo może sie skończyc tragicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania..A
Fajna stronka huraaaa.. a ile moze trwać owulacja jak zacznie mi się od 13dc to do kiedy jest?? A kiedy najlepiej robić test owulacyjny chodzi mi o której najlej godzinie nie ukrywam ,że małe co nieco u nas to tylko wieczorem pózniej mój kochany jedzie w trase.. i znowu kolka dni rozłaki ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania..A
ciekawi mnie ; ja jakiś tam sluz mam tylko jak jest na palcu ciągnie się ok. 0,5cm a powinien 2 cm powiedz mi A.87 jak bierze się wiesiołka to on pomorze tak pisałaś ,ale u mnie całkiem krucho z nim nie jest więc może powinłam go brac od 5dc własciwie gdzieś nawed tak czytałam ciekawi mnie dlaczego od 5dc ty pisałaś ze mozna od 1 dc. a ja jak powinłam przypomne że jest ale wiadomo nie ciągnie się super!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolczastaa
dziewczyny powiedzcie mi, widze, ze sie znacie na tym: to moj 10 dzien cyklu, a juz mam bole sugerujace owulacje. czy to mozliwe? czuje tez, ze mam "tam" caly czas mokro. jak myslicie, czy to juz?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
Hania> Ja jak zaczynałam brac wiesiołka to nie miałam zadnego śluzu i bralam te 6 kapsułek dziennie jak jest pisane na opakowaniu i nawet okres nie zdążył mi sie skonczyc a juz śluz miałam :) wiec wiem, ze teraz musze brac mniejsza dawkę :) Ty sobie weź np 2 kapsułki dziennie (jedna rano, jedna wieczorem) i będziesz widziec co sie bedzie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
kolczasta> bole owulacyjne poprzedzaja owulacje, wiec ona nie musi nastapic jutro! jezeli masz cykl 28dniowy owulacja wystepuje u ciebie w 14dc a organizm po prostu reaguje bólami na zbliżająca sie owulacje. Kup sobie testy owulacyjne, wtedy bedziesz wiedziec kiedy masz owulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania ..A
ZANOTOWAŁAM SOBIE JAKI WYSZEDŁ MI WYNIK NIEBARDZO WIEM CO I JAK ! 11DC DWIE KRESKI WYGLĄDAJĄ TAK SAMO 12DC JEDEN ŚILNIEJSZY KOLOR DRUGI SŁABSZY [TEŻ DWIE KRESKI] 13DC JEDNA KRESKA DZIWNE KIEDY TA OWULKA BYŁA ?? BŁAGAM POMUŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
Hania> Test jest pozytywny gdy pojawiają się dwie wyraźne kreseczki: w strefie testowej T i kontrolnej C. Intensywnośc barwy kreseczki T jest TAKA SAMA lub SILNIEJSZA niż natężenie barwy kreseczki C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania...A
NIE DOWIEDZIAŁAM SIĘ ZABARDZO CO TO ZA WYNIK MOZE NAPISZE INACZEJ ; 11DC WYRAŻNA KRESKA W T BARDZO PODOBNA KRESKA W C 12DC WYRAZNA KRESKA W T MNIEJSZY KOLOR W C 13DC JEDNA KRESKA DOŚC WYRAZNA W T 14 DC SŁABA KRESKA W C MOZE TO LEPIEJ WYTŁUMACZYŁAM WYDAJE MI SIĘ ŻE ZAMAŁO CZASU TRZYMAŁAM TEN PASEK W MOCZU SPRUBUJE W NASTEPNYM CYKLU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
Hania> troche cie poprawie: 11dc wyraźna kreska w C i bardzo podobna w T 12dc wyraźna kreska w C wyraźniejsza w T ... to oznacza ze w 12dc był skok i w ciagu 24-36 godzin miałas owulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania ..A
Kupiłam tego wiesiołka nic nie pisze kiedy stosować i nic nie pisze ,że jest na śluz .A DLACZEGO NAJLEPSZE OEPAROL BYŁ TAKI WYBÓR W APTECE???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
Hania> na żadnym wiesiołku nie pisze, że jest na śluz. Czemu OEPAROL? Bo sprawdzony i skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,szybkie pyt.wystapil skok 36,8 byly objawy sluzu itd,po tym dniu zanikly o temp od 2 dni 36,6 i nie ma objawow,czy owu byla? mnie sie wydaje ze tak,ale zgluialam, moze ktoras mysli inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
zabcia> ja sie na tych temperaturach nie znam :) zamiast liczyc i podliczac kup testy owulacyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza xx
Witam jestem nowa mam pytanko co pomaga wywołac owulacje i co pomaga by zmienić sluz na lepszy nie chodzi mi tu o wiesiołka tylko o coś innego co wam pomogło w zmianie tego sluzu na lepszy. Czyli by był przezroczysty i fajnie się ciągnął!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania..A
Ale cichutko na tej kafejce... Iza xx nie wiem co pomaga , ale wiesiołek to dobry lek moze porać się lekarza gina Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
Witam kobietki :) Hania> no cichutko jakos... mnie nie było wiec ja jestem usprawiedliwiona :) Iza> co pomaga wywołac owulacje?? nic :) owulka jest lub nie i nic na to nie poradzisz :) co do śluzu to ja i tak polecam wiesiołka :) nie tylko powoduje, że jest śluzu więcej ale też poprawia jego "kondycje" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza xx
Dziekuje za odp. a jak bym chciała brać tego wiesiołka to od którego dnia bo słyszałam ,że jesli się ma jakiś tam sluz a nie ciągnie się super to wystarczy brać od 5 dc a jak go brak to od 1 dc. Dlaczego od 5 lub 1 ja mam cykl 26 dość regularny ale słabo się ciągnie i jest lekko białawy to piszesz Ashia87 ze warto . Napisz mi co otym myslisz co napisałam! plisssss........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
Cześc dziewczynki, opowiem wam jak to jest u mnie.Od 5 miesiecy staramy sie o dzidziusia no i narazie nic.Od jakiegos czasu studiuje literature fachowa na ten temat i sporo sie dowiedziałam. Natomiast problem jaki u mnie tkwi związany jest ze śluzem, a raczej z jego niewielką ilością. Zaczne może od początku-Mam cykle 27 dniowe, więc teoretycznie owulacja przypada u mnie na 13 dzień cyklu. Sluz natomiast pojawia mi sie znacznie wcześniej tzn-juz 7 dnia cyklu i trwa ok4 dni, ale nie jest on wcale taki jaki być powinien. Jest go mało i jest nitkowaty i lepki, czaem sie zdarzy ze wyglądem przypomina kurze jajeczko ale rzadko u mnie udaje sie to zaobserwować.Kiedyś jak byłam młodsza śluzu było znacznie więcej. Zastanawia mnie fakt dlaczego śluz kończy mi sie w dniu 11 skoro owulacje mam w dniu 13-tak wynika z pomiarów temperatury i testów owulacyjnych. W czasie owulacji mam zupełną suszę czy tak być powinno? Od 2 miesięcy stosuje olej z wiesiołka i przyznam ze w zeszłym miesiącu śluz sie porawił,ale w tym miesiącu to nie bardzo. No i cały czas ciąży brak. Co jest grane. Aishia czy u ciebie jest podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
Ale jestem rozchwytywana :) hehe :) Zacznę od początku... Iza> ja cały czas idę za wiesiołkiem :) jeżeli masz śluzu dośc dużo tylko chcesz poprawic jego "kondycje" bierz wiesiołka od 5dc po 2 kapsułki dziennie :) mija30> tak, u mnie jest bardzo podobnie. śluzu u mnie jest tak mało, że na zewnątrz go nie widac :( Również jeszcze jakieś 2 lata temu śluzu miałam bardzo dużo, no ale cóż... Pisałas, że owulacja przypada u ciebie na 13dc, ale sprawdź sobie czy czasem nie wypada w 12dc :) śluz zawsze pojawia się parę dni wcześniej, bo zapewne wiesz, że najpierw jest śluz nie płodny a później dopiero płodny :) Na Twoje pytanie co do suszy w czasie owulacji mówie stanowcze NIE. Nie powinno tak byc. Bierz dalej olej z wiesiołka, dla zwiększenia efektow weź te 6 zalecanych kapsulek dziennie :) pamiętaj tylko, że zanim w następnym cyklu zaczniesz brac wiesiołka upewnij sie czy nie jestes w ciąży, ponieważ przez wiesiołka mogłabys stracic maleństwo... Ja wiesiołka też biorę 2 miesiąc, w tamtym miesiącu brałam te 6 kapsułek dziennie i śluz był PIęKNY :) a wręcz CUDOWNY :) Powiedz mi jeszcze jaki bierzesz ten olej z wiesiołka? Bo najlepszy jest OEPAROL w kapsułkach :) A jeżeli wiesiołek ci nie pomoże to spróbuj razem z wiesiołkiem (wiesiołek w mniejszych dawkach) brac siemię lniane :) tez ponoc pomaga, choc ja nie próbowalam jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza xx
Dziekuje fajnie ,że jest ktoś co wie na ten temat!!! A.87 u mnie sluz jest mam cykle 26. Sluz pojawia się u mnie tak plus minus w 10 dc a tak w 12dc pojawia się go więcej tylko tak jak pisałam nie ciągnie sie super i jest słabo przezroczysty to piszesz ,że wiesiołek mi pomoze .Napisz czy to odbywa się tak w miare prawidłowo!!! To by znaczyło ze owulka pełna u mnie jest 12dc bo póżniej jest go tak sobie. Podałaś fajną stronke Piekiełko czy jakoś tak ... i niby mi się sprawdza ale z moi śluzem tak nie bardzo co do tych dni w tym kalendarzu.. Napisz co myslisz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
Iza> owulke masz w tym 12dc, śluzu masz dużo to czym ty się martwisz? Kup olej z wiesiołka OEPAROL i zacznij go brac. Dodatkowo żeby dokładniej wyznaczyc dzień owulacji kup testy owulacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza xx
Martwie się tym ,że ten sluz mój czyli białawy moze byc przeszkodą dla plemników! No tez ,że może im ten śluz nieułatwiac dotarcia nie wiem czy dobrze mysle , ale zobaczymy co wiesiołek zrobi!! testy kupie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza xx
Ale cichosza.. A.87 napisz co otym myślisz co napisałam wczesniej .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
Ja biore olej z wiesiołka o nazwie GAL zimnotłoczony troche poprawił kondycje śluzu ale na krótko, no i lepiej było w zeszłym miesiącu niż w tym. Może tym razem kupie oeparol. Dokładnie wyliczałam swój cykl na podstawie testów i pomiaru temperatury i wiem ze owulacje miałam w dniu 13, a własnie wtedy miałam odczuwalna suchość, wczesniej owulacji nie było, bo nie było wzrostu temperatury. W dniu 13 miałm 36,6 a na nastepny dzien było juz 36,9 i włsnie wtedy test owulacyjny juz pokazał wynik negatywny a dzien wczesniej pozytywny,. Czy powinnam pojsć z tym do lekarza,zaznaczam ze juz u lekarza byłam i powidział ze zbyt wczesnie by robić badania, bo 5 miesięcy bezowocnych starań nie jest żadną podstawą do niepokoju. Chyba jednak nie chciał wysłuchać mnie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
Iza> co ja ci moge jeszcze napisac? Na śluz kup olej z wiesiołka, a zeby wiedziec kiedy masz owulacje kup testy owulacyjne. Nic wiecej ci nie poradze, nie będę za ciebie brała tych tabletek. mija30> ja tez w tym cyklu biore GAL bo OEPAROLa nie było :) ma tyle samo wiesiolka na 1 kapsułkę co OEPAROL wiec powinien byc dobry :) Co do badań to lekarz miał rację. Takie badania robi się po roku regularnego współżycia (jakieś 3 razy w tygodniu) więc masz jeszcze czas :) a z tego co słyszę to dopiero po 2 latach współżycia udaje się zajśc w ciążę bez interwencji lekarza. Co do temperatury to ja ci nie pomogę bo się na tym nie znam... Wiem tylko, że owulację, przy pomiarze temperatury, można "wykryc" dopiero w następnym cyklu, ponieważ wypada ona zawsze 14 dni przed kolejnym cyklem :) musiałabyś parę miesięcy spędzic na pomiarach temperatury żeby mniej więcej wiedziec kiedy masz owulacje. Według mnie lepsze są testy owulacyjne :) Bez większego problemu możesz je zrobic i będziesz wiedziec kiedy tą owulkę będziesz miec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
J atesty robiłam owulacyjne, pomiary temperatury robie od kilku miesiecy, doskonale sie znam na tym, mnie tylko chodzi o ten śluz którego jest za mało i zbyt szybko zanika. Wiem olej w wiesiołka i siemie lniane bede cały czas stosować ale zastanawiam sie co jest przyczyna występowania u mnie takich nieprawidłowości. Mam jeszcze ro czekac, ja nie jestm juz taka młoda, mam 30 lat, z roku na rok szanse maleją, bo w naturalny sposób obniża sie płodnośc kobiety z wiekiem. Chce juz teraz porobić wszystkie badania bo to i psychicznie mnie uspokoi, jeśli sie dowiem ze na podstawie badań że wszystko jest w porządku to z tą świadomością może łatwiej zajde w ciąże. Natomiast jeśli nie jest w porządku chce szybko temu zapobic i podjac leczenie. Bo jak ja niby mam zajść w ciąże skoro mam odczuwalną suchość, która jest zabójcza dla plemników. W tym miesiącu chce zrobić badanie na prolaktynę, a dalej to zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja starałam się 4 miesiące i się udało, nawet wiem dokładnie kiedy zostałam zapłodniona i kiedy miała owulację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staramsię
witam wszystkie oczekujące.ja też czekam wiem kiedy mam owulację bo bolą mnie jajniki badam śluz i nic. z pierwszym było łatwiej nawet niewiem kiedy to się stało .chba za dużomyślę i za bardzo chcę. w sobotę ide na ocenę owulacji . dam znać .trzymam kciuki za was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
mija30> to nic innego ci nie poradze jak iśc do innego lekarza i niech ci zrobi badania. A ze śluzem nie tylko ty masz problem!!!!! Duzo kobiet na to cierpi!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×