Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Gość mija30
My stramy sie już 6 miesiąc i nadal nic. Stosowałam testy owulacyjne ale mimo to nic:( W czwartek ide na monitoring owulacji który bedzie powtarzany 3 razy co 2 dni. Poza ty miałam robione badanie hormonów: FSH, LH, TSH ,E2, testosteron. Ciekawe co wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga55
Mijo nie martw się będzie dobrze czsami tak jest , ale musisz wiedzieć ,że czas biegnie ale nadzieja jest więc niepoddawajcie się to najważniejsze!! Ja czekam jeszcze półtora tygonia tak się niecierpliwie to czekanie jest najgorsze. Kupiłam kwas foliowy i wydaje mi się ,że jestem ale boję się ,że zadużo myśle i zduzo wemnie nadzieji no cóż takie juz jesteśmy i nic zato niemożemy . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxdata
witajcie dziewczyny. doskonale rozumiem wszystkie czekające.. sama czekam.. już pisałam, że staram się drugi rok o fasolkę. tym razem jakoś dziwnie się czuję, tempka wysoka, bóle podbrzusza i wciąż zawroty głowy - od tygodnia. dziś mija 25 dc, ale nie spodziewam się niczego.. wg moich cyklów @ powinna być za 5 dni. 2 lata temu też byłam w ciąży, wcale nie starałam się wtedy o dzidziusia.. i było zero jakichkolwiek objawów, tylko spóźniła się @ i to jedyny objaw :) niestety poroniłam w 9tc, po wypadku - potrącił mnie pijany motorzysta.. od tamtego momentu fasolka nie chce wykiełkować.. grunt to się nie poddawać i wierzyć, że do nas też niebawem szczęście zapuka :) pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja o
olga55! z tymi testami to roznie bywa! kiedy wychodzily na teście jednakowej intensywności 2 kreski po 24 h zawsze dochodzilo do zblizenia, mimo to nadal nie jestem w ciazy;/ najlepiej sie kochac po uplywie 24-36 h po wykonaniu testu(jezeli wyszly 2 kreski|)! wiec w twoim przypadku jest b prawdopodobne ze moze sie uda!ja teraz sie nie staram , kocham sie kiedy mam na to ochote (oczywiscie bez jakichkolwiek zabezpieczen)!zobaczymy czy ten sposob sie sprawdzi!podobno jest to najbardziej prawdopodobna metoda i najskuteczniejsza! natura tak nas stworzyla ze organizm sam sie domaga zblizenia w dzien owulacji!wiec ja zostawiam wszytsko naturze!po tych 6 miesiacach doszlam do wniosku ze dziecko to cud! tylko skad na swiecie tyle dzieci czesto niechcianych;/ jak tak trudno jest zajsc;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga55
Dziekuje ze napisałaś Alicjo! ja miałam tak mocna kreska w T podobna kreska w C tylko ta w C była słabsza od T.Ale byłay widoczne 2 krechy po 3 min. więc policzyłam kiedy mija 36 godz zapisałam się do gina i powiedział ,że na jego oko jajeczkowanie było wczoraj czyli 12dc a kochaliśmy się i byłam u gina 13dc śluz powiedział ,że jest płodny. Jestem bardzo ciekawa czy zdożyliśmy bo jajo żyje dobe a badnia robiłam ok. 19: 30 .a małe co nieco było ok. 22:30 . ogółem mi nic niejest jak bym miaładostać @ . MAXDATA wiem ,że ci ciężko ale nadzieje musimy mieć to ważne będzie dobrze zobaczysz a fasolke kto wie może niedlugo będziesz mieć Pozdrawiam ALICJO masz racje tyle sie słyszy o dzieciach porzuconych zawsze tak jest jak chcesz to nie masz a jak niechcesz to masz Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co robic i myslec
witam dziewczyny!!stram sie juz dłuzszy czas i dzidzie ale nic nei wychodzi:(:(:(:(ostanio moj agin przepisala mi tabletki na uregulowanie cyklu...antykoncepcyjne:/juz skonczylam drugie opakowanie i dostala spozniony skapy okres....czy mimo wszystko moge byc w ciazy?/czy znacie jakies dobre sposoby witaminy leki aby zajsc w ciaże?/co pomaga??prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
W trakcie sosowania tabletek anty, okres zawsze jest bardziej skąpy i krótszy wiec pewnie w ciązy nie jestes. Jak odsawisz tabletki twoja płodnośc faktycznie moze wzrosnąc, czasem uwalnia sie wiecej niz jedno jajeczko, po odsawieniu tabletek i wieksza szansa na ciąże bliźniaczą:) Przy następnej wizycie zapytaj sie lekarki o castagnus, ten preparat czasem pomaga bo reguluje cykle i czasem pomaga w zajściu w ciąże. Najpierw jednak zapytaj sie czy nie ma przeciwwskazań. Najlepszym sposobem na ciąże jednak jest sex i duuuuzo czułości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka 22
Witajcie poratujcie mnie Mam cykle 27 kochałam się z chłopakiem 13dc ostatniego miesiąca jak byłam u gina powiedział ,że owulka jest 12dc ale niebył tego pewien na 100% bo nie miał tego czegoś do badania dopochwowego więc zbadał przez USG czyli jeżdził mi po brzuchu i powiedział ,że owulacja była 12dc ale nie był pewny mówił ,że pecherz raczej jest ale troche słabo widać PROSZE NAPISZCIE CO OTYM SĄDZICIE BO NIEWIEM CO MAM POWIEDZIEĆ CHŁOPAKOWI!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja o
gośka 22! może akurat mialas owulacje w ten czas kiedy sie kochaliscie , jest to prawdopodobne. tyle ze jest 25 % alby w czasie owulacji zajsc w ciaze:) wiec trzeba czekac, tym bardziej ze plemniki potrafia zyc w organizmie nawet do 7 dni od stosunku!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goga17
Hej Kochane. Pomóżcie mi bo ja już niemoge sie połapać. Ostatni okres rozocząl mi sie 12 skończył 17, zazwyczaj moj cykl trwa około 31 dni. Według moich obliczeń owu powinnam mieć 28/29,ale śluz lepki i bardzo ciągliwy pojawił sie już 22 czy to znaczy że owu już była. Bardzo proszę odpiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
Dziewczyny co wy to piszecie!!!!! jak mozna współżyc 36 godzin po owu i chciec byc w ciąży?? Tłumacze jeszcze raz: jeżeli test owulacyjny jest pozytywny to znaczy, że za 24-36 godzin jest owulacja. Wy nie wiecie dokladnie kiedy ona jest!!! a jeżeli współżyjecie 36 godzin po owulacji to jak może dojśc do zapłodnienia skoro jajeczko żyje 12 godzin?? A to, że w czasie owulacji jest 25% szans na zapłodnienie jest prawdą! Jeżeli owulacji nie ma te szanse spadają na jakieś 10% więc te 25% to i tak dużo! I nie piszcie głupot, że plemniki żyją w organizmie kobiety 7 dni, bo tak nie jest! Plemniki żyją 2-3 dni, a jeżeli są baaardzo wytrwałe to żyja max 5 dni. I to sa akurat plemniki na dziewczynke. OLGA55> nie pisz, że "ja miałam tak mocna kreska w T podobna kreska w C tylko ta w C była słabsza od T" bo to w okienku kontrolnym C kreska jest ZAWSZE a w okienku testowym T zmienia sie intensywnośc kreski... Aha, jeszcze jedna sprawa. Któraś się tu wypowiadała, że przez 3 miesiące robiła testy owu i nie jest w ciąży... Średnia długośc czasu zajścia w ciążę z testami to około 5miesięcy!!! Sorry za to, że taka upierdliwa jestem, ale ten cykl mam wyjątkowo odjechany... Bez owulacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goga17
Hej ! dziewczyny niezapominajcie o mnie...... bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goga17
Hej dziewczyny nie zapominajcie o mnie.Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
goga17> owulacja występuje 14dni przed następnym cyklem, czyli jak dobrze wyliczyłaś przypada u ciebie na 29.11. Jest mozliwe, że owulacje miałaś wczesniej. Przyczyna moze byc bardzo różnorodna... A nawet sa cykle w których owulacja występuje kilka razy... Do zapłodnienia może dojśc nawet w czasie @ jeżeli jest płodny śluz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
olga55> ZACIĄŻYLAŚ ?? ty na pewno myślisz poważnie o dziecku?? jakos tego nie widac... zaciążyc sie może kobieta która nie myśli jeszcze o dziecku, a ta która chce juz byc matką zachodzi w ciążę. Gdybym chciała zajśc w upragnioną ciążę nie pytałabym się, czy "mogłabym się zaciążyc" ... masakra... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goga17
Hej ! Ashia 87 wielkie dzieki za odpowiedź. Pierwszy raz slyszę, że owulacja może być dwa razy w miesiącu,(ja jestem w tym temacie mało obeznana .Dopiero zaczynamy sie starać o dziecko), ale wy lepiej się na tym znacie więc wieżę.Teraz niewiem co ma robić. Czy 22to był ten okres płodny, czy teraz się zacznie . Bardzo bym chciała żeby nam sie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goga 17
Mam jeszcze takie małe pytanko ale to tylko w kwesti ciekawości na przyszlość. Czy jeśli dojdzie do zapłodnienia to objawy ciąży są odczuwalne już po jednym czy dwu dniach od momenu zapłodnienia?Czy trzeba więcej poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
goga17> Może jest to dziwne, ale owulacja może byc 2 razy w miesiącu, ale to dla wybranych :( pare dni temu mówili o tym na któryms kanale w tv :) co do twojego okresu płodnego to pewnie była owulacja 22. Jeżeli masz w rodzinie bliźniaki to możesz byc z tych szczęśliwych z 2 uwalnianymi jajami :) (dziwnie to brzmi :) ) Na sprawdzenie owulacji najlepsze są testy owulacyjne, bez domyślania sie i zbędnych czynów :) A co do objawów ciąży... Mogą cię bolec piersi lub możesz czuc ból w podbrzuszu. dopiero później są mdłości :) ale nie wszystkie kobiety je mają :) odnoszac się do tej porąbanej odpowiedzi wcześniejszej, to kopnioecia poczujesz jak płód będzie większy, jedynie co to około 10tygodnia możesz poczuc jak dziecko "pływa" w twoim brzuchu :) jeżeli np: siedząc uciśniesz prawą strone (nawet niechcący, zmieniając kąt siedzenia) dziecko będąc w tym momencie po prawej stronie przesunie się na stronę lewą :) Obeznana troche jestem, bo siostra jest w ciąży :) jak dotknęłam jej brzucha w miejscu gdzie akurat było dziecko, ono czując że to nie moja siostra odsunęło sie :) na usg miała tak samo... Uciekające dziecko :D heh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga55
ASHIA87 A TY Z CHOINKI SIĘ ZERWAŁAŚ TUTAJ KAZDA PISZE BO CHCE SIĘ CZEGOŚ DOWIEDZIEĆ A NIE DLATEGO BO MA JAKIŚ KAPRYS. CO DO MOJEJ SPRAWY TO SIĘ OKARZE pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka22
Widzę ,że zawiało chłodem na tej kafejce !! Ashia87 ja mam cykle 27 małe conieco było 13dc miałam test owula i wychodził pozytywny więc nimi się kierowałam bardzo ciekawi mnie co mi wyjdzie niedługo ... A powiedz mi czy owulka jest zawsze czy mogę jej nie mieć ....tylko błagam nie wyzywać ... jestem troche słabutka w tych informacjach prosze o pomoc. MÓJ CHŁOPAK TEŻ CZEKA POWIEDZIAŁ MI ,ŻE MA CICHĄ NADZIEJE NA CHŁOPCA JAK MYŚLICIE UDAŁO SIE???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja o
ashia87! kazda kobieta jest inna , a ja na pewno nie jestem średnia;) piszesz ze po 5 miesiacach uzywania testów średnio sie zachodzi! średnio to co 3 para ma trudnosci z zajsciem w ciaze, a pierszy raz co piatej pary jest momentem zajscia w ciaze;) średnia średnia a ja staram sie juz 7 miesiac i nadal nic;/ nie moge trafic na te 25% !:)Wiec kobitki duuuuuuuuuuuuuzzooooooooooooooooooooooo szczescia życze:) pozdrawiam wszytskie starające:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
olga55> z choinki nie jestem, ale nie moge czytac "zaciążyłam się" bo mnie szlag trafia gośka22> czy sie udało to nie wiadomo, trzeba poczekac :) wyzywac nie mam zamiaru :D co do owulki to powinna byc, choc sa czasem cykle bezowulacyjne... ja właśnie taki mam :( alicja> starasz sie 7 miesiecy tak? ja jestem 14 miesięcy po ślubie i nic, wiec wyobraź sobie jak ja sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goga17
U mnie tak jak pisalaś Ashia 87 chyba żeczywiście jest już po owu. Dzisiaj śluzik mleczny i mało rozciagliwy. 22 było przytulanko wiec mam nadzieje że może coś z tego będzie. Bardzo bym chciała.Trzymam kciuki za was wszystkie i mam taka malutka nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
Hejka, ja dzis byłam u lekarza na monitoringu owulacji. Stwierdził u mnie w 10 d.c dominujący pęcherzyk i ze za ok 2 dni bedzie jajeczkowanie. Hormonki ok. Zastanawiam sie czy lepiej poczekac z przytulankami na dzien owulacji czyli do soboty czy zacząc starac sie juz od dziś. Wczesniej przez ok 6 miesiaecy zawsze trafialismy na te 2,3 dni tuz przed owulacją no i nic nie wychodziło. Teraz zamierzamy trafic albo dokładnie w dzien owulacji lub na 1 dzien przed.Wtedy żołnierzyków bedzie wiecej, mąż mówi ze jak przez klika dni jak nie ma przytulanek to on czuje sie sprawniejszy i w lepszej kondycji. Raz a dobrze. a moze sie myle , moze lepiej po pare razy? Sama nie wiem. Tym razem spróbujemy inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja o
mija 30 ! moim zdaniem masz racje!wstrzymaj sie do dania owulacji, ja tez prubowalam przez przewaznie i nic nie wychodzilo;/ moze moj men ma słabsze plemniki, tak powiedzial lekarz.wiec lepiej próbowac dokładnie w owulacje. W tym miesiacu tak wlasnie zrobilismy , ale na efekty musimy poczakac do dnia @, wiec teraz jedna wielka niewiadoma;/jak nie w ten cykl to w nastepny! jestem dobrej mysli!pozdrowionka!oczywiscie dam znac jak sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka 22
Mijo 30 fajna stronka !! Ja mam takie pytanko bo jakoś nie bardzo dostałam na to odpowiedzi czy to prawda ,że jak dojdzie do zblizenia w czasie owu to chłopaka na 100% Błagam niech mi ktoś odp może sprawdziło sie to któreś z was? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
Gośka tak, jest to prawda. Plemniki na dziewczynkę żyja dłużej lecz są wolniejsze dlatego aby miec dziewczynke współżyje sie przed owulacja, a plemniki na chłopca żyją krócej lecz sa szybsze, dlatego współżyjesz w dniu owulacji, ponieważ plemniki na chłopca maja dużo większa szansę na zapłodnienie jaja jeżeli ono juz się uwolniło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
Generalnie zwieksza sie tylko prawdopodobieństwo chłopca, ale na pewno nie na 100% :) Pewności nigdy nie bedzie, czasem natura płata figla. Gośka, przeczytaj sobie mój post z przed jakis 2 tygodni tam jest troche napisane na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mija a my staramy się dalej;) Mam prośbę spójrz na mój wykres na 28 dni bo miałam bardzo duży spadek temperatury 6dc 36.46 7dc 36.62 8dc 36.09 9dc 36.51 10dc 36.57 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
Faktycznie ten spadek temperatury był znaczny. Pytanie jakiego termometru używasz, czy zawsze mierzysz zaraz po przebudzeniu i jakie jest miejsce pomiaru-usta, pochwa , pupa? To ma znaczenie. Wyniki w granicach 36,00 chyba należy potraktowac jako błąd w odczycie. Ja bym tego 8 dnia cyklu nie brała pod uwagę, prawdopodobnie źle zmierzyłas, bo widze ze pozostałe dni są jak najbardziej prawidłowe. Zaczyna sie okres płodny wiec do dzieła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×