Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Emesze

DZIECKO TAK

Polecane posty

Gość majka2007
cześć dzieczyny, od jakigoś czasu czytam Wasze wypowiedzi i poznaję Wasze historie. ja, podobniejak Wy, staram się zajść w ciążę. mam za sobą branie przez dwa cykle clostobegytu - bez efektu. teraz jednakjestem mocno skołowana i nie wiem co myśleć o tym, co mi się wczoraj przydażyło. w tym cyklu współżyliśmy z mężem od 12 do 17 dc, czyzli do wczoraj. 16 dc wieczorem zauważyłam pierwszy raz odkąd staram się zajść w ciążę "kisiążkowy" śluz. 17dc rano współzyliśmy i w związku ze śluzem, doszłam do wniosku że może owulację mam przed sobą i zamierzaliśmy wsółżyć kolejne kilka dni. ale 17 dc wieczorem (wczoraj) zobaczyłam że plamię krwią. nie miałam żadnych objawów zbliżającej się miesiączki, zadnego pobolewania w podbrzuszu itp - czułam się wspanaile. dziś nadal plamię i trochę pobolewa mnie brzuch, jak przy okresie. plamienie zaczęło się 17 dc!! nigdy wcześniej cykl nie trwał tak krótko. co to moze być? czy to moze byc samoistne poronienie? czy to nie za wcześnie? nie wiem, czy zaczynam już wariować, ale wydaje mi się, ze gdzieś czytałam, ze jak zapłodnione jajeczko zagnieżdza się to mozna leciutko krwawić. ale czy na zagnieżdżanie nie jest za wczęśńie. dziweczyny, wiem, ze nie jesteście lakarzami, ale moze słyszałyście o podobnej sytuacji, albo same miałyście podbobną. Pierwszą wizytę w novum mam za tydzień - 5 grudnia. zaczęłam robić juz badania hormonalne. jedne mam juz za sobą. nastepne powinnam zrobić między najbliższą środą - piątkiem. sama nie wiem, czy jest jakikolwiek sens iść na te badania. nie wiem, czy jest sens iść do innego ginekologa skoro wizytę w novum mam za tydzień. moze będziecie potrafiły mi doradzić, co teraz zrobić . dodam, ze mam mozliwość zrobirnia badań hormonalnych bezpłatnie - w ramach pracowniczego abonamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaa..tylko napisz maila bo tak to nie wiem gdzie mam Ci wysłac fotke.Ja byłam przed slubem na takim opalaniu natryskowym tzw.air brush.Nie wiem czy jest to u Ciebie:) Fajna sprawa i super opalenizna na jakies 14 dni.Byłam w piatek a slub był w sobote..tylko nie wiem czy w ciazy mozna ale mysle ze tak bo ta takie składniki co dostaja sie tylko do naskórka..mozesz zapytac.Ja tez jestem blondynka i do tego blada normalnie wiec opalanie musiało byc bo bym sie z suknia zlała:) Witaj lea76🌻 joasia...no szaleja:):):) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 👄 Gratuluję nowym ciężarówkom ❤️ 🌻❤️ Mam pytanie - mam silny katar, bóle głowy i boję się aby nie poszło na gardło! co mogę zarzywać za lekarstwa łagodzące te objawy i zapobiegające rozszerzeniu się jakiegoś innego paskudztwa? czuję się fatalnie ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady...mozesz spokojnie łykac apap albo inny taki srodek byle zawierał paracetamol-obnizy goraczke i działa przeciw zapalnie.Gardło mozna płukac woda z sola lub roztworem Azulanu-zeby nie rozeszły sie paskudne bakterie.Ogolnie herbata malinowa,miod z cytryna w mega ilosciach i jak mozesz to kladz sie do łozka to sie szybciutko wykurujesz.Duzo zdrowka zycze...dla Ciebie i Malenstwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam na badaniu beta hcg, ale wyniki dopiero jutro lub pojutrze:( mam pytanie powyżej jakiej wartości jest ciąża???? czytałam, że do 2,6 nie ma ciąży, ale czy to prawda????? nie wiem, może ja zawsze (często) w ciągu dnia mam podwyższoną temperaturę , ale dopiero teraz zaczęłam zwracać na to uwagę i jeszcze ten stres!!!! nie wytrzymuje tego napięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia prosze wszystkie dane: NORMY DLA PIERWSZYCH DNI PO OWULACJI (DPO-dni po owulacji) Dni po owulacji Zakres hCG inmIU/ml 10 DPO ---- 5 - 50 12 DPO ---- 10 - 100 14 DPO ---- 20 - 200 16 DPO ---- 40 - 400 18 DPO ---- 70 - 800 20 DPO ---- 140 - 1600 22 DPO ---- 180 - 3200 NORMY beta HCG dla poszczególnych tygodni ciąży w licząc od daty ostatniej miesiączki (LP-last period) 3 LP --- 5 - 50 mIU/ml 4 LP --- 5 - 426 mIU/ml 5 LP --- 18 - 7,340 mIU/ml 6 LP --- 1,080 - 56,500 mIU/ml 7 - 8 LP --- 7, 650 - 229,000 mIU/ml 9 - 12 LP --- 25,700 - 288,000 mIU/ml 13 - 16 LP --- 13,300 - 254,000 mIU/ml 17 - 24 LP --- 4,060 - 165,400 mIU/ml 25 - 40 LP --- 3,640 - 117,000 mIU/ml kobiety nie w ciąży:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NORMY beta HCG dla poszczególnych tygodni ciąży w licząc od terminu owulacji tydzień ciąży mlU/ml 3 – 4 tydzień od owulacji----- 9 - 130 4 – 5 tydzień od owulacji----- 75 – 2600 5 – 6 tydzień od owulacji----- 850 - 20,800 6 – 7 tydzień od owulacji---- 4,000 - 100,200 7 – 12 tydzień od owulacji---- 11,500 - 289,000 12 – 16 tydzień od owulacji--- 18,300 - 137,000 16 – 29 tydzień od owulacji---- 1,400 - 53,000 29 – 41 tydzień od owulacji--- 940 - 60,000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasik!!Tyle mam rzeczy do przemyślenia, że zapomniałam o mailu...aaanula@buziaczek.pl , opalanie natryskowe super sprawa, ale jaką będę miała pewność, że dobrze to wyjdzie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania..ja wziełam sredni kolor i było super..jak po wakacjach nad morzem.A do tego zabrałam przyszłego (wtedy) meza bysmy sie za bardzo nie roznili:):):) zaraz wysle maila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim!!! bylismy wczoraj u moich rodziców i powiedzieliśmy im, że będą dziadkami. ucieszyli się bardzo...ale właśnie ja na razie tylko ta ciążą żyję a oni zaczęli temat że musimy pomyśleć kiedy ślub, czy teraz chcemy przed ur dziecka czy po. ja sama nie wiem..... pomóżcie mi doradźcie jak lepiej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
listkaa - toj jest wasza indywidualna sprawa, teraz są takie czasy że kobieta z dzieckiem bez ślubu nie budzi juz takich emocji, zwłaszcza że masz \'tatusia\' przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda r.: dzieki za odp. masz rację, tak teraz jest. tylko że ja zastanawiam się czy sobie teraz tym głowę zawracać ( to mnóstwo przygotowań) czy po urodzeniu maluszku. zastanawiem się czy jak już dzidzia będzie na świecie to czy nie będę miała jeszcze mniej czasu niż teraz. już sama nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laski❤️ ja po pracy:P:P Jakz przekleta zarz mnie chyba lapie; juz 2 dzien kreci w nosie, drapie w gardle i glowa mnie grypowo boli.... Nie moge byc chora, bo dla M byloby to zabojstwo,oslabienie i choroba przed koronografia: jak zwykle, klopoty... No bo po co moze byc normalnie,jak moze byc pod gore?:/ To tego temp.mi szwankuja: ni w gore ni w dol:doliny i gory...... Milego dnia, buziole👄 Ps.dowiedzialam sie jakie papiery sa potrzebne do slubu cywilnego....Jak sie ten horror uspokoi to moze sie wezmiemy za to, ale ciagle cos.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie!!! joasiu odebrałam wyniki beta hcg wynik < 1.00 jeżeli był robiony 19 dnia po stosunku to jest wiarygodny prawda???? bo to byłby biorąc pod uwagę żywotność plemników 14 - 15 dzień ciąży czyli ok 2 tygodnia mam nadzieję,że wkrótce dostanę @ pozdrawiam, miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goska, zgadza sie, wynik w normie (dla Ciebie....)ciazy brak... Powodzenia, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny piszcie co tam u Was..u mnie ok choc bubus jakos nie kopie juz i nic nie czuje oprocz bulgotania...W przyszły wtorek ide do gina to sie pewnie uspokoje a raczej on mnie uspokoi jak mi malenstwo pokaze:) Dobrej nocki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj rano mierzyłam temperaturę po przebudzeniu 36,7, po 2 godzinach mam znowu 39 jest mi zimno, mam lodowate stopy i ręce. Joasiu!!! naprawdę badanie krwii jest w 100% wiarygodne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goska w 1000000% jezeli jest tak jak mowisz. Aczkolwiek natura jest nieprzewidywalna z drugiej strony. Temp mierzona raz jest bez znaczenia,trzeba mierzyc caly cykl zeby cokolwiek o niej mozna bylo powiedziec. Poza tym mierzyly TYLKO rano,zaraz po przebudzeniu, zawsze o tej samej porze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc 🌻 U mnie dzis była ładna pogoda..ale za to pradu w domu nie było 6 godzin:( Wziełam sie powoli za swiateczne porzadki,takie w szafkach..nasprzatłam sie i jakos efektu nie widac bo szafki zamkniete:) Maz mi pojechał na tergi do w-wy i wraca dopiero w sobote:( A co tam u Was? Joasia jak M? Daj jeszcze raz link do twojego bloga.. papa 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik26❤️ Hejjjjjj M ok, siedzi w domu, ja pracuje.... 12 grudnia zawoze do na 3 dni do szpitala na koronografie,strasznie sie boje co tam wyjdzie.... Obchodze sie z nim jak z jajkiem, dmucham i chucham... Zero wysilkow,dzwigania,nerwow:jak to po zawale... Plud dieta kardiologiczna: wszystkie stare jedznie w kosz, wszystko \"nowe\".... Dzis z dziecmi w pracy ubieralam choine,dziure w brzuchu mi wiercily juz od dawna;) A niech maja,tyle ich co sie naciesza.... Za tydz organizujemy wielki BAL Mikojakowy na 400 osob, mam kupe roboty w zwiazku z tym. Poza tym jakos leci;) Bylam dzis w miescie po prezent dla tescia: Andrzej, w piatek po mojej pracy jedziemy. Kupilam sobie olejek do aromaterapii, wlalam kilka kropel do podgrzewacza: caly dom pachnie (KIWI):):):) Poglaszcz brzusio i nie szalej ze sprzataniem:P Buziaki❤️ Ps. www.joaannaaz.blog.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór Wszystkim!!! Kasik! Nic nie doszło :( aaanula@buziaczek.pl Wczoraj byłam u lekarza, niestety nie oglądałam fasolki, lekarz powiedział, że na badanie dopochwowe dziecko jest za duże, a na badanie przez brzuch jest jeszcze za małe i że teraz jest marwy okres na oglądania i że za miesiąc obejrzymy. Była za to inna atrakcja, razem z tatusiem posłuchaliśmy jak bije serduszko naszego Maleństwa :) a bije jak szalone, co oczywiście jest prawidłowe. W poniedziałek byłam u fryzjera, zrobiła mi fryzurę próbną. Dziś za to miałam ostatnią przymiarkę sukni. Jutro jeszcze do pracy, piątek wolny, a potem już sobota...ogólnie wciąż w biegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie babolki ❤️ Bardzo zle sie czuje: mam okropne mdlosci,nawet suchego chleba zjesc nie moglam .......... Nie wiem co jest, w lazience jak sie pindrowałam az na pralke mnie zarzuciło ........ Buziaki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joasia za duzo stresu kobieto...musisz zaczac dbac o siebie..a jak Ty sie rozchorujesz to kto bedzie dbał o M? Kup w aptece jakies witaminki i doładuj baterie.Trzymaj sie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik❤️ nic nie poradze, stres mam no-stop;) Pracowac nie moglam takie mdlosci mialam...... A teraz jestem osikana i pekam ze smiechu :D:D:D M zrobil i podal mi obiad: pierogi z truskawkami...posypane Warzywkiem :D:D:D:D Ugotowane w garku na parze, ale.....z Warzywkiem :classic_cool: Zjadlam,nie wiem jak sie powstrzymalam ze smiechu, teraz rycze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm... na słodko- slono :) Ania no kochana pewnie jeszcze zajrzysz, ale jeśli nie to wszystkiego dobrego, trzymaj sie tam w sobote:) majka zrob sobie bete i wszystko bedzie jasne. Jazapisalam sie na usg 3d, nie wiem jak sie doczekam bo dopiero 20 grudnia, moj facet powiedzial, ze bede po scianach chodzila do tego czasu- przesadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka2007
wica, dzięki za odpowiedź. obawiam się ze badanie krwi już niczego tu nie wniesie. byłam u ginekologa i robił mi usg. jeśli nawet byłam w ciąży to już nie jestem:( 18 dc krwawienie było bardzo duże i bolal mnie brzuch, co mi się racze nie zdarza podczas okresu. wszystko wskazuje że 17dc zaczął sie nowy cykl. niepokoi mnie teraz tylko ból jajnika, ale zaczekam z tym do wtorku - mam wtedy wizyte w novum. a Ty w którym jesteś tygodniu? długo się starałaś? ja od niedawna śledzę to forum i nie nadązam za poszczególnymi wątkami, bo jest tu ich sporo:) a propos wątków... Kasik26 - na początku czytałam Wasze wypowiedzi od załozenia forum, ale nie mam tyle czasu, więc zaniechałam i czytam na bieżąco. jedno mnie nurtuje odnośnie Ciebie kasik (mam nadzieję że nie pomyliłam Cię z kimś innym). jak ostatnio czytałam początki forum to wydaje mi się ze miałaś mieć operacje kolana i musiałaś zdecydować, czy odłożyć starania o dziecko. kilka dni temu czytam bieżacy wątek a ty w ciaży:) ciekawi mnie jak to u ciebie było:) joannaz - dzielna z ciebie kobita:) życzę Wam wszystkim, zeby wszystko potoczyło się po Waszej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka..masz racje ja od tego kolana:) Dogadałam sie z ortopeda i ustalilismy ze jak jeszcze raz zwichne staw kolanowy to juz nie mam nic do gadania i musi byc operacja..a narazie mi odpuscił..powiedziałam mu o tym ze chce miec dziecko i zrozumiał bo sam ma 3-letniego synka:) Uwazam na to kolano bo wiesz waga idzie w gore i staw jest bardziej obciazony..mam nadzieje ze juz go nie zwichne..a na razie jestem w 19 tygodniu:) ciazy i strasznie sie z tego ciesze:) wica..czujesz ruchy? Cholera mnie trafia bo czasem cos czuje ale tak jakos nisko w brzuchu..ale tak wiesz kilka razy na trzy dni.Ja mam usg teraz 5 grudnia..i moj lekarz ma to 4d i robi mi za darmo:) za kazdym razem:)Mam nadzieje ze juz sie dowiem czy córcia czy synus:) Najgorsze to ze ide sama na usg bo mi M wyjezdza.No moze wezme mame bedzie mi razniej:) Trzymajcie sie kobietki:) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×