Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tarrczyca

jakie leki sie bierze przy niedoczynnosci tarczycy?

Polecane posty

Gość mmm.
Kobiety, jeśli staracie się o dziecko, to TSH musi być w granicach 1-2, najlepiej najbliżej 1. Porządny endokrynolog Wam to powie. Inaczej są problemy z zaciążeniem, bądź ryzyko utraty ciąży. Do tego osoby nawet z lekką postacią choroby tarczycy powinny co miesiąc badać TSH plus FT4, dawka leku powinna być pod kontrolą lekarza przez całą ciążę, jeśli wam na tej ciąży zależy (ryzyko poronienia). Szukajcie dobrych endokrynologów. Przed wizytą u endokrynologa warto samemu wykonać badania profilu tarczycowego: TSH, FT3, FT4, antyTPO, antyTG; lekarz już na pierwszej wizycie ustali Wam dawkę leku i określi diagnozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arlen456
Choć konsultacje lekarskie w przypadku problemów z tarczycą bywają konieczne, to warto świadomie podchodzić do problemu. Polecam lekturę, moim zdaniem bardzo wartościową, na http://leczenie-tarczycy.blogspot.com Być może komuś pomoże, lub przynajmniej wiele spraw uświadomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie, czy mógłby mi ktoś polecić dobrego endokrynologa w Krakowie lub okolicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
[zgłoś do usunięcia] Też chora przy niedoczynności tarczycy sie tyje bez powodu a nie chudnie. Cera jest sucha i mogą więcej niż zwykle wypadać włosy. Leczę sie już od 4 lat i ciągle mam niedoczynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biorę letrox 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana waga
Dziewczyny! Mam niedoczynność tarczycy,jeśli zacznę brać leki, to moja waga się zmieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jakie chcesz brac leki???chemiczne?? A moze wystrczy nakarmic tarczyce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od samych leków nie schudniesz. Trzeba normalnie mniej jeść i więcej się ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashimoto
Ja biorę Letrox. Dawka 5x50 i 2x100. Prawidłowe TSH wg mojej lekarki do 2,5. Jak planowałam ciążę i w jej trakcie przyjmowałam większe dawki hormonów aby TSH było w okolicach 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hashimoto dziś Ale to nie chemie masz brac tylko nakarmic tarczyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eryk1 dziś Bo to nie leki to zwykłą chemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie do osób które stosują leki na niedoczynność tarczycy. Czy to prawda że przy ich stosowaniu jeszcze bardziej się tyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TYMI
Witam,jestem po usunieciu calkowicie tarczycy.Stwierdzono u mnie niedoczynnosc,moj wynik TSH 0,230 i od kilku miesiecy bardzo zle sie czuje;bardzo przybieram na wadze,wypadaja mi wlosy,jestem zmeczona i zniechecona do wszystkiego,sucha skora ,problemy ze spaniem.Biore EUTHYROH 150 i 125 na zmiane kazdego dnia.moze biore zla dawke ,tylko czy powinnam brac wieksza czy mniejsza dawke tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle, że hormony ale podpytaj w aptece www.aptekacodzienna.pl no i jesli podejrzewasz u siebie te dolegliwoscto idz lepiej od razu do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytani, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego w tym i niedoczynność tarczycy, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na niedoczynność tarczycy stosowałam naturalny preparat Thyrolin. Zdecydowałam się na niego po tym jak Euthyrox niewiele mi pomagał.Po kilku miesiącach wyniki TSH i T4 unormowały się. Kupowałam na tej stronie http://nplink.net/ewwK09xq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×