Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Majeczka29

nocne moczenie dzieci

Polecane posty

Gość Presetina
Jak to pasożyty? A kiedy warto się zacząć martwić moczeniem dzieci? Chodzi o to, że córka ma ponad pięć lat i zdarza się jej, ale moim zdaniem to jeszcze wiek, w którym może z tego wyrosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
@Presetina Nie tyle warto się martwić ile warto skonsultować się z lekarzem. Powodów moczenia nocnego może być dużo, dlatego czekanie może pogorszyc sprawę. Zachecam do pobrania z naszej strony suchyporanek.pl dzienniczka mikcji i obserwacji dziecka przed wizytą u lekarza. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie mój syn ma 13 lat i ten sam problem moczy się prawie co noc już od okołu trzech miesięcy chodzimy do lekarza porobiliśmy badania i na razie czekamy na wyniki. Lekarz zaproponował bym zakupiła pieluszki drynites kupiłam i okazało się że syn dostaje jakieś uczulenie od nich próbowałam innych produktów ale było to samo. Pomyślałam o pieluszkach tetrowych ale gdy wieczorem przychodzę do syna by mu je założyć to dostaje jakiegoś ataku i nie daje sobie ich założyć z innymi pieluszkami takiego problemu nie było. Ps. jak przekonać syna by dał je sobie założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu synowi bardzo pomogła terapia esencjami dr Bacha, problem się ciągnął i ciągnął , chodziłam po lekarzach, wszyscy byli bezradni bo zaburzenia organiczne zostały wykluczone. O esencjach usłyszałam od znajomego, na początku byłam sceptycznie nastawiona, jednak to była ostatnia szansa pomocy dla mojego synka. Zaskakujące ale udało się, nie działa od razu bo to naturalne ale z czasem mój mały przestał się moczyć, to prawie cud. Kupiłam jej w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
@gość 2016.09.28 Zmuszanie dziecka do pieluch może mieć negatywny wpływ na jego psychikę i jeszcze pogłebić problem moczenia nocnego. Może warto postawić na podkłady do łóżka zamiast pieluch? Najważniejsze, że podjeli Państwo leczenie. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
@gość 2016.11.16 Zachęcam również do sprawdzenia na naszej stronie zakładki "co można zrobić". Podajemy sposoby leczenia, które moga przyniesć najlepsze efekty. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
To bardzo błędne myślenie. Jest to przypadłość, którą jak najbardziej można leczyc. Zapraszam do przeczytania na naszej stronie o sposobach leczenia http://suchyporanek.pl/co-mozna-zrobic . Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korten
A w jaki sposób leczy się problem moczenia nocnego? Farmakologicznie? Czy może sprawdzą się wizyty terapeuty, bo słyszałam, że często problem leży po stronie psychiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
Zapraszam na naszą stronę do zakładki "Co można zrobić". Opisany jest tam sposób w jaki można leczyć moczenie nocne zarówno u dziecka jak i u dorosłego. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze jest skonsultowanie się z lekarzem. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba jednak iść do specjalisty, bo powodów może być na prawdę wiele a latek też już sporo. Póki problem jest myślę, że używasz jakichś zabezpieczeń na łóżko typu nieprzemakalne podkłady. Jeśli nie, tu coś znajdziesz w większych rozmiarach: http://www.elway.biz/43-ochraniacze-na-materac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
gość 2017.05.16 Tego typu łóżko to jedynie forma poprawy komfortu. Najważniejsze jest leczenie. Moczenie nocne można leczyć, a im więcej osób zdaje sobie z tego sprawę tym mniej staje się ono tematem tabu. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erniaa
Nadal jest to temat tabu. I jestem zdania, że komfort życia też jest bardzo ważny. Mimo wszystko, też jestem zdania, że wizyta u lekarza w tej kwestii nie zaszkodzi. Tylko tutaj pytanie, do jakiego lekarza się udać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te
Uważam i na postawie historii innych ludzi mam wyrobione zdanie, że nie ma co się męczyć z podkładami, wieloma lekarzami (wiadomo, zbadać się nie zaszkodzi) i innymi wybudzaczami. Najrozsądniejszą opcją są po prostu pieluchy i trzeba sobie to powiedzieć wprost. Potraktować pampersy tak samo jak okulary czy aparat ortodontyczny i po prostu zakładać dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
erniaa Moczenie nocne to obecnie problem 240 tysięcy dzieci w wieku 5-14 lat przez co mówi się o tej przypadłości coraz więcej. Nie jest ona juz więc tematem tabu chociaż nadal ludzie uważają ją za przypadłość dość krępującą. Jednak moczenie nocne jest leczone i to skutecznie. Jeśli o lekarza chodzi można zacząć od kontroli u pediatry. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
te 2017.05.24 Niestety pampersy to również nie jest wyjście. Jest to jedynie poprawienie komfortu osoby która męczy się z moczeniem nocnym. Zachęcam jednak do spotkania się z lekarzem i skonsultowania. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baresia
Czy do takiej wizyty u lekarza trzeba się jakoś przygotować? Zapisywać, jak często to moczenie się zdarza? czy coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
Takie zapisywanie umożliwia dziennik mikcji i jest bardzo pomocny przed pójściem do lekarza, jednak nie jest konieczny. Jest do pobrania na naszej stronie za darmo. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas syn moczył się już chodząc do szkoły i tak naprawdę nie był zdiagnozowany..nie wiemy co to było. Na szczęście dość szybko mu przeszło, chociaż jak dobrze wiadomo wszystkim rodzicom, w trakcie musieliśmy borykać się z częstymi praniami pościeli. Niemal na samym początku zaopatrzyłam się w takie specjalne tkaniny syntetyczne do założenia na materac, w tej firmie www.pionier-jawor.pl I jakoś dawaliśmy radę. Na przeczekanie – polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień Dobry, Przeczekanie nie zawsze jest dobrym wyjściem. Moczenie nocne jest powszechnym i złożonym problemem zdrowotnym także na podłożu psychologicznym. Konsultacja z lekarzem jest bardzo ważna - nieleczenie moczącego się dziecka może powodować kumulowanie się problemów psychologicznych, które w konsekwencji pogłębiają chorobę. O tym jak przygotować się do wizyty u lekarza znajdziesz informacje na stronie www.suchyporanek.pl. Tam też możesz przeczytać o przyczynach i leczeniu mikcji wśród dzieci. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po ilu takich incydentach moczenia się powinnam się już zacząć niepokoić na razie zdarzyło się do 3 razy w odstępach paru dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień Dobry ,moczenie nocne jest powszechnym i złożonym problemem zdrowotnym także na podłożu psychologicznym. Na stronie suchyporanek.pl można wykonać krótki test aby sprawdzić jak poważny jest problem moczenia nocnego. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOŚĆ BASIA
Witam wszystkich Mam do oddania za symboliczną złotówkę(tzn.czekoladę dla mojej córki): - Minirin Melt 120mg ,data ważności:10.2020r,2 opak. - Driptane 5mg,data ważności:03.2019, 0,5opak. Nam już nie są potrzebne. Córka przestała się moczyć z pójściem do 3 klasy. Problem odszedł z dnia na dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOŚĆ BASIA
Polecam klinikę na Wiśniowej,Urodyn. Jeździłam tam przez jakiś czas. Wizyty płatne,ale lekarz wszystko wytłumaczy,ze wszystkim można się zwrócić.Nie to co państwowo. Choć u mnie chyba nastąpiła pewna dojrzałość, bo córka przestała sikać z dnia na dzień (choć powinnam napisać z nocy na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debbie

Podbijam, syn ma 5 lat, moczy się w nocy, infekcji nie ma, pasożytów nie ma, dostalismy skierowanie na usg pęcherza i do nefrologa. Co jeszcze mogę zrobić w oczekiwaniu na wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga

Wejdź na suchyporanek.pl i zobacz ich materiały, prowadz kalendarz moczenia i dziennik mikcji, na pewno do nefrologa i tak będzie to potrzebne. Myślałaś o alarmach wybudzeniowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milecka

Też mam podobny problem z synkiem i jestem zainteresowana. O co chodzi z tym wybudzaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winda

Zerknij sobie na wspomnianą wyżej stronę i poczytaj. Generalnie chodzi o to, że dziecko budzi się na alarm i powinno w tym czasie iść wysiusiać się do toalety. Ale najlepiej porozmawiać o tym z lekarzem, on doradzi jak to przeprowadzić - bo problemem może być np. rozmiar pęcherza, albo wzmożona produkcja moczu w trakcie nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milecka

A po jakim czasie takie alarmy wybudzeniowe dają jakiś efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktosia

U nas z wiekiem samo przeszło, jedynie co to musiałam zainwestować w nieprzemakalne podkłady z Teny, zazwyczaj kupowałam na doz.pl bo cena najlepsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×