Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Ewa 100
Do Mistrza 28 śledze wątki wszystkich osób i głęboko wierze że wszystkim się uda w walce z tym paskudnikiem. Tobie nasz rodzynku :D szczerze życze jak najlepiej!!! Nie czuj się opuszczony badź zaniedbany,bo tak nie jest myślami bedziemy z Tobą. Przesyłam Ci wirualne pozdrowienia : Niech moc będzie z Tobą!!! :P Hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliccjaaa
witam,wczoraj wróciłam ze szpitala,po operacji usuniecia prawie całej tarczycy(to juz druga moja operacja tarczycy).Cała tarczyca była w guzkach,jest juz po wszystkim,ale mam rozległego krwiaka,czy ktoś z Was tak miał?pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz28
do Janiska, Monia31,Ewa 100 ! dzięki już mi lepjej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia 22
do Mistrz 28: tak ja jestem już po leczeniu radjojodem, trwa to 5 dni w poniedzialek wzieli mnie do szpitala, we wtorek podali jod i zamkneli w pokojach i w piatek do domku :) Czuje sie po tym normalnie nie odczuwałam podczas leczenia zadnego dyskomfortu, teraz wypadają mi włosy garściami, ale nie łamię się tym za bardzo bo słyszałam , że włosny nie wypadają do zera tak jak przy normalnej chemii. Jedyne co najgorsze podczas jodoterapii to rygory których trzeba przestrzegac w szpitalu i po wyjsciu, ale tak to mozna potraktowac to jako tygodniowe lezakowanie :) do ewa 100 dzieki za miłe słowa :) jesli masz jeszcze jakies konkretne pytania to pytaj odpowiem z checią :) nawet jesli masz jakies objawy ktore cie nie pokoja to pisz to ci napisze czy tez to miałam :) zawsze to wieksza otucha wiedziec ze inni przechodza to samo, ze nie jest sie osamotnionym, dlatego tez nie potrafie uwalolnic sie od tego forum :) pozdrawiam wszytskich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaba
Witam.Mam pytanie....czy guzki mogą bolec? Wykryto u mnie dwa guzki tarczycy 15mm i 14mm i hashimoto.Zmarzlam kilka razy i zauważylam,że pożniej boli mnie jeden guzek.bol ten jest podobny do zapalenia migdalów i dochodzi aż do ucha.Guzek jest umiejscowiony obok węzła więc wląsnie nie wiem ,czy to węzel mnie boli,czy guzek.Po biopsji też mnie bolal kilka dni.Ktoś tutaj wspomnial ,że jak bolą węzły to może by rak ,więc jestem wystraszona i pytam bardziej doświadczonych od siebie.Wynik biopsji wyszedl niby ok,ale endokrynolog kazal operowac.Dla pewności poszłam do jeszcze innego ,a ten kazał kontrolowac co trzy miesiące i narazie nie operowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 100
Dzięki Natalio. Jak będe miała jakieś watpliwości napisze napewno.Pa :D DO Mistrz 28 - No i masz szczęscie i tak trzymaj! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Princessita.Ciesze się że już po wszystkim i że taka dobra wiadomość.Napisz czy robili ci rtg klatki piersiowej, bo ja byłam w walentynki w Gliwicach zrobili mi rtg i kazali dostarczyć próbke którą pobrali mi na biopsji w Tarnowie i mam czekać na wizyte do 13 marca.Ale bardzo się ciesze że u Ciebie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princessitta
Do IZA 33 niestety w Gliwicach też czeka się na wynik biopsji . Ja przyjechałam do nich z wynikami , dla pewnosci kazali u nich powtórzyc biopsje i wyznaczyli kolejny termin. Wyniki jedne i drugie potwierdziły się i od razu wyznaczyli termin operacji . Uzbroj się w cierpliwosc to dla twojego dobra , chyba zależy ci na prawdziwych wynikach . Cieszę się że tak się do tego przyłożyli bo co niektóry lekarz poprzez same podejrzenia usunąłby całą tarczycę i po bólu . Tam natomiast wiedzą co mają robic i ile ciąć . Do Renata - robili mi to przeswietlenie i mam je ok. Musisz miec wszystkie badania i to dobre bo inaczej nie zakwalifikują cię do operacji . Sciągnęłam dzisiaj opatrunek po drenie i dziwnie się z tym czuję . Normalnie jakby dziurka w gardle , na szczęscie nic się nie sączy . Napiszcie czy to się zrosnie czy jak ? MISTRZU wiedz że będę pamiętała o tobie i będę trzymała kciuki , nie obejrzysz się , a będzie po wszystkim ! Całuję wszystkich !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
Do aaaba ja tez mam takie uczucie jakby mnie bolał guzek,wezeł chłonny czy cos tam innego jeszcze w szyi,i tez kiedy zaziebie sie,albo zmarzne.Z tego co mi mówił endo to guzy nie bola.Mysle ze poprostu troche jestes przewrazliwiona,ale nie martw sie ja tez tak mam.Kiedy szłam na biopsje bolała mnie szyja,wszystkie wezły w szyi itd,ból nasilał sie kiedy czekałąm 3 tyg na wynik biopsji,a kiedy szłam po wynik bolało mnie juz wszystko ,ale kiedy odebrałam wynik i okazało sie ze jest ok,ból natychmiast ustapił:)Teraz tez czekam na wizyte u endo która mam 2 kwietnia i tez jak pomysle o tym to znowu czuje ten ból w szyi.Mysle ze jestem troche przewrazliwiona,no ale cóz na to poradze,poprostu boje sie i juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
A jak sie czuje Nasz rodzynek MISTRZ?czy juz spakowałes sie do szpitala?Pamietaj bedziemy z Toba i bedziemy czekały na pooperacyjne wrazenia.(jesli to mozna nazwac wrazeniami).W kazdym razie POWODZENIA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 100
Hej. :D Princessitto nie przejmuj sie tą "dziurą" to tak teraz strasznie wyglada. J aw tej chwili mam to malutkie i całkiem zarośnięte. Wogóle to super ledwo to widać,myśle że nie będe miała żadnego śladu po tej dziurce.Pa. Mistrzuniu jak tam pakujesz się już. Trzymie kciuki za Ciebie.I nie podrywaj pielęgniarek,chociaż z drugiej strony.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza33
Dzięki za odpowiedź Princessitto, ale na szczęście nie muszę jej robić. Byłam wczoraj u normalnego lekarza a nie jakiegoś idioty ( przepraszam za wyrażenie) i się okazało że te obszary są znacznie mniejsze, mam lekkie zapalenie tarczycy w kierunku niedoczynności. Mam leki i kontrole za 3 mc. W każdej chorobie jak widać najważniejszy jest lekarz i nastawienie. Mistrzu28 trzymam kciuki, pozytywne nastawienie działa cuda ( aż głupio że to pisze taka panikara jak ja) a może będzie tak jak u Princessitty czego ci życze z całego serca. A co do blizn po operacjach, mam koleżankę po takim zabiegu, poczatkowo wyglądało to tak sobie ale teraz po roku praktycznie nic nie widać, pozdrawiam wszystkich a jeszcze jedno według tego co ja doczytałam to bolące węzły są właśnie od wirusów a nie raka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaba
Dziękuję za odpowiedz.Trochę się uspokoilam,ale dalej czuję ucho i jakby migdal -zdrowy,bo sprawdzalam,albo węzel, albo guzek...Moze jakiś antybiotyk sobie wezmę ,bo jak wirusowe to powinno przejśc i nie będe sie zamrtwiac ,że to guzek.Życzę wszystkim dużo zdrowka i jeżeli pozwolicie będe śledzi Wasze wątki,bo jest to dla mnie nowa sytuacja i bardzo się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz28
Dziękuje wszystkim za ciepłe słowa:-) Dzięki Princessitta i Monia! No właśnie się jutro będe pakował ubranie... a co jest dobrze widziane na szpitalnych salonach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz28
Iza33 musi być dobrze:-) choć zawsze są słabsze chwile... na szczęście szybko mijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janiska
aaaba......ja tez miałam takie same bóle jak Ty,mnie promieniowały jeszcze na szczęke,ale samo to przeszło,myśle że to bardziej na tle nerwowym było,też mam guzki na tarczycy i powiekszone wezły chłonne u mnie wyszły w badaniu USG,więc poczytaj w swoim badaniu USG czy masz napisane cos o wezłach ,bo jak sa prawidłowe to powinni napisac,ze wezły sa niepowiekszone,a jak powiekszone totez powinni napisac.Najgorsze jest to,ze my sami sie nakrecamy,mnie teraz zaczęła bolec ręka i te z sie nakrecam ,ze cos nie tak,ze moze to juz przerzuty,a wynik biobsji mam za trzy tygodnie wiec trudno sie wykazac cierpliwoscia,chociaz lekarz endokrynolog i onkolog twierdza,ze nie powinno byc nic złego,ale jakos kiepsko z tym zaufaniem do lekarzy.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janiska
Mistrz 28......trzyma kciuki za Ciebie,bedzie bardzo dobrze,tylko nasza psychika jest słaba i sami sie tak dołujemy.Mam pytanie,piszesz,ze lekarz sprawdzał Ci ten wezeł chłonny przy biobsji,mozesz powiedziec w jaki sposob to sprawdził,ze stwierdził ze jest oki.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz28
Biopsja jest wykonywana pod kontrolą sondy USG - tej samej której używa się do robienia zwykłego USG węzłów szyji i tarczycy. Po wykonaniu biopsji w rozmowie wyszło ze miałem 3 tyg wcześniej robione USG szyji i tam wyszedł ten 3 cm węzeł, więc zaproponował ze sam chetnie to zobaczy pod USG - nic nie znalazł... (moze przez te 3 tyg zniknął sam, choć powiedział za 3 cm to musiałbym wyczuć np. przy goleniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz28
tzn stwierdził ze jest OK pod względem wielkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 100
Mistrzu jeśli nie lubisz spać w piżamie to kup sobie fajny dresik, praktyczne,wygodne i zawsze Ci sie poźniej przyda - Ja tak zrobiłam. Ja nie lubie piżam , nie znaczy to że w domu śpie nago (nie że się tłumacze) :P ale moje koszulki nocne były za seksowne na salony kliniki i mąż stwierdził że mnie szybko nie będą chcieli wypisać z kliniki :P Więc tak jak wcześniej pisałam kupiłam sobie fajny dresik i koszulke. Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz28
No właśnie :-) ale chyba pokoje nie są koedukacyjne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 100
No niestety nie. Powinni to zmienić!!! :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz28
Skandal!!! a tyle płacimy na służbę zdrowia! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 100
Masz racje!!! Czeba coś z tym zrobić! Może jakaś petycja? Albo manifestacja pod sejmem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Może ktoś z Was będzie umiał mi odpowiedziedź na pytanie: mam w obu płatach po dwa guzy cm na cm plus w pracym mam jeszcze jeden cm na dwa cm do tego mam powiększoną lewa przytarczyce. Co to znaczy i czekam nawyniki biopsji. PS czy to moge \"odczuwać\" w dziwny sposób hmm takiie jakby duszenie?? BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZ BO SPAĆ NIE MOGE BO MAM JUŻ KOSZMARNE SNY Z ZWIĄZANE Z TARCZYCĄ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janiska
Alisha to znaczy,ze masz guzki i trzeba będzie cos z nimi zrobic,ale to zalezy od wyniku biobsji,jakiego rodzaju masz te guzki,wtedy lekarz zadecyduje czy je wyciac czy obserwowac i leczyc.Nie stresuj sie nawet gdyby było cos nie tak to da sie to wyleczyc,poczytaj to forum ,nabierzesz wtedy optymizmu i nie bedziesz sie dreczyc.Pozdrawiam głowa do góry,bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janiska
Alisha...tak mozesz odczuwac duszenie bo guzki i powiekszona przytarczyca moga powodowac takie odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janiska
Alisha......pamietaj tez ,ze nerwy tez robia swoje ,wiem to po sobie,więc sie nie zamartwiaj na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz28
Alisha81... Ja mam jeden guzek = 12 mm i tak naprawdę zacząłem odczuwać duszności od kiedy się o nim dowiedziałem...pewnie ze stresu - wcześniej wogóle nic nie czułem. Duże znaczenie ma też umiejscowienie guzka, czyli jak blisko jest tchawicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak się zastanawiałam że to może byc spowodowane nerwami ale ból pojawił się przed tym jak dowiedziałam sie ze mam guzki i ogólnie problemy z tarczycą. Dzięki Wam za odpowiedź i pewnie zaniedbam dzisiaj trochę swoja prace bo zamierzam przeczytac całe forum a po przeczytaniu paru postów zdecydowanie poprawił mi się humor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×