Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość DollyD
FT4 podwyższone, cholesterol 230, tsh 3,29, na hormony czekam do wtorku na prolaktyne też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
FT dużo podwyższone? ja mam w górnej granicy normy, Cholesterol kiedyś miałam 240 a w następnym badaniu w podziale na frakcje kilka dni później był dużo niższy i już w normie wiec może powtórz to badanie bo ono jest bardzo wrażliwe na to co np jadłaś dzień wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DollyD
wszystko zależy od poziomu prolaktyny, jak będzie podwyższona to będę miała coś w przysadce, ale mam nadzieję że będzie ok dwa guzy już mi wystarczą !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DollyD
Ft4 2,3 ng/dl a powtarzałam tsh które wzrosło mi z 2,3 do 3,3 w ciągu 4 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timonkawd
DollY-:)a jakie masz obiawy ze jest podejrzenie gruczolaka przysadki??pamietasz jak mi pisałas ze twój endo powiedział ze 2cm guzki to malenstwa kurde mój lekarz stwierdzil ze to juz sa duze guzki tylko kierujace sie do operaci moze ty zle usłyszałas moze maja po 2mm...zmartwiłas mnie tym gruczolakiem bo tu nikt nie pisała chorujacy na tarczyce ze miał robiony rezonans..Pozdrawiam-;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timonkawd
dziewczyny a moze ktos był operowany w Poznaniu u prof Pawła Murawa?To prosze o kontakt bo ja własnie mam byc tam operowana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timonkawd
Przerazona85-;)a kiedy ty masz miec operacje moze pisałas juz tylko ja nie doczytałam...buzka trzymaj sie-;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdsadas
czy przez powiększonątarczyce, moge miec podwyzszone beta HCG, przekraczajac norme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DollyD
Timonka moje guzy mają po 2 cm, ale nie są ani zwapnione, ani nie mają płynów. Co do przysadki to mam ciągły obrzęk dłoni i nóg, bóle głowy doprowadzają mnie aż do wymiotów, ciągle chce mi się spać i tyję w oczach, chociaż prawie nic nie jem, do tego mam bardzo nieregularny okres. To tyle, właściwie wszystko pasuje i do przysadki i do niedoczynności tarczycy i jedno z drugim jest powiązane, ale mój endo stawia na przysadkę i uważa to jest poważniejsze. A co do lekarza to sprawdziłam go dokładnie jest najlepszy u nas, a do tego jest z-cą ordynatora na endokrynologii. Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do timonkawd: No zabieg mam 16 kwietnia 15 mam się wstawić na badania i do domu;) więc jedna nocka mniej w szpitalu...kurcze jak nie miałam dokładnej daty to tak o tym nie myślałam a teraz nie ma minuty w moim życiu, żeby to nie przeszło mi przez myśl! Jeszcze w przyszłym tygodniu idę na wizytę z chirurgiem bo mam ponoć dwa włókniaki na piersi (które udało mi się wcześnie wykryć - dzięki tarczycy jestem taka przewrażliwiona:p) więc pewnie będę mieć dwa zabiegi w niedługim od siebie czasie:/ Ale dam radę mimo, że jestem panikarą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timonkawd
Przerazona85-;)pewnie ze damy rade musimy zyc bo mamy dla kogo ja mam synka 5 letniego dla którego jestem całym swiatem-;)napewno juz myslisz bo juz mało czasu zostało poprostu jesli chodzi o zdrowie to chyba nie da sie myslec jak cos nas dotyczy...ja jutro dzwonie i zapisuje sie na wizyte do profesorka i on wtedy wyznaczy termin operaci-;(bede trzymac kciuki za ciebie i myslec trzymaj sie buzka!-;)jak bys chciała porozmawiac to jest moje skype ...szalona160777...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timonkawd
DollY-;)my to kobiety sie mamy...napewno lekarz wie co robi choc ci powiem ze ja jestem nie ufna zanim zdecydowałam sie na operacje odwiedziłam trzech no i niestety wszyscy to samo powiedzieli..nie mamy co sie sugerowac bo kazdy przypadek jest inny ..Pozdrawiam-;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do timonkawd: Widze, że ty też nie ufasz lekarzom:p ja też byłam u dwóch zanim zdecydowałam się na operację;) Co do twojej operacji to będzie ona napewno zależeć od tego czy byłaś szczepiona na żółtaczkę ja nie byłam więc dlatego to tak długo trwało:/ Co do tego czy mam dla kogo żyć niestety jeszcze nie mam dziecka, ale planuje za rok ślub i pewnie dziecko i dlatego tym bardziej się boję, że przez tarczycę będę mieć jakieś komplikacje:/ Na skype raczej nie bywam ale jak masz tylko gg to mój numer 9306641 to sobie czasami pogadamy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
do DollyD No to rzeczywiscie za te badania musiałas troche wydac,ale chyba rezonans i scyntygrafie zrobisz na kase?Powiem Ci,ze nie wiem ile kosztuje rezonans,ale scyntygrafia chyba sporo,bo kiedy ja miałam robioną to mój endo,kazał mi wziasc skierowanie na nią od rodzinnego,bo podobno jest droga.Płacimy wkoncu miesieczne składki na ubezpieczenie zdrowotne,wiec moze warto spróbowac i wyrwac co sie da od rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DollyD
Do Timonki Jak moje wyniki nie będą dobre to na pewno udam się na konsultacje do innego lekarza, ale na razie muszę czekać. Powodzenia na rozmowie z profesorem, oby wszystko ułożyło się po Twojej myśli !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DollyD
Dzieki Monia ! Na pewno pognębię rodzinnego, chociaż mam nadzieję że nie będę musiała. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scyntografia jeszcze rok temu kosztowała 70 złotych - ale jak ktoś tutaj powiedział \"co kraj to obyczaj\" i zapewne będą rozbieznosci w różnych placówkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
rezonans głłowy prywatnie od 400 do 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woj209
Witam wszystkich Mam pytanie - dostałam dziś diagnoze swoich badań a więc mam guzek oksyfilny, termin konsultaji chirurgicznej na 14,04,br i wówczas będziemy uzgadniac termin operacji. Prosze powiedzci mi co mam myslec co robić, bo chyba zwarjuje. Lekarz prowadzacy powiedział że to musze operacyjnie guzek o dł 13 mm po lewej stronie a po prawej 12 mm. Boje się bardzo moje babcie i rodzice zmarli na raka, więc to dla mnie jak wyrok . Moze ktos mnie oświeci co robic i tak wogóle pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DollyD
Dzięki dziewczyny teraz to na pewno nie wyjdę od lekarza bez skierowania !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) o 17:25 mam wizyte o kolejnego endokrynologa :):):) ciekawe co ten mi powie, bo poprzedni mieli całkiem różne zdania :) :) a ta cała sytuacjach z guzami najpierw mnie dołowała a teraz zaczyna tak troche \"bawić\" bo zaczynam być kolekcjonerką wyników i endokrynoplogów :P (wiem ten joke może dla niektórych jest nie na miejscu ale lepiej to wszytsko przyjmowac z usmiechem na twarzy a nie stresem, bo przy sresie-ja tak miałam- nie wiedziałam o co mam pytać lekarza ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczelada
Miałam dzisiaj usg bo endo za bardzo nie wiedziała co jest z tymi moimi tarczyczkami ( pisałam o nich) . no i kazała mi iść do innego radiologa żeby zobaczyć co ten wybada. I wybadał co innego " poniżej płata lewego tarczycy miąższowe odbicia 7mm 5,8mm i 4,4mm o echu jak pozostały miąższ tarczycy- tarczyca ektopowa?" Zgłupiałam co to u licha znaczy? Radiolog powiedział, że to jakby oderwany kawałek tarczycy, naeżałoby to nakłuć ale obok jest jakieś naczynie nie wiedział dokładnie jakie chyba tętnica i mogłoby to być niebezpieczne. powiedział mi też że scyntygrafia pokaże czy to kawałek tarczycy czy nie. W czwartek pójdę do endo i zobaczę co powie. Nawet nie wiecie jak bardzo chciałabym być już po operacji i mieć to już z głowy. Acha a węzły mam już w normie. Chyba było to jednak jakieś przeziębienie. Dopiero pod koniec kwietnia będę miała scyntygrafię bo ranka po biopsji mogłaby zakłócić obraz. Tak mi powiedziała moja endo. Mam dosyć, nie chce mi się już łazić po tych lekarzach, ale co zrobić. Trzeba to jakoś przetrzymać. Pozdrawiam wsztstkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
Alisha napisz jaka opinia kolejnego endo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam niedoczynność tarczycy mino że wyniki są w granicach normy :) ale żaden lekarz do tej pory nie porównywał wszytskich wyników z dwóch lat!!!!.W ciągu roku zmieniły się wyniki diametralnie!! I nikt wcześniej tego nie zauważył !!! Sprawdzała moją skóre, włosy,paznokcie ( u nóg też :x) i okazało się że jestem letko \"przesuszona\" mimo że wcieram w siebe tony balsamów!!! ROZMAWIAŁA ZE MNĄ 40 MINUT!!!! Wogóle sposób w jaki ze mną rozmawiała sprawił że z wrażenia dostałam ciśnienia :P:P:P:P Dostałam eutirox 25 - narazie malutkie daweczki (aha przytyłam w ciągu roku 12 kg :x i poprzedniego lekarza wcale to nie ruszyło :/) Zapytałam się skąd się biorą guzki - w moim przypadku wygląda to tak że tarczyca nie produkowała wystarczającej ilości hormonów i przysadka zaczęła \"działać\" - przez to tarczyca zaczęła zmieniać swoją struktorę - stąd te guzki :). O żadnej operacji jak narazie nie ma mowy !!!! Tak więc po intensywnych poszukiwaniach \"normalnego endo\" trafiłam na tego jedynego :):):):). Pozdrawiam Was. Szczęśliwa i spokojna Alisha81 :) Pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
Alisha to jak dłogo trwa juz Twoja "przygoda" z tarczyca i jej guzkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS moje stany emocjonalne i "tępość umysłowa" też są oznaką nadczyności :):):) Czasami mam taki spadek enrgii ze najchętniej położyłabym się i płakała :):):) a za 5 minut mam tyle energi że wysprzatałabym całą chatę z oknami tapetami itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
Ciesze sie Alisha,ze z Twoimi guzami jest ok,i zazdroszcze Ci Twojego nastawienia do choroby.Ja mam jutro wizyte u endo i juz wariuje,no ale pocieszam sie ze skoro tobie powiedzieli ze jest ok to mam cicha nadzieje ze u mnie tez bedzie ok.tym bardziej ze czytałam twoje poprzednie posty i wydaje mi sie,ze bardzo podobne mamy schorzenie(te guzy).Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×