Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Jolka 17
Do Koczelada Mnie tes nie zalezy co ludzie mówialub mysla o mojej bliźnie, po prostu mi to "zwisa", boje sie tylko żebym sobie nie zaszkodziła, nie wiem czy to normalne że tak długo sie goi ? nie wie m po jakiem czasie przestaje byc czerwona, ja tez nie ma m w swojje garderobie letniej odziezy z kołnieżykami pod szyje, zreszta jak czymkolwiek blizne przykryje to mnie uraża tak że cały czas jest odkryta. U mnie wykryto w badaniu histo-pat. mikroaraka i pod koniec sierpnia ide na diagnistyke izotopowa podobno na 2-3 dni, nie wiem czy po wyjściu ze szpitala będe mogła wrócic do pracy? w pracy nie za fajnie ale w domu jeszcze gorzej, wariuje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvvvvvvvvvvvvvv
Mam pytanie: czy mając guzki na tarczycy ktorejs z Was wypadały nadmiernie włosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolandax
Do Dziewczyn z przerośniętą blizną Miałam operację na początku stycznia. Blizna na początku była rewelacyjna, niestety po 6-7 tygodniach zaczął rosnąć bliznowiec.To nie tylko defekt kosmetyczny, taka przerośnięta blizna po prostu przeszkadza (mnie uwiera niemal każda bluzka). Zaliczyłam już 2 dermatologów , stosowałam Cepan, Contratubex, maści nawilżające, żel silikonowy a ostatnio testuję maść sterydową. Efekt niestety mnie nie zadowala ale jestem cierpliwa......na razie polubiłam korale. Dermatolog zabroniła mi opalania blizny przez rok. Na wakacjach po prostu smarowałam bliznę kremem z wysokim filtrem. Wiem że blizna to pryszcz przy operacji, czekaniu na wynik hist. ale my kobiety jesteśmy takie jakie jesteśmy..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timonkawd
helllo-;)))no i piekny sloneczny dzien dobiegł konca jutro chwila prawdy mnie czeka...dzwonie po wynik...mam nadziejeze bedzie wszystko o.k-;)pozdrawiam serdeecznie milej nocy zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ,tak piękny dzień był. A co do kremu to ja stosuje NO-SCAR i jestem zadowolony. 70 zł za 50 ml. to naprawdę dobra cena w stosunku do ilości. Faktycznie jest lepszy niż cepam i contractubex które również testowałem. Ma ładny zapach i nie uczula. Majka 60 co do twojego pytania to możesz zaobserwować nieznaczne wypadanie włosów ale tym się nie przejmuj. To coś w rodzaju selekcji. Słabsze cebulki oslabione dodatkowo jodem wypadną ale ich miejsce zastąpią już nowe, w pełni zdrowe.Ważniejsza jednak sprawa to prawidłowy dobór dawki hormonu. Malo kiedy się zdarza by lekarze trafili za pierwszym razem. I tak jeśli mimo wysiłków odchudzania twoja waga będzie stała w miejscu lub nawet szybowała w górę tzn. że masz za niską dawkę. Chudnięcie zaczyna się gdy poziom jest prawidlowy lub nawet za wysoki. Zła dawka to również nerwowość itp. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjjjjjjjjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was super że poruszyliście temat maści na blizny bo ostatnio spędziłam caly dzień nad zapoznaniem się która jest najlepsza itp:) Czytałam o tych plastrach silikonowych ale nie wiem czy już mogę ich używać:/ bo są ponoć bardzo mocne! Jestem już 3 miesiące po operacji! Lekarz mi powiedział że nie ma potrzeby maści ani plastrów do pół roku ale po 3 miesiącach to już chyba można (tak na własną ręke)! Chyba też zdecyduje się na no-scar bo czytałam że to jedna z najlepszych maści! Bo przecież moja blizna powinna być już wygojona i leczona! Chce się troszkę pozbyć zaczerwienienia bo nie powiem że mi ta blizna nie przeszkadza!!! Ciągle mi się wydaje że wszyscy się na nią gapią i wytykają mnie palcami (zwłaszcza że mieszkam na wsi i wszyscy o wszystkim wiedzą:p)! Wiem że przesadzam ale leżąc na plaży z plastrami (hm...dodadtkowo maskuje to naszyjnikiem) ciągle się stresuje że mi odpadną jak się kąpie i może wtedy dojść do oparzenia blizny przez słońce:( br....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz doczytałam MARKU twoją wypowiedź:) To już wiem dlaczego jestem cholernie nerwowa:) Jejku tak sama się ostatnio zastanawiałam kurde co ja tak wrzeszcze na wszystkich ostatnio:) Czyli TSH trzeba zrobić i do endo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nula11
Witam wszystkich ,mam pytanie czy ktoś miał drugą operacje tarczycy - guzy? Miałam 12 lat temu usuniety lewy płat tarczycy,który w czasie operacji chirurg stwierdził przerzuty na prawy płat i usunął mi połowę prawego . W chwili obecnej jestem w rozterce , bo mam powiększony prawy płat i dotatkowo guzy które rosną.Lekarz endo powiedział ,że trzeba operować ale że miałam już jedną operację to lepiej nie ,bo można uszkodzić struny głosowe.Nie wiem co mam robić.Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A CZY MOZNA TAK
ZROBIC SOBIE OPERACJE,gdzie sie chce? tzn.jesli ktos mieszka np. na pólnocy Polski, to moze zrobic sobie operacje na poludniu Polski np. w krakowie?i czy wtedy sie płaci za pobyt w szpitalu i operacje? bo ja mysłałam ze mozna to tylko zrobic w swoin regionie, ale czytam tu i widze ze niektorzy wyjezdzaja do innych miast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do A można tak: Jasne, że możesz zrobić sobie operacje w szpitalu wybranym przez Ciebie:) Ze skierowaniem każdy szpital musi Cię przyjąć i nie ma dodatkowych kosztów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!!!!!!!! do jolka 17 diagnostyka polega na otrzymaniu duzo mniejszej dawki jodu niz podczas leczenia jodem. tak wiec pobyt jest krotki tak jak napisalas 2-3, pozniej zwolnienie lekarskie do 5 dni na maksa. O zwolnieniu trzeba powiadomic pania w rejestracji juz w pierwszy dzien. Sam pobyt to bulka z maslem najwazniejsze ze masz kontakt ze swiatem i mozesz zabrac do sali wszystko co jest Ci potrzebne inaczej jest na tz. dawka wysokich gdy jest leczenie jodem. Marku skoro juz jestes to mam pytanie w jakim konkretnie celu podawany jest cynomel. pewnie bylo juz na tym forum poruszane ale nie moglam tego znalesc i idac na latwizne prosze Ciebie o pare slow w tym temacie. w internecie pisza ale nie jasno. Jeszcze tylko moje zdanie na temat blizn. jezeli jest mozliwosc zminimalizowania czegos co nam przeszkadza i szpeci to dlaczego mam tego nie pozbywac sie.nie zalezy mi na tym co powiedza ludzie ale robie to dla samej siebie. juz sam fakt przebycia choroby i walki z nia nie nastraja optymistycznie a smiadomosc taka ze mam cos na sobie nie pomaga. Wiec smaruje sie mascia i ciesze sie ze jest coraz lepiej ladniej. Moze to moja kobieca proznosc kto wie. Timonkawd!!!!!!! dzis tez jest piekny dzien i pewnie dla Ciebie tez taki bedzie i wyniki beda dobre.Zycze Ci tego z calego serca. Nie martw sie bedize dobrze i trzymam kciuki. Pozdrawiam wszystkich i zecze milego sloneczniego dnia!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO MARKAGD Dziękuję za odpowiedż.myślałam,że będzie gorzej.Ustalanie dawki hormonu już przerabiałam przy leczeniu niedoczynności. KOCZELADA nie fiksuję z powodu blizny,ani się jej nie wstydzę.To jest nieważne w naszej chorobie,ale jest spora różnica między zwykłą blizną,a blizną przerostową. Pozdrawiam słonecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynomel to hormon T3. Niestety ulotka jak wiadomo tylko po francusku. Kiedyś troche wyszperałem w internecie o nim ale teraz sorki już mi z głowy wyleciało. Co pamiętam napewno to moja koleżanka wyczytała na amrykańskich stronach że tam ludziom po wycięciu tarczycy podaje się jednocześnie T3 i T4 co znacznie przyśpiesza leczenie i dochodzenie do siebie. Nie wykluczone że jest on sterydopochodny ale nie mam wiedzy. Z tego co wiem, a przynajmniej tak było gdy ja byłem operowany cynomel podawali tylko w Gliwicach. Nie wiem jak jest teraz. Ja przed jodowaniem nie byłem 5 tygodni tak jak inni odstawiony od jakichkolwiek hormonów a tylko na 2. Dzięki temu że wcześniej przez 21 dni brałem cynomel. Myślę że to stłumiło trochę szok organizmu po odstawiniu euthyroxu. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO HALI46 Marek,jak zawsze jest dobrze poinformowany. CYNOMEL nadal podają w Gliwicach.Dostaje się 42 tabletki odliczone na 3 tygodnie.Tak, że tylko 2 tyg.pozostajemy bez hormonu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nula11
Proszę odpowiezcie mi czy to prawda ,że przy drugim usunięciu guzgów można uszkodzić struny głosowe.Mam 39 lat i przeraża mnie ta druga operacja.Pierwsza trwała prawie 3 godz. i na odziale po operacyjnym leżałam 3 doby w izolatce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nulla 11 struny głosowe to można uszkodzić i przy pierwszej operacji. Znm faceta który miał chyba z cztery cięcia w miejscu tarczycy i jest ok. Wszystko ależy od chirurga który cię operuje. Pocieszam cię że uszkodzenie strun to obecnie sprawa sporadyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka 17
Witam wszystkich gorąco ! Hala46 - bardzo dziekuje za informacje, tylko nie rozumiem - mam sie sama upomnieć o zwolnienie juz w pierwszy dzień ? Jesli sie orientujesz albo ktos na tym forum to interesuje mnie czy po pobycie na diagnostyce i po tych paru dniach zwolnienia będę mogła juz wrócic do pracy ? czy do lekarza medycyny pracy wystarczy tylko karta wypisowa czy lekarz musi mi wydac jakies zaświadczenie - bardzo prosze o pomoc, choruje pierwszy raz i w ogóle nie jestem zorientowana jak to wyglada. Z góry dzieki za informacje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co powiecie o tych wynikach
tsh-0,785 (a norma to 0.27-4.20) ft4-15,39(norma to 12.00-22.00) ft3-4,85(norma to 2,8 -7.1) anty-TPO 57 A NORMA DO 34.... anty TG - w normie......czyli tsh jest blisko dolnej granicy i anty-TPO podwyzszone a reszta wg mnie jest ok.....to chyba nie jest poczatek hashimoto?, bo z tego co sie orientuje to przy hashimoto to raczej tsh jest w gornej granicy? wiec o czym taki wynik moze swiadczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia 31 jestem po badaniach i troche zgłupiałam bo pani radiolog-onkolog powiedziała, ze jest progres ( w rozumieniu ze się zmiany zwiekszyły) a ja jak czytam - to widzę, ze w lewym płacie zmiany były 17x10 i 20X12 a są 14x8 i 19x7 czyli mnijsze a w prawym miałam konglomerat 32x20 a mam 30X15 ni i 3 inne. Pozostała cześć opisu jest taka sama jak w marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co powiecie o tych wynikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytanie do Eliza_SZ
Jesli bedziesz, odezwij sie, chciałam Cie o cos spytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich cieplutko w ten słoneczny piękny dzionek :-) Przepraszam za pusty wpis,, córcia podusiła coś chyba :-D Jestem szczęśliwa że w domciu.Trasa nie była zła..tylko gara jak nie wiem.Osłabiona jestem ale dochodzę do siebie.Wszyscy mi usługują eheh :p Pozdrawiam wszystkich cieplutko wieczorkiem jak mała zaśnie napisze więcej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mając guzki
czy mając guzki, macie podwyższone anty-TPO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Marek!!!!!! Pomimo ze jestem po operacji i leczylam tarczyce kilka lat nikt nigdy nie badal FT 3 FT4 .Ostatnio podczas wizyty u endo zapytalam w jakim celu bede lykac cynomel to nie umial odpowiedziec i jednoczesnie byl bardzo zdiwiony ze cos takiego mam przyjmowac. blizszych informacji niestety nie udzieli mi. ale jak pisales ze cos jest na stonach amerykanskich to postaram sie odnalesc i rozszyfuje z moja siostra. chodzi mi tylko o to czy sa jakies skutki uboczne na co zwracac uwage przy lykaniu tego. do Jolka 17 W rejestracji musisz podac dane do zwolnienia lekarskiego napewno masz pieczatke zakladu pracy w legitymacji ubezpieczeniowej i to wystarczy a samo zwolnienie bedzie wydane przy wypisie. to takie uproszczenie i niekomplikowanie pracy w klinice. Panie z ktorymi przebywalam na sali po zwolnieniu lekarskim wrocily do pracy bez dodatkowych badan czy zaswiadczen, Timonkawd jak tam Twoje wyniki napisz cos!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Timonka kochana i jak? Cały dzień myślę o Tobie i szlag mnie trafia, że nie mogę połaczyć się przez gg. Ja jadę po wyniki w środe, brrrrr. Mam cykora jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia*31
Do aga68 No ja tez zgłupiałam.Z badan wynika,ze sie pomniejszyły a nie powiekszyły.Dlaczego nie zapytałas jej na wizycie?moze ona odczytała wynik odwrotnie tz.najpierw spojrzała na wynik teraz tak jakoby miał byc wczesniejszy,a wczesniejszy wzieła za aktualny?No bo skoro masz teraz oba wyniki przed oczami i widzisz ze guzy zmalały no to jak wytłumaczyc jakis progres?Aga,napisz co Ci jeszcze powiedziała,co masz dalej z tym robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mając guzki
czy mając guzki, macie podwyższone anty-TPO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam guzki i mam podwyższone tpo, ale czy to ma jedno wspóllne z drugim to nie wiem gdyż moje tsh i ft4 też nie jest w normie więc może się tpo tyczyć nie guzków ale właśnie tsh i ft4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×