Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

gosia_09 dwa tygodnie po operacji i można zapomnieć ze się leżało w szpitalu, jestem miesiąc po i czuje się ok, żyję normalnie, co prawda z dużym leniem bo to prawie jak wakacje, no z lekkimi perypetiami, ale da się przez to przejść. Nie załamuj się a będzie wszystko ok. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek b
Cześć!Wczoraj byłam na drugij wizycie u endokrynologa,na prawym płacie tarczycy mam guza ok 3cm,biopsja nic nie wykazała,wynik był niedjagnostyczny.Lekarka dała mi skierowanie do Gliwic do kliniki onkologii w trybie pinym.Wizyte mam już w przyszłą środe.Mają mi powtórzyć biopsję i spróbować leczenie radjojodem.Ja mam troje dzieci w wieku 11,7 i 2 lata i nie wiem jak to będzie bo słyszałam że po takim radjojodzie nie można zbliżać się do dzieci.Czy ktoś może był albo jest leczony radjojodem?Pozdrawiam wszystkicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_09
20 pazdziernika ide domszpitala. Nie mam wyjscia, guz szybko rosnie. Zeby tylko skonczylo sie na wycieciu prawego plata, bo wtedy tarczyca bedzie troche hormonu wlasnego produkowac. Boje sie jak zadnej operacji a mialm ich kilka. Boje sie bolu, utraty albo zmiany glosu. Bolu tez. Poza tym, jak sobie poradze po szpitalu, bo jestem sama. Dzwigac ponoc nie mozna a ja cale zycie dzwigam. Snia mi sie juz koszmary. Napiszcie cos. Dlaczego jedno pisza, ze po dwoch tygodniach do pracy, inni ze minimum miesiac zwolnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia_09......nie masz sie czego bac!!! ja 2 miesiace temu milaam usuniety jeden plat, tez prawy. W szpitalu bylam 3 doby, ja czulam sie dobrze, praktycznie nic mnie nie bolalo, w szpitalu dostawalam kroplowki przeciwbolowe, a po wyjsciu lekarz pzrepislam mi tabletki przeciwbolowe, ale nawet jednej nie wzielam bo mni nie boloalo!! jednyne co to kark mnie bolal, bo przez 1 tydzien chodzilam z pochylona glowa, zeby sie blizna nie rozeszla. Tydzien polezlam w domu, bo troszke oslabiona bylam i tyle...A co do głosu to fakt przez pierwsze 3 tygodni mowilam bardzo cicho, krzyczec nie moglam, lekka chrypke milam, potem troche lepiej, ale teraz od jakiegos tygodnoa mowie juz normalnie, krzycze.....wiec u mnie glos wracala do normalnego stanu 2 miesiace....hormony biore juz ponad miesiac, lekarka mi powiedzila ze zanim nie powroca do normy to sa pronlemy zwiazne z przemiana materii, znaczy sie jest ona slaba i stad to tycie, i fakt ze mam teraz slaba ta przedmiane materii. ja strasznie balam sie przytyc i postanowilam do tego nie dopuscic, wie cise zmobilizowlam i ograniczylam jedzieni i musze powqiwedziec z enawet schudlam!!! zatem glowa do gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dzisiaj robiłam badanie tsh i wynik to 0,05. skonsultowałam to z moja dr rodzinna i ona doradziła mi zmiejszenie euthyroksu ze 150 do 100. Za dwa tygodnie do kontroli. Powiedziała również że obrzęki są raczej przy niedoczynności a nie nadczynnosci, ale kazała poobserwować co się będzie działo po zmiejszeniu dawki hormonu. jezeli obrzeki będą się utrzymywały to bedziemy szukać gdzie indziej przyczyny. Marku czy ty zmiejszyłeś dawkę euthyroksu i czy nadal puchniesz? POZDROWINKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka11
co do opearcji...myslę, że znacznie gorsze są operacje np. kręgosłupa, nogi lub brzucha, bo wtedy naprawdę boli....ciezko jest się ruszać i w ogóle. Ja miałam cięty brzuch od biodra do biodra dwa razy (wycinany jajnik a potem cesarka) i jestem pewna, że operacja tarczycy to w porównaniu z tym jest prawie niczym....oczywiście jeśli wszystko idzie tak jak powinno...więc się nie bójmy!!! Najważniejsze, żeby w całokształcie wyjść z tej choroby w miarę obronną ręką...pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_09
Ja mialam w zyciu wiele operacji. Moge polemizowac. Po operacji oczu mozna dostac swira, mialam takich cztery. Cesarka to male piwo, bol zaden, bo tez i to przeszlam. A tu jednak ta rurka w krtani, to wszystko po tym, ze mozna skrzeczec, niektorzy u logopedy ucza sie na nowo gadac. ....I to tycie po sztucznym hormonie, zanim ustali sie jego dawke optymalna. Boje sie, bardzo. Jestem sama, bede sama po operacji w domu a tu dzwigac nie mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reni 2901
A mnie nic nie boli, czuje si swietnie tarczyca pracuje normalnie i inne wyniki mam w normie oprocz OB... a na tarczycy guza jak wol, widac golym okiem...guza pecherzykowatego z cechami zwyrodnienia 39x25x56mm ze wzmozonym pzeplywem brzeznym i centralnym oraz poszerzona ciesn. Decyzja ciac. Termin najwczesniej listopad bo musze zaszczepic sie na zoltaczke. Boje sie okropnie Teraz jestem "zdrowa", nigdy nie mailam zadnej operacji a potem bede kaleka do konca zycia. Bo dla mnie fakt, ze trzeba brac leki do zeby normalnie funkcjonowac to kalectwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asisam
mam pytanie; moje wyniki TSH 3-cia generacja 1,16 FT3-4,28 FT4-1,23 czy sa one zle???? moja endo powiedziala ze THS jest zle w momencie gdy min jest 0,4 a max 4,0 ja mam 1,16... mysle ze sa ok ale endo stwierdzila ze nie... czy moglby mi ktos pomoc i wyjasnic ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asisam
mam pytanie; moje wyniki TSH 3-cia generacja 1,16 FT3-4,28 FT4-1,23 czy sa one zle???? moja endo powiedziala ze THS jest zle w momencie gdy min jest 0,4 a max 4,0 ja mam 1,16... mysle ze sa ok ale endo stwierdzila ze nie... czy moglby mi ktos pomoc i wyjasnic ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asisam
mam "kluche" przy polykaniu i od wczoraj tak jakby dretwieje mi jezyk..uczucie dretwienia i pogrubienia .. czy to za sprawa tych guzow tak sie dzieje? wczesniej juz opisywalam moja historie ...mam dwa guzy 25mm i 18 mm i tysiace malych lito torbielowatych,czy uczucie powiekszenia i dretwienia jezyka ma cos wspolnego z moimi guzami? czy moglby mi ktos z was odpowiedziec na moje pytania.... prosze.... denerwuje sie i niewiem co to jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autobiografia
Reni 2901 Z niesmakiem przeczytałam Twój post! Skoro kalectwem jest dla Ciebie przyjmowanie tylko jednej tabletki,to aż boję się pomyśleć za kogo nas tu forumowiczów uważasz(tym którym okazało się że mają nowotwór,lub innych ludzi,którzy dzielnie zmagają się z chorobą)chyba mega kaleki. Pomimo wszystko życzę Ci aby po operacji,Twój guz okazał się łagodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala31hel
Dziś rano miałam biopsję swojego guzka. Po południu dostałam wynik- "guzek łagodny pęcherzykowy" co to oznacza może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jezabel
asisam Mnie Twoje TSH bardzo sie podoba. Możesz napisać normy do fT3 i fT4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Reni2901 i Do Autobiografia A ja dobrze rozumiemi Reni2901. W takiej sytuacji kazdy mam prawo sie bac. Moze to nie kalectwo ale jednak uzaleznienie ktore mnie troche przeraża. Co jesli zapomne wykupic albo nie bede miala pieniedzy albo znajde sie na bezludnej wyspie albo bedzie kryzys i przestana produkowac..?. Druga przykra sprawa to uzaleznienie od lekarzy kontroli itd. Dotychczas to ja dyktowalam warunki. Ide do lekarza albo biore aspiryne. Teraz nie mam tarczycy, potrzebne mi sztuczne hormony, wizyty u lekarzy, ustawienia poziomu itd. A pol roku temu nawet dobrze nie wiedzialam co to jest TSH itd.. Oczywiscie jest bardzo wielu ludzi w znacznie gorszej sytuacji niz nasza i imponuja optymizmem i odwaga. Pozdrowienia Tokra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie Koczelada tak nadal biorę 200 ale we wtorek mam wizytę u mojego endo i myślę że zapadnie decyzja aby zmniejszyć dawkę do 175. Wynik TSH mam utrzymywać poniżej 0,1 a mam 0,01 czyli niżej być nie może. Tak sobie myslę że skoro zmniejszę dawkę do 175 to TSH podskoczy mi nieznacznie może do 0,05(zrobię oczywiście pod koniec miesiąca przed wizytą w Gliwicach badania).Niby niewiele ale samopoczucie będzie może jeszcze lepsze.Dzisiaj miałem akurat kontrolną wizytę u kardiologa. Ucieliśmy sobie pogawędke na temat wyższości bisocardu nad proplanolem. Powiedziałem mu też że od kilku dni mam dziwne uczucie w nogach. to jakbym przemarznięte stopy włożył do gorącej wody- lekkie mrowienie. Skwitował że to normalny objaw przy nadczynnosci. Zasadne zwiększenie dawki magnezu i potasu. Twarz mam nadal jakby opuchniętą i przyznam że działa to na mnie trochę deprymująco. Od pewnego czasu chodzi mi po glowie myśl która mobilizuje mnie do zmniejszenia dawki. Czy funkcjonowanie dłuższy okres z taką wysoką nadczynnością nie doprowadzi np do wytrzeszczu oczu? Pozdrawiam Cię serdecznie autobiografia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tokra nie przejmuj się na zapas. Gdzieś słyszalem że w stanach pracują nad jakimś specyfikilem który zastąpi codzienne tabletki. Bierzesz raz na rok albo i dłużej a substancja powoli się uwalnia. Coś jak roczna szczepionka antykoncepcyjna.Ja przejdzie pomyślnie wszystkie testy to napewno o niej usłyszymy a po jakimś czasie doświadczymy :). Czym że jest mała biała tabletka połknięta rano na czczo. Robię to już tak automatycznie że czasami nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekgd Ja miałam nadczynność którą leczyłam dwa lata, moje tsh na początku to 0,006... Nawet dość długo z nim chodziłam nim moja rodzinna łaskawie dała mi skierowania na badania, bo wg. niej tarczyce to ja miałam ok... Nie mam wytrzeszczu oczu ani ciut ciut Mam nadzieje ze choć trochę pocieszyłam co do tego kalectwa, to ja się kaleką nie czuję...ileż ludzi codziennie łyka jakieś tabletki, a to na serce, a to na bolącą głowę, bolący brzuch bolące coś tam i też bez nich żyć nie mogą a ja sobie łykam małą białą tableteczkę co prawda na czczo co mnie trochę drażni ale co tam, mogę chodzić, mogę biegać, mogę ruszać rękoma, mogę myśleć, mogę mówić, mogę słyszeć i mogę widzieć, brak którejś z powyższych to dla mnie kalectwo, brak tarczycy to tylko mała biała tableteczka Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reni 2901
Tokra - dzieki z zrozumienie. :) Mam w domu szpital od lat, a w rodzinie rak w co drugim pokoleniu. - wiem doskonale co to znaczy brac codziennie leki, zeby funkcjonowac. Pewnie dlatego jest to dla mnie cos okropnego - nie ma nawet wolnej poleczki w apteczce dla mnie. W dodatku mam psychoze, nawet jak jestem przeziebiona, co mi sie zdarza niezwykle rzadko, chowam leki zeby nikt nie zauwazyl. Boje sie nawet powiedziec glosno co mnie czeka a wpadam w histerie na mysl o o operacji. Chcialbym zeby juz bylo po a tu jeszczee tyle czasu...:(( Ja ciagle o czyms zapominam, wszystko ma zapisane a i tak nie jestem pewna, czy o czyms nie zapomnialam. A jak wezme dwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) Dzięki Marku za odp, tak myślałam, że Ci się ręka \"omcknęła\" przy tej setce dawki :-) Ja mam TSH 0,06 i wapno o 0,1 poniżej normy. Dzwoniłąm na ursynów i dr kazała zostawić 0,5 alfadiolu, a jednak z> Ca o jeszcze jedną na noc. Tak biorę i nic się nie dzieje, ale w tych wartościach TSH się gubię. Ogólnie czuję się ok, ale często spać nie moge - budzę się w nocy i nie mogę zasnąć. Pół biedy, jak jest to po 5:00 - zawsze w domu jest co robić :-) USG sama poprosiłam od laryngolog, dzięki której w ogóle znaleźli guzek. Jest ok, ale byłam przeziębiona i węzeł, który przed diagnozą raka mi dokuczał znów się odzywa, ale ma kształt podłużny, na szczęście, a nie okrągły. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asisam
do "jezabel" TSH trzecia genaracja 1,16 min to 0,4 a max to 4,0 FT3- 4,28 min1,5 a max to 4,1 FT4- 1,23 min 0,8 a max to 1,9 dzis bylam u doktora bo zaczelam miec jakis dziwne obrzeki jezyka i wieksze trudnosci z polykaniem-okazalo sie mam powiekszony migdal..(dostalam antybiotyk) czy guzy moga zaatakowac migdaly??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asisam
do "jezabel" TSH trzecia genaracja 1,16 min to 0,4 a max to 4,0 FT3- 4,28 min1,5 a max to 4,1 FT4- 1,23 min 0,8 a max to 1,9 dzis bylam u doktora bo zaczelam miec jakis dziwne obrzeki jezyka i wieksze trudnosci z polykaniem-okazalo sie mam powiekszony migdal..(dostalam antybiotyk) czy guzy moga zaatakowac migdaly??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autobiografia
Marekgd Żaden wytrzeszcz oczu Ci nie grozi,on występuje tylko w chorobie Graves-Basedowa.Natomiast przy nadczynności polekowej można mieć szereg objawów o których pisałam Ci już wcześniej. asisam Twoja endo miała rację przepisując Ci tyroksynę,ponieważ Ft3-masz za wysokie,co przemawia za niedoczynnością tarczycy. TSH jest to hormon przysadki,a Ft3 i Ft4 są to hormony tarczycy Reni 2901 Nie Ty jedna masz kłopoty typu szpital w rodzinie,ale Twoje podejście do tego wszystkiego nie jest zdrowe,nie obraź się ale dobrze by Ci zrobiła wizyta u psychologa. Przecież musisz jakoś funkocjonować,czeka Cię zabieg i oczekiwanie na wynik histopatologiczny.Martwię sie że ze swoim podejściem będzie Ci bardzo ciężko to przetrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jezabel
asisam skopiuj podany link, wklej w polu z adresem i usuń spacje która powstała między liczbami 72,2 nie chce mi sie to inaczej tutaj wkleić a w takiej postaci nie pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala31hel
Kochani, ja jaszcze raz z pytaniem co oznacza "guzek łagodny pęcherzykowy"? Napiszcie mi coś bo umieram z niepokoju a wizyta u endo dopiero na koniec listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia1965
to jest nic grożnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala31hel
Jolcia1965 czy ty jesteś tego pewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autobiografia
mala31hel Witaj,czy tak dokładnie masz napisane na wyniku"guzek łagodny pęcherzykowy"?i czy miałaś też pobieraną biopsję z powiększonego węzła chłonnego? Piszesz że biopsję miałaś rano,a wieczorem już wynik,z tego co ja wiem to badanie pobranego preparatu trwa dłużej,gdyż trzeba go odpowiednio przygotować,śródoperacyjnie bada się na szybko pobrane tkanki,ale i tak ostateczny wynik jest dopiero po kilku dniach. Tak jak jest napisane we wcześniejszych postach,guz pęcherzykowy można określić że jest łagodny na 100% dopiero po operacji,kiedy zbada się cały usunięty guzek.Biopsja to tylko strzępek tkanki pobrany za pomocą cienkiej igły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala31hel
Węzły chłonne nie były poddane biopsji tylko guzek. Wynik był tak szybko bo robiony na "cito" po zajomości. Oto dokłady opis: " mikroskopowo materiał cytologicznie skąpy, utworzony z prawidłowych komórek pęcherzykowych tarczycy. łagodny guzek pęcherzykowy w płacie prawym tarczycy". Mam nadzieję, że to nie pomyłka, bo ten patomorfolog to naprawdę dobry specjalista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×