Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość jolka40
Witam Was wszystkich!! Jestem juz 8 dzien po operacji!!! Jesli jestescie zainteresowani i macie jakies pytania,chetnie odpowiem na kazdy meil ,bo wiem co czujecie i ze macie duzo pytan!! Na jedno ogolnie zadawane odpowiem juz teraz NAPRAWDE NIE MA SIE CZEGO BAC ,A PO OPERACJI NIC NIE BOLI NAPRAWDE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika_b
witam! w listopadzie wykryto u mnie mnogie guzki na tarczycy w prawym płacie dwa po 7 i 6 mm w lewym również dwa po 6 i 5 mm.Dostałam skierowanie na biopsje po tygodniu odebrałam wynik następującej treści: w prawym płacie zmiana cytologicznie łagodna, płaciki i grupy tyreocytów bez cytologicznych cech złośliwości .W tle koloid i erytrocyty.w lewym widac tylko składniki morfotyczne krwi.Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić co to właściwie oznacza??? bo lekarz prowadząca powiedziała że wynik jest niejednoznaczny i badania mam powtórzyć za trzy miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FoQs
Hej pisze z nadzieja ze ktos moze ma juz doswiadczenie z jodoterapia i mi powie na co mam sie dokladnie przygotowac, jestem tydzien po operacji raka brodawkowego z przerzutami na wezly wykryte jak narazie na szyi tfu tfu i oby tylko tam w styczniu mam pierwsze 3 dniowe badania a pozniej jodoterapie prosze o kontakt z jakimi kolwiek informacjami jak mam sie na to przygotowac moze ktos byl tam gdzie i ja ide na Onkologie w Warszawie moje GG 757864 pozdrawiam i zycze zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam tutaj jakiś miesiąc temu i chciałam serdecznie podziękować wszystkim, którzy mi odpowiedzieli. Może ktos będzie mnie pamiętał. :) Pisałam o córce i byłam lekko spanikowana. Szybko załatwiłam endokrynologa, dość szybko załatwiłam biopsję u b.dobrego specjalisty. dziś przyszły wyniki biopsji. Oba guzy są łagodne. Wykluczono też po badaniach krwi Hashimoto. Córka bierze Euthyrox na niedoczynność i oczywiście będziemy stale monitorować stan tarczycy i te guzki, ale ogólnie ulga dla nas obu ogromna. Nie wymienię wsystkich, którzy dodali mi otuchy, ale o wszystkich pamiętam i jeszcze raz dziękuję. Jesteście kochani. Życzę wam z całego serca jak najlepszego stanu zdrowia i z okazji Świąt wszystkiego dobrego i wiele pięknych chwil w życiu. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAT.
W ODPOWIEDZI NA PYTANIE FoQs,ja bylam na jodzie koncem pazdziernika.tez mam,a raczej mialam brodawczaka ale dzieki Bogu pierwszy atak wygrany!na jodzie bylo przyjemnie bez wiekszych komplikacji,nie ma sie czego bac.trzeba tylko wziac z soba stare rzeczy bo potem idze wszystko do wyrzucenia.po 3dniach robia scyntygrafie i do domu.glowa do gory!z pomoca Boza mozna pokonac tego potwora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unawatuna
Do Bliźniak lub innych Osób, które dostały namiar na lekarza co bez cięcia i biopsji może pomóc, kontakt poszukiwany.... pozdrawiam i będę wdzięczna za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwinonaanna
Prosze blizniaka lub innych o podanie adresu do osoby ktora leczy guzy tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwinonaanna
Prosze blizniaka lub innych o podanie adresu do osoby ktora leczy guzy tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwinonaanna
Prosze blizniaka lub innych o podanie adresu do osoby ktora leczy guzy tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stay
do Bluźniak: prosze o namiar do tego lekarza o którym była mowa w komentarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stay
do Bluźniak: prosze o namiar do tego lekarza o którym była mowa w komentarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stey
Wiadomość do ''bliźniak’’: Proszę o podanie namiaru do tego lekarza, o którym jest mowa w jednym z komętarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stey
Do bliźniak: prosze o przysłanie mi namiarów do tego lekarza o którym była mowa w komentarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dote
Hej witam wszystkich . Czytam wasze wypowiedzi i jestem troche wystraszona. Pytałam wcześniej o diagnozę z biopsji( podobną miał Wojcio) .Niby to nie rak i na pewno na operacje sie nie zgodze, ale mam pewne wątpliwości co dalej. Przypomnę mam guzki-11x26izo i hypoechogeniczne i 13mm hipogeniczny.Chyba ten mniejszy rok temu był hyperechogenny. Teraz usg u 2 różnych lekarzy potwierdza że są hipoechogeniczne.Biopsja -koloid, pojedyńcze i w grupach komórki pęcherzykowe, makrofagi obładowane hemosyderyna. Wcześniej dostałam euthyrox50 brałam to rok. Po badaniu usg lekarz( o dziwo rozmowny - wcześnIej milczał i tylko komentował że potrzebna biopsja)wyjaśnił mi że raka już nie musze sie obawiać. Jednak endo zaraz dał ( po roku leczenia ) skierowanie na biopsje . I tu mam pytanie czym kieruje sie lekarz pobierając materiał- ten pobrał ze zwapnień w cieśni 8,4m. Uważnie obserwowałam co na to endo i chyba nie był zadowolony z wyboru , ale oczywiście powiedział że nie mam się czym przejmować - przypisał znowu eutyrox, a własciwie zastanawieł się czy mi cokolwiek pisać. Tarczyce ma ob. ok. 30ml, cieśń 12 mm. nie wiem co to znaczy; czy chrypka ( pracuje w szkole to nie wiem czy to nie krtań), kaszel , duszności, ból seca, kołatanie -ma związek tarczycą czy ja coś histeryzuje. Mój lekarz rodzinny nawet nie ma ochoty słuchać nie mówiąc o zbadaniu , endo też jakoś mało mi wyjaśnił. Mam troche wrażenie że nie bardzo się przejął moim przypadkiem. Wcześniej wpisał ,że kieruje mnie na badania przeciwciał, potem nie skierował...Poradźcie iśc do tego endo prywatnie, czy jeszce do innego, a może dać sobie spokój. W końcu z guzkami juz troche lat żyje i żyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was wszystkich przenieslismy sie na nowy watek tutaj chyba malo kto z nas zaglada. takze piszcie na http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3898874&start=450 do dote-moim zdaniem powinnas bez zastanowienia pojsc prywatnie do endo.z jakiego miasta pochodzisz?z guzkami nie ma zartow,czesto przeksztalcaja sie w jakies paskudztwa.jestem tego najlepszym przykladem,oczywiscie kazdy przypadek jest inny,ale ja bym tego nie lekcewazyla.widac po zachowaniu lekarzy ze malo przejmujaco podchodza do sprawy ale sama widzisz,ze zainteresowalo cie kilka kwestii.nawet ze wzgledu na uspokojenie siebie samej udaj sie prywatnie do lekarza.na forum,ludzie polecaja sobie doktorow,najlepiej trafic do takiego,ktory wspolpracuje ze szpitalem,by skierowal w razie czego na zabieg i mial wszysto pod kontrola. co do biopsji,to nie jestem jej zwolenniczka,moja wyszla dobra,a po miesiacu okazalo sie ze mam raka.a czym sie kieruja?w zasadzie po dotyku moga wyzcuc jaki to jest guz,twardy,miekki,widz wyniki nawet przeciwcial,chociazby samego tsh,naprawde trudno cokolwiek powiedziec,bo kazdy przypadek jest inny.ale nie warto sie stresowac wiec czym predzej idz do lekarza.pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was wszystkich przenieslismy sie na nowy watek tutaj chyba malo kto z nas zaglada. takze piszcie na http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3898874&start=450 do dote-moim zdaniem powinnas bez zastanowienia pojsc prywatnie do endo.z jakiego miasta pochodzisz?z guzkami nie ma zartow,czesto przeksztalcaja sie w jakies paskudztwa.jestem tego najlepszym przykladem,oczywiscie kazdy przypadek jest inny,ale ja bym tego nie lekcewazyla.widac po zachowaniu lekarzy ze malo przejmujaco podchodza do sprawy ale sama widzisz,ze zainteresowalo cie kilka kwestii.nawet ze wzgledu na uspokojenie siebie samej udaj sie prywatnie do lekarza.na forum,ludzie polecaja sobie doktorow,najlepiej trafic do takiego,ktory wspolpracuje ze szpitalem,by skierowal w razie czego na zabieg i mial wszysto pod kontrola. co do biopsji,to nie jestem jej zwolenniczka,moja wyszla dobra,a po miesiacu okazalo sie ze mam raka.a czym sie kieruja?w zasadzie po dotyku moga wyzcuc jaki to jest guz,twardy,miekki,widz wyniki nawet przeciwcial,chociazby samego tsh,naprawde trudno cokolwiek powiedziec,bo kazdy przypadek jest inny.ale nie warto sie stresowac wiec czym predzej idz do lekarza.pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jak dla mnie to powinnas czym predzej udac sie do innego lekarza.ten wydaje sie malo kompetentny,nie chce podwazac jego wiedzy,ale wszyscy wiemy jak chodzi sie prywatnie a jak na kase chorych do lekarza.guzkow nie ma co lekcewazayc,sama widzisz ze cos cie niepokoi.ja jestem za usuwaniem takich zmian,bo przewazine po jakims czasie zawsze moze sie z tego cos niedobrego rozwinac.jestem idealnym tego przykladem,ale faktycznie kazdy przypadek jest przeciez inny.ale mimo wszystko dla wlasnego spokoju poszlabym do innego endo.co do biopsji to umnie na przyklad wyszla dobra, amiesiac pozniej okazalo sie ze mam raka.takze nie wierze w biopsje i niew iem poco ja wykonuja,skoro i tak nie sa ws tanie zbadac calego materialu,tylko jego malutka czesc.kieruja sie podejrzewam wynikami,nawet w dotyku moga stwierdzic jaka jest dana zmiana.moj endo od razu wiedzial ze mam twardego guza,wszystko zalezy od sposobu leczenia. pozdrawiam i zycze powodzenia tak poza tym to juz dawno wszyscy przeniesli sie na nowy watek dlatego malo kto tu odpisuje bo tu juz nie zagladamy.zapraszamy :) http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3898874&start=450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jak dla mnie to powinnas czym predzej udac sie do innego lekarza.ten wydaje sie malo kompetentny,nie chce podwazac jego wiedzy,ale wszyscy wiemy jak chodzi sie prywatnie a jak na kase chorych do lekarza.guzkow nie ma co lekcewazayc,sama widzisz ze cos cie niepokoi.ja jestem za usuwaniem takich zmian,bo przewazine po jakims czasie zawsze moze sie z tego cos niedobrego rozwinac.jestem idealnym tego przykladem,ale faktycznie kazdy przypadek jest przeciez inny.ale mimo wszystko dla wlasnego spokoju poszlabym do innego endo.co do biopsji to umnie na przyklad wyszla dobra, amiesiac pozniej okazalo sie ze mam raka.takze nie wierze w biopsje i niew iem poco ja wykonuja,skoro i tak nie sa ws tanie zbadac calego materialu,tylko jego malutka czesc.kieruja sie podejrzewam wynikami,nawet w dotyku moga stwierdzic jaka jest dana zmiana.moj endo od razu wiedzial ze mam twardego guza,wszystko zalezy od sposobu leczenia. pozdrawiam i zycze powodzenia tak poza tym to juz dawno wszyscy przeniesli sie na nowy watek dlatego malo kto tu odpisuje bo tu juz nie zagladamy.zapraszamy :) http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3898874&start=450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mminutek1
zgadzam sie z hime zmien lekarza.. bez paniki ale ja chodziłabym dalej z moim raczkiem przez takkie własnie podejscie lekarki...gdyby powiedziała ze jest ryzyko dzis pewnie juz bym miala to za soba.....słuchałam tego co akurat chciaam słyszeć. przypadek sprawił ze inna dr nie była tak nonszalancka - wlasnie jestem po operacji,całe szczescie moj raczek cierpliwie czekał, skonsultuj to usg w dobrym osodku , u dobrego lekarza jak masz blisko jedz do Gliwic czy Warszawy, poczytaj forum - te 150 stron to kopalnia wiedzy... no i niestety smutne ze prywatnie ten sam lekarz słyszy dokładniej co mówisz, nie zapomina skierowac na badania.... trzymaj sie ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agutia25
Kochane! Jestem po badaniu USG szyi i okazało się, ze mam powiększoną tarczycę! Opis PP o wym 22x20x70mm LP o wym 19x20x60mm Ciesc 4 mm, Echo niejednorodne, grubozierniste. W płacie prawym niejednorodne guzki o sr, 11 mm, 14 mm, 6 mm, oraz 4 mm. W płacie lewym niejednorodne guzki sr 6 mm oraz 5 mm. Wzdłuż naczyń szyjnych drobne węzły chłonne dł.pon. 9mm z zatoką tłuszczową. Węzły chłonne szyjne, najobojczykowe niepowiększone. Obraz ślinianek USG w normie. Tsh t3 i T4 wynik dopiero w poniedziałek. Endo dopiero w srode. Nigdy sie nie leczyłam na tarczyce nie miałam objawów, oprócz ataków złości aż 5 dni temu wyczułam nad obojczykiem zgrubienie. Myslałam ze 1. Ziranica, Chłonniak itp. Na rzie tyle o sobie wiem. Morfo w normie, OB 9, Jak dostane wyniki z TSH napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, rozpoznanie kliniczne : obserwacja w kierunku podejrzewanego nowotworu złośliwego - opinia z instytutu onkologi z gliwic. A - prawy płat tarczycy normoechogeniczne ognisko z przestrzenią płynową i otoczką 1,5 zm, płaty i grupy komórek o polimoficznych, przejaśnionych jądrach w części widoczne sąbruzdy wewnątrzjądrowe, w poszczególnych jąderkach, komórki posiadają obfitą kwasowochłonną cytoplazmę, w tle liczne hemosyderofagi rozproszone i w skupiskach, koloid i obfita krew obraz niejednoznaczny B - lewy płat tarczycy - guzek ze zwapnieniami w części bocznej 10 mm, komórki o powiększonych i przejaśnionych jądrach, w grupachukładach pęcherzykowych widoczne bruzdy wewnątrz jądrowe, krople zagęszczonego kloidu, krew. obraz niejednoznaczny wskazana kontrola proszę o komentarz Mama ma termin na kwiecień do wycięcia. TO był jej pierwszy lekarz onkolog - może jeszcze jednąkonssultację - może tego nie należy wycinać. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, rozpoznanie kliniczne : obserwacja w kierunku podejrzewanego nowotworu złośliwego - opinia z instytutu onkologi z gliwic. A - prawy płat tarczycy normoechogeniczne ognisko z przestrzenią płynową i otoczką 1,5 zm, płaty i grupy komórek o polimoficznych, przejaśnionych jądrach w części widoczne sąbruzdy wewnątrzjądrowe, w poszczególnych jąderkach, komórki posiadają obfitą kwasowochłonną cytoplazmę, w tle liczne hemosyderofagi rozproszone i w skupiskach, koloid i obfita krew obraz niejednoznaczny B - lewy płat tarczycy - guzek ze zwapnieniami w części bocznej 10 mm, komórki o powiększonych i przejaśnionych jądrach, w grupachukładach pęcherzykowych widoczne bruzdy wewnątrz jądrowe, krople zagęszczonego kloidu, krew. obraz niejednoznaczny wskazana kontrola proszę o komentarz Mama ma termin na kwiecień do wycięcia. TO był jej pierwszy lekarz onkolog - może jeszcze jednąkonssultację - może tego nie należy wycinać. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, rozpoznanie kliniczne : obserwacja w kierunku podejrzewanego nowotworu złośliwego - opinia z instytutu onkologi z gliwic. A - prawy płat tarczycy normoechogeniczne ognisko z przestrzenią płynową i otoczką 1,5 zm, płaty i grupy komórek o polimoficznych, przejaśnionych jądrach w części widoczne sąbruzdy wewnątrzjądrowe, w poszczególnych jąderkach, komórki posiadają obfitą kwasowochłonną cytoplazmę, w tle liczne hemosyderofagi rozproszone i w skupiskach, koloid i obfita krew obraz niejednoznaczny B - lewy płat tarczycy - guzek ze zwapnieniami w części bocznej 10 mm, komórki o powiększonych i przejaśnionych jądrach, w grupachukładach pęcherzykowych widoczne bruzdy wewnątrz jądrowe, krople zagęszczonego kloidu, krew. obraz niejednoznaczny wskazana kontrola proszę o komentarz Mama ma termin na kwiecień do wycięcia. TO był jej pierwszy lekarz onkolog - może jeszcze jednąkonssultację - może tego nie należy wycinać. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, rozpoznanie kliniczne : obserwacja w kierunku podejrzewanego nowotworu złośliwego - opinia z instytutu onkologi z gliwic. A - prawy płat tarczycy normoechogeniczne ognisko z przestrzenią płynową i otoczką 1,5 zm, płaty i grupy komórek o polimoficznych, przejaśnionych jądrach w części widoczne sąbruzdy wewnątrzjądrowe, w poszczególnych jąderkach, komórki posiadają obfitą kwasowochłonną cytoplazmę, w tle liczne hemosyderofagi rozproszone i w skupiskach, koloid i obfita krew obraz niejednoznaczny B - lewy płat tarczycy - guzek ze zwapnieniami w części bocznej 10 mm, komórki o powiększonych i przejaśnionych jądrach, w grupachukładach pęcherzykowych widoczne bruzdy wewnątrz jądrowe, krople zagęszczonego kloidu, krew. obraz niejednoznaczny wskazana kontrola proszę o komentarz Mama ma termin na kwiecień do wycięcia. TO był jej pierwszy lekarz onkolog - może jeszcze jednąkonssultację - może tego nie należy wycinać. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisia28 Skoro w Gliwicach każą ciać to ciąć. Tam są najlepsi specjaliści w Polsce jezeli chodzi o guza tarczycy. Nic tam nie s............ Ja miałam dwie operacje , ta druga właśnie w Gliwicach i operował mnie najlepszy chirurg w Polse zajmujący sie guzami tarczycy. Ufam lekarzom w Gliwicach do tego stopnia że dałabym sobie obciąć nogę gdyby mi kazali. Tak w ogóle to przenieślismy sie na nowe forum guz tarczycy2. Trochę wyżej Hime poda ła linka. Tu juz mało kto zaglada. Jak byś miała chwilę to przeczytaj oba fora, będziesz wiedziała wszystko. Pozdrawiam i nie martw się nie taki diabeł straszny. No i zapraszam do nas na forum guz tarczycy2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam11
Czy mozecie podac namiary na tego specjaliste w Gliwicach???Jestem pacjetka profesora ze Szczecina, z ktorego jestem super zadowolona al eostatnia diagnoza mnie przerazila, z biopsji wynik jest "Podejrzane o raka papilarnego" ( nalezy do zlosliwych), Wg mojego endo jak najszybciej powinnam poddac sie operacji wyciecia calej tarczycy- tak wg mniego sie robi w takim powaznym podejzeniu. Chcialabym wiecej info na ten temat wiec jesli ktos ma z Was o tym wiecej pojecia i doswiadcenia to bardzo chetnie. Obecnei mieszcak w Holandii i tutaj nie robi sie nic z takimi przypadkami - obserwuje si ei czeka az...... to jeszcze bardziej przeraza. CHce zasiegnac drugiej opinie niezaleznej a w sumie trzeciej zeby miec pewnosc ze zrobilam wszystko jak nalezy. Mama niedoczynnosc tarczycy wykryta po porodzie po 4 m-cach oraz jednoczesny stan zapalny tarczycy z objawami chorobu Hoschimoto czy jakos sie tak pisze:) Najpierw mialam nadczynnosc, ktora w ktorkim czasie przeszla na niedoczynnosc. Bylam na tiraxsie ale zle na mnie dzialam za duzo problemow z omdleniami i kolataniem serca - od roku jestem na novotyralu. Jest lepiej ale znowu wyniki teraz z biopsjii?? Nie wiemy z mezem co mamy robic to on te formum znalazl jak mozecie nam pomoc to bedziemy wdzieczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam11
Witam was , Czy moglibyscie podac mi namiary na tego specjaliste z Gliwic? MOJA ZONA MA NIEDOCZYNNOSC TARCZYCY W GRUDNIU ROBILISMY BIOPSJE WYNIK CYTOLOGICZNY : OBRAZ CYTOLOGICZNY PODEJRZANY O RAKA PAPILARNEGO. diAGNOZA LEKARZA PROWADZACEGO USUNIECIE TARCZYCY WIEC SAMI ROZUMIECIE W TEJ SYTUACJI BARDZO CHCIELIBYSMY ZASIEGNAC DRUGIEJ OPINJI. Z GORY DZIEKUJE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam11
WITAM WAS , CZY MOGLIBYSCIE PODAC NAM NAMIARY NA TEGO SPECJALISTE. MOJA ZONA CHORUJE OD 3 LAT NA NIEDOCZYNNOSC , W GRUDNIU ROBILISMY BIOPSJE . WYNIK: ROZPOZNANIE RAKA PAPILARNEGO. LEKARZ PROWADZONCY RADZI USUNAC TARCZYCE, WIEC W TEJ SYTUACJI CHCILIBYSMY ZASIEGNAC JESZCZE JEDNEJ DECYZJI. Z GORY DZIEKUJE ZA REAKCJE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam11
CZY MOZECIE PODAC NAMIAR NA TEGO SPECJALISTE??? ADAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka40
do >>>>adam11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×