Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość kwiatek 102
Rokunia Cosik mi się wydaje że tobie jest potrzebna pomoc psychiatry !!!!!!!!!!! My się raczej na takich przypadkach nie znamy Eweliza i Sylwia Dzięki dziewczyny za słowa otuchy , nie wiem jaki termin mi ustalą na jedno już bym to chciała mieć za sobą a na drugie baaaardzo się stresuje , nigdy jeszcze nie miałam żadnej operacji , nigdy jeszcze nie miałam żadnej narkozy wiec dla mnie to jak podróż w zaświaty hi hi ale mam nadzieję że przeżyję hi hi w końcu Wy też żyjecie:) czytam Was codziennie ale po tych moich wakacjach jakoś wypadłam z tematu no i Nowe forumowiczki się odezwały nie bardzo jeszcze łapie kto jest kim ale myslę że się wkręce hihi pozdrowienia dla tych "starych" i "nowych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos forum szwankuje.dziewczyny moje wyniki to tsh ponad 100ft3 2,36 ft4 8,41 hemoglobina 11,4 odczyn biernackiego 23mm jestem po strumetokomii totalnej i jodzie 131 oraz dawce styntygraficzmej 3mcl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek hahahaha super to ujelas na temat ''rokunia'' psychiatra NIC WIECEJ !! my juz znamy ta pania tutaj :) za kazdym razem pisze pod innym nickiem - ale wkolko to samo ! co do operacji - kochana ja tez nigdy nie mialam operacji - narkozy i wogole nie lezalam w szpitalu !!!! nie balam sie operacji - bo przeciez i tak sie spi - ale STRASZNIE !! balam sie usypiania - ale okazalo sie ze to tez nic strasznego :) nie wyobrarzalam sobie jak moglabym zasnac jak nie bede spiaca hihi strach napewno Ci nie minie ale jak bedziesz juz po wszystkim - pomyslisz ze srtach ma wielkie oczy i nie warto bylo sie az tak stresowac rokunia nie wiem czemu zawsze pojawiasz sie pod nowym nickiem i ciagle piszesz to samo !!!!! juz pisalysmy ci - DO LEKARZA !!! nic wiecej nei dodam !!!!! zachowujesz sie jak jakis bachor - ktory nie wie ze jak bardzo zle sie czuje to idzie do lekarza a nie na forum !!!! ty piszesz tutaj co jakis czas juz od jakiegos roku - i dalej sie zle czujesz ! a do lekarza oczywiscie nie poszlas !!!! a moze psycholog by Ci pomogl !!!!!!! bo w zyciu nie uwierze ze masz zle wyniki zle sie czujesz - jestes niby po raku - i lekarz przez tyle lat nic z tym nie zrobil - BO PRZECIEZ KONTROLE MASZ NO NIE ???????!!!!!!!!!!!!!!! nadia usunac i jeszcze raz usunac :) :) guzy sa juz duze !! moj guz mial 2,5 cm (mialam tez mniejsze) i lekarz bez zastanowienia kazala usuwac ! masz tez powiekszony jeden plat - wiec po co masz sie meczyc z tym uczuciem ''guli'' tak czy siak tarczyca bedzie musiala byc usunieta - wiec wydaje mi sie ze im szybciej tym lepiej - ja tez mialam powiekszona tarczyce - i temu ze byla tak duza i ze mialam sporo zyl w szyji operacja trwala az 7 godzin !!!!!!!!! im mniejsza tarczyca i guzy - tym mniejsze ryzyko powiklan - no i oczywiscie operacja tez bedzie krotsza - przez co mniej narkozy - i potem szybciej dojdziesz do siebie :) wiec jak widzisz nie ma na co czekac :) im szybciej tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Ciebie z nikim nie mylse ja wiem ze to ty po co piszesz znowu to samo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie jestesmy slepe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem z Cieszyna ja też sie tak czułam po odstawieniu ale hormonów na 4 tygod jak pojedziecie do szpitala na ten duzy jod pierwszy raz to w dniu przyjecia trzeba byc na czczo badają krew wszelkie tam badania i oczywiście z krwi czy sie nie jest w ciązy troszkę duzo jest papierków do wypełniania przed pojsciem na oddział jakies tam oświadczenia skala samopoczucia itd jest szatnia gdzie dają wam półki do przebrania w drzwiach na odziale jest czujnik radioaktywności to będzie piszczał jakby chciało się zwiać:P ogónie jest tam sympatycznie trochę mozna się pogubić jak ci każą iść na scyntygrafie ale to sie idzie w wiekszej grupie jakby ze starego szpitala do nowego bo szpital na jodoterapie jest przed tym nowym wielkim połącvzone to jest korytarzami scyntygrafia jest miła leży się tak lekko wibruje łółżko taka blaszka nad nami powoli sie przesuwa i przeswietla ciało piżamke tam sie dostanie dobrze miec jakies chusteczki nawilzajace jak sie jest na tym oddziale zamknietym woda w kranie jest normalnie tylko pod prysznicem nie ma dopiero jak pielegniarka posci zreszta wszytsko tłumaczy natomiast tragedia to jest ubikacja na tym zamknietym oddziale śmierdzi okropnie i tak dziwnie wssysa wode smierdzi bo chyba wlewaja tam taki srodek ja chusteczke zapachowa na nos i tak ta korzystałam ale ten zapach najgorszy w tym wszytskim tam był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak macie jakieś pytania to odpowiem ide dzis na nockę do pracy a i po tym jodzie pozniej jak wychodzicie dostaajecie małą dawke tego co uzywacie euthyrox czy co tam macie ja jak wyszłam czułam sie jak staruszka sił nie miałam ale w domku juz człowiek do siebie doszedł czekania w Gliwicach dużo tu na koniec na wyniki i rozmowe z lekarzem okres kwarantanny wszystko sie można wypytac ja byłam 2 tyg na l4 niektórzy krócej to zalezy od tego jak promieniowanie spadło itd jedej pani nie spadło wiec musiała tam byc ale ona chyba miała źle zoperowaną tarczyce ze część wiekszą miałą zostawioną a mi tam jeszcze kazali na miejscu zrobić rtg klatki piersiowej bo nie miałam porobia badania ważne żeby sie nie przejmować naprawdę jest tam dobra opieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ametyska Dzięki...... mam jeszcze pytanie czy ze sobą można mieć w pokoju komórkę,krzyżówki,czy książkę... dobrze ze napisałaś wezmę ze sobą hormon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bierz tabletek sami ci dają swoich tam nie wolno raczej brać chyba że na coś innego chorujesz to nie wiem ja miałam swój telefon w woreczku taki woreczek zamykany kupiłam i ładowarke tez w woreczku wiadomo musialam ładowarke wyciagnać zeby załadować nic nie mówią ważne zeby telef trzymac w woreczku telefony są tam w pokojach takie normalne wystarczy ze podasz wew i normalnie ktos tam moze do ciebie zadzwonic i sobie rozmawiac ile chcesz gazety krzyzówki mozna miec ale potem trzeba wyrzucic wiec ksiazke szkoda by było tv tam jest idzie sie bardzo wynudzic chyba ze sie ma fajna osobe obok siebie to jest raźniej najpierw sie jest na normalnym oddziale wiec możesz wychodzić do kiosku itd dopiero w dniu gdy masz dostac tabl to sie przeprowadzasz do tych pokoi wiec jak masz tam jakas fajna zyczliwa osobe mozna poprosic pielegniarke zebyscie chialy byc razem w pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pielegniarki mają taką plakietkę gdzie sciaga to promieniowanie i jak to sie uzupełnia to ida na wolne bo to w szkodliwym pracują tak słyszałam plakietke widziałam imie nazwisko i takie kołeczko co sciaga to promieniowanie to taka ciekawostka i wazne zeby miec wode mineralna ze 3 butelki najlepiej chyba ze wiecej ja miałam 3 i cytryne poł ccytryny albo całą wycisnac do butelki i pic ale to dopiero w izolatce jak sie dosatnie ten duzy jod i cukierki jakies kwasne do ssania zozole np zeby slinianki nie spuchły jak ktos ma problemy z wyproznieniem to poprosic pielegniarke czy lekarza jak bedzie chodził o cos tabl czy czopek zeby to promieniowanie zeszło z ciebie to jest przez mocz kał pot wydalane i to chyba wszystko ja bede sie zbierac ide do pracy na noc jak co to pytajcie jutro odpowiem ja byłam na tym jodzie koncem lutego Pozdrawiam buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tą wode tak nie odrazu po tabletce chyba 2 godziny nie wolno pic i jesc juz nie pamietam na spokojnie sobie pic mozna na drugi dzien po tabl zresztaie tam powiedza mi powiedziała koleznka z pokoju z ta woda i cytryna bo nie wiedziałam i cukierkami Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rokunia co nieprawda ? nie chodzisz na kontrole ? przeciez jestes po raku !!! nie wierze ze tyle czasu sie zle czujesz a lekarz na kontroli nic z tym nie robi ! SCIEMA !!!! co do tego co napisalas wyrzej - idz do lekrza on ci powie co to oznacza !! iwa38 witaj spowrotem :) troche nie znam sie na tym co napisalas - ale z tego co zrozumialam wszystko jest ok ? napisz prostrzymi slowami :) bo ja nie wiem co to jest ta maska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ametystka tabletke kaza popic odrazu woda - i musi to byc conajmniej pol kubka wody - po wziecu jodu - lekarz kaze pic jej jak najwiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ametystka powiedzcie mi czy macie problemy z tyciem.... czy jak zaczęłyście brać hormon to jest lepiej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iren kochana jak hormonki sa dobrane idealnie - to sie nie tyje powiem Ci ze duzko kobitek zwala swoje przytycie na hormony - pytalam sie o to kiedys lekarza na kontroli - powiedziala ze na poczatku brana hormonow mozna przytyc do 3 kg - ale potem jak juz hormony beda wyrownane - te 3 kg zejda same i ze sie nie bedzie tylo powiem Ci ze lekarz nawet powiedziala mi ze ludziom bez tarczycy jest latwiej schudnac :) ja to ciagle utrzymuje sie w tej samej wadze :) no moze przytylam z kg ale nie powme czasami zaduzo sie obrzeram hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia25 Spotkałam w poczekalni jak czekałam do lekarza dziewczynę która mówiła że po wycięciu tarczycy przytyła w ciągu roku 30 kg. Ale zauważyłam ze zaczynam przybierać ...na wadze chociaż dużo nie jem.....mam już stracha... Jeszcze tego brakowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm... nie wiem dla mnie lekarz mowila co innego - ja od 2 latek waze tyle samo - po operacji sporo schudlam - wiesz co trudno powiedziec ale u mnie jest dokladne tak jak powiedziala lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iren u ciebie to pownie wina odstawienia hormonu. Przypuszczam ,że puchniesz i zatrzymuje ci się woda, ale jak zaczniesz brać hormon to napewno wszystko wróci do normy. Ja tak samo jak Sylwia d roku waga stoi. Chętnie bym schudła ale jakoś ciężko mi się przybrać hehe iwa ja też nie bardzo kumam to co napisałaś ale szczerze licze na to że wszystko u ciebie idzie jak najlepiej i niedługo napiszesz że wszystko jest dobrze i tylko zostaly ci kontrole jak nam :-) ewula ????????????????????? gdzie jesteś ???????????????? rokunia na duch śmigaj do lekarza ale nie do endokrynologa a psychiatry!!!!!! może jest jeszcze szansa by wrócił Ci rozum !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek każda ingerencja lekarza budzi u nas strach, czy to w narkkozie czy blokadzie :-) ja też wolałabym mieć blokadę bo wtedy bym wiedziała co sie dzieje ale przyznam, że narkoza jest spoko. Sama nie wiem kiedy odpłynełam a potem obudziłam się już na sali. W narkozie byłam 2 godzinki :-) Ustalaj termin i mniej to wszystko juz za sobą :D To nie takie straszne jak by moglo sie zdawać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×