Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

jest mnustwo chorob tarczycy :/ guzy tez sa przerozne I z przeroznych powodow - dlatego wydaje mi sie ze pierwsze co to najlepiej zrobic biopsje - I potem jak juz bedzie wiadomo jakie to guzy porobic inne badania (jesli beda konieczne) moja mama tez odrazu zostala wyslana na biopsje - lekarze pierwsze co chceli zobaczys jakie to guzy co do wytrzeszczu moze on tez wystapic przy niedoczynnosci tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Spojrzalam na swoje usg tarczycy sprzed pół roku- miałam guzki normoechogeniczne- okazały sie łagodne. najwiekszy z nich był gruczolakiem a reszta jest opisane jako wole guzowate-to opis z histopatologii po operacji. KurcZak niby te aTPO wazne sa, ale tak naprawde ja nie miałam zadnego zapalenia tarczycy teraz a mój wynik sprzed pół roku to >600 a norma jest do 34.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak trzymam kciuki bys do nas wróciła cała.szczęśliwa i jodowa hehe.mam nadzieję że chociaż tym razem pobyt w szpitalu odbędzie ise bez problemów : dostaniesz jod i wrócisz do nas jak najszybciej :D aga znajdz dobrego endo, który pokieruje tobą, wskaże co i kiedy musisz zrobic z badań. mimo badań z krwi zrób biopsje,tak jak pisała magdana, ona mimo choroby tarczycy nie rrezygnowała z bopsji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARGOTA1307
WITAM DZIEWCZYNY. KURCZACZKU,TRZYMAM ZA CIEBIE KCIUKI,DASZ RADE,SILNA Z CIEBIE LASKA.DUŻO PRZESZŁAS,TERAZ Z GÓRKI... CO DO STANU ZAPALNEGO TARCZYCY.....MOŻNA GO NIE MIEC I MIEC RAKA,MOŻNA GO MIEC I RAKA TEZ-JAK U MNIE..KOMBINACJI WIELE,POWIEDZIANO MI,ZE JEDNO Z DRUGIM NIE MA WIELE WSPÓLNEGO..LECZY SIE I JUZ... CO DO ZMIAN O NIERÓWNYCH OBRYSACH....TO PILNUJ TEGO DZIEWCZYNO JAK CHOLERA I RÓB BIOPSJE!!!!!!!11 CO DO PRZYSZŁYCH MAM....GRATULUJE,UWIELBIAM MALEŃKIE DZIECIACZKI,JEDZA I SPIA...ZAZDROSZCZE........ CZYTAM CODZIENNIE FORUM.... POZDRAWIAM WAS GORĄCO....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Kurczak Powodzenia!!!!Mam nadzieje,ze tym razem nie bedzie zle:) Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze jest to, że chodzę do lekarzy, którzy mają dobre opinie, a i tak nie potrafię się od nich dowiedzieć czegoś konkretnego :/ Nie wiem do kogo mam z tym iść.. Jutro zrobię te przeciwciała przeciw tarczycowe i wtedy zobaczę co dalej.. Z biopsji nie zrezygnuje. Zrobię ją na pewno. A właśnie co do biopsji to można iść tak do kogoś wybranego przez siebie i powiedzieć, że chce się zrobić biopsję czy raczej trzeba być skierowanym przez swojego endokrynologa?? A i jak coś to biopsję robić tylko tej jednej największej zmiany?? tej w prawym płacie?? Trochę to dziwne, że wymiary są zupełnie różne.. Jedna mówi, że 4x 6mm a druga, że 7x9 mm.. to spora różnica :/ Teraz nie wiem czy to tak podrosło, czy właśnie było źle zmierzone :/ Martwi mnie to wszystko.. Ta lekarka, która mi zaleciła biopsję mówiła, że robią ją tylko raz w miesiącu, więc znowu będą robić dopiero w grudniu.. bo 10 listopada robili.. Nie wiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Do Agi Wiesz co róznice w usg robionym przez rózne osoby moga sie zdarzyc. U mnie miedzy jednym a drugim lekarzem była kolosalna różnica. A na koniec po operacji okazało sie, ze tarczyca była jeszcze wieksza niz przypuszczali. Fakt, ze jeden z lekarzy, który mi robił usg to jakis przypadkowy lekarz z luxmedu, więc mógł sie pomylic. Powiem Ci, ze operacja to Cie raczej nie ominie. Guzów masz kilka, zeby była pewnosc musza zbadac wszystko. Z tego co pamietam to u Sylwi rakiem okazał sie jakis mały guzek. Nie zawsze najwiekszy jest zły. Wiec nie gdybałabym i zmieniła lekarzy, tylko od razu na biopsje. jesli idziesz prywatnie to nie musisz miec skierowania. Poprostu zapisujesz sie i juz, lekarz robiacy biopsje sam nakłuje to co uwaza. A potem i tak chyba operacja niestety. Bo nawet jak masz zapalenie tarczycy to o nie wyklucza niestety raka. Mówia ze ludzie z choroba Gravesa-Basedowa nie maja raka tarczycy bo przy tej chorobie masz bardzo nieskie tsh, dzięki czemu rak sie nie rozwija. Ale znam przypadek i to chyba z tego forum, o ile dobrze pamiętam do Dosi córka, ona miała ta chorobe i guzy niestety rakowe. Więc sama widzisz reguły nie ma. My Ci nie pomożemy w podjęciu decyzji, mozemy Cię tylko wesprzec. Ale nasze gdybanie, ze jak jest taki obraz usg to nie rak, albo jak jest zapalenie to tez nie rak jest bez sensu, bo nie jestesmy lekarzami. A kazdy przypadek guza jest indywidualny. Mówię ci jako młoda mama dwójki dzieci, zrób biopsje i usuń tarczyce. Wtedy bedziesz miała spokój z tym na zawsze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga te przeciwciała TPO to mają wskazać czy nie masz przypadkiem zapalenia typu hashimoto ja mam i miałam ich ponad 1700 przy normie do 30 lub 60 już nie pamiętam ,wiem ,że przy hashimoto jest niedoczynność a to może powodować powstawanie guzków ,które potem podczas leczenia hormonem mogły by zniknąc lub się zmniejszyć , czytałam też ,ze przy hashimoto obraz tarczycy może przypominać guzki a to są nacieki limfocytarne czy coś takiego, zmianami w wielkości guzka tak się nieprzejmuj to na pewno błąd pomiaru, na każdym aparacie może wyjśc inny rozmiar dlatego zalecają kontrolować guzki zawsze na tym samym aparacie do usg, tak czy tak ma mniej niż 1cm czyli nie jest duży, a biobsję to sobie zrób ,dla własnego spokoju, można zrobić prywatnie ok 150 zł a jak zaczekasz ten miesiąc to też nic się nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdana co ty piszesz biobsję tak ale o tym czy trzeba usunąć tarczycę to decyduje endokrynolog a nie samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
AGA jak idziesz na biopsję pytwatnie to nie potrzebujesz żadnego skierowania tylko dzwonisz i sie umawiasz , ja tak miałam a co do tego ile guzów trzeba zbadać to ten lekarz Ci powie ktore wedłud niego trzeba zbadać . Mi robił usg i w tym samym czasie wkłuwał się do guza a ze miałam powiększone węzły to zrobił i biopsję dwóch wezłów , już liczyłam że zapłacę 300 ( bo na poczatku mi powiedział że 100 jedno wkłucie) ale zapłaciłam 200 -powiedział ze to trzecie wkłucie to mam gratis bo tak go z ciekawosci zrobił hihi i powiem Ci od razu żebyś się nie bała nic a nic nie boli , gorsze jest to czekanie na wyniki ale musisz wierzyć że nic złego nie bedzie , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Do Sonia A czy ja napisałam, ze samemu sie podejmuje decyzje co do operacji? Przecież logiczne jest , ze nikt Cię na własne zyczenie nie zoperuje, wiec dopisywanie, ze lekarz musi skierowac jest zbędne. Ja napisałam tylko, ze w konsekwencji operacji raczej nie uniknie. Bo sa guzy, jest ich kilka, a jak wiadomo, to biopsja tez nie daje 100%, więc nawet jak ja zrobi to i tak nie wie napewno. Chyba ze zrobi biopsje u tego pana co robiłam ja i eweliza, to wtedy ma 100%, ale takich lekarzy jak dr.Kubicki jest niewielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Sonia Mnie nawet endo nie powiedział że mam usunąć tarczyce bo to dopiero podobno chirurg podczas operacji decyduje czy usunac całą tarczycę czy jeden płat czy nawet pół płata wiec ja nadal nie wiem co mi usuną okaże się ' w praniu" w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do magdana, mnie się wydaje ,że jeśli te guzki są łagodne to może uniknąć operacji z tego co tam wyczytałam z opisu usg to ma tylko 3 guzki to nie jest dużo i są wszystkie poniżej 1 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Ale jak sie przekonac na 100%, ze guzki sa lagodne? Biopsja nie da tego. Tak naprawde to jak powiedziała kwiatek, głównie chirurg decyduje co wyciać i ile. Ja jestem innym przypadkiem bo ja miałam usunięta całą tarczyce z powodu tego, ze zle pracowała, ale u dziewczyn tylko z guzami ostateczną decyzje podejmuje chirurg podczas operacji. otwiera pacjenta i widzi dokladnie co jest w srodku. Wiadomo, ze lepiej uniknąc operacji jak nie trzeba. U mnie guzy , które były produkowały za duzo hormonów, były nadczynne . Miałam całe 2 platy zawalone tymi guzami. jeden nawet miał ok.4 cm. Więc u mnie chirurg powiedziął, ze moze mi zostawic maleńki kawalątek tarczycy, która jest czysta, bez tych guzów i tak zostawił. Ale w rezultacie i tak musze brac hormony do końca zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i właśnie nie wiem czy czekać ten miesiąc na biopsję u tego do kogo skierowała tamta lekarka czy iść gdzieś indziej robić. Można zrobić biopsję tutaj gdzie teraz byłam na usg. 100 zł tutaj kosztuje. Tylko nie wiem czy biopsję robi ta sama lekarka co usg czy ktoś inny. W tej przychodni przyjmuje też jakiś histopatolog, więc może to do niego jak coś trzeba się zapisać na biopsję. Tyle, że trochę tak dziwnie i głupio zajść tam i powiedzieć, że chciałabym umówić się na biopsję mimo, że ta lekarka, która robiła usg stwierdziła, żeby na razie zrobić te przeciwciała, a nie biopsję... Więc nie wiem co robić :/ Z jednej strony lekarz mądrzejszy, ale z drugiej ja już nie chce latać bez sensu po lekarzach i tracić czas nie dowiadując się niczego co by mi pomogło.. Bez sensu tak czekać :/ Zgłupiałam przez to wszystko.. Trzeba było iść wtedy w sobotę na tą biopsję i było by już zrobione, a tak owszem mam zrobione dokładne usg, ale to mi nic nie dało oprócz tego, że dowiedziałam się, że zmian jest więcej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do przeciwciał to zrobić tylko przeciwciała TPO czy jeszcze te drugie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Zrób te tpo i trab to wtedy bedziesz wiedziała ze choroby Gravesa-basedowa nie masz napewno. Badnaia mozesz zrobic nawet teraz, nie musisz byc naczczo. Wynik jest na drugi dzien i wtedy pokaz to lekarzowi i zobaczysz co powie. Jesli powie, ze nie musi byc biopsji to ty sie upieraj, ze jednak chcesz. te parę dni nie zrobi ci juz róznicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga kochana wspolczuje Ci normalne :/ no wlasnie wydaje mi sie ze jak lekarz jest dobry I powiedzial Ci ze zmiana urosla to znaczy chyba ze urosla - tak jak pisalam lekarz nie ma prawa pomylic sie w czym tak waznym !!! lekarze potrawia nawet powiedziec milimetrowe roznice magdana lekarz nie powinnien sie pomyslic w pomiarze guza - po to sie idzie na usg zeby dokladnie wiedziec ile sie zmniejszyl lub zwiekszyl - bo przeciesz jak lekarze ciagle mierza inaczej to nawet nie ma sensu tam isc :/ no ale tak jak piszesz takie sytuacje niestety tez sie zdarzaja :/I wlasnie takie cos najbardziej denerwuje Sonia zgadzam sie z Toba - nie koniecznie trzeba miec operacje jesli ma sie pare guzow :) moja mama miala conajmniej 15 guzkow tarczycy !!! niektore byly naprawde male inne troche wieksze - miala biopsje I okazaly sie lagodne - mama przyjmowala jakies leki ktore rozbily guzy I wiekszosc z nich poznikala :) przepisalam ja do tej samej endo co ja mam I ona tez uwarza ze operacja nie jest konieczna :) dobry lekarz sprawdzi czy guzy sa lagodne czy nie :) ja mialam biopsje pobierana z kazdego guza - lekarz nie chciala wycinac tarczycy jakby guzy okazaly sie lagodne - a jesli biopsja nie wykaze komorek rakowych to I tak beda one podejrzane - w moim przypadku biopsja nie wykazala komorek rakowych - ale byly nieprawidlowe I juz po tym lekarz powiedziala ze trzeba wyciac zeby upewnic sie czy to nie rak mialam pare guzow - jeden z mniejszych okazal sie rakiem ach czlowiek nie wie co ma robic ja sama bym nie wiedziala na miejscu agi :/ ciezko teraz traffic na naprawde dobrego lekarza :/ chociaz powiem Wam ze ja bylam chyba u 6 lekarzy polki wykryli u mnie raka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro zrobię te 2 przeciwciała. Zobaczę jaki będzie wynik i wtedy prawdopodobnie zapiszę się na biopsję do tego histopatologa.. Dzwoniłam do tej mojej koleżanki i okazało się, że ona właśnie robiła biopsję u tego lekarza, więc jak coś mówiła, żeby do niego się zapisywać. A on sam będzie wiedział, której zmiany zrobić biopsję tak? Tzn on sam wybiera po obejrzeniu tak? A i nie trzeba być na czczo na te przeciwciała tak? Tzn jak chciałabym przy okazji zrobić morfologię i będę wtedy na czczo to nie ma wpływu na wynik tych przeciwciał? Trochę te moje pisanie to masło maślane.. wybaczcie, ale to wszystko mnie dobija..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga mysle ze wybralas najlepsze rozwiazanie :) mozesz byc na czczo to nie zmieni wyniku :) lekarz obejrzy zmiany na usg I bedzie wiedzial co robic :) ktore guzy nakluc :) bedzie dobrze zobaczysz :) pewnie guzy sa lagodne ale lepiej miec 100% pewnosc niz sie martwic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama trochę obawia się tej biopsji, bo mówi, że to jednak jest ingerencja.. Też trochę się obawiam, no ale innego wyjścia nie ma. Jeśli nie zrobię biopsji to nie będę wiedziała co to za zmiany.. A zostawić tego tak nie można.. Tym bardziej, że ta zmiana jest podejrzana :/ Boję się, że to coś złego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga uważam, ze biopsja jest konieczna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie bardzo zrozumiałam, ale napisz jeszcze raz do któregolekarza na biopsje się wybierasz. Jeśli chodzi o dr kubickiego to on napewno by obejrzał twoje zmiany i zdecydował co nakłuć,no i wynik pewny na 100 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Do Agi Aga tych przeciwciał anty TG nie rób bo to nie ma sensu, zreszta chyba kurczak ci to pisała. Zrób anty TPO i TRAB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W cenniku laboratorium nie widziałam tych anty- TRAB.. Były tylko te dwa o których pisałam. No, ale zapytam jutro na miejscu. Jak coś to zrobię jutro tylko te jedno anty- TPO skoro mówicie tego drugiego nie robić. A biopsję będę robiła w Białymstoku. Niestety na dr Kubickiego mnie nie stać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga wiesz co duzo ludzi mowi ze biopsja szkodzi - szczegolnie mowia to starsi ludzie - kiedys bylo takie przekonanie ze biopsja moze zezloscic lagodnego guza - pytalam o to lekarza I to nie jednego - I kazdy jeden zapszeczyl !! powiedzial ze to bzdury wyssane z palca !!!! ka biopsje mialam 5 razy I nic mi nie jest :) mialam tez miec niedawno biopsje I lekarze tez mowili ze nie ma zadnego zagrorzenia ja jestem z bialego ale niestety nie wiem gdze sa dobrzy lekarze moja mama miala biopsje w bialym ale to bylo jakies 17 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaa33
Aga0076 i sylwia 25 ja tez jestem z bialego :) jaki ten swiat maly :) podczytuje was czasami bo tez mam problemy z tarczyca ;/ AGA czytajac twoje posty myslałam matko kochana gdzie ona mieszka ze na takich lekarzy trafia i biedulka nie wie co robic, jesli mozna wiedziec to u kogo bylas ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te usg co teraz miałam to robiłam u dr Rogulskiej, a na biopsję jak coś to zapiszę się do jej męża. A wcześniej byłam też u dr Borawskiego i on uznał, że nic tam nie ma.. Znasz jakiś dobrych lekarzy w Białymstoku? Do kogo Ty chodzisz? No właśnie Sylwia ja takie opinie słyszałam na temat biopsji i temu trochę się zmartwiłam.. Zaraz lece do laboratorium zrobić te przeciwciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga nie masz czego sie bac - bo to sa nieprawdziwe przekonania starszych ludzi hihi ktorzy i nas kiedys tego nauczyli moja miama miala biopsje lagodnych guzow 17 czy nawet 18 lat temu i dalej sa lagodne :) ja mialam biopsje lagodnego guza i tez wszysto jest ok :) (nie byl to guz tarczycy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki.. Trochę mnie uspokoiłaś. Jeździłam teraz po wyniki, ale jednak jeszcze nie zrobili i mam zgłosić się jutro.. A mam takie pytanie. Oddajecie krew? Bo ja kiedyś raz oddawałam i się zastanawiam czy nie pójść znowu. Akurat tej grupy krwi, którą ja mam brakuje w krwiodawstwie. Tylko ciekawe czy te problemy z tarczycą nie są przeciwwskazaniem.. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×