Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

gutek spokojnie :) ja mialam dokladnie tak samo jak Ty !! I to wlasnie czulam takie goraco w srodku - moja dawka hormonow byla sporo zawysoka - ale endo mi mowila ze my po operacji tarczycy mozemy odczuwac goraco w srodku bedzie dobrze jestem pewna ze wyniki bedziesz miala super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiu czy my w tej nadczynnosci bedziemy utrzymywane caly czas, tez mam nadzieje ze tg bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co jak hormony sa dobrze dobrane (czyli lekka nadczynnosc) to uczucie goroca nie jest takie zle :) poprostu w nocy jest mi troche cieplej niz kiedys :) ale kiedys moja nadczynnosc byla duzooooo zaduza (czyli hormony byly zle dobrane) to tak sie pocilam ze pizama po nocy byla cala mokra :/ ludzie po raku tarczycy musza byc w leciutkiej nadczynnosci po to zeby tarczyca nie odrastala a z nia rak - mi sie wydaje ze masz sporo zaduza dawke hormonow stad masz te nocne goraco w ciele ja jak mialam ta bardzo wysoka dawke to nawet w dzien mnie to dopadalo -mialam takie napady goraca przechodzace po moim ciele !!!! ze jak mnie to dorwalo to musialam az sie zatrzymac i poczekac az mi przjdzie - bo inaczej chyba bym zemdlala- krecilo mi sie w glowie i czulam sie wtedy bardzoooo slaba - endo odrazu powiedziala mi ze dawka hormonow jest zle dobrana i zmniejszyla mi ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek kiedy przyjmowałas drugą dawke lecznicza jodu???? według mnie masz całkiem niezłe tsh (0,07 ) ale jeśli się żle czujesz to powinnas powiedziec o tym sswojemu endo. Czasami wystarczy lekko zmodyfikowac dawkę i samopoczucie jest inne :D. My raczej cały czas powinniśmy byc w naczynności a napewno przez pierwsze 5 lat leczenia. sama muszę o to dopytać swojego lekarza. Wiesz ja nigdy nie robię ft4, co do tg to trzymam kciuki by wynik był wzorowy :-) a gdzie reszta?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek dzieki za odzew - juz sie troche uspokoiłam i czekam do następnego poniedziałku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza nadczynnosc powinna byc u nas caly czas - ale wiesz co jak powiedzialam dla endo czy nadczynnosc bedzie caly czas to powiedziala mi ze tego nawet nie mozna nazwac nadczynnoscia :) ale lepiej mniec nadczynnosc niz niedoczynnosc bo przynajmniej sie tak nie tyje hihi :) fajnie ze juz sie uspokoilac - zobaczysz ze ten pieprzyk jest normalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Hej Dzieczynki jak tam wiosna u Was? Ja dziś ledwo do pracy dojechałam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiu jak wstane rano zjem sniadanie i cala akcja z goracem sie zaczyna, na powietrzu jak jestem to mam jak piszesz ty, musze stanac rozpinam sie i wlasnie slabo sie robi i w glowie sie kreci a i przy tym nerwowa jestem w sklepie jak jestem i ktos sie o mnie otrze to mam taka chec opier........ ooooo i to jeszcze jak ale musze sie powsyrzymac tez mi sie wydaje ze w tej nadczynnosci bedziemy caly czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza drugi jod mialam podany w listopadzie 2012 r bylam u endo zmiejszyl mi juz dwa razy dawke z 175 na 150 i od miesiaca nie biore tabletki w niedziele ale to mi sie nie podoba zmienie endo dlatego tez robie wyniki ja tez mysle ze twoj pieprzyk jest ok my teraz po tym raku jestesmy przewrazliwione na kazdy nieprawidlowy sygnal z naszego ciala reagujemy stresem panikami u mnie jak cos sie dzieje tez wpadam w panike i tak juz raczej bedziemy maily ale pracuje nad tym bo ten stres nas najbardziej niszczy ale wiem jedno jak bede odbierac tg to powinnam isc w asyscie psychiatrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas za oknem snieg zamiecie wiosna idzie duzymi krokami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek spokojnie :) bedziemy w nadczynnosci ale lekarz endo tak dobierze dawke ze te objawy Ci mina :) to wszystko co sie z Toba teraz dzieje to tylko i wylacznie hormony !!!! ale da sie nad tym zapanowac :) mialam identyczne objawy kurcze i mam nadzieje ze nigdy juz nie bede musiala przechodzic przez to !!!! pamietam jak normalnie musialam ukucnac tak mi bylo niedobrze :/ u Ciebie to tez moze byc przekwitanie - objawy sa doslownie identyczne :/ trudno powiedziec ale stawiam na to pierwsze :) napisalas jaki jest u Ciebie poziom hormonkow no ale niestety ja sie na tym nie znam :/ u mnie wszystkiego pilnuje lekarz pozatym tutaj wszystko mierza inaczej (inna miara) ja na Twoim miejscu wybralabym sie do endo i powiedziala co sie dzieje - ja tak wlasnie zrobilam i odrazu na miejscu wypisala mi inna dawke hormonow kurde u mnie wiosna byla ale sobie poszla !!!! cala noc padal snieg !!! :/ kurde a tak sie cieszylam ze juz cieplo sie robi :/ madzia jak tam u Ciebie kochana ? :) kenia ? monka ? i cala reszta ? panowie to juz widze o nas zapomnieli hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odebralam wyniki to nie przekwitanie czyli nadczynnosc jutro zrobie hormony tarczycowe i do endo bo mozna sie wykonczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek idz kochana bo wiem jak sie teraz meczysz :/ lekarz wszystko Ci wyrowna I wszystko wroci do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsant
dziewczyny, o was się nie da zapomnieć :) nic ciekawego do napisania nie mam, to sobie czytam tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek proponuje zmienić endo :D Nie rozumiem takiego postepowania a dokładnie chodzi mi o to jak każe brac Ci hormony !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! po jaką cholerę każe Ci brac 6 x 150 a 7 dnia nic !!!!!!!!!!!!!!! Przeciez mógłby to zaplanowac zupelnie inaczej bo np. może dobrze by było jak bys brała 7 x 125. nic dziwnego że jak nie bierzesz jeden dzien a potem walniesz 150 to wyrywa z butów hihi. Może teraz przy dawce 150 jeszcze bardziej poleciało Ci tsh w dół i dlatego wystepują te poty, ............ Koniecznie zbadaj tsh i udaj sie do dobrego eno który równomiernie rozłoży ci hormon na cały tydzień :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Gutek popieram dziewczyny. Sylwia a u mnie kurcze... jakiś guzek mi wyskoczył tak jakby na szyi, ale zaraz pod brodą i nie mam pojęcia co to moze być. Boli mnie jak dotykam, mam nadzieję, że to jakieś przewianie ;/ Poczekam z 2 dni i jak nie zejdzie to pojadę na USG ;/ Ehhh zawsze coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
sylwia u mnie bez zmian swieta tuz tuz a mnie oczywiscie przeziebienie rozbiera ma kiedy szczegolnie teraz jak jest tyle roboty z drugiej strony jak tu myslec o swietach wielkanocnych jak zima za oknem sniegu u nas po kolana szykuje sie pojscie z koszyczkiem z kozakami pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów. Dzisiaj znalazłem to forum i chcem dowiedzieć się jak najwięcej od Was na temat tarczycy. Dwa dni temu zrobiono mi biobsję bo stwierdzono jej buza. Wynik będzie za tydzień. Jeśli chodzi o wyniki krwi to są w normie, co mnie uspakaja, natomiast dwa wyniki na tarczycę są znacznie poziomów normy. Nie wiem jeszcze czy mam nad czynność czy niedoczynność. Oprócz tego mam powiększoną śledzionę. Powiedzcie - czego mogę się spodziewać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Jutro ide na badanie krtani i strun glosowych, do laryngologa. Wiem tylko ze wprowadzaja cos do gardla, mial moze ktos takie badanie przed operacja tarczycy, chcialabym wiedziec na czym ono polega i czego sie spodziewac. Chirurg mowil ze to nie boli, ale oni zawsze tak mowia a ja sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Patyk12 tak naprawdę możesz spodziewać się wszystkiego! Tylko nie panikuj, wiem, że łatwo mi się pisze, a Ty masz tydzień przed sobą, ale rak tarczycy to żadkość. badaniami krwi bym się nie sugerowała 9u mnie też były w normie). Bardziej stawiała bym na to, że większość ludzi żyje z guzami na tarczycy i nic im sie nie dzieje ;) Iwona jeśli chodzi o to badanie o którym wspomniałaś to niestety nie pomogę - nic nie wiem na ten teamt, mi nie kazali tego robić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do MONKA - a co powinienem zrobić jeśli lek endo skieruje na operację? Nie wyrazić zgody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Moim zdaniem - skonsultowac to z jeszcze jednym Endokrynologiem (ja byłam u 3, chociaż i tak nie miałam wyboru)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona ja miałam badanie strun głosowych. wygląda to tak, że lekarz łapie ci język za pomocą bandaża, a Ty masz szeroko otworzyć buzię i mówić aaa, eee i co ci tam jeszcze będzie kazał :) bo on ogląda jak pracują struny. nic strasznego, nic nie boli :) Monka mi wczoraj wywaliło śliniankę, ale się przestraszyłam. od razu wypiłam sok z cytryny i dużo wody. dziś jest ok. A jak w ogóle się czujesz? jakieś objawy ciążowe?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka - dzieki za info, ale mam jeszcze kilka. Moje wyniki na hormonyto: TSH - 0,13, fT4 -0,7. Pytanie: o czym to swiadczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patyk na moje oko masz nadczynność tarczycy. u ludzi z tarczycą tsh ma wynosić od 0,4 . zresztą masz pewnie obok normy napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka, ja w tym temacie zaczynam dopiero raczkować i nie potrafie jeszcze rozróżnić nadczynności od niedoczynności. Zaden lekarz mi tego nie tłumaczył, a powinien. Jeśli mam nadczynność - to znaczy, że mam przyjmować jakieś leki. Jeśli tak to jakie?. Do endo szybko się nie dostanę, trzeba swoje odczekać (szlak by trafił tę slużbę zdrowia). Gdy już tam zawitam, będę bogatrzy chociaż o nazwy leków. Rozumiem, że endo , stosownie do obecnych wyników, dobierze mi odpowiednią ilość chormonów - czy dobrze dedykuję?:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patyk wiem wiem, też nie chciałabym nic wiedzieć na ten temat, ale życie mnie zmusiło. Nadczynność leczy się nie hormonami, bo masz ich za dużo, jest inny lek. ale to już endo musi Cię prowadzić. czasami też stosują jod radioaktywny, ale to są malutkie dawki w porów do osób po raku. musisz znaleźć dobrego endo w swoim regionie:) a skąd jesteś w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Alutka za info. Jestem spokojniejsza. Patyk, ja jestem wlasnie przed operacja tarczycy. Guza wykryto u mnie 4 lata temu, chodzilam do endokrynologow, zeby uslyszec, ze operacja jest niepotrzebna, ale wrecz przeciwnie, kazdy lekarz mowil to samo, ze operacja jest potrzebna, ale ja sie tak balam ze najzwyczajniej w swiecie stchorzylam. Biopsja nie wykazala nic zlego, co mnie jeszcze utwierdzilo w przekonaniu, ze operacji sie nie poddam. Tak minelo 4 lata moj guz urosl do 3 cm i do tego pojawilo sie jego mlodsze rodzenstwo, nawet nie wiem ile ma rozmiarow, ale ponoc jest malutki. Teraz juz w koncu postanowilam poddac sie tej operacji, bo jak widac co sie odwlecze to nie uciecze. Nadal oczywiscie boje sie. 5 kwiecien juz tak blisko. Ja Ci tylko moge od siebie powiedziec, po wlasnym przykladzie, ze jezeli chociaz dwuch lekarzy zasugeruje Ci operacje, to nie ma sensu jej odwlekac, nawet jezeli wynik biopsji bedzie dobry, bo jak wiadomo biopsja 100% pewnosci nie daje. Lepiej wyciac i miec to z glowy niz, tak jak ja codziennie myslec, a moze to jednak rak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
O Alutka to może być to, bo tak jakby pod szczęką - to tak jak mówisz - wypiję sok z cytryny i wode będę pic - zobaczymy ;) Dziękuję, czuję się jak na ciążę przystało -ciągłe mdłości, ale nie narzekam, bo mogło być gorzej, jem i jem, samopoczucie coraz lepsze, dziś jadę do gin - mam nadzieję, że powie mi same dobre rzeczy ;)Pomalutku próbuję luzować i myśleć, że będzie dobrze ;D Iwona nie bój się operacji - wiem co mówię - ja bałam się okropnie i sam pobyt w szpitalu brrrr, ale na prwdę nie ma czego - wszystko grzecznie prześpisz i uwierz - najgorsze jest czekanie (ja na szczeście czekałam tylko 2 tyg.) Patyk najczęściej stosowane leki - letrox i eutyrox, endo dobiera dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutko i Iwonko - dzięki za te informacje. W końcu wiem na czym stoję i jak będzie wyglądać przebieg leczenia. Czyli naswietlanie JODEM, napromieniowanie (bedę robił za żarówkę):))). Jestem z bieguna zimna -Suwałki, więc operacje i naświetlania będę miał w Białymstoku. Zwracam się do wszystkich: czy ktos robił zabiegi związane z terczycą w Białymstoku? (I tu zakładam, że będzie problem z odpowiedzią). Czy ktoś miał z Was nadczynność i jakie były kolejne czynnośći? Czy najpierw wyciecie całej tarczycy i następnie naświetlanie jodem, czy odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×