Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość monka;)
Bulka to nasze pierwsze dzieciątko. Baaaardzo wyczekane. Cały czas mówiliśmy, że mamy juz wszystko: oboje mamy stałe prace, ja kończę studia, mamy ukochanego kota, Mąż ma wymarzone auto, zobaczyliśmy to co chcieliśmy, teraz będziemy zaczynac budowę naszego gniazdka. Tyle ile chcieliśmy to poszaleliśmy. Jesteśmy 3 lata po ślubie. Na prawdę mamy wyśmienite warunki dla dziecka i tylko dziecka nie było. Jak wszystko pójdzie dobrze, wybiorę jod to mam nadzieję, że będziemy żyć długo i szczęśliwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka ale nius :) po pierwsze GRATULUJĘ!!!! to rozumiem, że w ogóle nie zabezpieczaliście się, bo myślałaś, ze jesteś niepłodna??? całe szczęście, że jodu nie wzięłaś!!!!!!!!!!!!! napisz jak po wizycie u endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka tym bardziej gratulacje. Bardzo sie cieszę z Twojej ciąży, bo wiem co to znaczy starać sie o dziecko, sami przez to przechodzilismy z mężem i tak samo jak ty 3 lata po ślubie doczekaliśmy sie naszego upragnionego malenstwa. Ile ja wtedy nocy przeplakalam. Z drugim dzieckiem to juz nie było żadnych problemów. Życie jest pełne niespodzianek i tych dobrych i tych złych. Na pewno wszystko bedzie dobrze, teraz na pewno masz obawy czy wszysto sie ułoży czy dziecko bedzie zdrowe itd, ale najpiękniejszy trymestr ciąży to jest 2 bynajmniej u mnie tak było. Teraz tylko zdrowo sie odżywiaj i bądź pod stała kontrola endo i ginekologa. jeszcze tylko 7 miesięcy i zostaniesz szczęśliwa mamusia! jeszcze raz gratuluje Oj! Posypalo sie nam na forum ciężarówek. kochane przyszłe mamusie życzę wam szczęśliwego rozwiązania i samych cudownych chwil w zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka GRATULUJE KOCHANA !!!!!! nie bedzie pisala mojego a nie mowilam bo sie wzruszylam- ale sie ciesze hihi - pamietam jak -pisalas ze staralas sie o bobasa az 2 latka - a tu popatrz :) najszybciej zachodzi sie w ciaze na ludzie jak sie o tym nie mysli nie planuje :) a teraz musze Cie ochrzanic !!!!!! Ty NIE masz raka !!!!!!!!! mialas go wycietego !!!!!! wiekszosc ludzi nie ma przerzutow wiec jestem pewna na 1000000000% ze Ty tez ich nie masz co do hormonow kochana to nie ma znaczenia !!! nawet jakbys miala je dobrane idealnie - ciaze by tak czy siak je rozregulowala :) i hormonki i tak musialy by byc zmnieniane - wiec wychodzi na jedno i to samo :) o to to Ty sie nie martw :) lekarze nie jedna kobitke w ciazy mieli po raku tarczycy - umieja ustawiac hormonki dla kobitek w ciazy :) jodem sie tez nie przejmuj on moze poczekac - gorzej bylo by jakbys nie byla jeszcze po operacji - a tak to nic takiego sie nie stanie - jod moze poczekac to zadna tragedia jeszcze raz GRATULUJE :) i pamietaj teraz mam o niczym zlym nie myslec !!! :) hormony to normalka ze sie rozregulowuja w ciazy - a ze mialas przed to jedno i to samo - wiec glowa do gory bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka to cudowna wiadomość !!!!!!!! Szczere gratulację dla iebie i męża - poprostu cudownie :D czekamy na wiadomości od lekarza hihi a miałas nie iść bo nie było po co hihi trzymam kciuki kochana :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
monka gratulacje nosisz w sobie cos najpiekniejszego na swiecie nie wazne ze czlowiek ma dom pieniadze najwazniejsze ze czlowiek nosi w sobie drugie zycie i to jest piekne az chce sie zyc sylwia pytalas co tam u mnie slychac powiem ci tak latam po lekarzach nadal bo rece mnie nadal bola robia mi non stop jakies badania i patrza sie na mnie jak na wariata bo wyniki dobre a ja sie skarze ze mnie boli nie wiem juz sama czy to moze sciska mnie przez nerwy bo ostatnio tyle przeszlam azeby tego bylo malo to wczoraj mialam atak kamicy nerkowej bo mam na nerce dwa kamienie po 15 latach znowu daly popalic ciekawe jak dlugo bedzie mnie to dziadostwo teraz trzymalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Dziewczyny dziękuję bardzo ;) Jesteście cudowne - wczoraj jak zobaczyłam to Maleństo, ledwo co to widać, ale serducho bije to troszkę się uspokoiłam ;) I jeszcze Wy mi tak piszecie, moja mama przekonana jest że wszystko będzie dobrze - zaczynam myśleć pozytywnie ;) I nawet na te mdłości staram się nienarzekać, bo suma sumarum bardzo tego chciałam ;) Moja endo zmieniła mi dawke eutyroxu na 125 (ze 112), bo TSH miałam w normie, a podobno mam mieć niższe (myślałam, że przy ciąży ma być w normie, a wychodzi na to że nie) FT3 mam też za niski, ale nie wiem czy podwyższenie dawki Eutyroxu wpłynie i na to. Ogólnie mam sie zgłosić do niej dopiero za 2 miesiące (a ja myślałam, że conajmniej co 2 tyg. będę jeździć), ale wcześniej mam zadzwonić do Gliwic i przekazać jej co mi tam powiedzieli, czy będą chcieli mnie widzieć czy też nie. Dała mi namiary na dobrego Gin. z Wrocławia (chciałam, bo dla pewności będę chodzić do 2-óch (już nie raz przejechałam się na niekompetencji jakiegoś lekarza, a tu nie ma żartów)) Teraz biorę eutyrox 125, alfadiol 2mg i calperos 1000,a no i od dziś kwas foliowy -dla maleństwa ;) Miłego dnia Kochane moje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Kenia własnjei o tym pisałam -kompetencja naszych lekarzy daje dużo do życzenia. Wydaje mi się, że nie pozostaje Ci nic innego jak chodzić dalej po lekarzach i znaleźć takiego, który Ci pomoże. Kurcze człowiek cierpi, a Ci nie wiedzą co powiedzieć. To ja się pytam - kto ma wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakas
Monka Gratulacje dziewczyno, ciesz się i nie martw. widzisz usunięcie tarczycy pomogło Ci zajść w upragnioną ciążę - poinformuj tylko Gliwice a oni powiedzą co dalej, tsh powinno być jak najniższe około 0,1 , w ciąży również zresztą , Joker pisała po wizycie jakie chcą Gliwice żeby miała tsh Bardzo dobrze że nie robili Ci scyntygrafii będziesz pod opieką endokrynologa i ginekologa i wszystko będzie okey. Gliwice powiedzą Ci co dalej Pozdrawiam całe forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Trzymajcie mnie, bo nie wytrzymam!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale jestem wku**iona!!!!!!!!!!!!!! Słuchajcie caaały dzień od godz. 7:00 próbuję się do tych Ciołków dodzwonić! Jedyną osobą, która odbiera tam tel. jest Pani w sekretariacie Dyrektora - rezta totalna olewka. Z ręką na sercu mówię Wam - co 5- 10 min próbowałam dodzwonić się do gabinetu dr Kukulskiej i nikt nie raczył odebrać tel (2 razy mnie odrzucli). W końcu się wkurzyłam i zadzwoniłm do tej biednej niczego winnej sekretarki, rozładowałam swoje napięcie no i ona w końcu przełączyła mnie nawet nie wiem do kogo. Ten ktoś powiedział, że skoro zaszłam w ciążę to oni nie chcą mnie widzieć nawet na kontroli, bo jedyne badanie jakie mogą mi wykonac to badanie krwi ( w sumie racja). Później już po porodzie mam sie zgłosić i cała procedura od nowa - świetnie poprostu świetnie. I tyle mi powiedzieli, a ja caaały dzień dzwoniłam! No krew mnie chyba zaleje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech....skąd ja to znam...całe szczęście ze ja juz w Polsce nie mieszkam...monka nie denerwuj sie bo stres szkodzi dzidziusiowi. Nie wiem kto cię tam leczy ale ja z hormonami odkąd zaczęłam dojrzewac to same problemy. Jak jeszcze mieszkalam w PL, znalazłam sobie wyśmienita panią dr ginekolog- endokrynolog która do dzisiaj sie mną zajmuje. Oczywiście prywatnie. Kiedy zazlam w ciążę to ona sie wszystkim zajmowała dzwoniła do szpitala i wszędzie kontrolowała wszystko i ja o nic nie musiałam sie martwić, i nigdzie wydzwaniac tylko poprostu robiłam co ona mi mówiła. Cała ciąża przebiegła bezproblemowo. Może ty tez cos takiego se wymysl, bo ty sie wykonczysz psychicznie zanim to wszystko na dobre sie zaczęło...pozdro. I NIE MARTW SIE NA PEWNO WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE TYLKO ZORGANIZUJE SIE SPOKOJNIE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Masz rację. Już zmieniałam Endo, tzn. wróciłam do tej u której byłam na początku. Babka jest na prawdę konkretna - oszczędza mój czas, na prawdę sprawia wrażenie takiej która dużo wie - uzbierała wszystkie tytuły naukowe, tj. prof. nadzw. dr hab. n. med. i powiem Wam, że ta jej nauka nie poszła w las, bo jest świetna. Poza tym jest na czasie - wykłada na uniwersytecie, no i mówi, że miała dziewczynę w ciąży z rakiem tarczycy, która odmówiła operacji na czas ciąży no i wtedy Endo musiała sporo literatury wyszukać i mówi, że ciąża nie ma wpływu na rozwój raka. No i gin tak jak wcześniej pisałam - jedna z mojej miejscowości,a do drugiego będę jeździć do Wrocławia (polecony przez moją endo) A system w Gliwicach leży, totalnie leży i kwiczy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i tak trzymaj a system olej twoja endo sie wszystkim zajmie i mysl optymistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakas
Monka ja ci coś innego poradzę. Znajdź prywatne gabinety lekarzy z Gliwic , dr Kukulskiej, dr Puch, dr Rozkosz, dr Wygoda to są specjalisci od leczenia raka tarczycy. wybierz sie do któregoś z nich prytanie i wszystko będziesz wiedziała, nr telefonów znajdziesz na stronach " znany lekarz" i wpsujesz nazwisko pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka spokojnie, bo stres szkodzi juz nie tylko Tobie ale i maleństwu. Mamakas ma dobry pomysł - poszukaj któregoś z lekarzy z gliwic i umów sie na wizytę - rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości. Jesli znalazłaś dobrego endo to super. o dobrego specjalistę teraz ciężko. Ja tez mam super endo, która na wszelkie moje problemy zawsze zna odpowiedź. A ja teraz mam nowy problem. Wymacałam sobie na nodze nowego pieprzyka albo coś podobnego. Jest mały - wielkości lepka od szpilki, czarny i wypukły. Tak sie wystraszyłam bo mam bardzo dużo różnych pieprzyków ( brązowe, nawet mam kilka czerwonych ) ale nie takich. Naczytałam sie w necie o czerniaku i teraz o niczym innym nie myślę. Mam wizyte na 25 marca u dermatologa i nie wim jak ja wytrzymam do tego czasu. Najgorsze jest to że sama nie moge tego dokladnie obejrzeć. Boje sie jak cholera :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenia to bardzo mozliwe ze masz te objawy od nernow - kochana ostatnio przeszlas tyle wiec mozliwe ze teraz odczuwasz to wszystko - powiem Ci ze moja sasiadka jezdzi na wuzku inwalidzkim - wlasnie od nerwow !!!!! co dolekarzy to niech sie patrza na Ciebie jak chca - moja siostra mdlala lekarze nie mogli znalesc przyczyny I powiedzieli ze jest umyslowo chora i ze sobie to wmawia !!!!!!!!! a co potem sie okazalo ma uszkodzony kreg w kregoslupie przy glowie i stad miala te omdlenia - kazali jej nawech chodzic do psychiatry haha monka kochana spokojnie :) bedzie dobrze - mysle ze jak wizyta nie potrzebna to nie masz co szukac tych lekarzy :) teraz jestes pod opieka swojej endo i ona bedzie wiedziala co robic dalej :) w sumie to wiedzialam ze tak powiedza w gliwicach - ale nie martw sie jod dostaniesz jak dzieciaczek przyjdzie na swiat - najwazniejsze ze jestes po operacji - reszta moze poczekac a jak tam kochana maz zareagowal na ciaze :D tyle lat starania i wkoncu sie udalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka ;)
Macie rację dziewczyny - umówię się na prywatną wizytę do dr Kukulskiej, ale to dopiero po świętach, kiedy minie 10tydz. A mąż? W sumie to tez się w ogóle nie spodziewał, bo ja mu mówiłam, że teraz jestem bezpłodna ;p (bo tak myślałam) Ale kazałam mu rano kupić test, no i przywiózł mi go do mojej mamy, bo akurat miał sprawę. Ja go zrobiłam (śmieję się, że ksiażkowo nasiusialam;)) i zostawiłam w lazience i mama pyt. się no i jak? A ja na to dalej uparcie - no nie jestem w ciązy, az tu po 5 min. wracam po test i SZOK i tak wychodzę z rozdziawioną buzią i idę do mamy, no się zaczęło - przytulania i łzy szczęścia. Zaraz potem pojechałam do domu i wołam męża, no i mu mówię "misiu nie wiem jak to możliwe, ale będziesz tatusiem", a on: "yyyyy ale jak to możliwe?" mniej więcej tak to było ;) I dodam tylko, że to wszystko w 8 rocznicę bycia razem ;) I tak oto zaczął nam się 9 rok wspólnego życia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Eweliza Ja już kiedyś poruszałam temat czerniaka na forum , gdyż moja ciotka miała na ręce więc trochę o tym wiem ale kochana nie panikuj do 25 nie jest daleko , a musisz wiedzieć że z wiekiem przybywa nam pieprzyków i to jest normalne ,wiem że Cię zaniepokoił ale to na pewno zwykłe znamię Wiesz ja po tym jak u ciotki stwierdzono czerniaka poszłam do dermatologa i kazałam sobie wszystkie pieprzyki przeglądnąć , jednego z pleców kazano mi usunąć ( bo wyglądał podejrzanie) ale hist pat pokazał ze nie był czerniakiem. A tak w ogóle to czerniak ciotki nie był jak wskazuje nazwa czarny lecz koloru ciemno fioletowego i to nie był typowy pieprzyk ale jakby śliwa po silnym uderzeniu ( ok 05,cm) , wiec nic nie przypomina twojego pieprzyka nie masz się co bać zobaczysz lekarz to potwierdzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek a możesz napisac jak wygląda usuwanie pieprzyków czy zmian??? sa jakies blizny albo szwy ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Co do do czerniakow to ci sie nie wypowiem bo nie wiem. Natomiast co do twojego pytania jak usuwa sie pieprzyki to wiem bo jakies 10 lat temu miałam usuwany pieprzyk nad okiem. Był koloru skory ale taki wypukly z wiekiem stawał sie coraz większy i mi zaczal przeszkadzać bo był w niedogodnym miejscu. Wszystko odbyło sie na NFZ. Najpierw obejrzał to lekarz opowiedzialam mu ze mi przeszkadza itd. On od razu powiedział ze to nic groźnego ale ze takie miejsce to on usunie bez zbędnego gadania. Wyznaczył mi termin w bardzo szybkim odstępie czasu od wizyty. Caty zabieg trwał może 15 min. Znieczulenie miejscowe . Zalorzyl 3 szwy. Poszlam do domu.Po kilku dniach poszłam na zdjęcie tych szwow i po robocie. Potem przyszedł list z wynikiem hispatologicznym ze wszystko w porządku. Praktycznie nie ma rozadnej blizny do dnia dzisiejszego. Jedynie skóra jest cuitke jaśniejsza w tym miejscu ale to wszystko. Bułka z masłem cała ta robota. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Eweliza Potwierdzam ,znieczulenie miejscowe zero bólu ja byłam prywatnie 2lata temu zapłaciłam 130zł nawet myślę że trwało to mniej niz 15 min myślałam że dopiero się zacznie a lekarz mówi że po wszystkim, miałam 3szwy które wyciągnęła mi kolezanka . Miałam to robione na plecach więc nie bardzo mogę dojrzeć ale mąż mówi że nie ma śladu. Więc jak Ci każą usunąć to bez obawy usuwaj i masz z głowy ale lekarz Ci go najpierw zobaczy przez taka lupkę i powie czy jest podejrzany czy nie mój był wiec usunęłam a wynik ok ale nie żałuję bo jak juz był podejrzany to mogło sie z niego cos złego "wykluć" Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza spokojnie nie nastawiaj sie odrazu na wyciecie :) ja bylam raz z paroma pieprzykami i nie musialam miec wycietego :) raz bylam i na wlasne rzyczenie kazalam wyciac znamie (nie pieprzyk tylko taka narosl koloru skory ktora bylo mocno odstajace:/) na czole - nic a nic nie bolalo ! posmarowal mi lekarz kremem znieczulajacym i myslalam ze bedzie wycinal a on do mnie ze juz wyciete haha :) nie zaszywal mi tego - ale mysle ze lepiej jakby zaszyl bo teraz troszeczke widac blizne :/ ale Ty masz to tak male ze mysle ze nawet jakby wycieli to by nie zaszyli - mysle ze lekarz powie ze nic tam nie ma podejrzanego i na tym sie skonczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie wystraszyłam się troche tego znamienia. Moze teraz ciut jestem spokojniejsza ale wiem że musze pokazać lekarzowi i uslyszec co to jest bo padne. Wpadłam w panikę bo wiem że raz już miaąłm raka i wiem że to mnie nie zwalnie i mogę mieć też i nastepnego ( ale oczywiście nie musze hihi ). Teraz po chorobie jestem chyba bardziej przewrazliwiona i byle co to zaraz panikuje. Ale wiem że lepiej dmuchac na zimne niż na gorące. Jednym słowem - boję sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Eweliza Szczerze to nie wiem jak wygladało bo było na plecach ale poszłam profilaktycznie przeglądnąć(po czerniaku u ciotki) mi się nie podobał jeden ale lekarz stwierdził że nic podejrzanego w nim nie widzi i wtedy powiedział że gorzej wygląda ten na plecach kazał usunąć. Pamiętam tylko że powiedział że ma niejednolity kolor i poszczępione brzegi :) Ale Ty sie tak nie nakręcaj bo lekarz na pewno powie że to nic złego i nie ma potrzeby wycinać bo to co dla nas wygląda podejrzanie okiem lekarza takie nie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie od jakiegos czasu jak wstane rano robi mi sie okropnie goraco jestem lekko zwilrzona potem i mam tak prawie caly dzien przy tym jestem nerwowa i boje sie wychodzic z domu mam jakies lek i zawroty glowy wrazenie jakbym byla niestabilna jak ide na ulicy czy to od nadczynnosci tsh 00.7 ft3 27 z przed miesiaca to za duzo lekarz powiedzial mam juz tego dosc w maju mam wrocic do pracy nie dam rady okresu nie mam 4 miesiace moze to przekwitanie po drugim jodzie sie zatrzymal dziwi mnie jak leze to nie jest mi goraco przy sprzataniu otwieram okna zakrecam grzejniki i nic mi sie nie chce moje najlepsz zajecie lezec na kanapie i nic nie robic hi hi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek wiesz co ja sie kiedys tak pocilam w nocy ze jak wstawalam to ubranie mialam calutkie mokre !!!! bylam z tym u endo i powiedziala mi ze ludzie po raku tarczycy sa wprowadzeni w nadczynnosc i to ze nam goraco lub takie mamy nocne poty to normalne - u mnie wtedy dawka byla sporo zawysoka wiec pocilam sie jedze gorzej :/ po wyrownaniu dawki tez odczuwam czasami w nocy ze mi goraco ale to juz chyba zostanie sporo jestem w nadczynnosci - moja mama ma nadczynnosc tarczycy i tez ciagle nazeka ze jej goraco (w nocy) wiesz co nie wiem ile masz latek ale to tez moze byc przekwitanie - to co opisalas to objawy przekwitania ale takie same moga miec osoby po raku tarczycy z zawysoka dawka hormonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SYLWIU DZIEKI ZA ODPOWIEDZ DZIS ZROBILAM BADANIA CZY TO PRZEKWITANIE MI JEST GORACO CALY DZIEN NA NOC ZAKRECAM KALORYFER I NIE ODCZOWAM AZ TAK TEGO W SRODE IDE ROBIC TSH FT4 I TG, TEGO OSTATNIEGO BADANIA NIE MAM OCHOTY ROBIC NA SAMA MYSL MAM STRACHA ,NO ALE TRZEBA WIEDZIEC NA CZYM SIE STOI POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×