Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

27 marca odbieram wynik biopsji.Napiszę co mi tamznależli i chciałbym wspólnie z Wami go przedyskutować - oczywiście jesli wyrazicie zgodę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk po to jest to forum zebysmy sobie wzajemnie pomagali i wspierali. Mi bardzo to pomoglo. Takze pytaj i jak tylko bedzie taka mozliwosc to kazdy kto bedzie mogl to podzieli sie z toba wlasnymi doswiadczeniami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patyk spokojnie poczekaj na wynik, nie wiadomo czy będziesz miał w ogóle operację :) i to nie są naświetlania ! to są izotopy promieniotwórcze. niestety nie polecę żadnego lekarza, bo nie znam stamtąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam nadczynnosc, ale lekarze ze wzgledu na guza nie dawali mi zadnych lekow, bo jak twierdzili moga one pobudzic guza, ze zacznie rosnac, kazali unikac jodu wiec gdy zaszlam w ciaze musialam brac witaminy ktore tego jodu nie zawieraja. O radiojodzie mowili, ze tez jest takie leczenie, ale to nie usunie guza, ale na nadczynnosc pomoze. Ale na to sie nie zdecydowalam. Teraz gdy robilam tsh to nie mam nadczynnosci tsh 0,45 ( norma 0,3 do ilu juz nie pamietam) no niby wiele do tej nadczynnosci nie brakuje ale jednak. Monka dzieki, ale ten strach to jakis silniejszy odemnie, nawet o tym piszac teraz skreca mnie w brzuchu i pot oblewa. Boje sie, ze to juz co raz blizej, ale chce juz miec to za soba. Troche to dziwne, ale tak sie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, dzięki i jeszcze raz dzieki. Pietra mam jak"110". Waszym informacjom zawdzieczam, że już jest ""80". Pocieszajace jest to, że wystarczą jedynie izotopy promieniorwórcze, ale rodzi się kolejne pytanie: czy sam fakt naswietlania nie spowoduje rozrostu "guza" i przerzutów. TO SĄ KLUCZOWE PYTANIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patyk no wlasnie mi tak lekarz powiedzial ze radiojod moze pomoc zniwelowac nadczynnosc tarczycy, ale moze spowodowac wzrost guza. Dlatego ja sie nie podjelam tego leczenia. wiesz to tez zalezy pewnie od tego jakie te guzy sa, czy zimne czy gorace. Moja mama ma gorace guzki i byla poddawana promieniowaniu, co nie spodowalo wzrostu guzow. Ja mam zimny guz, a on ponoc moglby sie tylko zezlosliwic po podaniu jodu. Wolalam nie ryzykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Wiem Iwona, wiem ;) Przechodziłam przez to samo ;) Każdy z nas się okropnie bał (chyba każdy), ale na pewno każdy powie, że strach ma wielkie oczy. nie martw się - już niedługo i będzie po wszytskim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona - na jakim etapie ustala się, że guzki są zimne lub gorace? Kto i kiedy to stwierdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patyk z tego co wiem to nie kazdemu to badanie wykonuja. Mi akurat wykonali. To badanie to scyntygrafia. Mnie na to badanie skierowala moja endokrynolog, zaraz na pierwszej wizycie u niej. Nie wiem tylko dlaczego nie wykonuja tego badanie u kazdego, kto ma guzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do moich lekarzy z forum . sylwiu eweliza moje wyniki tsh 0,01 a wiec z tego co wiem norma w lekkiej nadczynnosci w ktorej powinnam byc ft4 22, czyli tez potwierdza lekka nadczynnosc czy organizm moze az tak szalec przy nie duzej nadczynnosci juz sama nie wiem co o tym sadzic i nie wiem czy jest ses isc do endo skoro wyniki sa poprawne bo w tych przedzialach hormonow powinnysmy sie miescic , tez nie podoba mi sie rozlozenie mojej dawki hormonow tg za 10 dni uf . co o tym sadzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze zajzalam na forum a tu cala strona juz zapisana hihi :) fajnie ze sie odezwalyscie :) monka ja mam teraz dokladnie to samo !!!!! wywalilo mi wezla na szyji ! boli przy dotykaniu - teraz taka pora roku raz cieplej troche raz zimno jak cholera o przewianie szybko ! poczekaj pare dni jak bedzie dalej bolalo idz do lekarza - mnie juz powoli przestaje bolec a zaczelo w piatek kenia u mnie to samo !!! zima na calego !!! cala zime nie bylo sniegu to pod koniec sie ta nasza zima obudzila !!! mam juz dosyc tego !! a bylo juz tak cieplo u mnie ze ogrzewac domu nie musielismy (a teraz temp. na minusie znowu) patyk nie chce nic mowic ale prawie kazda z nas tutaj po raku miala wyniki krwi dobre ! ja mialam idealne ! ale pociesze Cie teraz bo rak tarczycy jak to sie mowi jest choroba kobitek :) kobiety z guzami tarczycy maja 2% szansy ze guz to rak - mezczyzna duzo mniej - wiec mysle ze wszystko dobrze sie skonczy :) i Twoje guzy beda lagodne :) piszesz o nadczynnosci lub niedoczynnosci - jak masz ktores z tych to przy nad i niedoczynnosci czesto wystepuja guzy lagodne (wiem co moj brat ma niedoczyn. a mama nadczyn. i guzy lagodne) musisz poczekac na wynik biopsji - ale tak jak powiedzialam panowie na to raczej nie choruja wiec masz duzo wieksza szanse na to ze to guz lagodny :) jak to guz lagodny - to czy bedziesz mial operacje czy nie - zalezy od wielkosci guza jak to guz zlosliwy - operacja i leczenie nie uniknione ale teraz mysl pozytywnie :) bo masz wieksza zanse na to ze to nie rak :) co do sledziony - to raczej nie ma nic wspolnego z guzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek idz idz - sama piszesz ze nie podoba Ci sie rozlozenie Twoich hormonow - wiec musisz isc i powiedziec o tym dla lekarza - ja sama jestem w szoku ze tak dziwnie je bierzesz i wlasnie temu mozesz tak sie czuc !! jak w niedziele nic nie wezmiesz a w pon naladujesz sie taka dawko to organism moze szalec potem ! w niedziele hormone troche spada a w pon tak raptownie podnosi :/ pozatym koniecznie powiedz o Twoich problemach (poty i krecenie sie w glowie) wtedy raczej nie bedzie mial wyboru i zmnieni dawke i branie wiesz co ja mialam tak ze codziennie bralam po jednej tab i tylko w niedziele dwie - ale tez zle sie po tym czulam i bylam taka poddenerwowana - powiedzialam o tym endo i odrazu inaczej wszystko dobrala - teraz biore mniejsza dawke i codziennie po jednej tab (nawet w niedziele)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona moja mama ma nadczynnosc i przez jakies 19 lat guzy na tarczycy - jesli hormony byly zawysokie lekarz kazala brac mojej mamie tab - pierwszy raz slysze ze pobudzaja one guza :/ to jakas sciema :/ co do badania strun mialam to badanie ale robione jeszcze inaczej ! mialam wsadzana kamerke przez nos !!!!!!! bardzo nieprzyjemne badanie - ciekly mi lzy, chcialo mi sie kichac a musialam lezec i sie nie ruszac ! ale naszczescie trwalo bardzo krotko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka a moze juz mialas tego guzka pod broda bo nie zwracalas na szyje az takiej uwagi ja przed operacja i po nie macalam szyi potem coraz czesciej ja dotykalam az tez wyczulam guza ale sie wystraszylam poszlam zrobic i to szybciutko usg wszystko bylo dobrze lekarz w gliwicach zabronil mi dotykac szyje bo mowil ze prawie wszyscy to robia i zawsze cos sobie wyszukamy ,pamietam ze mnie to tez bolalo , ale to nie znaczy ze powinnas to lekcewazyc dla spokoju jak nie zejdzie zrob sobie usg nie dopuszczaj do siebie stresu dbaj o siebie najwazniejsze sa pierwsze miesiace ciazy wtedy ksztaltuje sie malenstwo nie zapominaj brac kwas foliowy to zapobiega rozwojowi wad cewy nerwowej czyli wady wrodzone neurologiczne u dzieci nie tyczy sie to tylko ciebie zebys sie nie wystraszyla kazda kobieta wciazy powinna to brac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patyczaku Nie denerwuj się ......dostaniesz wynik .... wszystko się wyjaśni.... ja wogle nie robiłam biopsji...... tylko USG ...i odrazu dostałam skierowanie na operacje...... niekiedy lekarze odrazu wiedzą czy jest dobrze czy źle..... Może u ciebie będzie ok..... A jeszcze Ci powiem i dla innych którzy tu pierwszy raz wchodzą żeby wiedzi : że są rożne rodzaje raka tarczycy: jest ich 5.....typów najczęstszy do rak brodawkowaty i pęcherzykowy i te dwa raki leczy się wyłącznie jodem radioaktywnym......połyka się ampułki i jest się na kwarantannie w szpitalu... rak rdzeniasty: radioterapia/lub chemioterapia, chorym podaje się także tyroksynę. Są jeszcze bardzo rzadko pojawiające się raki tarczycy -odmiany ciężkie... Rak niskozróżnicowany tarczycy i Rak anaplastyczny tarczycy - rokowania lepiej nie mówić... Mnie osobiście ....też robi się gorąco, kłopoty z przybieraniem na wadze,kręci mi się w głowie.kości bolą.....a wogle to SKS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma co pisac o innych przypadlkach - bo tutaj takich nie ma i jestem pewna ze nie bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwio masz racje....... sylwio......tu tylko dwa pierwsze typy ...pozdrawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilką poczytałem Wasze nowe posty i od razu chce sie życ!!! U mnie pocieszające jest to, że mam dobre wyniki krwi np OB wynosi 4. Nie mam żadnych stanów wskazujących na jakies ogniska w organizmie, ale na pytanie skad się wzieła powiekszona sledziona, nie umięli odpowiedzieć. Lekarka prowadząca mnie teraz w szpitalu, też wykluczyła , że śledziona powiekszona to efekt guza. Czytam teraz całe forum od początku i powoli osfajam się z tą chorobą. Będę trzymał kciuki za te osoby, które już przygotowują się do operacji i życzę powodzenia. Dodam jeszcze, że będę częstym gosciem na tym forum i bedziemywymieniać sie informacjami i wzajemnie sie wspierać. Gdzieś tu czytałem, że ktoś ma problemy z kamieniami dróg moczowych. Mam radykalny lek, który nie dopuszcza do ich powstawania, a te które już są, skutecznie rozpuszcza. Jeśli kogoś to interesuje to niech da mi znać. Udzielę wskazuwek jak do tego tematu podejść. Od roku to zażywam i nie mam zadnego kamienia, co zostało potwierdzone na USG kilka dni temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patyk nie oswajaj sie jeszcze z choroba bo pewnie masz guzy lagodne :) mozesz poczytac ale pamietaj dopolki nie ma wynikow trzeba myslec ze to guz lagodny - mysle ze w Twoim przypadku tak wlasnie bedzie - wiesz co w sumie to przez 2,5 roku spotkalam tylko 2 chlopakow ktorzy mieli raka tarczycy - reszta to wszystko kobitki :) no i jeszcze jedno najwazniejsze - lekarze mowia ze na raka tarczycy sie nie umiera :) ja w czasie leczenia i nawet po slyszlam to od lekarz duzo razy :) i tego wlasnie sie trzymam :) pozatym mam w rodzinie osoby po tym raku (2 dziewczyny) i jedna dziewczyne ktora troszke znam (tez z rodziny) jedna z nich jest juz po raku okolo 20 lat !!! druga 15 !!!! trzymaj sie i pamietaj - nie nastawiaj sie na raka bo w Twoim przypadku to malo prawdopodobne :) co do sledziony - hmm... moze niech lekarz zaleci Ci jakies badania - bo to od guzow napewno nie jest - przynajmniej nie slyszalam ze ona moze sie powiekszyc od guzow na tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsant
Sylwia 25 w tej swojej kalkulacji, ujelas mnie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek Mi endo kazała trzymać tsh na poziomie 0,1 - 0,05. Jak widzisz twoje tsh poszło zdecydowanie w dół jeszce bardziej niż miałas ostatnio. Uważam, ze masz żle dobrane hormony i dla tego masz takie jazdy z organizmem :-) Jeśli sama nie jesteś w stanie kombinować z dawką hormonu to wizyta u endo konieczna - najlepiej nowego endo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak :) mowie o ludziach z forum :) no i o jednym moim koledze z pl ktory mial raka rdzeniastego tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w jakich jednostach macie te wasze wyniki krwi(hormony)podawane, bo ja nic nie rozumiem, bo według moich badań to zupełny kosmos. Ja ma wogole zupełnie inne te wyniki, próbuje sie połapać w tym wszystkim ale nie mogę. Za trudne to dla mnie jest. Kiedy jest zle a kiedy dobrze. Czarna magia mnie ogarnia powoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, mi chodzilo o to ze moga pobudzic guza ale nie musza, tak przynajmiej mi to tlumaczono, wiec nie chcieli ryzykowac. W kazdym badz razie nie bralam zadnych lekow, a nadczynnosci nie ma. Nigdy tez nie mialam zadnych objawow z nia zwiazana, no moze po za jednym NERWOWOSCIA ;) no ale kto w tych czasach nerwowy nie jest :) Nadczynnosci juz nie mam a nerwowa dalej jestem - niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, wczoraj minęły 3 lata od kiedy pozbyłam się nieproszonego gościa w mojej tarczycy- skorupiak pokonany a ja za kilka miesięcy po raz drugi zostanę mamusią! Piszę to z myślą o wszystkich którzy są na początku tej walki- dacie radę, rak to nie wyrok!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona kurcze ja tez jestem nerwowa :/ czasami bardziej czasami mniej :/ mialam juz tak przed choroba ale teraz wydaje mi sie ze czasami drarznia mnie najmniejsze glupoty :/ joker gratuluje kochana !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joker gratulacje!!!!!!!!!! pieknie to napisalas- RAK TO NIE WTROK- to tylko informacja hihi bulka jutro podam dokladne jednostki w jakich ja mam mierzone hormony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy wiecie coś na temat diety przy nadczynności owej "tarczy"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Gutek trzymam się wersji Sylwii - to pewnie ślinanka, albo węzeł powiększony, ale raczej slinianka. narazie nie panikuję - poczekam na rozwój wydarzeń, jak nie zejdzie umówię się na USG (2 tyg. w Gliwicach robili i mówili że szyja czysta) Joker serdecznie gratuluje, tylko mi jeszcze napisz na kiedy termin (mniej więcej) ;) Wiecie co - zajrzałam na jakieś forum ciążowe, ale szczerze? Z Wami o wiele mi lepiej, może teamt mniej ciekawy (guz tarczycy), ale ludzie cudowni ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×