Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Moniqe Dziewczyny maja racje, skonsultuj sie i to koniecznie i innym endo. 3 cm to juz spory guz. U mnie było podejrzenie raka i niestety po operacji go potwierdzili. Także lepiej dmuchać na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
również uważam, że konsultacja z innym lekarzem konieczna. Guz jest spory i tak pójdzie wcześniej czy później do usunięcia więc nie czekaj pół roku tylko weź sprawy w swoje ręce i działaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monique 999
dzięki dziewczyny za odzew :) zrobię tak jak radzicie, jestem z wielkopolski wiec mam nadzieje ze trafie na jakiegoś sensownego lekarza który podpowie co robic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniqe tez jestem tego zdania ze nie ma na co czekac i trzeba usunac !!! ja mialam duzo guzkow na tarczycy (dwa po 3cm ,jeden 2,5 cm i mniejsze) mialam pobierana biopsje 5 razy - wynik brzmial - brak komorek rakowych !!! po operacji okazalo sie ze ten guz 2,5 cm byl jednak rakiem - teraz ciesze sie ze mialam tyle guzow bo dzieki temu lekarz kazala tak czy siak operaowac ! (bylo ich zaduzo) u mnie jeden guzek sie zezloscil - wiec uwazam ze jak szybciej usuniesz tym lepiej monka oddalam juz maszyne i czekam na wynik :) nawet nie chce o tym pisac hihi staram sie o tym nie myslec dzisiaj odbieram wyniki z kontroli u endo - juz sie troche stresuje ! a jak tam u Ciebie ? jak samopoczucie ? przeszly juz humorki ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leean
Witam wszystkich, ja kolejna z pęcherzykami. Dzisiaj miałam 3 biopsję (wynik na 31 maja), ale już teraz wiem że dalej mnie będą trzymać na obserwacji i biopsjach. Poprzedni wynik brzmiał: "w krwistej części widoczne są duże płaty i gniazda komórek pęcherzykowych tarczy z cechami nakładania się jąder. Brak koloidu. Obraz mikroskopowy przemawia za zmianą pęcherzykową bliżej nieokreśloną. KAT. 3." A dzisiaj podczas biopsji dowiedziałam się, że pewnie spotkamy się na kolejnej za rok... i tak będę chodzić z tym obcym ;/ Może ktoś z Was ma namiar na dobrego endo w Wawie? Chyba jednak wolę to dodatkowo skonsultować. Dodam, że u mnie wykryto guza 12.2010 - rok czekałam na termin, a teraz biopsje i tak zaraz minie trzeci rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak duzy jest Twoj guz ? wiesz co czasami tak jest (wszystko zalezy jakiego ma sie guza) ze chodzi sie poprostu na kontrole i obserwuje guza - wiem ze to meczace bo moja mama od ponad 18 lat tam chodzi - miala biopsje ktora wykluczyla raka (oraz guzy ktore zmnieniaja sie w niego) no i tak sobie chodzi na te kontrole i sprawdza czy guzy nie rosna i czy nie trzeba bedzie wyciac nie wiem jak duzy jest Twoj guz ale jesli ma blizko 3 cm to masz prawo go wyciac pamietaj nie wszystkie guzy sa niebezpieczne dlatego lekarze wola je zostawic - zeby pacjent mial tarczyce - bo wiadomo lepiej ja miec niz potem meczyc sie bez niej ale mysle ze dobrze ze chcesz skonsultowac to jeszcze z innym lekarzem i miec pewnosc ze ten mysli tak samo jak poprzedni lekarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leean
rozmiar 2,0x1,5x0,8. Praktycznie rośnie bardzo niewiele. Jednak martwi mnie reakcja endo. Ostatnio wyglądała jakby sama nie wiedziała co robić. wynik pierwszej biopsji brzmiał: "treść białkowo-krwista i tylko kilka drobnych grup komórek pęcherzykowych" kolejny który wcześniej przytoczyłam "duże płaty i gniazda" - był zupełnie inny i to chyba martwiło moją endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leean
Właśnie o to chodzi - moja biopsja nie wyklucza - złośliwy guz pęcherzykowy a łagodny gruczolak są wg tego co wszędzie wyczytałam nie do odróżnienia bez badania histopatologicznego. Mnie dodatkowo martwi reakcja mojej endo w sprawie różnic między 1 a 2 biopsją. W 1 były "drobne skupiska komórek pęcherzykowych", a w 2 "duże płaty i gniazda" i nawet pytała czy się dobrze czuję... powiedziałam , że tak... tylko wtedy nie wiedziałam że z tarczycy może dawać przerzut do kości. A od jakiegoś roku mam dziwny problem - bolą mnie jakby kości biodrowe, przez ten okres zrzucałam to na problem z kręgosłupem.Ale... rwa kulszowa ciągnie po pośladku i udzie...nie po kościach. Może to hipochondria :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leean
sorry za duplikat - kafeteria się zwiesiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , jestem tu nowa i strasznie zagubiona . Jeśli pozwolicie to opisze mój przypadek . Od 3 tygodni pobolewała mnie prawa strona szyi. Lekarka rodzinna stwierdziła ze to na pewno naciągnięty mięsień . Po jakimś czasie do bólu szyi doszedł ból ucha , chrypka, zanikanie głosu , odchrząkiwanie . Zdecydowałam sie na wizytę u laryngologa , ten nic nie stwierdził ale wysłał na usg ślinianki i się zaczęło . Usg wykazało w prawym płacie tarczycy hypoechogeniczny guzek -5,6mm. Jestem przerażona , mam 24 lata i nie wiem co robić . Boje sie strasznie , jestem osłabiona , wiecznie zmęczona . Miałam robione tsh , wyszło w normie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leean spokojnie :) to ze endo pytala czy sie dobrze czujesz to jeszcze nic nie znaczy :) moze poprostu pytala zeby zobaczyc czy hormonki sa ok lub czy guz nie uwiera na tchawice - jesli lekarz zaleca obserwacje to musi byc pewny ze to nie rak inaczej odrazu kazal by usunac - co do bolu kosci - kochana wiesz ile mnie kosci bolaly :/ myslalam ze mam przerzuty - mialam czarne mysli - ale pamietaj one moga bolec od nerwow :/ pozatym ten rak przezuca sie naprawde BARDZOOOOOOO rzadko - a jak juz cos to pierwsze miejsce to wezly chlonne w szyji - nie znam nikogo kto mial przerzuty na kosci - ja miala mswojego raka 8-9 lat I nie mialam przerzutow :) ten rak jest najwolniej rozwinajacym sie rakiem dlatego lekarze mowia ze na niego sie nie umiera - glowa do gory !!! malo prawdopodobne ze masz raka bo tylko 2% guzow tarczycy to rak - ale najlepiej jak pojdziesz do innego endo - zeby zapytac czy nie lepiej jest usunac niz sie tak martwic cammara musisz porobic badania - biopsja przedewszystkim - guz napewno nie powoduje twojego oslabienia i zneczenia :) wiec to na 100% nie od tego :) trudno cokolwiek powiedziec - ale tak jak napisalam tylko 2% guzow tarczycy to rak wiec glowa do gory :) u mnie tez wykryli guza w wieku 24 lat a wedlug lekarzy mialam go juz ponad 8 lat - idz do dobrego endo ona sie Toba zajmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cammara Czy na opisie USG lekarz zapisal wskazanie do biopsji BACC? Jesli nie to skonsultuj to z lekarzem endokrynologiem. Zapisy sa pewnie odlegle, wiec ja zrobilabym biopsje do tego czasu. Nie ma co panikowac, ale podejrzec chyba trzeba. Oczywiscie nie ma sie czego bac. To nie boli. Dziewczynki kochane, wyobrqazcie sobie, ze odkrylam nowy problem u siebie. Zbadalam poziom witaminy D u siebie i okazalo sie ze grubo ponizej normy. Nic dziwnego ze tak bardzo ostatnio cierpialam na bole kosci. Nawet w koncu wyladowalam u reumatologa. Niestety ostatnio u nas w kraju bardzo malu bylo promieni slonecznych. Zima dluga, pochmurna. Potrzeba podobno teraz wielu miesiecy brania w duzej dawce Alfadiolu i koniecznie codziennie na sloneczko. Iren Czy Ty robilas badanie na poziom wit D? Moze to jeszcze nie SKS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia 25- dziekuje , mam nadzieje ze nie będzie źle . Kurczak2- lekarz robiący usg stwierdził ze guz jest za mały na biopsje . Mam wizytę u endokrynologa w czwartek , zobaczymy co mi powie . Dalej boje się strasznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia 25- dziekuje , mam nadzieje ze nie będzie źle . Kurczak2- lekarz robiący usg stwierdził ze guz jest za mały na biopsje . Mam wizytę u endokrynologa w czwartek , zobaczymy co mi powie . Dalej boje się strasznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TSH mam 0,722 , wiec nie osiagnelam normy a juz musze od jutra odstawic hormon. Jestem naprawde zniesmaczona tym leczeniem swoim. Myslalam, ze cos zalatwie z zastrzykami. Niestety nie sa dostepne w aptekach. Tylko dla szpitali. Mialam nadzieje, ze jak zalatwie Cynomel na recepte to moze chociaz zlagodze skutki tego odstawienia. Niestety nie ma w aptekach. Probowalam od kulturystow. Nic nie udalo mi sie zalatwic buuuuuuuuuu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cammara Guz jest rzeczywiscie malutki. Wizyte u endo masz szybciutko, wiec idz i nie denerwuj sie na zapas. Bedziesz pewnie pod stala kontrola, co jakis czas zrobisz nowe USG i tyle. Spoko, kochana, zobczysz ze bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynomel też jest tylko do szpitali?? Kurczak a na ile tygodni odstawiasz tabl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2566
Kurczak a na Wołoskiej jak byłaś to dostałaś receptę na Cynomel ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dawno nie pisałam, ale dopiero po 2 m-cach dostałam wynik i niestety to rak pęcherzykowy T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka Hormon odstawiam na cztery tygodnie przed szpitalem, ale wiesz co "ukochana Pani Marta" powiedziala, ze i tak bedzie do mnie dzwonic bo ten termin nie jest pewny. Moze sie obsunac pare dni (wiec odstawienie potrwa dluzej), bo maja duzo pacjentow. Poprzednio jak bylam na ten duzy jod to bylam bez hormonu w koncu 8 tygodni. Zero liczenia sie z pacjentem i jego komfortem zycia. Wiem jak bardzo to sie odbilo na moim zdrowiu. Jak znam swoje szczescie to kaza mi przyjsc w piatek. Pewnie moje nerwy juz beda w takim stanie, ze nie wytrzymam tego zartu z ich strony. Bo jak to inaczej nazwac. Mowie Ci jak mam tam isc to juz sie stresuje. Dowiedzialam sie o Cynomenie juz po ostatniej wizycie. Dr Budlewskiego prosilam o zastrzyki, ze naprawde ciezko to znosze ( no i stan mojego serca nie jest dobry). Nic nie wspomnial o Cynomelu, wiec recepty nie mam. Bylam natomiast w aptece, zeby spytac o stan rzeczywisty i Pani mi powiedziala , ze go brak w hurtowni. Gdyby byl dostepny to recete zalatwilabym sobie jakos. Pielegniarka z Wolowskiej natomiast powiedziala , ze do szpitala Cynomel zamawia lekarz, jesli taki wniosek wystawi. Zamkniete kolo. Probowalam sie dostac do niego wczoraj, bo mam za malo Wit D3 i chcialam porady, recepty, no czegokolwiek, tym bardziej ze to on mi zlecil badanie. Nistety nie dostalam sie do niego ani zaden inny lekarz nie wystawil mi recepty na Alfadiol, wiec wyszlam zniesmaczona i kolezanka mi zalatwila recepte. Tylko ze ja Alfadiol biore od kilku miesiecy w dawce 1mikrogram ( to podobno najwieksza dawka jaka mozna brac), wiec jestem w kropce. Nie wiem co mam zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula Jestes w dobrej sytuacji ze masz jeszcze wizyte przed polozeniem sie w szpitalu, wiec pogadaj o Cynomelu z Budlewskim. Moze cos osiagniesz. Najgorzej ze go nie ma w hurowniach. Moze dla szpitali to inaczej idzie. Zycze szczescia. Napisz jak poszlo to ja na przyszlosc tez sie czegos naucze. Jestem zmeczona ta walka, ta bezradnosc mnie wykancza musze Wam powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny Jestem już po usg tarczycy. Opis jest taki: "Cieśń o grubości 0,4cm. Prawy płat o wym. 1,7 x 4,2 x 1,4 cm, V= 4,8ml z widoczną w części przyśrodkowej płata zmianą normoechogeniczną o wym. 4,5 x 3,5 mm. Lewy płat o wym. 1,4 x 4,3 x 1,4 cm, V= 4,3ml, jednorodny. Węzły chłonne szyjne prawidłowe." No i tak dla przypomnienia. Pół roku temu były 3 zmiany. Dwie w lewym płacie, a w prawym jedna o wym. 0,9 x 0,7 cm i była ona nierówna w obrysach, hipoechogeniczna. Lekarka powiedziała, że dziwną mam tarczycę, ale według niej teraz wygląda ona lepiej niż wtedy. I tych wcześniejszych zmian ona nie widzi.. Widzi tylko tą jedną. Węzły mówiła, że lekko jakby zapalne, ale powiedziała, że to nic takiego, więc nie wiem :/ No i czy to możliwe, żeby te zmiany zniknęły, a ta jedna w prawym płacie się zmniejszyła? No chyba, że to inna, a nie tamta z której była biopsja pobierana. Nie wiem co mam o tym myśleć :/ W tym tygodniu zrobię jeszcze hormony. Zapisałam się na wizytę do endokrynologa, ale wizyta dopiero 22 czerwca.. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak nie chciałam wcześniej pisać, ale przydałyby się jakieś leki uspokajające, jak pójdziesz na kontrolę. 6 dni nerwów. i możesz nie dowiedzieć się o swoich wynikach! na odpis trzeba czekać. ja jedynie na korytarzu zapytałam dr B jak moja scyntygrafia, a po odpis przyjechałam innego dnia. A Ty będziesz "na głodzie'", więc jeszcze ciężej będzie Ci to znosić :( Nie dość, że masz odstawić hormon, to nie wiadomo czy położą cie do szpitala w umówionym terminie:( A u Ciebie ciągle przytarczyczki nie pracują??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2566
Kurczak jestem przerażona tym co piszesz !!!! :( ja mam wizytę u dr Kolasińskiej ale znając ją i jej podejście do pacjenta też pewnie nic nie zyskam ale zawsze pozostaje nadzieje.... Ja juz teraz gdy mam tsh 0,01 padam na twarz w pracy jest mi potwornie duszno i serce mi wali ale jakoś daje radę ale jak mam tak ja Ty 8 tyg nie brać hormonów to ja może od razu położę się w trumnie bo tak będzie szybciej :( nie wiem co się dzieje na tym oddziale, jak byłam u profesora Durlika na oddziale gdzie miałam obie operacje tam wszyscy chodzą jak w zegarku i nie ma takich akcji :( teraz musze tylko czekać do 12-ego i sie modlić o jakąkolwiek pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moje TSH wynosi ...0,011 mój eno... powiedział że tak mam trzymać.....dawka hormonu 125 tylko ja nie mam kłopotów z sercem ale tyje....gorąco mi się robi i jak usunełam tarczycę zaczeły się bóle kości Kurczaku ....współczuje Ci ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iren sporo masz dobrze dobrana dawke - to nie tyjesz od tego :/ hmm.. moze jest jakis inny powod ? co do goraca tez tak mam - endo powiedziala ze tak juz bedzie bo jestesmy w lekkiej nadczynnosci - mi to jest strasznie goraca w nocy (nie zawsze ale dosyc czesto) bol kosci tez przerabialam :/ bardzoooo niemile uczucie - dla mnie dodatkowa dawka wit D bardzooo pomogla (chociaz na rezultat czekalam sporo czasu) a u mnie nic nowego mialam w srode odebrac wyniki z wizyty u endo ale na moje szczescie mojej lekarz nie ma :/ i musze czekac eweliza wspominalas mi o czarnej pozeczce na cisnienie - wiesz co tutaj nie ma czarnych pozeczek :/ kupuje soki w polskim sklepie ale tam ceny sa takie ze jak zobaczylam ile kosztuje sok to uwierzyc nie moglam hehe (w piatek mam wizyte w sprawie cisnienia mam nadzieje ze bedzie juz lepiej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka No wlasnie teraz juz nie wiem czy to kwestia do konca pracy przytarczyczek czy moze zbyt mala ilosc wit D 3 powoduje slabe wchlanianie wapnia. Nie wiem co mam na razie robic, bo tak na wlasna reke zwiekszac tego alfadiolu sie boje ze wzgledu na nerki. Podobno wiele polek ma problem z poziomem D3 i potem sa bole kosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak teraz masz dużo słońca :) tyle, że lepiej siedzieć w cieniu, a i blizny przez rok nie wolno opalać. A wapń też suplementujesz?? no właśnie 1mcg to jest ta wyższa dawka. Sylwia a odstawiłaś w ogóle sól?? u was tam żywność mocno przetworzona. może to od tego? a jakie leki bierzesz na nadciśnienie, napisz subst chemiczną i dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Dziewczyny napiszcie dokładnie jak to jest z tym opalaniem , bo ja miałam w lutym operację a w czerwcu jadę na wczasy, blizny prawie nie widać . Czy faktycznie mam unikać słońca ? wiadomo że smażyć się nie zamierzam ale w szalu też na plażę nie pójdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avalon76 to dopiero wynik biopsji a teraz przed Tobą operacja i wynik histop. i to on dokładnie powie co Ci było. Mam nadzieję że wynik się nie potwierdzi. A jeśli tak to wiesz co Cie czeka. Będziesz usiała przejść dodatkowo leczenie jodem. Jak się trzymasz po takiej wiadomości ???????????? aga faktycznie twoja tarczycy jest .......... hihi za każdym razem cos innego. Musisz iść do dobrego endo i porozmawiać co dalej. Pewnie za pół roku będziesz musiała robić znowu usg ,...., do wizyty jeszcze masz sporo czasu, ale toszybko zleci. kwiatek blizny nie powinno opalać się około roku czasu. Jak już musisz odsłonić to nałóż dużo krem hihi ja tak robiłam choć przyznam że starałam się unikać słońca. Sylwia u nas też soki z czarnej porzeczki sa drogie. Alutka sól to też dobry trop !!!!!!!!!!!! Mam nadzieję że wyniki będą wzorowe od endo , A napisz co znowu Ci teraz robili ??? Przecież niedawno miałas wszystko skontrolowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×