Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość gość
Kasiula No Ty mialas wyjątkowy przypadek z tymi wymiotami itp. Chociaz powiem Ci, ze odruchy wymiotne miałam trzy dni. No i niesamowity bol glowy. Bulka Ja na początku tez myslalam ze to z powodu jakiś badan te słoiki!!! Nie przystosowane toalety do tego. Powinny być jakies inne scieki niż te ogolne miejskie. 8 tygodni odstawienia hormonu hmm...... ja ostatnie dwa tygodnie prawie caly czas spalam i bolała mnie glowa. Mialam opuchnieta twarz a oczy malutkie pod opuchlizna. Mysle , ze od tamtej pory mam tendencje do alergii skory szyi. Nie mogę uzywac perfum na skore szyi, bo natychmiast mam problem. Nigdy nie miałam wcześniej takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka Ty szczęściaro!!! Wiedzialam, ze jest tam bałagan, ale czy to nie skandal, ze kontrola na specjalnej sali, a duzy jod na salach nie przystosowanych do tego. Nic dziwnego, ze zamknęli wreszcie ta nr 1 dla pacjentow. Zgadzam się , ze poradnia jest w porządku teraz, ale mialas również szczęście co do lekarza. A na oddziale tez Cie prowadzil B? Bo to wlasnie ten problem, ze po kazdym pobycie na oddziale zmienia się lekarz prowadzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, dr B nie prowadzi w szpitalu nikogo. pierwszy raz miałam jakiegoś młodego, który tam już nie pracuje, nie odpowiadał na moje pytania nawet! dopiero ostatniego dnia język mu się rozwiązał, nawet mnie pocieszył. a na kontroli miałam dr K nieszczęsną, ale przynajmniej ona nie zapominała o żadnych badaniach, dobrze skierowała na scyntygrafię, podczas gdy inni mieli z innymi lekarzami właśnie takie problemy, scyntygrafia za wcześnie, więc nie miarodajna, brak pobrań na markery, itp. jedynie nic się nie można było przez tyle dni się dowiedzieć, ale na wypisie wszystko było, i jak wydawała mi opis to powiedziała co i jak. Kurczak, a Ty jak się przeniosłaś to będzie mogła i tu przychodzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka Na dzień dzisiejszy nie umiem Ci odpowiedzieć na to pytanie. Mam wizyte u niej 25 września w poradni. Sama mi zasugerowala o przeniesieniu się do innego szpitala, wiec mam nadzieje, ze mi da skierowanie. Jak nie to sobie inaczej poradzę. Natomiast mam nadzieje, ze uda mi się zostać w poradni u doktora B. Nie mam już sily szukac innego. prywatnie mam, ale ponieważ to do końca zycia już, to chce mieć swojego endo na NFZ. Jeśli chodzi o badania na oddziale to masz racje ze dr K pilnuje, ale i tak pomimo , ze skierowanie u pielęgniarek dala dla mnie na scyntygrafie dopiero na trzeci dzień od podania jodu, to one mnie wyslaly wcześniej. Dobrze, ze teraz zrobia mi jeszcze raz swoje badania. A może się okaze, ze jest OKI u mnie teraz :) No taka tam malenka nadzieja... Tam wlasnie nie ma tej spojnosci i organizacji pracy miedzy nimi. Jakby każdy robil to co chcial. A już wyniki odebrać, graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi perfumami to dalas mi do myślenia. Bo ja jak sie popsikam na szyi czy na dekolcie to potem cała skóra mnie swedzi, a czasem jest czerwona. Perfumy mam dobre, nie żaden szajs. Czy zmienię na inne to to samo. Czy to rzeczywiście moze byc od jodu? Czy ogólnie jestem uczulona, chociaż nie przypominam sobie aby wcześniej było cos takiego. Teraz jak chce pachniec, to muszę spsikać sie na ubranie ale to juz nie to samo. Na sweter to jeszcze ujdzie ale na koszulkę to beznadzieja. Czy inne tez maja ten problem czy tylko my takie pechowe jesteśmy hi ni. Juz mnie głowa boli a gdzie tu jeszcze 5 tyg buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balka To nie jest sprawka jodu tylko niedoczynności. To według mnie działa z opóźnieniem. Po odstawieniu hormonu wpadamy w niedoczynność i to ona powoduje zmiany skorne, wypadanie wlosow itp. Potem długo trwa zanim się dojdzie do normy, ale chyba niektóre objawy nie mina już. Tarczyca jest odpowiedzialna przecież za prawidlowa przemianę materii i dczuwanie temperatury. Ja nigdy się nie pocilam tak jak teraz. No i wiele się zmienilo jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam W maju miałam usuniętą cała tarczycę. Biorę teraz Letrox 100 . Czy jestem skazana na niedoczynność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz brać leki do końca życia, bo nie masz organu wytwarzającego hormony taczycy :) lekarz nie mówił ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mówił. Biorę Letrox100. Wiele osób tu pisze że mimo brania leków ma niedoczynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc Tak a jak będziesz brała dpowiednia dawkę to żadnej niedoczynnosci nie będziesz miała. To jest kwestia czasu dopasowanie odpowiedniej dawki dla organizmu. 100 to jest z reguły standard ja tez tak zaczynałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bułko a jaka dawkę teraz przyjmujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100/150 naprzemiennie eltroxinu, mam na razie taka ustalona, ale po badaniach sie zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stopniowo będą Ci zwiększać, bo to zależy od masy ciała, wzrostu itp. badają tsh i na tej podstawie ustalają dawki. nie będziesz miała niedoczynności. ja zaczynałam od 100, potem 112, a teraz 125 euthyroxu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje za odpowiedzi dziewczyny. Strasznie zaczęły mi wypadać włosy. Garściami wręcz masakra. Pierwsze wyniki tsh za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc bedziesz wprowadzona w lekka nadczynnosc po to zeby tarczyca nie odrastala - organizm nic nie odczuje bo nadczynnosc jest minimalna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutka2
Czesc:-)) Jestem pierwszy raz na forum przeczytałam prawie wszystkie wypowiedzi:-) ja tez borykam sie z tym schorzeniem:( w wieku 20 lat miałam pierwsza operacje w akademi medycznej w Ligocie biorę letrox bo eutyroxu nie mogę bo ma laktoze i z tego powodu ciagle biegunki, a teraz po 23 latach okazuje sie ze znowu operacja dość ciężka bo prawa strona głosowa z dużym defektem a tam guz wielkości 9 cm !! reszta guzkow mniejsza , czeka mnie rekonstrukcja krtani i chodzenie z rurka przez jakiś czas :( będę operowana w Katowicach na ul. Ceglanej u dr Włocha podobno świetny specjalista od nowotworów tarczycy , krtani strun głosowych bardzo precyzyjna praca , pracuje tez w Gliwicach na ceglanej jest ordynatorem. Może ktoś miał kontakt z nim ? Bardzo proszę o info :-) pozdrawiam serdecznie wszystkich :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutka bardzo ci wspołczuje, ale jakim cudem żeś wyhodowała takiego wielkiego guza? Nie chodziłaś już póżniej na kontrole? Miałaś jakieś objawy? Mam nadzieje że wszysto dobrze sie u ciebie skończy i życze ci dużo zdrówka i pomyślnosci w leczeniu. W końcu 23 lata, to już jesteś weteranką hi hi. Na pytania ci nie odpowiem bo nie wiem pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutka2
Dzięki za miłe słowa:-) no weteranką jestem :-) guz duży ale czekałam jak mozna najdłużej bo trzeciej operacji niestety nie da sie zrobić :-( a mam skłonność do tych .... Teraz zaczyna sie pogarszac w dosc szybkim tempie po biopsji widac ze sie zmienia wiec najwyzszy czas . U mne w rodzinie tata ,taty mama... wszyscy to samo ( A ja lecze sie od 7 roku życia cały czas . Wiem ze napewno będzie ok , trzymam za wszystkich kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutka domyślam się że u Ciebie są to łagodne guzy, tak ??? Powiedz dlaczego trzeciej operacji nie można mieć ??? pierwszy raz coś takiego słyszę. Co do dr to gdzieś czytałam o nim pochwały, więc myślę że dobrze wybrałaś. Strasznie Ci współczuję że Twój powrót do zdrowia będzie długi ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję że wszystko będzie w jak najlepszym porządku :-). Masz już termin operacji ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, jestem przeszczesliwa:) W poniedziałek 12 sierpnia, miesiąc po operacji ( w Gliwicach) odebrałam wynik badania hist. Potwierdził się rak brodawkowaty, ale był to tzw, mikrorak - 7 milimetrów, bez przerzutów do węzłów chlonnych i LECZENIE JODEM NIE BEDZIE KONIECZNE !!!!!! 31 marca 2013 musze się zgłosić na kontrolę, a 29.01.2016 diagnostyka ( czyli pewnie mały jod + scyntografia). Mam brać euthyrox 125. Puki co biore od miesiąca i czuję się b. dobrze. Napiszcie mi proszę kiedy powinnam zbadać TSH? I czy muszę isc do endo? tabletki może mi wypisać internista,,,, Nie usmiecha mi się płacić ok 100zł , żeby usłyszeć , że TSH jest w normie ( co jestem sama w stanie sprawdzić) i mam dalej brać tą dawkę? Może jak TSH będzie ok to wystarczy wizyta kontrolna u endo raz na pół roku na przyklad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna bardzo się cieszę razem z Tobą :D :D :D :D :D tsh powinno kontrolować się co 6 tyg. U mnie to badanie kosztuje około 25 zl. Ja sama kontroluję dawkę, ale Ty jako początkująca to może znajdź sobie dobrzego endo, który będzie Cie prowadził. Powiedz czemu nie dostajesz jodu ??? Ja chyba mimo iż to mikrorak to wolałabym przyjąć, co powiedzieli lekarze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jutka2
Eweliza Guz był łagodny teraz sie zmienia, a trzeciej operacji dlatego nie bo juz mam robiona krtań teraz ponownie i dlatego trzeci raz sie nie da. Tak termin operacji mam oczywiście jestem w trakcie przygotowań bo wcześniej wyniki inne miałam złe i przesunięto mi operacje a teraz zobaczymy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie Mam do Was pytanie, 23 sierpnia mam jodowanie w Gliwicach, może możecie mi napisać jakie jest wyposażenie pokoju, czy jest czajnik? Jestem kawoszką i umrę bez kawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakas
Eweliza jak Twoje wyniki nic nie piszesz to dej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avalon w gliwicach na salach sa czajniki i telewizory choc ja bylam w sali jednoosobowej przed podaniem jodu i tam nie mialam ani czajnika i tv na oddziale zamknietym ( izolatki ) wiem ze na jakiejs sali nie ma czajnika moze teraz sa juz wszedzie moja rada nie pchaj sie na sale jednoosobowa przed podaniem jodu mozesz zglosic pielegniarkom zebys byla w sali dwu lub trzy osobowej jak wolisz zaopatrz sie w gazety woda cytryna cukierki kwasne gumy powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamakas wyniki moje wszystkie wyszły jak najbardziej dobrze. tsh 0,14, wapno i magnez po środku norm a ATG poniżej 15 i tg oczywiście poniżej 0,2. Dzisiaj nawet musiałam małej zrobić morfologię, ob. i mocz małej i też wszystko wyszło nam ok. Co pół roku jeździmy do lekarza medycyny sportowej i musimy mieć aktualne badania. Dzisiaj strasznie mi ją skłuli bo w obie ręce ale byłam dumna z niej bo była dzielna choć strasznie się bała. W środę jadę z wynikami do endo i jeśli ktoś ma jakieś pytania to mogę spytać :D ostatnio na forum strasznie tu cicho, gdzie wszyscy ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gutek, dziękuję:) Boże dziewczyny jak ja się stresuję. Boję się tego jodowania i potem scyntografii, oby było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avalon każdy się boi, ja też się bałam ale musisz być silna i na pewno dasz radę. Zobaczysz jak będzie już po wszystkim to będziesz się z tego śmiała. trzymam kciuki by było wszystko ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×