Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Paula89mn
Dziękuję za rady! A czy długo się leży na diagnozie? Idę w czwartek jest szansa, że wyjdę w niedzielę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie bedziesz miala diagnostyke, w gliwicach pobyt trwa 5 a nawet 6 dni i winnych szpitalach pewnie tez tyle na niedziele do wyjscia nie nastawiaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula bedziesz miala podawany duzy jod czy jedziesz tylko na kotrolno diagnostyke sama diagnostyka trwa krocej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do sylwia25 Fantastycznie się czyta takie wiadomości, że jesteś tyle lat po i jest ok. Jestem pewna, że wszystkie tutaj za te naście i dziesiąt latek bedziemy tylko wspominać te nasze historie. Ból w mostku promieniuje do pleców i jest może skutkiem stresu, ale przy przełykaniu też gdzieś tam w przełyku uwiera i pobolewa. Tak na marginesie popalałam sobie dobrych kilka latek - to teraz mam karę. Nie wiem czy dam radę wytrzymać do listopada, do operacji. Jak dostanę skierowanie idę na tomograf. Ponadto mój endo twierdzi, ze przed operacją mam załatwić laryngologa. Póki co jutro sobotka i może pomaluję w końcu synusiowi pokoik na jakiś wesoły kolore. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edit nie wiem czy czytalas forum ale duzo pisalysmy o tym ze przy przelykaniu cos tam nam uwiera i przeszkadza :/ ja mialam takie cos bardzooooo dlugo bylam nawet na badaniach (wstadzali mi przez nos kamerke) i co sie okazalo to tez od stresu :/ trudno uwierzyc bo uczucie jest zupelnie tak jakby cos tam siedzialo a wszystko spowodowane jest stresem :/ miesnie przy stresie sie bardzooooo kurcza i powoduja takie uczucia :/ pamietaj stress moze zrobic z czlowiekiem wszystko :/ calutkie cialo moze od niego bolec - tak jak juz kiedys pisalam moja sasiadka wyladowala na wozku inwalidzkim wlasnie od stresu :/ mnie kiedys tez calutkie cialo bolalo od tego wszystkiego :/ ale jak wyluzowalam to przeszlo - chociaz nie powiem bo latalam po lekarzach okolo 1,5 roku bo ciagle mi cos dolegalo - i powiem Ci ze za kazdym razem lekarze mowili mi ze to na skutek stresu :/ trzymaj sie i pamietaj na raka tarczycy sie nie umiera !!! slyszalam to od mnustwo lekarzy - pozatym znam bardzo duzo ludzi po tym raku w rodzinie mam kobitke ktora jest po nim juz prawie 30 lat druga 20 i trzecia 8-9 :) i wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula89mn
gutek jadę do gliwic tylko na diagnostykę kontrolną, mam nadzieję że to jednak nie zajmie 6 dni! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula diagnostyka na pewno krocej z tego co wiem do trzech dni ale czy przed niedziela cie wypuszcza ? musza sie spieszyc z badaniami chyba ze w sobote i niedziele robia wypisy tego nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do sylwia25 Dziękuję za słowa wsparcia i pozdrawiam. Naprawdę Bogu dziękuję że odkryłam to forum gdzie jeden drugiego rozumie, czego nie można powiedzieć w niektórych sytuacjach w realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasek34
Witam wszystkich i od razu pozdrawiam , tydzień temu przy rutynowym badaniu usg brzucha lekarz z ciekawości zrobił mi usg tarczycy i wyszedł tam guzek 15 mm opis usg nie ukrywam , że ciepło mi się zrobiło na drugi dzień poszedłem i zrobiłem punkcje tego guzka lekarz przy pobraniu stwierdził , że to raczej nic groźnego ale jakoś mnie nie uspokoił i nie ma dnia bym o tym nie myślał :( . Dodam jeszcze , że w czerwcu miałem badania krwi w tym tsh i wyszło 2,60 w normie < powód badan czasami uczucie duszności , miałem robioną spirometrie u pulmonologa i wszyło 110% wydolności płuc , miałem tez badania alergiczne i wyniki były pozytywne , na kurz , trawę i takie tam. W środę zrobiłem profil tarczycowy wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasek34
cdn nie wyświetliło całości wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasek34
TSH 4 gen.-1,5529 ft3-3,638 ft41,169 anty TG-19,40 norma 4,11 anty TPO-1073,95 NORMA 5,61 nie wiem czemu nie publikuje mi całego tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasek34 Po wynikach badan najprawdopodobniej masz stan zapalny. Nie jestem oczywiscie lekarzem, ale masz b. duze antyTPO, ktore zazwyczaj o tym swiadczy . Masz swojego endo? Lec do endo z tymi wynikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurczak dzięki za szybka odpowiedz endo mam jutro ale czekanie na wynik biopsji robi mi mętlik w głowie .Dodam , ze w zeszłym roku miałem cyrki z zdrowiem napady leku leczyłem depresje miałem mase badań wykonanych tk głowy, mr kręgosłupa , ekg wysił, badanie hol tera, gastroskopie, rtg płuc ,i wszystko oki , uprawiam sport kolarstwo górskie nie widzę po sobie jakiegoś wielkiego spadku kondycji a usg tarczycy mi zrobił lekarz bo go zaciekawiło ,ze jak przejadę po skórze mocniej to mi czerwona się w tym miejscu robi i za chwile znika . A znacie jakiegoś dobrego endo z Bielska -Białej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam dziewczyny postanowiłam napisac tu do was bo przeszukałam mnóstwo stron i nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi. Wy siedzicie w tym temacie to pewnie bedziecie wiedziały. 23 wrzesnia ide na operacje usuniecia tarczycy, mam guz wielkosci ok 4 cma wynik biopsji brzmi podejrzenie nowotworu pecherzykowego. ale nie o to mi chodzi ;) mam dwójke dzieci. starszy syn ma 3 lata a młodszy 7 miesiecy. czy na czas gdy bede w szpitalu i czas rekonwalescencji moj maz moze wziasc opieke na dzieci w pracy?? jak to u was wygladało?? kto wystawia takie zwolnienie?lekarz rodzinny?pediatra dzieciaków czy moze w szpitalu?? jak długo po operacji mogłyscie wróci cdo normalnego zycia??opieki nad dziecmi?? z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc opieke nad dziecmi maz dostanie z pracy na kazde po dwa dni (niech napisze pisemko z prosba o udzielenie mu opieki i zlozy w kadrach) przysluguje tez opieka nad toba dwa tygodnie wystawi mezowi lekarz rodzinny mysle ze przez ten czas dojdziesz do siebie i bedziesz mogla spokojnie zajac sie dziecmi po takiej operacji dochodzi sie bardzo szybko jedyne co trzeba na poczatku unikac nadmiernego dzwigana co nie znaczy ze nie bedziesz mogla wziasc dzieci na rece a potem zobaczysz ewentualnie maz moze wziasc urlop jesli ma lub bezplatny zwolnienie na siebie lub zwolnienie od pediatry z powodu wymyslonej choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tasek34 No ja niestety nie znam lekarzy z Bielska- Bialej. Wiem jednak, ze powinienes poszukac dobrego, doswiadczonego endo. Daj znac jutro co endo stwierdzil po badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Od dwuch dni stosuje na moja blizne zel contractubex. Czy to normalne, ze moja blizna zaczela mnie swedziec? Mial ktos tak ? A moze to jakas reakcja alergiczna. Bardzo prosze o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona Mnie tez blizna przez jakis czas swedziala. Oczywiscie nie drap i jesli sie nic nie dzieje w sensie krostek itp. to spoko. W jakim celu smarujesz contratubexem? Wiesz co, ja mialam takie zgrubienia na koncach rany i przez jakis czas uzywalam oliwki HIPP dla dzieci do pierwszego roku zycia ( czyli antyalergiczna). Te zgrubienia poamalutku masowalam ta oliwka. Po jakims tygodniu do dwoch zgrubienia calkowicie znikly. Uwazam ze na ta rane nie potrzeba nic stosowac. Wazne chronic przed sloncem przynajmniej do pol roku, nawet do roku. 4 pazdziernika minie rok od operacji. Nikt nie wie ze ja mialam, nie widac kompletnie nic, a lubie dekolty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja wlasnie zaczelam smarowac dlatego zeby mi ta blizna zrobila sie bledsza, nie jest tak zeby byla jakas bardzo czerwona ale wiadomo, bylabym bardziej zadowolona zeby ona bledla. Mnie wlasnie swedzi po tym zelu. Wczesniej mnie nie swedzialo. U mnie minelo 5 miesiecy od operacji. Sama juz nie wiem czy lepiej smarowac czy nie smarowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona Ciekawe, czemu po 5 miesiacach jest jeszcze czerwona. Bylo upalne lato, wiec pewnie sloneczko zrobilo swoje. Ja na Twoim miejscu nie smarowalabym jej tym zelem, jesli Cie po nim swedzi. Moze Cie uczula jakis skladnik . Ja mialam swedzenie wczesniej, zanim sie wygoila do konca. Zaczelam masowac ja ta oliwka jakies trzy miesiace po operacji. Po pol roku juz byla ladna. Tym bardziej, ze jak TSH jeszcze nie jest w normie tylko jest niedoczynnosc to trzeba uwazac wogole ze skora. Jest sucha i skłonna do podraznien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie mi sie opalila ta blizna. Slonce bylo takie mocne, ze nie zdolalam sie przed nim do konca uchronic. Cholera no, ciekawe czy to teraz wyblednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie właśnie wrzuciłem od endo , pani po moich wynikach stwierdziła , że trzeba czekać na wynik biopsji i powiedziała ze u mnie rozpoczął sie proces autoimmunologiczny a tsh i hormony mam dobre to tylko selen jedna tabletka i obserwować , ale to czekanie cały chodzę w nerwach:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona kolezanka smarowala ta mascia blizne , robila sie bardziej czerwona i tez ja bardzo swedzialo przestala smarowac ja nie uzywalam niczego jedynie oliwke i krem oliwkowy sporadycznie blizny prawie nie widac z czasem ci zblednieje poczekaj jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasek spokojnie :) wszystko bedzie ok :) wiem jakie to czekanie jest dobijajace ale tego niestety sie nie przskoczy :/ odrazu powiem ze mysle ze u Ciebie wszystko dobrze sie skonczy :) mezczyzni BARDZO rzadko choruja na raka tarczycy wiec glowa do gory :) kobiety moja tylko 2% szansy ze guz ktory maja to rak - a u mezczyzn ta szansa jest jeszcze mniejsza piszesz jakie masz wyniki - wiesz co to raczej I tak nic nie zasugeruje (jaki to guz) wiekszosc z nas wszystkie wyniki krwi miala idealne (tsh i reszta) mysl pozytywnie i nie martw sie na zapas :) bo jest bardzoooo duzo guzow lagodnych tarczycy wiec masz duza szanse ze Twoj guzek wlasnie taki jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasek33
Sylwia dzięki wielkie za słowa wsparcia :) ale ja sie dołuję ze mam takie wysokie Tpo i powiem ze w nerwach chodzę od zeszłego poniedziałku ja się dowiedziałem życie mi się wywróciło wcześniej luz a teraz zero skupienia tylko myślenie co to będzie i to jest chyba najgorsze ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tasek kiedy masz miec ten wynik biopsji? Trzymam kciuki i jestem przekonana, ze guzek okaze sie lagodny. Zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasek33
Kurczak :) w przyszły wtorek 17 cały tydzień jeszcze prze denną tych nerwów ale dziękuję wam za wsparcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak i Gutek Dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi. Narazie przestane smarowac, bo wyrobic nie moge tak swedzi po tym zelu, az skora wokol tej blizny zaczela mnie bolec. Wczesniej takich objawow nie mialam, tylko jak zaczelam smarowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula89mn
Iwona mnie też po tej maści strasznie szczypała i swędziała blizna. Mama mi kupiła kolagen to trochę pomogło i powiem Ci, że teraz niczego nie używam i w ogóle jej nie widać :) Przynajmniej ja jej nie widzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasek tpo moze byc podwyzszone przy zapaleniu- infekcji wiec spokojnie czekaj na wyniki :) u mnie wszystko wyszlo w normie a okazalo sie ze mialam raka - zobaczysz wszystko bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×