Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość tasek33
Witajcie Sylwia wielkie dzieki nie wiesz jak takie słowa pomagaja a u mnie od tych nerwoe apetyt mi spadł myślałem o urlopie ale wtedy dopiero bede rozmyslał a tak to w pracu zajecie i sie tak czesto nie mysli o tym jak tak pomysle w stecz to w trakcie biopsji radiolog ktory robił ze zmiana nie wyglada podejrzanie ciekawe czy wsxystkim tak mowił Pozdrawiam Staszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasek to jak tak powiedzieli to raczej tak bedzie. Mi na USG od razu powiedzieli ze nie wygląda to za ciekawie, a biopsja tylko to potwierdziła. U ciebie bedzie ok jesteś facetem, a u facetow to rzadkość, jak sylwia piasła. bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasek lekarz napewno nie klamal :) zreszta taka ich praca ze musza mowic prawde :) tak jak mowisz nie bierz wolnego bo wtedy dopiero zaczniesz myslec :/ zobaczysz wszystko bedzie ok :) eweliza co u Ciebie :) ? monka kochana u Ciebie juz niedlugo porod :) jak tam wszystko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasek33
dziś coś okropnie chodzi kafeteria albo tylko u mnie. Wiem Sylwia ale dalej sie martwię doszły mi objawy swędzi mnie skóra na głowie i czasami mam goryczkę jak coś przełykam w ogóle dziś jestem jakis osłabiony i mam apetyt słaby ale to chyba z nerwów .a ja dziewczyny chciałbym mieć wasz optymizm :) też tak to przezywałyście w oczekiwaniu na wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj kochany czekanie na wyniki jest gorsze od samego leczenia :/ no ale nic na to nie poradzisz musisz starac sie spokojnie na nie czekac - wiem ze latwo powiedziec - sama to przechodzilam i nie da sie poprostu podejsc do tego na luzie ale trzeba starac sie myslec ze to przeciez nie musi byc nic zlego :) jest mnustwo lagodnych guzow tarczycy i takie wlasnie mozesz miec :) a tak wogole jak mozesz napisac - ile masz lat ? i pamietaj wszystko bedzie ok - zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich cieplutko w tym zimnym deszczowym dniu. Proszę o odpowiedź na pytanie - czy w Gliwicach dają zwolnienie na czas wizyty u nich i ewentualnie dzień przed i po na dojazd. Czy może zwolnienie z pracy trzeba brać u lekarza rodzinnego? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasek33
masz racje Sylwia z tym myśleniem choć nie jest to łatwe przyznaje , najgorsze jest jak przypomnę sobie 1, 5 tyg temu nie było nic z tych leków , objawy byłe niektóre ale nie myślało sie o nich aż tak intensywnie Nie ukrywam rozmowa z wami bardzo mnie podnosi na duchu i jakoś nie wariuje i dzisiejsza pogoda u mnie w Bielsku cały dzień słonce i cieplutko jak pisałem wcześniej prawie cały dzień miałem doła ale puściło mnie pod wieczór i cześć dolegliwości prysła :) to zapewne prześpię całą noc:) a mam 34 latka:) Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy i kolorowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angiii
witam wszystkich bardzo serdecznie! opiszę moją sytuację, może ktos coś podpowie i doradzi...otóż rok temu meczył mnie straszny kaszel który utrzymywał się bardzo długo. zaczęłam szukać jego przyczyny. lekarzy zaniepokoił guz na mojej szyi w prawym placie ktory zauważyłam u siebie krótko po porodzie czy na tamtą chwilę rok wcześniej. poszłam do enokrynologa i zaczęła się seria badań. biopsja: struma nodosa; guzek struktury pęcherzykowej bez cech cytologicznego niepokoju scyntygrafia: gromadzenie znacznika dość jednorodne w placie lewym. w płacie prawym ognisko intensywnego wychwytu w części centralnej płata pozostały miąższ prawego płata gromadzi znacznik słabiej TSH: listopad 2011r.: 1,113 październik 2012r.: 0,80 luty 2013r.: 1,66 czerwiec 2013r.(od 2 miesięcy na euthyrox): 1,11 FT3: październik 2012r.: 3,26 luty 2013r.: 4,46 FT4: październik 2012r.: 1,05(norma 0,70 do 1,48) luty 2013r.: 14,4(norma 12-22) A-TPO: 53,84(norma do 34) A-TG: 26,48 badanie usg 4D: kwiecień 2013r: prawy płat o wymiarach 45,2x17,6x15,9 w nim lity, hiperechogenny guz z hipoechogennym halo o łacznych wymiarach 35mmx14mm. guz posiada w poprzek przegrodę-składa się z dwóch przylegajacych do siebie guzów.przepływ w guzach wzmożony na ich obwodzie i wewnętrznej torebce rozdzielającej zmiany-jak w guzach łagodnych. węzły chłonne bez zmian. wrzesień 2013r.: prawy plat tarczycy o wymiarach 53,1x25,0x21,5 w nim guz składający się teraz z trzech zmian litych dobrze konturowanych lecz wszystkie we wspólnej torebce. wymiary konglomeratu: 49mmx24mm. echostruktura tarczycy zmieniona o obniżonych odbiciach, drobnoziarnista. Ogólnie stwierdzono ze to rak pęcherzykowy, bardzo szybko rosnący. każdorazowo co kilka mieśiecy powiększa się o kilka cm. ale skoro to pecherzykowy to czemu tak szybko rośnie? czy guzy łagodne moga tak szybko rosnąć? czy ktoś mógły po analizie wyników powiedzieć mi coś więcej na temat mojej choroby? czekam na wizyte u lekarza ale bardzo się martwię. guzy nie dość ze rosną to się namnażają:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angiii tu nie ma co gdybać i rozmyślać - to jest rak .....nie masz co się zastanawiać natychmiast usuwać cała tarczyce.....i to nie jet łagodny guz..... kto ci to powiedział...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego tak sądzisz? po wynikach? ze to łagodny stwierdzono na badaniu usg 4d na dopllerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do gość Jeśli to jest guz pęcherzykowy to żadne usg nawet dopl. nie wykaże czy zmiana jest łagodna czy złośliwa. W tym przypadku nawet biopsja nie jest wiarygodna, diagnozę może postawić niestety jedynie wynik histo. Zresztą nie ma się co zastanawiać tylko zasuwać na operację, im większe guzy, tym więcej problemów przy operacji, a po co kobiecie np. dodatkowo plastyka krtani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angiii
termin operacji mam wyznaczony na 15 października.....ale martwie sie tym że te guzy tak szybko rosną i się mnożą....bo niby pecherzykowe powinny rosnąć bardzo wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angiii nie zadręczaj się tym, idź spokojnie na operację, masz 98% szans, że guz jest łagodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angii Raka pecherzykowatego bardzo ciezko rozpoznac nawet z biopsji. Dlatego tak czesto jesli guzek jest na jednym placie to lekarze usuwaja ten jeden plat i potem po wyniku histo reoperuja. Z tego co piszesz masz guzki na obu platach, wiec wytna je oba i spokoj. Tak jak Avalon pisze , ja tez sie sklaniam, ze to lagodne guzki i dlatego tak szybko rosna. Rak zróznicowany taki jak pecherzykowy rosnie bardzo wolno. TSH masz w normie, ATPO troszke podwyzszone, tarczyca powiekszona, co swiadczy o lekkim stanie zapalnym. Zastanawia mnie tylko fakt, ze niby lagodne a jednak: " Ogólnie stwierdzono ze to rak pęcherzykowy, bardzo szybko rosnący". Jesli padlo takie stwierdzenie ( chociaz taki wynik to tylko biopsja a najpewniej histopatologiczny daje), ze to RAK, to ja od swojego endo na pytanie czy ten moj rak jest zlosliwy? uslyszalam : kazdy rak jest zlosliwy. Troche to pokrecone powiem Ci. Czy tak czy siak do operacji nie zostalo duzo czasu. Wytnij to g.... i z glowy!!! Nic sie nie boj, zobaczysz bedziesz dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angiii
guzy mam tylko na jednym płacie-na prawym.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angii spokojnie :) nie mialas jeszcze operacji wiec na 100% nie wiadomo jaki to guzek - sa przypadki gdzie mowiono o raku po biopsji a potem po operacji okazywalo sie ze to guz lagodny - tak jak Ciebie dziwi mnie ze to tak wszystko rosnie ! moja endo powiedziala mi ze takie guzy rosna dlugimiiii latami - moj 2,5 cm rosl przez conajmniej 7-8 lat badz dobrej mysli to moze sie okazac ze to wcale nie rak iren - wiesz ile jest przypadkow gdzie po operacji okazuje sie ze to guz lagodny nie wiem czemu odrazu straszysz dziewczyne :/ i piszesz ''natychmiast usunac'' angii ma juz termin i jak widac nie jest to natychmiast - guzy tarczycy nie poddaje sie natychmiastowemu usunieciu - jak to lekarze mowia one moga poczekac - pierwszy raz slysze ze badanie usg moze powiedziec czy to rak czy nie - moja endo mowila ze tylko i wylacznie biopsja lub badanie guza po operacji moze nam potwierdzic czy to rak czy nie angii i tu jest pytanie czemu Twoj guzek rosnie tak szybko ? kiedys rozmawialam z moja endo to mowila ze guzy lagodne moga roznac BARDZO szybko - rak tarczycy brodawkowaty i pecherzykowaty rosna wolno musisz czekac na operacje i wtedy wszystko sie wyjasni :) trzymaj sie chociaz wiem ze Ci ciezko :/ i pamietaj tylko biopsja (nie daje 100% wiarygodnosci) i operacja (da 100% pewnosc) powie Ci co to tak naprawde jest - a nie jakies usg ! tyle razy o tym tutaj pisalysmy ze usg nic nie wykazuje - moze tylko i wylacznie wykryc guza i dac lekarzowi jakies wskazowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angiii Faktycznie,zle przeczytalam, sorki. A wiesz juz jaka jest decyzja do operacji? Czy jeden plat maja Ci usuwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angii jesli masz tyle guzow to nie raczej wytna cala tarczyce bo jak widac rozsiewaja sie :/ ja tez mysle ze wszystko dobrze sie skonczy :) i to wcale nie musi byc nic zlego :) u mnie endo kazala usunac cala tarczyce ze wzgledu na ilosc guzow - moje tez sie rozsiewaly - i lekarz powiedziala ze nawet jak bedzie usuniety jeden plat to guzy pojawia sie na drugim - ale co tam tarczyce najwazniejsze zebys miala guzy lagodne :) i pewnie tak bedzie :) bo one rosna w takim tepie dodam ze moja mama tez ma guzy tarczycy i miala ich chyba z 20 !!!!! i lekarz odrazu jej powiedzial ze to sa guzy lagodne :) dlatego ze szybko rosly i szybko sie rozsiewaly - a powiem Ci ze bylo to jakies 18 lat temu - mama jest pod kontrola endo i teraz guzkow zostalo tylko pare :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie kobitki - LATOOOOO :P dzisiaj mamy 35 stopni a myslalam ze juz tak cieplo nie bedzie wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Ale Ci dobrze! A tu zaczelo lac i tak ma byc przez pare dni. I juz czuc jesien. A ja tak kocham lato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angiii
póki co decyzja że usuną jeden płat ale pewnie okaze sie w trakcie operacji co tam siedzi w środku i czy trzeba drugi też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angiii Tym bardziej jak jest taka decyzja o usuniecieu tylko jednego plata to guzki sa oceniane jako lagodne. Swoja droga u nas w Polsce to troche dziwnie wyglada, bo znam bardzo duzo takich przypadkow powtornej operacji drugiego plata. Nie wiem czy to zalezy od wieku pacjentki? Mlodym osobom chca oszczedzic hormonow do konca zycia w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak u mnie bylo juz to samo - rano zimno wieczorkiem tez czasami to nawet w bluzie zamarzalam - a teraz znowu mamy lato hehe ale pewnie zadlugo to nie potrwa angii jakby lekarze mowili tu o raku - odrazu usuneli by cala tarczyce - wiec podejrzewaja guza lagodnego :) jesli pacjent ma podejrzenie raka odrazu wyrzuca sie calutka tarczyce - a jesli lekarze podejrzewaja guza lagodnego to oszczedzaja polowe tarczycy - chyba ze guzy sa juz na drugim placie lub lekarze twierdza ze z czasem tak sie pojawia wiec kochana nie masz czym sie martwic :) sporo jest decyzja usuniecia jednego plata to sa to guzy lagodne :) przy raku odrazu bez zastanowienia usuwa sie cala tarczyce po to zeby rak nie wrocil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angiii
dziękuje Wam bardzo za wszystkie opinie i słowa otuchy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angiii
dodam jeszcze ze od 5 miesiecy biore euthyrox. lekarz liczył na to ze guzy sie zmneijsza albo przynajmniej przestana rosnąć. niestety moje guzy nie reaguja na euthyrox bo rosną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwio Mój guzek miał w październiku 8 milimetrów a operacja była w marcu miał już 1,5 cm .....więc urósł..... rak pęcherzykowaty tarczycy.... usunięto najpierw jeden płat a za trzy miesiące następny i tylko mnie wymęczono.... nie ma tak jak piszesz że nie rosną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iren Moj guzek na USG mial 9 mm, wiec lekarz stwierdzil ze to mikrorak. Po wycieciu w miesiac pozniej mial 1,2 mm. Ale wiesz co ja o tym mysle: ze USG nie bylo dokladne. Kiedys w USG wyszlo mi ze mam oba jajniki, a dawno jeden mialam wyciety. Te guzy wysokozroznicowane jak brodawkowaty i pecherzykowy, wlasnie z zalozenia bardzo wolno rosna. Ja tylko na miejscu Angiii, dokladnie wypytalabym o mozliwosc wyciecia od razu calej tarczycy w przypadku stwierdzenia skorupiaka w badaniu srodoperacyjnym. Wlasnie sie tego obawiam, ze za malo czasu w takim badaniu zeby to jednoznacznie stwierdzic. Musialby tam byc patomorfolog przy operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj guz w ciagu pol roku urosl 6 mm ,mialam badanie srodoperacyjne operacja trwala niecale 3 godz z usunieciem 18 wezlow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek Przed operacja mialas zdiagnozowanego raka? Nie pamietam juz takiego szczegolu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny. Mam do Was pytanko. Czy zawsze jest badanie śródoperacyjne? (przy założeniu że nie wiemy czy skurczybyk jest złożliwy) Kiedy jest patamorfolog? Czy zależy to od stopnia podejrzenia, oddziału, szpiatala? Nie ukrywam - nie chcę drugiego cięcia. Czy jest tutaj ktoś ze Szczecina? Gdzie najlepiej u nas?.Mam planowane POlice. Robił tam ktoś? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×