Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

kurczaku faktycznie zle napisalam po malym jodzie jodochwytnosc po 24 h mialam 0 % marker 0,23 to chyba dobrze ? co o tym myslisz drugi duzy jod i tak podali chyba dobrze teraz napisalam bo czesto mysle o niebieskich migdalach po tym wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gutek No to mialas super wyniki!!! Ten jod to chyba profilaktycznie, na zapas. A ja nawet nie wiem jaka mialam za pierwszym razem jodowychwytnosc. Nie podali mi wyniku. To jakis koszmar ze musze sie prosic o wyniki badan. Teraz mi przyslali poczta scyntygrafie z 12.06.2013 bo o nia prosilam do nowego szpitala. Swiecilam tym razem w pecherzu o czym nie raczyli napisac w opisie. Natomiast jak swiecilam w zoladku to napisali. Nic dziwnego, ze lekarz z nowego szpitala nie zaufal opisowi tylko prosil o obraz scyntygrafii. Jestem rozdrazniona troche dzisiaj. Juz w czwartek ide na 8 rano. Im blizej tym gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak nie wiem czy wiesz ale najpierw musisz iść do rejestracji, tam bierzesz numerek i czekasz w kolejce by zarejestrować się w okienku i dopiero potem śmigasz na oddział izotopów i musisz na nim być przed 8. Ja zazwyczaj na 7 rano jadę by być w rejestracji i wtedy spokojnie zdążam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek myślę, że ze względu na marker Ci podali drugi jod. Wynik powinien być poniżej 0,2 a Ty miałaś minimalnie troszkę wyższy. A kiedy masz kontrole po tym drugim jodzie ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza A tam pod ten odzdzial chyba mozna jakos podjechac od innej strony, prawda? Ja chyba nie musze potem na piechote tam isc tylko moge wrocic poza szpital i podjechac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rejestracja jest ogólna dla całego szpitala więc pacjentów jest sporo, więc weź poprawkę hihi A jak by Ci się miało w rejestracji zejść dłużej to idź na oddział na 8 rano a potem z powrotem Ci wypuszczą byś się zarejestrowała. Rano pobierają krew i dlatego ważne bys była na oddziale koło 8, bo potem ktoś przychodzi i zbiera fiolki z krwią na badania i dlatego musisz koło 8 być bo jak nie to będzie dym hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak z drugiej strony jest wjazd pod sam budynek izotopów. Przez brame z budka się wjeżdża, Za pierwszą godzine wjazd jest bezpłatny a potem za parking licza przy wyjeździe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Cisze sie bardzo z Toba :) . Twoj przypadek to dla mnie tez nadzieja. Dobre USG to juz prawie 100% pewnosci. Ja mam ciagle jakies ogniska hipoechogeniczne w tych resztkach. Trzymam kciuki za kolejne wyniki!!! Jutro ja, wiec please, trzymajcie za mnie, zeby tym razem jod zalatwil gada, nie robiac szkody sliniankom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak dzieki :) a Ty sie nie martw jestem pewna ze wszystko bedzie ok :) i zobaczysz jod wszystko zalatwi :) sa ludzie co dostaja jod po dwa razy - o trzech nie slyszalam wiec jestem przekonana ze juz niedlugo i Ty bedzieszz pisala ze usg i reszta jest ok :) u mnie tylko jeszcze w srode wyniki i spokoj na 5 miesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaczku rozumiem twoje rozdraznienie pewnie i noc bedziesz miala zarwana ,zobaczysz to juz bedzie ostatni raz z tymi emocjami .potem bedziesz sie denerwowac jak my wszystkie przed kolejnymi badaniami ktore bedziesz robic za 5 10 30 lat TRZYMAM MOCNO KCIUKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestescie cudowne , dziewczynki, naprawde. Szkoda ze nie bede miala tego laptopa. Pewnie w poniedzialek bede w domu!!! klade sie juz, moze jakos zasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia ja juz to wiem ze u ciebie jest wszystko ok eweliza kontrole mialam w sierpniu Tg bylo < 100 przy braniu hormonu anty tg <10 ,00 usg ok diagnostyka w 2015 r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia wiedziałam, że będzie dobrze :D :D :D :D :D kurczak trzymam mocno kciuki, w poniedziałek czekamy na sprawozdanie :D, będzie dobrze - ja to wiem. Ja bardziej martwię się czy będziesz zadowolona z pobytu na szaserów niż z tego czy jod wybije resztę dziada bo akurat tego jestem pewna. Czekam w poniedziałek na wiadomość :D gutek Ty leczysz się w Gliwicach ? Wiesz ja wierzą ze bez powodu lekarze by nie podali Ci jodu. Może to i lepiej niż potem musiałabyś znowu przyjąć jod a tak jednym ciągiem leczenia a teraz będą już tylko kontrole. Masz już termin kontroli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek wyleciał mi że napisałaś o kontroli. Przed tobą troszkę spokoju do 2015:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczynki :) najwazniejszy wynik w srode kurczak trzymaj sie tam kochana i pamietaj wszystko bedzie dobrze jestem tego pewna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jaka tutaj cisza !!!!!!!!!!! jutro wraca kurczak - jestem ciekawa co u niej, mam nadzieję że napisze nam co u niej. A co u reszty ?????????? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia 71
ja byłam dzisiaj na kontrolnym usg tarczycy , i niestety po powrocie do domu jak zajrzałam do wyniku to zauważyłam ,że oba guzki (bo mam dwa w prawym płacie)trochę się zwiększyły ,jeden guzek o milimetr w jednym wymiarze a drugi nawet o dwa milimetry ,radiolog nic mi nie mówił ,że coś jest nie tak powiedział że jest tak samo i byłam spokojna a jak zobaczyłam to w domu to ,aż się spłakałam ,bo nie wiem co to oznacza biorę sporą dawkę eurytoxu ,bo88, to guzki powinny się najwyżej zmniejszać albo przynajmniej stać w miejscu, wizytę mam dopiero pod koniec listopada ale chyba muszę pójść wcześniej ,bo panikuję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki!!! Jestem zalamana, nawet nie macie pojecia jak mnie to zwalilo z nog. Nie wiem od czego zaczac. Eweliza Szpital bardzo oki. Wzorowa organizacja, wspaniali mili ludzie. Diagnostyka jakiej nie mialam wczesniej. Scyntygraf chodzil w kazda strone. Dookola glowy nawet, czego wczesniej nie mialam. Warunki super. Na korytarzu oprocz czajnika, LODOWKA!!!. TV juz jest w kazdej sali. Akurat jak mnie przyjmowali to na oddzial trafil pancjent , ktory zasponsorowal im dwa nowe odbioriki TV. Mimo to tym razem przeszlam to troche gorzej , bo mialam wymioty i ucisk w gardle i zoladku. Faktycznie dostalam srodek przeczyszczajacy, ktory mi pomogl pozbyc tego swinstwa z zoladka. Ale teraz uwaga! tego sie juz calkiem nie spodziewalam : " Uwidoczniono duze ognisko intensywnego gromadzenia radiojodu w okolicy podbrodkowej oraz ponizej dwa mniejsze ogniska: w kikucie prawego plata tarczycy oraz w okolicy wciecia jarzmowego mostka w lini posrodkowej ciala ( CT zmiana tkankowa mogaca odpowiadac wezlowi chlonnemu lub pozostalej tkance tarczycowej). Bez innych nieprawidlowosci. Dopiero wrocilam i od razu Wam pisze. Dziekuje za pamiec bardzo!!!! Natomiast jestem w takim szoku, ze nie wiem co mam myslec i robic dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak super, że już wróciłaś, a teraz na spokojnie napisz co powiedział lekarz i jaką dali Ci dawkę jodu. Tak do końca nie mogą to być bardzo duże ogniska bo twój marker jest już taki niski. opisz wszystko jak możesz i cieszę się że w końcu jesteś zadowolona ze szpitala i organizacji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Nawet ma co porownywac jedzenia w obu szpitalach. Jak dzien do nocy. A przede wszystkim tam kazdy wie co robi i wszystko jest od A do Z zaplanowane i wykonywane zgodnie z planem. O wszystkim czlowiek jest informowany. Jesli chodzi o to co powiedzial lekarz to: ze sa trzy ogniska gromadzenia jodu tak jak w opisie. Jod powinien pomoc. Czekam na wynik tyreglobuliny wlasnie i mysle ze to bedzie znaczace badanie.Jednak przez te trzy miesiace pojawily sie nowe ogniska, wiec marker tez sie moze zmienic. OBY BYL MNIEJSZY!!!!! . Tak sobie mysle, ze caly czas mialam te wezly podzuchwowoe powiekszone, moze tam sie cos stalo. Jak juz bede miala ten marker to chyba sie wybiore do dr S znowu. Moze ona mnie uspokoi jakos albo cos doradzi. Dawke dostalam 96,9mci, wiec dosyc mala w sumie. Dostalam skierowanie do poradni i bylam tam obok. Niestety te kobitki w rejestracji sa niereformowalne. Pielegniarki z oddzialu mi poradzily zebym poszla i chociaz sie wcisnela na jedna kontrolna wizyte po jodzie a potem , ze lekarz mi pomoze. Niestety byly nieugiete. NIE MAMY MIEJSC JUZ W TYM ROKU, A NA NASTEPNY W STYCZNIU PROSZE PROBOWAC. Ale poradzily mi, zebym zadzwonila do Medicenter na Wolowskiej i wiesz co: zapisalam sie na grudzien juz do podobno dobrego endo. : Wierzbicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia nie sądzę że guzki urosły, takiej wielkości różnice można uznać że wszystko jest jak na poprzedniej kontroli. radiolog nic nie mówił bo niby co miał powiedzieć, różnica milimetrowa - ja bym stwierdziła że jest to związane z zapisem pomiaru a nie dlatego że zmiana rośnie. A jak rośnie to przecież i tak są to guzki łagodne wiec spokojnie, nie panikuj. zobaczysz endo na pewno też cię uspokoi że nic się nie dzieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak z tą poradnią było tak samo jak ja byłam na dużym jodzie - terminy nieosiągalne hihi. Pamiętam jak pisałyśmy o twoich węzłach podżuchwowych !!!! Co by to nie było to miejmy nadzieję że teraz jod da radę już do końca to wybić. A dużą miałaś jodochwytność ???? Co do wyników markeru to będzie koło dwóch tygodni. Zostawiłaś kopertę czy wpadniesz po wyniki na oddział? Fajnie, że na oddziale są już wszędzie tv i Lodówka. Na której sali leżałaś ? rety męczę ci pytaniami a ty pewnie chcesz teraz odpocząć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×