Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość stewka
Nie dostałam zastrzyków bo moje tsh wynosi 23 wiec okazało sie ze euthyrox zwyczajnie sie nie wchlanial przez albo controlox na nadzerki który brałam na czczo przed euthyrox em albo metyprex ktory brałam na zapalenie stawow reki. Nie wiem jakie mam oznaczenie markera ale nie wyslano mnie na biopsje dzisiaj a inna dziewczynę z podobnym usg wyslano wiec moze bedzie dobrze. Jutro scyntygrafia całego ciała i będzie wiadomo co dalej. Bardzo dziękuję wam za wsparcie bardzo mocno Dziękuję. .. a jodochwytnosc wyszla 0.1 . Nie wiem czy to dobrze czy zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stewka No szkoda, ze inne leki nie pozwolily Ci na ustabilizowanie TSH na poziomie wymaganej normy, bo to tez jest leczeniem raka brodawkowatego. Mimo wszystko mysle , ze u Ciebie bedzie wszystko dobrze. Jodowychwytnosc 0,1 oznacza na ta chwile, ze brak ognisk wychwytu jodu, czyli innymi słowy: SUPER!!! Natomiast jeszcze jeden wynik: poziom markera pokaze reszte. Napewno super jest tez, ze nie skierowana zostalas na biopsje. Wszystko zmierza w dobrym kierunku, wiec spoko i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka30
STEFKA napisz dokładnie co i jak jest w Gliwicach :). Jesteś w swoich ciuchach???? Co z komórką????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stewka jeśli musisz przyjmować jakieś leki hamujące wydzielanie kwasu w żołądku typu controloc to bierze się je tak ok 2 godz po eurytoxie i wtedy wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny chciałabym wam powiedzieć ze wasza słowa i to co tu piszecie jest mega wspierajace!!jestem panikara ogromna do tego ciaza......stres:( Byłam u endo wczoraj i w sumie z estresu nie zapytałam ja o wszytsko,ale nie jest az tak zle,dała mi skierowanie na biopsje na ...biopsja juz dzis o 14:30 ( mama moja pracuje w szpitalu i załatwiła na szybko)!!1Eno powiedziała ze jak wyniki biopsji beda dobre to nie bedzie konieczna operacja,zobaczymy,poki co zyje stresem,a tej biopsji to boje sie strasznie:(:(:(dam znac po biospji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciemba86 Sprobuj sie logowac jak na wstepie bo sie pogubimy w tych gosciach na blogu. Ciesze sie, ze mozemy pomoc. Wiem jak to bylo ze mna na poczatku, jak bardzo dziewczyny tutaj mi pomogly i wspieraja do tej pory. Mamy swoje doswiadczenia, wiemy dokladnie jakie to przezycie na kazdym etapie choroby. Ale tez wiemy ile jest stresu bez potrzeby, na zapas nieraz. Nie stresuj sie biopsja. Akurat do tego podeszlam bardzo spokojnie i nic a nic mnie to nie bolalo. Nastawienie jest bardzo wazne. Zobaczysz, ze za chwile , wszystko sie dobrze skonczy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny i chłopaki Byłam dziś u endo i jestem mega szczęśliwa. Potwierdziła tylko moje wyzdrowienie. Powiedziała ze marker nowotworowy jest ok reszta tez w porządku. Tylko z hormonomami jest zle bo biorę za mała dawkę. Endo powiedziała ze mam miec tsh od 0.1 do 0.4 nie tak jak osoby zdrowe, zeby ten rak juz nie wrócił. Ja mam ok 2 czyli za duzo. Oczywiście w normie osób zdrowych sie mieszczę ale jak juz pisałam my po raku mamy inne normy. Ale wszystko mi endo ustawi trochę czsu to wymaga. Z tego szczęścia poszłam sobie na zakupy i wydałam trochę kaski tylko na siebie. Pozdrawiam i trzymajcie sie cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulka601 Superowo! A zakupow to Ci zazdroszcze. Brakuje mi Primarka tutaj. Oj poszalalabym!!! Chociaz nie mam przekonania, ze w Irlandii tez jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak Dzięki, tu tez jest primark tylko pod nazwa penneys. Obkupilam sie chyba na 2 lata juz. Odrazu lepiej sie poczułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No,jestem po biopsji ( przyjemne to nie było),moja endo musiała w prawego guza się dwa razy wbijać,bo dość gruby był ( zwapniały)....Teraz dwa tyg kolejnego stresu w oczekiwaniu na wyniki:( Po tej biopsji troszkę po prawej stronie jestem opuchnięta,tak może byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie umnie nie dawo tez wykrytao guz tarczycy ma wielkości 1cm i czasaim proplem z przełykaniemjestem też za nie pokojona bo w opini wyczytałam że po wyżej 1cm konieczność jest operacjia prosze o pomoc wasz dziewczyny ma 32 lata kinga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciemba86 Moze wystapic lekkie opuchniecie czy nawet krwiaczek w srodku pewnie. Ja czulam po biopsji taka gulke w gardle przez jakis czas. Juz masz za soba i teraz czekamy na wynik. Trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powyżej 1cm to zazwyczaj wykonuje się biobsję, a operacja bez względu na wynik biobsji jest konieczna gdy guz przekracza 3 cm , tak przynajmniej usłyszałam kiedyś u endokrynologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinga Sorki, ze zwracam na to uwage, ale tak dziwnie troszke piszesz. Masz problem z pisaniem po polsku? Mialas biopsje robiona? to lagodny guzek? No bo czemu piszesz ze ponad 1cm sie wycina? to zalezy od rodzaju guzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulka super :) ciesze sie ze wszystko jest ok :) hormonkami sie nie przejmuj - je da sie wyrownac - a w tej chwili tez mam mam zaniska dawke ale lekarz kazala powtorzyc badanie za 3 tyg i jak dalej bedzie tak samo to zmieni mi dawke ciemba takie opuchniecie jest normalne - jesli bardzo Ci przeszkadza mozesz polozyc na to lod (tak mowila mi moja endo) tak jak kurczak pisala mozna miec tez siniaka i uczucie ''guli'' w gardle ale to wszystko zalezy od organizmu pacjenta (kazdy jest inny) ja mialam biopsje 6 razy i mialam tylko bol gardla jak przy przeziebiueniu kinga w jakiej opini to przeczytalas ? nie koniecznie usuwa sie guz ktory ma cm - wiem bo moja mama miala takich pare i nie usuwali - pozatym moja endo powiedziala ze guzy ktore przekraczaja 3 cm sa do usuniecia bezwzgledu na to czy sa lagodne czy zlosliwe - ja mialam usuniete guzy wlasnie dlatego ze mialy 3 cm (nie wiedzialam czy sa lagodne czy zlosliwe ) u Ciebie jesli guzek jest lagodny to nie koniecznie go usuna - wszystko zalezy od tego gdzie sie znajduje (jesli blisko tchawicy to mozeliwe ze tak) a jesli masz guza zlosliwego na 100% bedzie usuniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazet
Cześć dziewczyny, chciałam zapytać czy któraś z Was będąca po operacji całkowitego usunięcia tarczycy miała lub ma nadal problem z wagą. Ja operację miałam rok temu, biorę Euthyrox 75 i tsh mam w normie, chociaż waha mi się ale podobno to normalne i nigdy nie ustawię jej idealnie na 1. Od operacji przytyłam już ponad 8 kg i cały czas idę w górę. Nie jem więcej niż kiedyś, nawet mniej i dbam o to co jem a mimo tego nic nie pomaga. Dodatkowo staramy się z mężem o dziecko i póki co nam się nie udaje. Nie wiem czy to też nie wina tarczycy a właściwie jej braku. Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka_monka
Dziewczyny przede wszystkim bardzo dziękuję za gratulacje i ciepłe słowa :) Sylwia dokładnie - już zaspokoiłam ciekawość i naoglądałam się Zuźki z każdej strony, choć wszyscy twierdzą, że to caaaały Mąż :) Agazet ja też byłam operowana rok temu (grudzień 2012), z wagą nie pomogę, bo już w lutym zaszłam w ciążę, ale myślę, że ta kwestia właśnie bardziej Cie interesuje :) Dodam, że wcześniej staraliśmy się 2lata i nic, po operacji skupiłam się na leczeniu, plany Dzidziusiowe odeszły na bok i spotkała nas miła niespodzianka :D Dziś Zuzanka ma 2tygodnie i 3dni, przede mną jeszcze leczenie, jednak najważiejsze, że jest już z nami nasza kruszyna :) Wydaje mi się, że ogromną blokadą jest psychika, ale na to niestety nie ma lekarstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KMACIUŚP
Dzisiaj odebrałem wynik histo w którym jesr napisane rozpoznanie:ADENOMA FOLLIECILARE. Do edno mam za 2 tygodnie, więc czy możecie mi objasnić, co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość catrina7
Wynik jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość catrina7
adenoma to łagodny gruczolak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli w wyniku histopatu nie ma słowa carcinoma to nie rak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KMACIUŚP
dzięki za informacje. życzę zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka jeszcze raz gratuluje :) corcia jest sliczna :) tez mi sie wydaje ze podobna do taty :) chociaz jak troszke podroscie to to moze sie zmienic a u mnie byl SUPER weekend :) wygralam 2000 dolarow ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Gratulacje!!! Zly rok sie konczy taka niespodzianka :) No ale zeby wygrac trzeba grac, a ja ciagle mam ochote kupic kupon lotto i nie robie nic. KMACIUŚP No bardzo sie ciesze z dobrych wynikow. Dla Ciebie tez duzo zdrowka oczywiscie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczynki :) ja pierwszy raz w zyciu gralam :) a najlepsze z tego wszystkiego jest to ze w sobote wygralam 450 dolarow a w niedziele 1600 ! gralam w keno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny (albo chłopaki) jak długo mieliscie widoczną bliznę po drenie? Ja jestem 3,5 miesiące po operacji i nadal jest wypukła, różowa i wygląda jak wielki pryszcz... Stosuję regularnie masc silikonową, ale nie widzę różnicy...Czy ta blizna kiedykolwiek zniknie całkowicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×