Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

kurczak dzięki za wyczerpująca odpowiedz, A nasz dr jest naprawdę cudowna, oby jak najwięcej takich fachowców było jak ona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot48
kurczak2 Boze, ja mam znowu pytanie. Moja endo powiedziała mi, dostanę telefon z Warszawy ze szpitala (Saszerow), ale jak do tej pory nikt nie zadzwonił a idę w czwartek za 1,5 tygodnia. A do Ciebie ktoś dzwonił? Już 3 tydzień nie biorę hormonu i trochę się martwię,że może coś nie tak jest, coś się przesunęło. A do Ciebie dzwonili? Może sama mam zadzwonić? Dzięki. Pozdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margot48 Ja na jod szlam 10 pazdziernika. Zadzwonila do mnie ta kobitka 1 pazdziernika, zeby potwierdzic wizyte. Mysle, ze napewno nie zapomną o Tobie, poczekaj jeszcze pare dni. Jesli sie zdarzy, ze nikt nie zadzwoni ( nie wierze) :) to podam Ci telefon do niej i zadzwon sama. (22) 6816110 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margot ja za pierwszym razem tez się denerwowałam i sama zadzwoniłam czy oby na pewno wszystko jest ok. Więc śmiało weź telefon i zadzwoń. Kurczak podała numer tel więc zadzwoń i się uspokoisz. Na diagnostykę jak szłam to już nie dzwoniłam tylko na duży jod bo bałam się że na darmo odstawiłam hormon hihi kurczak moja endo też mówiła o mleku by uważać. Na razie ograniczyłam ilość mleka w kawie i zwiększyła odstęp na jakieś 1,5 godz i zobaczę co będzie się działo. pamiętaj by dzwonić już na początku stycznia i umawiać się na diagnostykę bo są naprawdę długie terminy. Ja jak zadzwoniłam na początku lutego to w połowie czerwca miałam dopiero diagnostykę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Dzieki wielkie!!! Wlasnie sie zastanawialam jak to sie odbywa na Saszerow. Czyli to ja musze tego przypilnowac, zeby po szesciu miesiacach sie zapisac. Naprawde bardzo Ci dziekuje, ze mi to uswiadomilas, bo tak pewnie czekalabym do wiosny, zeby tam pojechac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza na diagnostyke nie musialas odstawiac hormonu prawda? Moze zapytam przy zapisywaniu, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak na diagnostykę nie odstawia się hormonu. Są podawane zastrzyki. Sama też musze umówić się na następny rok na diagnostykę. przez te zastrzyki diagnostyka trwa aż 6 dni, ale co tam 6 dni w porównaniu do męczarni bez hormonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej tak czytam o tym mleku - dla mnie endo kazala naprzyklad pic wiecej mleka a ja dzisiaj dostalam wyniki hormonkow - mam zaniskie od jutra zaczynam nowa dawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
różne są zdania na temat mleka. Ja już od kilku lekarzy słyszałam by uważać ale mimo to do kawy czy jakiś dań nadal używam bo nie wyobrażam sobie by całkowicie wyeliminować je z diety. Wiem jedno, że napewno bardzo je ograniczyłam ale chyba nigdy nie wyeliminuję :D Sylwia bardzo duże zmiany musisz mieć w dawce hormonów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot48
kurczak, eweliza Dzięki dziewczyny. Tak zrobię, sama zadzwonię. Przecież to już za 8 dni a tu żadnej info. Chciałabym mieć to już za sobą. Tak mi się nie chce tam jechać. Dobrze, że chodzę do pracy, bo tak to bym cały czas o tym myślała. Fajnie też, że dzielicie się cennymi wskazówkami np. co do diety. Nie każdy endo o tym mówi, może nie wie.....:-) trzymajcie się i wszystkiego dobrego. Narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka30
Witam. Jestem już po dużym jodzie w Gliwicach i chętnie odpowiem na pytania. U mnie wszystko wporządku. Badania wyszły bardzo dobrze i za niecały rok kontrola także się cieszę lecz dziś po raz pierwszy wziełam euthyrox125 i normalnie raz mi zimno raz ciepło. Jak przyjmowali mnie na oddział to TSH było 80. Po jodzie spuchłam i przytyłam ale luz ważne że jestem zdrowa aż się boje to głośno mówić :). Pozdrawiam i będe zaglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaśka30 Witaj po !!! Spuchłas i przytyłas raczej po odstawieniu hormonu ( niedoczynnosc tarczycy) a nie od jodu. Unormuje sie TSH i wszystko bedzie oki. Spora dawka (125 ) jak na poczatek po odstawienium, ale jak serducho masz zdrowe to moze i lepiej, ze szybciej dojdziesz do normy. W kazdym razie super , ze wyniki masz dobre i teraz juz tylko z górki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot48 Trzymaj sie cieplutko, szybko zleci i odezwij sie jak wrocisz. A tak dla Twojej informacji to w izolatce 1 i 2 nie ma prysznica. Jest w sali nr 3, wiec Jak Cie ktos zapyta gdzie chcesz isc to masz z czego wybrac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka30
Co do tycia to tak ale ja spuchłam po twarzy, ślinianki mnie bolały. Serducho chyba wytrzyma to. Teraz juz z górki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka_monka
Hej Kaśka, ja niestety jeszcze przed ;/ Tobie mogę POGRATULOWAĆ!!! I cieszę się, że powiększyłaś grono zwycięzców :) Jak warunki w Gliwicach, ile spędziłaś tam dni/ Miałaś w sali np. tv (najbardziej boję się nudddy) no i jak tam z jedzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka30
monka_monka W szpitalu byłam 6 dni. Miałam pecha bo niestety nie miałam telewizora. Jak pójdziesz na góre na oddział to poproś o salę z telewizorem bo takie są a pielęgniarki bardzo fajne napewno dadzą Ci taką jaką chcesz. Jedzenie takie sobie, jak dla mnie niespecjalne. Na izolatkę weź sobie jeśli nie lubisz wody mineralnej jakieś gorące kubki, kisiel, budyń taki szybki. Cukierki kwaśne, landrynki, dużo owoców typu pomarańcz, mandarynka. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Mam kilka pytań, bo problemy namnożyły mi się okrutne. Ale od początku. Tak jak pisałam wcześniej 12.11 - całkowite usunięcie - podejrzenie raka pęcherzykowatego -(guz oksyfilny - wiec nie wiadomo co). Czekam na wyniki histo. Ale ja nie o tym. W drugiej dobie po operacji mrowienie rąk - więc podejrzenie tężyczki. Wyniki: wapń całkowity 1,79 , zjonizowany 1,12. Dostałam zastrzyki oraz leczenie 3 razy Calperos1000 i Alfadiol 2 razy dziennie. Proszę powiedzieć czy tężyczka jest wyleczalna i czy to oznacza, że zostały usunięte przytarczyce? Na wypisie ze szpitala jest napisane całkowite usunięcie z zachowaniem przytarczyc. Ale ja nie bardzo wierzę lekarzom i jestem ciekawa jak to można sprawdzić? Czy to wyjdzie w histopatologicznym? Dzisiaj po 2 tyg. kolejny atak mrowienia rąk. Dodam, że mam problemy z kręgosłupem i z czuciem w dłoniach u mnie kiepsko, ale jestem pewna, że dzisiejsze mrowienie to właśnie tężyczka. Napiszcie kiedy jechać do szpitala i kiedy jest to bardzo niebezpieczne? Co w takiej sytuacji robić? Inną sprawą jest fakt, że w niedalekiej przeszłości endokrynolog u którego byłam wspominał coś o autoimmunolgicznej niedoczynności nadnerczy - jak to można zbadać? (Hashimmoto mam). Kolejny problem - 2 tyg po oper. nadal problemy z głosem. Tzn. mówię, ale juz nie krzyknę i nie powiem nic głośno ani normalnie. Czy ten stan minie - chyba powinnam wybrać się jak najszybciej do laryngologa. Jestem u kresu wytrzymałośc****owinnam się cieszyć że jest po wszystkim, a ja nie mam na to siły. Nie wiem czy z tego wyjdę, czuję się słaba, nie mam siły wracać do pracy. Do endo - mam dopiero na 16 grudnia prywatnie, może wobec tych powikłań powinnam wybrać się szybciej do poradni przyszpitalnej. Tylko jest koniec roku i nie wiem czy się dostanę. Dziewczyny napiszcie co ja mam dalej robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeszcze chciałabym się zapytać- czy przy tężyczce mogę ograniczyć nabiał? Odstawiłam go na razie ze względu na Hahimmoto i problemy z zapaleniem żołądka i refluksem? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli masz objawy tężyczki , natychmiast do szpitala na SOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edit jak się zle czujesz jedź do szpitala! a co do głosu, to idź do foniatry jak najszybciej, nie zwlekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam zmiany ogniskowe w płace prawym tarczycy guz hypoechogeniczny bez otoczki halo o unaczynieniu obwodowym. Od razu miałam biopsję. Wyniki za dwa tygodnie a ja już wychodzę z siebie. Czy to już jest bardzo podejrzane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edit Mrowienie rąk to jakby poczatek ataku tęzyczki, do ktorego nie musi wcale dojsc. Spowodowany jest glownie niskim poziomem wapnia. Jesli bierzesz Calperos w tak duzej dawce, a mimo to poziom wapnia jest niski to moze oznaczac zle wchlanianie. Dobrze byloby zrobic takie badanie na ilosc wydalanego wapnia z moczem. To moze miec zwiazek z autoimmunolgiczną niedoczynnością nadnerczy. Za gospodarke wapniowo- fosforanowa w organizmie jak zapewne wiesz odpowiedzilane sa przytarczyczki. Jesli nie znaleziono przytarczyczek w badaniu histo to znaczy ze nie masz ich usunietych , tylko czasem dochodzi do ich uszkodzenia w czasie operacji. Ja mialam jedna przecieta na pol i tez ok roku mialam problem z wapniem. Przytarczyczki powinny sie zregenerowac za jakis czas i podjac prace i jak juz wapn bedzie na odpowiednim poziomie nie bedzie dochodzilo do ataków teżyczki. Jesli czujesz, ze masz niepokojace objawy to raczej nie czekaj tylko zglos sie do szpitala. Dostaniesz kroplowke z wapniem i moze zrobia dokladniejsze badania. Moim zdaniem powinnas tez zbadac poziom fosforu. Kiedy w diecie jest go zbyt duzo to zaburza rowniez wchlanianie wapnia. Wlasnie dlatego wazna jest dieta niskofosforanowa. Mysle, ze powinnas sie zlosic do szpitala chociazby po to , zeby tam miec te badania wykonane. Napewno z tego wyjdziesz, nawet nie mysl, ze moze byc inaczej, wiec glowa do gory. Zapisz sie do laryngologa, ale nie martw sie tym bo to minie napewno. Natomiast warto zawsze zasiegnac rady wlasciwego lekarza. Zyczę Ci zdrowka kochana!!! Bedzie dobrze napewno!!! Ja tez sie martwilam tymi przytarczyczkami, az wreszcie sie wziely do roboty :) A tak na wszelki wypadek przypomne Ci, ze trzeba pamietac o braniu wapnia w trakcie jedzenia, zeby sie lepeij wchlanialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kurczak Dziękuję kochana za odpowiedz. I teraz tak: do szpitala z mrowieniem nie pojechałam tylko przyjełam kapsułkę Calperosu, pewnie to był początek tężyczki. Ale będę teraz uważać. Dzisiaj odebrałam histopat. i SUKCES !!! Nie ma RAKA! Wszędzie Hashi i nacieki zapalne z komórkami limfodalnymi i grudkami chłonnymi. Ale uwaga: " w jednym preparacie widać utkanie przytarczycy bez istotnych odchyleń morfologicznych". Czyli jednak usunięte. Ale nie wiem czy wszystkie (jak ci się wydaje z tego opisu?), lekarz powiedział, że coś tam zostawił. Czuję się źle, bóle i zawroty głowy. Zrobiałam badania i tak" fosfor 3,9 (norma 2,7-4,5) wapń zjonizowany za niski 1,08 (norma 1,12-1,32) parathormon 10,8 (15-65) - Więc ewidentnie niedoczynność przytarczyc (o ile je jeszcze jakieś mam). Dodatkowo podwyższone TSH 5,090 Jak ci się wydaje kiedy najlepiej przyjmować Calperos i Alfadiol Rano czy lepiej trochę później?Może dlatego, że przyjmuję raniutko to tyroksyna się nie wchłania? Do endo idę prywatnie w poł grudnia może mnie odpowiednio ustawi, a do poradni dopiero na styczeń. Pozdrawiam cieplutko. Szczerze mówiąc żałuję tego usunięcia, czuję się gorzej niż przed operacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kurczak" Właśnie teraz skontaktowałam się z patamorfologią i tutaj zaskoczenie. Podjeli decyzję że z resztek tarczycy (tych nie zbadanych) bedą jeszcze raz sprawdzać pod kątem dalszych ewentualnie usuniętych przytarczyc. Więc będę miała jeszcze jeden wynik histopat. Tutaj jestem w szoku, bo nie wiedziałam, że przy usuniętej całej tarczycy badają jej tylko kilka wycinków. A co jeśli w tej pozostałej jest coś nie tak? Ja w biopsji miałam 2 guzki z podejrzeniem raka, a w histopatologicznym mam tylko widoczny i opisany jeden. Cholerny kraj - w Niemczech z tego co wiem to badają wszystko. szczerze mówiąc jak mam żyć bez przytarczyc z takim sampoczuciem, to w ogóle mi się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze tyle tu podpisow ''gosc'' ze nie wiem juz kto pisze hehe przy usg nie mozna powiedziec czy zmiany sa rakiem czy nie wiec spokojnie :) wiem ze najgorsze jest to czekanie - sama w tamtym tygodniu to przechodzilam (podejrzenie zmian na macicy szyjki macicy lub jajnikach) bylam na usg a potem to CZEKANIE ! to najbardziej mnie zawsze meczy musisz postarac sie spokojnie doczekac wynikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
edit77 Jestem po operacji 6 miesiecy,nie mialam ataku tezyczki ale parathormon 4.4 ,zazywalam calperos ,endo zlecil mi 3x 100omg i 1x alfadiol.Te 3 tabletki calperosu pokrywaly mi calodobowe zapotrzebowanie na wapn,a gdzie wapn z diety.Zazywalam 2x dziennie,3godziny po zazyciu eutyroxu,kontrolne badanie parathormonu wzroslo do 24,przytarczyce po operacji sa zmasakrowane i po jakims czasie podejmuja prace.Nadmiar wapnia w diecie prowadzi do kamicy nerkowej. Ja mialam usunieta cala tarczyce,tak powiedzial lekarz operant i tak mam w wypisie,a po 4 miesiacach po badaniu USG mam w opisie : kikut prawy 20x9x8mm kikut lewy 30x13x14mm Prosze napiszcie co o tym myslicie? Nie wiem co robic,przeciez to jest karygodnne zaniedbanie. Nastepne USG mam w piatek,po 2 miesiacach,napisze czy moze znowu mi sie kikuty powiekszyly. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edit Ewidentnie widac ze Parathormon jest niski, wiec jest niedoczynnosc przytarczyc tak jak piszesz. Nie sadze, zebys miala takiego pecha, zeby usunieto Ci wszystkie. Az sie nie chce wierzyc ze nie zbadany zostal caly material histo. Czyli mamy tak: fosfor jest w normie, wiec dieta niskofosforanowa nie jest potrzebna. Na bierzaco podajesz wapno. Pytasz kiedy go przyjmowac? Rozumiem ze musisz trzy razy dziennie po 1 calperos!!! Rano zrob koniecznie przerwe miedzy hormonem a calperosem i alfadiolem ok 2 godz. chociaz. Pamietaj o rownoczesnym zjedzeniu posilku. Potem z obiadem i na kolacje. Bez paniki po prostu obserwuj te dretwienia, kiedy to wystepuje najbardziej i w razie czego moze to badanie na wydalanie z moczem wapnia. Jesli masz pozostale przytarczyczki to w koncu musza zaczac pracowac. To moze troche potrwac, ale napewno sie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki bardzo Was prosze piszcie swoje Pseudo w tytule bo sie pogubimy. Ja sie pomylilam raz, ale podpisalam pod spodem od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×