Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Jowita Tak naprawde to najwiecej zalezy od operatora USG. Tam juz widac czy guz jest podejrzany czy nie. To tak jak z patomorfologiem. Jesli jest fachowcem to wykryje i nie bedzie sie musialo biegac kilka razy na biopsje, bo przypadkowy lekarz pobral zly material ! Wiem co mowie, naprawde. Gosc w jakim miescie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc nie wiem co za lekarz moze mowic takie rzeczy !!!!!!!!! nigdy bez badan nie powinien tak straszyc pacjenta !!!!!!! to ze Twoja mama miala raka to nie oznacza ze Ty go masz :) wiec spokojnie :) mam kolezanke ktorej mama miala raka tarczycy a ona ma lagodne guzy ktore sa pod obserwacja (obserwuja czy rosna) moja mama ma lagodne guzy a ja mialam raka - wiec jak widac na to nie ma reguly pamietaj tez ze bardzooooo duzo kobitek ma guzy na tarczycy i wiekszosc z nich sa lagodne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia No wlasnie Sylwia, bo my czesto tutaj zapominamy , ze skorupiaki wsrod guzow tarczycy to tylko 2% !!! No moze ta statystyka teraz rosnie, ale na 100% guzkow nawet 4% to ......... . Jak tam brzuszek? Jak sie czujesz? bedziesz chciala znac plec? kiedy bedzie wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym przypadku calkowicie zgadzam sie z kurczakiem. Dobry lekarz robiacy USG od razu widzi czy zmiana jest podejrzana czy nie. Natomiast lekarz robiący biopsje tez poniekąd sugeruje sie odczytem z USG. Mi lekarka jak zrobiła USG to powiedziała prosto z mostu ze nie wygląda to za ciekawie i trzeba zrobic biopsje. Biopsja tylko potwierdziła podejrzenia lekarki aczkolwiek nie na 100%, bo jak wiadomo biopsja nie jest wyznacznikiem diagnozy tylko badanie histopatologiczne ale to wszyscy juz wiemy TERAZ. Bo na początku to byał zakręconą na maksa z ta niewiedza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam niedaleko Kielc. Na wizytę u endo muszę czekać ponad sto dni. Prywatnie już chyba kie pójdę. Pierwsze usg zrobiłam właśnie prywatnie i wyszło że wszystko jest ok a drugie usg miałam ze skierowaniem w szpitalu i na nim wyszedł ten guzek. Pomiędzy tymi dwoma badaniami był tydzień różnicy to chyba nie możliwe żeby guzek w tak krótkim czasie się pojawił. Faktycznie na dołączonym zdjęciu z usg widać od jest to guzek okrągły wymiary dokładnie 5,1 mm x 5,4 mm. Tylko niewiem co to znaczy że jest torbielowato lity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możecie mi powiedzieć na czym polega ta biopsja? I czy od tego guzka mogę się ogólnie źle czuć? Bo często kłuje mnie w okolicy serca. Przez to dostałam też skierowanie do kardiologa. Lekarka rodzinna powiedziała że to może być od tego. Ale hormon tsh mam w normie bo 2,450. Na prywatnej wizycie lekarz powiedział że jak najbardziej w moim wielu to jest ładny wynik chyba że chciałabym mieć dziecko to jest trochę za duży. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc Pytajac o miasto, myslalam, ze moze Ci pomoge z poleceniem lekarzy, ale niestety nie. Czy na USG masz moze wskazanie do biopsji cienkoiglowej, potocznie BACC ? Biopsja to naklucie cieniutka igla guzka i zrobionie wstepnego badania , ktore pomaga ustalic jaki to rodzaj guzka. Wydaje mi sie, ze tak malenki guzek tarczycy nie moze powodowac dolegliwosci ze strony serca. Bardziej sklanialabym sie do tego, ze jesli lekarz uwaza, ze TSH jest zbyt wysokie to powinno sie zrobic dodatkowe badanie Ft3 i Ft4 w celu ustalenia czy wystepuje lekka niedoczynnosc. Niektorzy lekarze rodzinni tak naprawde niewiele jeszcze chyba wiedza o chorej tarczycy, wiec nie warto sie tym wogole sugerowac. Poczekaj w takim razie na wizyte u endo i on powinien Ci pomoc i skierowac na dodatkowe badania. Roznica w USG potwierdza tylko to co pisalam wielokrotnie, ze jak korzystac z lekarza to wiedziec ze jest doswiadczony i dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARGOTA1307
jowita kurczak wszystko ci idealnie wyjaśniła,jest dokładnie jak mówi.jeśli przytarczyce wracają do życia a ty jesz 100 calperosu 3 razy na dobę to jeśli masz tendencję do kamicy to problem gotowy,ja tak miałam..czułam dziwną cięzkość w nerkach a z krwi kreatynina wyszła po byku,współczynnik filtracji jak u babci 90letniej...potem wapno odstawiłam i wróciło wszystko do normy..nigdy nie miałam objawów tężyczki,raz mnie mikro skurcz chwycił i tyle.. co do usg i bac....no cóż nie do końca wierzę,ze wszystko tam widać..przed operacją zapewniano mnie,ze wezły są czyste..jak dostałam wynik hp,to były w nim węzły wielkości 25mm i czyste były a 2 zajęte o wymiarach 0,3 i 0,4mm...nie ma reguły,,ważne ,ze jod na to działa ,więc głowa do góry.tez miałam jod w gliwicach,nie narzekam,wyspałam się,odpoczęłam,zaliczyłam wszystkie seriale w tv...i ekipę miałyśmy super!!idziesz,połykasz i czekasz...tyle. a potem żyjesz normalnie. pozdrawiam was.pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARGOTA1307
PISZĄC O WĘZŁACH MIAŁO BYĆ 0,3 I 0,4 CM!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boston 25
kurczak z tego co mi mowila endo dalej 2% guzow tarczycy to rak - reszta to lagodne guzy - co do mnie to czuje sie super :) musze pilnowac cisnienia ale jestem pod stala opieka lekarza i jak tylko cos mnie martwi to do niej dzwonie chociaz powiem Ci ze wydawalo mi sie ze bedzie duzooooo gorzej zemna w ciazy hehe - nie mam ani nie mialam zadnych mdlosci - wiekszych zachcianek czy cos podobnego - tylko czasami mi krew z nosa leci ale to normalne brzuszek juz jest spory - to juz poczatki 5 miesiaca :) a w nastepnym tygodniu dowiemy sie czy to chlopczyk czy dziewczynka :) juz niemoge sie doczekac :) gosc guz tarczycy nie powoduje bolu w klatce piersiowej - za to stres tak :/ wiem cos o tym bo sama to przechodzilam - mialam ogromne bole w klatce bylam z tym u lekarza i okazalo sie ze to stres :/ co tego mialam tez kiedys kolotania serca co okazalo sie ze tez jest od stresu - czasami czlowiek nawet nie wie ze sie mocno denerwuje :/ wystarczy o czyms ciagle myslec :/ ja niestety nie znam sie na tych wszystkich wynikach usg i biopsji wiec w tym Ci nie pomoge - ale tak jak pisze kurczak - samo usg moze juz cos sugerowac - lekarze znaja sie na wygladzie lagodnego guza i zlosliwego - moja endo nawet mi powiedziala jak wyglada lagodny guz a jak zlosliwy - lagodne guzy maja biala plamke posrodku - zlosliwe tej plamki nie maja - do tego jak plyny w szyji kraza na okolo guza tez moze powiedziec dla lekarza czy cos jest podejrzane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARGOTA1307
kurczak oczywiście calperos 1000..pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale ja brałam Calperos 1000 3x dziennie po dwie - tak mi kazali,bo miałam za niski poziom, przeczytałam ulotkę i faktycznie norma to 3 x po 1 szt...i bądź tu mądry...niby powinnam mojej Endo słuchać, ona zajmuje się tez medycyną nuklearną i się zna na rakach i wapniach. Jutro zrobię badanie, bo trochę daliście mi do myślenia, Kurczak i Margota:) Przynajmniej juz wiem, na co zwracać uwagę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro wieczorkiem ruszam do gliwic w piatek wizyta mam nadzieje ze wszystko jest ok innej opcji nie biore pod uwage pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek głowa do góry !!!!!!! będzie dobrze :D :D :D daj znać ja wrócisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KMACIUŚP
Witam i mam pytanie: czy można mieć nadczynnośc tarczycy po jej usunieciu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMACIUŚP Po usunieciu tarczycy bierzesz hormon do konca zycia po to, zeby dostarczyc organizmowi niezbednej Tyreotropiny, ktorej brakuje, bo naturalnie produkowana jest przez tarczyce. W zwiazku z tym, ze przez jakis czas lekarz ustala z Toba indywidualna dawke tego hormonu, aby osiagnac norme inna niz osoby zdrowe, to czasem moze sie zdazyc, ze dawke wezmiesz wieksza niz potrzebujesz. Wtedy moze dojsc do tego, ze bedziesz w nadczynnosci! Nasza norma to 0,1-0,4 a to juz mozna powiedziec jest lekka, pozorna, nadczynnosc. Pozorna, bo tak naprawde jesli Ft3 i Ft4 daja dobre wyniki to objawy nadczynnosci nie wystepuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doskonale to wytlumaczylas kurczaku, a propo nadczynosci, czy mozna miec zimne dlonie w nadczynnosci. Mam wiecznie zimne rece i nogi, z sercem u mnie wszystko w porzadku. Zreszta zawsze mialam zimne konczyny, ale pomyslalam sobie ze w nadczynnosci sie to zmieni skoro jest przyspieszony metabolizm…czaem mam cieple, ale wiekszoac czasu mam zimnie, a w ogole to nawt w nadczynnosci jest mi zimno wiecznie hi hi w niedoczynnosci to juz w ogole mnie trzeslo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulka Mam dokladnie tak jak Ty. Leczylam dlugo nadczynnosc zanim poszlam na operacje i zawsze bylam zmarźluchem. To sa jakies problemy z krażeniem krwi chyba. Ja mam bardzo niskie cisnienie krwi tez, wiec moze to ma jakis zwiazek tez. Zima pomaga mi imbir. Codziennie sobie do herbatki zcieram troche. Lubie nawet smak i zapach herbatki imbirowej z sokiem malinowym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka_monka
Gutek jak tam wizyta? Sylwia napisz koniecznie płeć dzidziusia, bo straszliwie jestem ciekawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gios
hej, czy ktoś z Was był operowany w Gliwicach przez dr Sachera lub Włocha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruszam do Gliwic, niestety optymizm prysł jak bańka mydlana...opowiem, jak wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka juz w piatek dowiem sie co bedzie :) niemoge sie doczekac o niczym innym nie mysle :D jak tylko wyjde od lekarza napisze na forum :) gutek odezwij sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem sorki ze tak pozno pisze po gliwicach relaksik u rodzinki dzis przyjechalam do domu Melduje ze wszystko jest ok teraz za rok odwiedze gliwice na diagnostyce mam narazie dosc wycieczek przez cala polske stres dal mi przed wizyta niezle popalic dodam jeszcze ze wszystkie osoby ktore wychodzily z wizyty byly zadowolone z dobrych wynikow dziekuje ze pamietacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gutus Ciesze sie bardzo!!!!! :D Trzymaj sie i nie zapominaj sie tu pojawiac. Jowita Trzymam kciuki, pamietaj bedzie dobrze :D Tutaj wszystkie dziewczyny czekaja napewno na dobre wiesci !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek nieźle nas przetrzymałaś hihi, ale bardzo się cieszę ze wszystko jest ok. powiedz mi tylko czy przez ten rok Gliwice zaleciły Ci jakieś badania ???? Musisz cościk skontrolować czy nie ?? jowita głowa do góry i będzie git !!!! odezwij się jak wrócisz :-) gios ja gdzieś na forum kiedyś czytałam pozytywne opnie na temat dr Włocha ale to już było dawno. Pamiętam ze były to dobre opinie. Ja leczę się w warszawie więc bardzo ci nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×