Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość MARGOTA1307
gios Witaj,ja byłam operowana przez dr a raczej już prof. Włocha..Pozytywną opinię podtrzymuję.Wprawdzie nie w Gliwicach a w Katowicach na Ceglanej..pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w gliwicach nie zalecili mi kontrolowania jakis badan ,no ale standard wizyty co trzy miesiace u endo za pol roku sama zrobie tg i inne, ale musze napisac ze troche sie martwie dawka hormonu czy ona nie jest za niska nie jestem w nadczynnosci tsh mam 0.4322 lekarz w gliwicach powiedzial mi ze tak moze byc to jest stezenie 0.4 w sumie mamy byc 0.1 - 04 jednak nie daje mi to spokoju i rozmyslam czy nie podniesc sobie troche dawke biore 100 nie spotkalam zeby ktos tak nisko bral hormon monka wydaje mi sie ze brala 100 a gliwice zwiekszyli jej na 111 i z tego co pamietam lekarz nie przegladal historii choroby na dawce 125 mialam duze dusznosci teraz nie sylwia ja tez obstawiam dziewczynke a moze bedzie parka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim Wczoraj byłam w Gliwicach na drugiej konsultacji. Dostałam termin na jod na 24.04 czyli zaraz po świętach. W preparatach potwierdziły się wyniki pooperacyjne czyli rak brodawkowaty pt1b z mikroprzerzutem do 1 węzła regionalnego. Wyniki wapnia ipth w normie, moje tsh 0,02 i pani doktor powiedziała że do podania jodu takie ma zostać obecnie biorę letrox 150 w środę i niedzielę a w pozostałe dni po 125. Wynik Tg mniej niż 0,1 ale mam podwyższone anty Tg norma do 115 a u mnie jest 193. Przed operacją było 260. Pani doktor powiedziała że czasem tak jest i w związku z tym nie może się opierać tylko nw wyniku Tg bo może być on ( ale nie musi) błędnie zawyżony lub zaniżony przez te antyciała. Czy ktoś z Was też tak miał?. Tak się ucieszyłam że wynik Tg taki niski a tu może niekoniecznie tak być. Proszę o odpowiedz i pozdrawiam wszystkich, pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulacz Tym wynikiem TG wogole sie nie martw. Przed Toba duzy jod, wiec czym Ty sie wogole martwisz :D . Ja mialam Tg przed jodem 56 i anty Tg tez jakies wysokie. To z czasem sie zmieni. Ale ogolnie z tego co wiem zasada jest taka, ze jak anty TG jest wysokie to moze zaburzac wynik TG raczej na plus a nie na mniejszy. Naprawde badz spokojna. Masz juz super wynik, a po jodzie bedziesz zdrowa jak ryba !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja juz 2 dni w Gliwicach. Naprawdę super, gdyby nie rak to fajne wakacje. Mam pojedynczy pokój z interneten , oglądam seriale, czytam, ćwicze, oddział bardzo nowoczesny. Jutro wchodzę na jod, mogę mieć tableta wiec sie nie martwię. Na razie usg wyszło super, w poniedziałek sie okaże, co dalej:) tu mi jednak zrobili ta dietę ubogofosforanowa, czyli bezmleczna. Tg po operacji miesiąc temu miałam 13, to chyba niezle:) moze będzie dobrze, mówią ze jestem młoda i duża szansa na wyleczenie mimo przerzutow. Ogólnie idzie nas 10 na jod, w tym 2 panów :) jakoś wszyscy są dobrze nastawieni i nie gadają o chorobach, wiec jest niezle. Chodzę w dresie na kawke z siostra i mie czuje, ze to szpital na razie. Także chce pocieszyć wszystkich przed jodowaniem: warunki i opieka rewelacja, jedzenie bardzo dobre i nie czuć szpitala, wszyscy są pomocni i odpowiadają na wszystkie pytania. Jutro napisze z izolacji, ale tam tez podobnie jak tutaj, wiec liczę, ze szybko zleci. Boje sie tylko tej scyntygrafii, ale cóż, muszę wierzyć, ze mnie wylecza:) pozdrawiam was serdecznie ze spa Gliwice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulacz pewnie się widziałyśmy i być może ze sobą rozmawiałyśmy :) Jowita03 to świetnie, że jesteś zadowolona. Napisz proszę co zabrałaś/zabierzesz ze sobą do izolacji. (oprócz laptopa :) ) .Rożnie piszą w różnych miejscach. Skoro zabierasz laptopa, to pewnie i komórkę można, ale czy można swoją piżamkę, ręcznik? czy masz dwa komplety kapci? Może to głupie pytania, ale skoro piszą, że to co weźmiesz do izolacji trzeba wyrzucać, to chyba istotne? Chyba ,że z tej izolatki od razu do domku, to w buty można wskoczyć ;) Co z dokumentami- zostawiasz je gdzieś, czy zabierasz ze sobą? I jeszcze pytanie do tych osób, które były w Gliwicach na jodowaniu, nie miały odstawianych tabletek, i były przyjęte w piątek, rozumiem, że w sobotę i niedzielę zastrzyki a kiedy miałyście podany jod i , którego dnia wychodziłyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perla, kapcie masz swoje, jak wychodzisz potem na scyntygrafię to ochraniacze wkładasz. Na jod dostajesz pidżamkę i szlafrok (2 rozmiary mają, juz się pytałam, bo ja mam rozmiar 36:), na pewno bedzie wielkie wszystko:)ręczniki swoje, potem wyrzucasz ręczniki i kapcie i wszystkie kosmetyki, które tam masz. Więc kup sobie jednorazowki w Rossmanie. Bieliznę jak masz to też wyrzucasz. Rzeczy przed jodem zostawiasz w zamkniętej szatni piętro niżej, takie półki jak na basenach. Wszystko na klucz, także ci nikt nie ukradnie, pani tam na nazwisko wydaje wszystko. Na jod musisz mieć tylko w reklamówkach wodę i inne cukierki oraz gumy, do pobudzenia ślinianek. Możesz mieć telefon lub tablet, owinięte w folię spożywczą, sprawdziłam, mój tablet działa przez folię rewelacyjnie. Chodzi o to, żeby nie dotykać go rękami, nie o to, że się skazi:) To my go skażamy przez dotyk i potem trzeba go odstawić, ale jak masz folię to go nie dotykasz i jest git. Kabel można przetrzeć, tak mi powiedziano. Jutro tam wchodzę, juz prosilam o jedynkę, są 3. Jak wejdę to wam napiszę, jak jest, ale generalnie to samo podobno, co na oddziale, czyli fajnie, jedzenie dobre, można siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, ja byłam przyjęta w środę, zastrzyki w środę i czwartek, w piątek po obiedzie wchodzę do izolatki, wychodzę w poniedziałek i do domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jowita No w sumie to tak piszesz o tych Gliwicach, ze zazdrosc bierze :D Wczasy po prostu :D Odpoczniesz sobie i potem juz z gorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulacz ja miałam identyczną historię choroby, tak samo klinicznie i dodatkowo wysokie przeciwciała anty TG przy niskim TG, po kontroli po pół roku zmalały do normy, ale jeszcze i tak gónej normy i mimo wszystko jest dobrze :) słuchaj lekarzy :) Jowita super sie Ciebie czyta, bije optymizm i tak trzymaj! Pocieszajace jest, że są gdzieś dobrze wyposażone szpitale i dobre jedzenie. na Wołoskiej to już i tv chyba nie ma, bo już nie ma analogowej telewizji, a żarcie takie podłe, że ja jadłam tylko chleb z dżemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka No wlasnie!!!! Jak sobie przypomne to zgrozą wieje !!! Jednak Gliwice górą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak !!!!!!!!!! u nas nie jest najgorzej hihi :D :D :D ale wszędzie mówią co innego bo u nas nie zabraniają mieć sprzętu typu laptop czy tablet po otrzymaniu jodu. wiele razy pytałam że jak będę już w domu ( okres kwarantanny )i będę używała laptopa a potem moje dziecko zechce pograć to czy mogę mu dać to zawsze dr mówił że tak że śmiało bo taki sprzęt jest bezpieczny !!!!!! . Zresztą nieważne,, najważniejsze by nas wyleczyli :D Alutka jak brzuszek ??????????? Sylwia Wiesz już ??? Dziewczynka ???? :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Masz racje :D Nie ma co narzekac u nas !!! W maju i w czerwcu pewnie bedzie mozna sobie wychodzic na spacerek :D Sylwia Dziewczynka? czy chlopaczek? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za odpowiedz, czyli z biegiem czasu od operacji te przeciwciała powinny się zmniejszać, a skąd się biorą skoro nie u wszystkich są? Perla a kiedy ty jedziesz na jod może się spotkamy, ja miałam do wyboru tydzień przed świętami albo po świętach, ale pani doktor stwierdziła żebym święta sobie spokojnie z rodziną i dzieckiem spędziła bo tydzień w tą czy w tą to nie robi różnicy. Jowita napisz jak tam w izolatce życie wygląda i trzymaj się. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulacz Wysokie przeciwciala Tg sa jakby oznaka choroby autoimunologicznej organizmu. Organizm wytwarza przeciwciala przeciwko Tg. To rodzaj jakby stanu zapalnego. Mniejsze stezenia powoduja jakies male zaburzenia, ale nic znaczacego sie nie dzieje. Niektorzy tak maja. Bardzo wysokie stezenia i inne jeszcze wyniki badan moga byc powodem choroby tarczycy tzw, Hashimoto. Chyba jeszcze nie ma jasnego wytluczenia klinicznego tego faktu i niewielu lekarzy bada i leczy taki stan jesli nie ma jakichs objawow. Znaczenie tez ma dieta moim skromnym zdaniem. Gdyby czlowiek mial idealnie dobrana diete do swojego organizmu to pewnie bylby zdrow jak rybka !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki prubuje sie tu dostac od 2 dni ! pisalam wypowiedz naciskalam wyslij i nic sie nie dzialo :/ dzisiaj dowiedzialam sie ze bedziemy mieli CHLOPCZYKA !!!!!!! :D :D :D eweliza jednak przeczucie zawiodlo hihi :) lekarz powiedzial ze mam troszke zanisko lozycko :/ ale mam sie nie martwic bo sporo kobiet tak ma i potem podnosi sie w gore samo - pytalam czy jest to niebezpieczne to powieddzial ze nie - wiec narazie staram sie nie panikowac jak sie dowiedzialam co bedziemy mieli poplakalam sie hehe odrazu wybralam sie na zakupy po ubranka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Superowo !!!! :D Brat bedzie starszy od siostrzyczki najwyzej , super bedzie ja pilnowal potem hi hi hi :D Gratulacje Macie juz pomysl na imie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia :) To fantastyczna wiadomość. Synowie potrafią być wspaniali, wiem co mówię :) Życzę Wam obu zdrowia :) anulacz ja jadę przed świętami, nie pytano mnie kiedy bym wolała, ale może to lepiej, bo zazwyczaj żadna pora nie jest odpowiednia. Wracać będę musiała pewnie w Wielki Czwartek lub nawet w piątek, ale Ty zapewne będziesz wracać przed długim majowym weekendem. Ale skoro masz małe dziecko to dla Ciebie pewnie lepiej po świętach. Moi są dorośli, damy radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jowita03 dziękuje za informacje , są bardzo pomocne. Chętnie skorzystam z rad. Rozumiem, że w te pierwsze dni, kiedy dostaje się zastrzyki, to jeszcze można wychodzić i iść np. kupić sobie wodę na terenie szpitala, bo nie będę targać ze sobą ;) Mam nadzieję, że nadal czujesz się dobrze po jodzie jak przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia gratulacje :) jednak chłopak, przełamałaś passę dziewczynek. u mnie już na dniach może być ta wielka chwila :) w sumie 2 tyg do terminu :) . Anulacz wcześniej czytałam, ze podwyższone anty Tg sa w chorobach nowotworowych, co u nas zgadzałoby się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia moje wielkie gratulacje :D :D :D :D :D :D :D :D :D, bardzo się cieszę, nie ważne co będzie , najważniejsze jest tylko to by maleństwo było zdrowe :D :D :D :D alutka ale ten czas szybko zleciał !!! kurcze niedawno napisałaś ze jesteś w ciąży a tu zostało dwa tygodnie do rozwiązania. Co u Ciebie, jak się czujesz, dopada Cię stresik przed porodem ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczynki :) strasznie sie ciesze :D mam nadzieje ze jeszcze te lozysko sie podniesie dzisiaj dzwonila do mnie lekarz (endo) i kazala zmniejszyc dawke hormonow eweliza tez tak mysle ze nie wazne co jest :) ja w sumie ciesze sie ze to chlopczyk :) a moj damian to taki dumny chodzi ze szok hehe :D alutka no kochana to pewnie juz masz malego stresa co ? a powiedz mi jak to jest z hormonami w czasie porodu ? masz je brac normalnie nawet jak w szpitalu podadza Ci inne leki ktore moga przeszkodzic w dzialaniu hormonow ? ja tak sobie mysle ja kto bedzie czy jak pojde rano rodzic to mam brac hormone czy nie - bo w sumie jak w szpitali podadza mi leki to i tak hormone nie zadziala trzymam kciuki za udany porod :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No stres jest, bo nie ma p/wskazań do rodzenia siłami natury, czasem myślę, że wolałabym mieć zaplanowaną cc, wtedy problem z głowy. Choć doszłaby kolejna blizna. zresztą zobaczymy jak wyjdzie... Sylwia cały czas hormonki miałam na wodzy (0,3 ,0,4 ), raz tylko zmienioną dawkę miałam. a teraz tuż przed mocno mi wzrosło TSH do 1,6 , ale nie będę nic zmieniać. Do szpitala mam wziąć swoje leki, no i rano będę łykać jak zwykle. A po porodzie powinnam wrócić do swojej dawki, jak przed ciążą, ale i tak będę badać hormony. Sylwia zawsze rano łykaj, powinnaś mieć odstęp od witamin dla ciężarnych czy żelaza w tabletkach ok 4 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka Ale zlecialo szybko :D Dasz rade, zobaczysz !!! Najwyzej jakies znieczulenie dostaniesz. Wiesz, tak sie mowi: cc i po problemie, ale lepiej nie miec ciecia. Potem zawsze jakies zrosty, albo inne d**erele. Dziewczynki zwykle sa mniejsze od chlopaczkow , wiec latwiej urodzic. POWODZENIA :D i pisz potem szybko jak tam poszlo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia na pewno będzie wszystko dobrze, nie ma innej opcji. Alutka wydaje mi się że lepiej rodzić naturalnie. Ja bardzo szybko po porodzie wróciłam do siebie a stres zawsze jest, ale zobaczysz że nie jest tak źle. kurczak zapomniałam Ci napisać że ja na kontroli codziennie wychodziłam na dworek, jak były zastrzyki to wychodziłyśmy o której nam pasowało i chodziłyśmy do baru do budynku głównego a jak dostałyśmy już jod to tylko po 16 wychodziłyśmy na spacerek ( po 16 nas wypuszczała pielęgniarka bo wtedy mniejszy ******* dworku hihi ) ogólnie pobyt upłynął na spacerach i pogaduchach, dało się wytrzymać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Dzieki za optymistyczne info :D Czyli my tez bedziemy wczasowac niedlugo. Wykorzystam czas na maseczki Spa i takie tam babskie sprawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×