Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Jowito mam pytanko odnośnie moich wyników: niedawno byłam w Gliwicach nawaliły komputery i mi przysłali.. p/ciała anty Tg przeciw tyreoglobulinie -28,59 IU/ml ale pod spodem pisze : oznaczenie anty-Tg wykonano metodą ECLIA. Wyniki tej metody są ok. 2x wyższe niż w metodzie Trace. Tg-Tyreoglobulina -<0.04 ng/ml oznaczenie -Tg wykonano metodą ECLIA. Wyniki tej metody są ok. 2x wyższe niż w metodzie Trace. Jowita tu masz broszurke: http://www.io.gliwice.pl/sites/default/files/informatory/broszura_rak_tarczycy.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka13
Kurczak jak masz możliwość to pewnie idź do dr K. Rozwiejesz swoje wątpliwości. Mam nadzieję że to jakieś zwidy i nic tam tak naprawdę nie ma. :) Ja sama sobie robilam TG, zaś przeciwciał nie zrobilam :( teraz będzie kompleksowo. Już za tydzień !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka13 Zapisalam się na biopsje do dr K . na 2 września. Wynik będzie po tygodniu. Musi być dobrze k.... m.. , bo mam już dosyć tej nerwówki. Nie chce tego od początku przechodzić po zaledwie trzech latach. Trzymam kciuki za Twoje wyniki, chociaż wiem, ze będzie na pewno OKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i super! Ja też miałam przyjść za tydzień po wyniki. A moja tesciowa robiła też biopsje to tego samego dnia po południu miała wynik. Robila bodajże na wałbrzyskiej. Musi byc dobry wynik, innej opcji nie ma! Zagadaj że się mocno denerwujesz, czy nie można wcześniej. Ja dziś poczulam stresa lekkiego. A samo odstawienie hormonu poza zmęczeniem to nic. A nawet nie mam kiedy odpocząć bo za dzieckiem latam cały dzień. Tak to można by się położyć w dzien. Dzięki za kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jowita, Perla Ile wcześniej do Was zadzwonili z Gliwic żeby nie odstawiać hormonu przed diagnostyką?. Ja mam odstawić 19 września i bardzo się boję jak to będzie wyglądać. Mam nadzieję, że do mnie też zadzwonią chyba że funduszy już nie ma. Pozdrawiam A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej. Wróciłam do domu. KurczAk mam to co Ty. Też mam coś w USG jakiś węzeł 8x10 mm wskazana bacc. Dr zapisała mnie na 2 X na biopsje. Wypisu oczywiście nie dostalam. Trzeba czekać 3-4 tyg na TG.! Dziwne, bo prywatnie jak robilam to 2 dni!!! Podobno scyntygrafia ok. Opisywac będzie dr B. Ona tylko obejrzała. Także nic nie wiem. Miałam trochę nerwów w szpitalu. Sama musialam nachodzic się za USG, myślałam, że ich rozniose! Najpierw myślałam uderzyć od razu do dr k na biopsje, ale o dziwo ona mnie uspokoiła, że to na wyrost ta biopsja. Ze najczęściej nic nie wychodzi. Jakoś jestem spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka13 Spoko luz! Masz dobra scyntygrafie, wiec wszystko jest oki. Ja swiece przeciez od poczatku, po dwoch duzych jodach i w tym jest problem. Jak masz opisany ten wezel? dlaczego do bacc? U mnie kilka wezlow zawsze bylo wiekszych niz powinno i nic nigdy nikt mi nie kazal nakluwac. Tearaz w lozy tarczycy cos sie pokazalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w usg napisane jest " we wcięciu jarzmowym mostka widoczna jest zmiana ogniskowa o obniżonej echogeniczności, słabo unaczyniona w całości o wym 8x5x10 mm z centralnym podłużnym zwapnieniem. do porównania z wynikiem scyntygrafii, do rozważenia BCI. węzeł chłonny? odrost?" i co o tym myślisz? nie znam się na echogeniczności. może lepiej iść do K. tu jak zrobią biopsję to i tak mogą nie trafić ... opisu scyntygrafii nie mam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka13 Wiesz co, ja to juz jestem tak oglupiala w tym temacie, ze sama nie wiem co mam robic. Przeczytalam ostatnio jakas dziwna opinie o dr Stach....... i chyba dr k. Przeczytaj ja sobie na" znany lekarz", albo maja jakas wojne miedzy soba, cos sie dzieje nie tak. dr Stach chyba teraz odsyla na biosje wlasnie do MSW. Moze tam sa rzeczywiscie dobrze lekarze teraz. Ciekawa jestem jak Ty zrozumiesz ta opinie. Odnosnie USG to ja tez mam ognisko o obnizonej echogennosci 7x3. Z tego co wiem, to wlasnie wtedy jest podejrzane bo to oznacza hipoechogeniczne. Jak jest wzmozone czyli hypoechogeniczne to jest podobno lepiej. Hipoechogeniczne mialam przy pierwszym guzie, ktory okazal sie brodawkowatym. Natomiast zastanawia mnie dlaczego takiego ogniska nie widzial inny lekarz robiacy USG, ktory ma super opinie wsrod pacjentek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O dr k? Nie moge znaleźć, chyba czyszczą profil ? Bo dr s ma same dobre opinie. To opis zmiany mamy taki sam. A u Ciebie dziwne,z tym USG, specjalista nie widzi, ale każe zrobić biopsje. To już całkiem można się pogubic :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka To nie specjalista od Usg zlecil mi biopsje tylko dr kolasinska. Po prostu nie uwzglednia USG zrobionego prywatnie tylko trzyma sie USG ze szpitala. Dr Lewartowski u ktorego bylam stwierdzil, ze z cala pewnoscia nie ma nic niepokojacego. I kto ma racje to sie okaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka Wlasnie widze ze usuneli ta opinie i umiscili w to miejsce info, opinia z dnia27.08.2015 zostala usunieta ze wzgledu na zgloszenie naduzycia. Wielka szkoda, ze w ten sposob czyszczone sa takie opinie. I szkoda, ze nie mozna sie skontaktowac z wystawiajacym opinie , bo tobyla naprawde ciekawa wypowiedz. On wcale tam aninikomu nie ublizal, tylko bardzo rzeczowo opisal dziwna sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elwertowski? Może i ją się przejde. Ja jeszcze chodze na USG piersi do pfeso fundacji onkologii na mokotowskiej 15 tak raz w roku. Tam super specjalisci. Może tam się wybrać, dla spokoju Bo wczoraj już dumalam o najgorszym. A co napisała ta osoba nt dr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulacz do mnie zadzwonili z Gliwic dokładnie w dniu, w którym miałam odstawić hormon, czyli 4 tyg. wcześniej. Miałam odstawić w środę i w środę zadzwonili. Zauważyłam, że do kilku osób dzwonili, do innych nie. Nie wiem, jakimi kryteriami się kierują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka rety, teraz wchodze na forum i sama nie moge w to uwieżyć !!!! teraz i Tobie coś znależli !!! Masakra, mam nadzieję ze to zwykły węzeł i nic poza tym. Strasznie długo wam każą czekać na wypis i tg. Ja też jak robię prywatnie wyniki to wynik mam tego samego dnia albo do dwóch dni. Żałuję ze nie przeczytałam tej opinii o waszej dr K, nie wiem co tam się dzieje ale robi się jakaś dziwna sytuacja. Skoro macie podobne opisy z kurczakiem to nie rozumiem dlaczego u jednej jest ponaglenie do zrobienia bac a u drugiej nie, przecież z opisu osoby robiącej usg zmiany wasze są praktycznie takie same. Przyznam się że sama muszę niedługo zrobić kontrolę i aż się boję co mi wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza zauważyłam na diagnostyce, że te wznowy to jest loteria niestety. Jest dziewczyna, która miała mnóstwo przerzutów, już 13 lat bez wznowy, wszystko w porządku. Druga po 6 latach wznowa, a tylko miała małego guza w tarczycy bez przerzutów. Nigdy więc nie ma spokoju. Ale na szczęście wszystko jest wyleczalne. W gliwicach od razu miała spotkanie z chirurgiem i termin, no i od razu biopsja i wyniki Tg i inne. Trwało to dwa dni. To jest ta z podwyższonym Anty TG. Dziwne, że w Warszawie taki cyrk i tyle trzeba czekać, jednak cieszę się teraz, że wybrałam Gliwice. Tomografie jeszcze kontrolną mi robią teraz 15 września. Jakos to szybko idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliz Nie masz sie czym martwic, napisalam do Ciebie emaila, nie chce tutaj pisac na blogu szczegolow, ale to co sie dzieje w naszej sluzbie zdrowia to sie w glowie nie miesci. Alutka tez ma zrobic BAC. Alutka Wogole sie nie przejmuj tym USG. Moze miala zle ustawiona czulosc aparatu, ze teraz jej wychodza takie kwiatki. Jesli na biopsje to tylko do dr K. Ja dzisiaj poszlam i kazal mi pieniadze zabrac spowrotem bo po USG nie mial sie gdzie wkluc. To sie nazywa uczciwosc. Jesli na badania to tylko w sprawdzone miejsca :D . My mamy taka mozliwosc, wiec nie ma co.... Nie przejmuj sie bo u Ciebie wiecej niz pewne ze to jakies g.... jest. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka zapomnialam: dr K prosil mnie, zebym sie mocno trzymala dr Elwartowskiego, jesli chodzi o USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurczak weź i do mnie napisz maila. Zaraz do Ciebie wysle, adres powinnam mieć. ☺ Odetchnelas co? ☺ Dziwne dziwne to wszystko a to przecież Warszawa. Zeby miesiac ponad czekac na wypis!!!!!Żałuje, że nie poszlam na diagnostykę do co. Tak jak miałam się przenieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ją alutka☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowita ile czekasz na wynik tomografu?ja mam2tyg po.wyznaczona wizytę. Kurczak i dalej co u ciebie bo zrozumiałam że nie miałaś biobsji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akloj Ta cala zabawa w lekarzy i pacjentow juz mnie na tyle zmeczyla, ze musze w koncu komus uwierzyc. Wole uwierzyc lekarzom , ktorych znam z najlepszej strony, jesli chodzi o diagnostyke i moze to mnie wreszcie uzdrowi. Za dlugo juz trwa to moje poszukiwanie, rozkminianie przyczyny i ogromne nerwy z tym zwiazane, ktore wcale nie pomagaja w tej chorobie. Postanowilam ( jeszcze tylko kwestia przebrniecia przez rozmowe z endo, bo nie chce tracic tego osrodka mimo wszystko) nie godzic sie na biopsje w szpiatalu ( odwolalam juz) i zyc pellnia zycia do przyszlego roku, kiedy to mam sie umowic na diagnostyke, po dwoch latach ok maja 2016r i tyle. Jesli patomorfolog, ktory 30 lat temu wprowadzal USG i BAC w Polsce i uczyl tego innych, stwierdzil, ze nie ma sie w co wkluwac i kazal zwrocic mi pieniadze w rejestracji, a lekarz , ktory opracowal ksiazke o bledach diagnostycznych USG w polsce robil USG i poradzil mi zebym przekazala lekarzowi ze szpitala, zeby nie siali paniki to chyba jest dla mnie sygnal, ze cos nie tak. To nie znaczy ze mam nie kontrolowac tego dalej, bo wszystko moze sie wydarzyc, ale na chwile obecna TG spadlo do zera i tak trwa juz poltora roku. Przeciwciala tez spadaja a nie rosna. Kazda biopsja uszkadza komorki, kazda scyntygrafia dziala zle na inne narzady, kazde TK rowniez. Wiecie, ze TK to promieniowanie RTG 150-250 razy wieksze niz zwykle RTG. Kazdy kolejny podany jod powoduje coraz mniejsza jodowychwytnosc. Jesli nie ma wyjscia to oki, nie ma i juz, ale jesli jesli Pani robi mi w szpitalu USG i stwierdza ze cos tam jest, po czym mowi: najwyzej zrobia Pani jeszcze raz scyntygrafie i bedzie wiadomo to poczekam na wyznaczony termin, bo juz za duzo tych badan. Juz kiedys pisalam o tym , ze 2005 roku mialam USG, gdzie lekarz opisal wymiar jajnika, ktory usuneli mi 1996r, wiec swoje doswiadczenie mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akloj też 2 tyg. czekam, w Gliwicach to standard. Nie sądzę, żeby coś znaleźli, ale takie mają procedury, bo Tg jeszcze nie spadło do zera, choć mam już niskie, 1,25. U innych by panikowali, ale moja historia choroby wykazuje tendencję spadkową, więc tylko kontrolne TG robią. Co pół roku mi spada to TG, może w końcu jak Kurczak zobaczę wymarzone 0:) Bo niby jest dobrze, ale nie do końca. Kurczak ja też bym czekała, skoro TG i Anty TG dobre, to raczej nic się nie dzieje, wszystkie wznowy mają jakiś parametr podniesiony, czytałam karty dziewczyn na diagnostyce. Zawsze coś było nie tak, czyli jak rośnie to trzeba drążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jowita Wiesz co, ja tak sobie mysle, ze wznowa to cos co uroslo na nowo a u mnie od poczatku swieci i to wzmozone swiecenia jest, wiec dlaczego w USG nie widac przez trzy lata nic? moze to resztka jakas, ktora zostala w srodku zrostu i jod juz jej nie wybije, a moze to jakas przytarczyczka ktora swieci bo tak chce. Tak mi nawet zasugerowal dr ostatnio. Zeby TG roslo a nie od poltora roku jest 0 i przeciwciala maleja to moze nie dalabym spokoju, ale jestem juz na tyle tym zmeczona, ze chce mi sie teraz pozyc na pelen gaz i odpoczac. Zobaczysz, ze u Ciebie tez bedzie super, bo mnie spadalo tez dlugo. Czasami tak jest i tyle. Najwazniejsze ze spada a nie rosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak a może podczas operacji ci jakiś klips zostawili? Ze mną była dziewczyna na diagnostyce i opowiadała, że jej właśnie kilka zostawili (ja też mam, ale wiem o tym) i jej tam jakimś cudem osadził się jod i świeciła na scyntygrafii. Wróciła do domu myśląc, że ma przerzuty. Dopiero komuś w Gliwicach to nie dało spokoju i zadzwonili do lekarza, który ją operował. I okazało sie, że ma tam klipsy jakieś maleńkie i zero przerzutów. Na USG nic nie wychodziło też. Dziwna sprawa. No czekam na ten spadek, ale zawsze pamiętam, że Tobie też tak długo spadało, wiec się nie martwię. Już jestem blisko końca:) Najgorsze, że po tym jodzie, nawet diagnostycznym, mam włosy jak siano, chyba jakoś on szkodliwie działa. U ciebie też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jowita I co Tobie tez swieci ten klips? Matko, jaki klips? ale sie tam nasluchalas co? Czasem chlonka w wezlach swieci, tak jak blona sluzowa w zatokach, ale to lekarze okreslaja jako fizjologiczne a tutaj a w okolicach po tarczycy sie nie spodziewaja fizjologicznego swiecenia i szukaja. No i dobrze, tylko nic na sile i nie az tak dlugo bo mnie stres w koncu zabije i rozsieje jakas inna przypadlosc. Natomiast moze sie wydawac smieszne komus jak pisze ze mam juz dosc i ze chce teraz zyc na pelen gaz, ale ja w oczekiwaniu na zly scenariusz ograniczylam kompletnie jedzenie ryb itp itd ze wzgledu na podanie jodu kolejnego a teraz jak se.. kupie kilogram sledzia to go na raz zezre hehehe i kto mi zabroni. Wlosy podobno leca z powodu niedoczynnosci ale w sumie radiojod to przeciez tezy chemia wiec pewnie szkodzi na rozne rzeczy tylko czlowiek juz sie potem tak nie skarzy lekarzom tylko cieszy sie ze zyje, nie boli i aby byl spokoj przy diagnostyce, wiec nie maja nawet takich statystyk. kazdy doswiadczony fryzjer potwierdza za to ze babki z chora tarczyca maja problemy z wlosami. Ja juz tu nieraz pisalam o szamponie, ktory pomaga mi w ograniczeniu wypadania i porostowi nowych wlosow , wiec nie narzekam. W tym roku po tych upalach to dopiero bedzie siano na glowie. Podobno maska z arbuza jest super, ale jak na razie wole go zjesc niz paciac na glowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak, mi nie świeci, ale tej dziewczynie świeciło, jakoś się osadziło i normalnie była na jod skierowana i była przekonana, że ma przerzuty. Po co niby miałaby kłamać? Potem jej lekarze powiedzieli, że to klipsy. Ja widziałam tam rózne rzeczy na tej diagnostyce, dlatego wolę już normalny jod (chodzi tylko o zamknięcie, bo nic się nie słyszy , ja dodatkowo 2 razy sama siedziałam). A teraz te historie mnie dobiły, zwłaszcza ta wznowa po 6 latach niereagująca na jod. A wcześniej reagowała. Wolałabym tego nie wiedzieć, ale z tą dziewczyną byłam w pokoju. Ale juz zapominam znowu o tym bałaganie, jednak praca i brak czasu to zbawienie:) Podaj proszę nazwę tego szamponu, zejdzie mi z tydzień na przejrzenie forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jowita Nie twierdze ze ktokolwiek klamie, ale mnie to zaciekawilo bardzo. Ja tak mam, ze teraz bede drazyc temat. Nie mialam pojecia, ze sa jakies klipsy przy operacji tarczycy. To jest metal, wiec ciekawe dla mnie jest to ze raz swieci a raz nie. Ja mialam TK wiec powinny byc widoczne, a nie byly. Widzisz od razu tysiace mysli. Doczytalam juz ze to zostaje na cale zycie i ze wywoluja one odczyn zrostowy. Im dluzej siedza tym odczyn jest wiekszy i bardziej uszczelniaja naczynie. A to ciekawe!!! Moze swieci ten odczyn wlasnie! podobno nigdy nie powinno sie tego usuwac, wiec przy kolejnej operacji : powinno sie lepiej opisywac sama operacje. Co do szamponu to kupuje go w superpharmie bo jest bardzo czesto w promocji: PHARMACERIS H SKONCENRTOWANY SZAMPON WZMACNIAJACY DO WLOSOW OSLABIONYCH H- KERATINEUM. Ma taki pomaranczowo- brazowy kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak tylko nie przesadzaj z tymi śledziami bo wylądujesz u gastrologa.Dobrze że podjełas konkretną decyzję odnosnie leczenia bo najgorszy stres jak nie wiadomo czego się trzymać i kogo słuchać co lekarz to inna diagnoza i inne leczenie.Ważne że marker i atg niskie. Jowita u ciebie też spadnie,dobrze ż e Gliwice nie olewają tylko sprawdzają co i jak.Jak byłam w maju na jodzie była ze mną dziewczyna 3x na dużym i dostała skierowanie na 4duzy jod po każdym świeciło jej w innym miejscu, masakra .Pozdrawiam kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×