Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Szlwia Ja sie melduje hihi zreszt zagldam tutaj codziennie Mam do was pytanko a dokladnie chodzi mi o jod. Co dzieje sie z osoba ktora zbyt blisko nas przebywa gdy my mialysmy podany jod. Musimy zachowac odstep by nikomu nie zaszkodzic a juz jak komus zaszkodzimz to co z ta osoba sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza fajnie ze sie odezwalas a wiec tak :) jesli ktos zostanie napromieniowany (chodzi tu o duze napromieniowanie) to w przyszlosci moze miec raka tarczycy :/ lub inne problemy z tarczyca tak samo jak ludzie ktorzy zostali napromieniowani przez czarnobyl chorowali i choruja na raka tarczycy :/ (oczywiscie nie wszyscy) z tego co mi lekarz tlumaczyla ja prawdopodobnie mialam raka po czarnobylu :/ ten rak moze uaktywnic sie nawet 30 lat od napromieniowania :/ napromieniowanie musi byc duze zeby ktos zachorowal na raka tarczycy ale kazde napromieniowanie moze byc szkodliwe (dlatego musimy miec dystans 2m) po duzym jodzie jest izolatka to wtedy te napromieniowanie jest naprawde szkodliwe dla innych ludzi potem jak jest sie w domku to trzeba trzymac dystans 2 m bo dalej ma sie w sobie jod - te napromieniowane jest juz mniej szkodliwe i dlatego jak czlowiek dorosly na chwilke sie do Ciebie zblizy to nic sie nie stanie (ale tylko chwila bo jak dluzej to moze ten ktos sie napromieniowac) dzieci i kobiety w ciazy wogole nie moga sie zblizac na czas tygodnia lub dwoch (zalezy od dawki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie o to mi chodzi, kurde chciałabym dokładnie wiedzieć co może się stać np dziecku jak będzie blisko mnie,jakie to może wywołac choroby czy coś w tym stylu!!!!Czy nawet chwilka może zaszkodzić???? Znowu zaczynam się nad tym zastanawiać bo w czerwcu mam jod niby tylkokontrolny ale połknę małą dawkę ale znowu izolacja :-( A tak wogóle to w sobotę zrobiłam tsh i wreszcie ma 0,1 !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza no niestety wogole nie moze sie zblizac :/ ja mialam mala dawke i lekarz pare razy mi powtarzale ze jak chlopak zblizy sie na chwile to nic mu nie bedzie ale dzieci ponizej 12 roku zycia i kobiety w ciazy wogole nie moga sie do mnie zblizac wiem ze bedzie Ci ciezko zdala od corci ale pamietak to wszystko dla jej dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do chorob po napromieniowaniu to najgorsza opcja to rak tarczycy :/ lub zly jej rozwoj a przez co inne choroby :/ (bardzo duzo jest chorob tarczycy ale nie znam nazw :/) kiedys czytalam artykuj jak duzo ludzi zachorowalo na raka po czarnobylu :/ cos strasznego i to jeszcze w tamtych czasach nie bylo takiego leczenia- czystosci w szpitalach- tragedia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej dziewczyny:) Jak przygotowania do Swiat? U mnie na razie praca kolo domu,a w domu pewnie jutro cos zaczne robic.Im pozniej tym lepiej bo efektow nie widac przy malym;) W niedziele bylismy w Szwecji na zakupach,mialam nadzieje,ze zurek polski bedzie bo jest duzo produktow z naszego kraju,ale niestety:( Swieta nie beda typowo polskie:( Eweliza Wspolczuje Ci,ze juz musisz myslec o rozlace z mala.Duzo Cie to kosztuje:(Choc mam nadzieje,ze izolacja bedzie trwala krociutko,nie tak dlugo jak ostatnio. Sylwia Co u Ciebie?Jak pogoda? Tu niestety zimno,ale snieg juz nie spadnie chyba.Kwiaty kwitna,szkoda by bylo... Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia u mnie pogoda na zmiane raz cieplo raz zimno :/ ale 30 stopni juz nie ma co do swiat to nic nie robie :) wyjerzdzam do rodzinki- w czwartek tylko posprzatam i tyle :) a tak to u mnie nic ciekawego dzien jak codzien. swieta w niedziele wiec wolnego nie bedzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
Witam:) Sylwia,eweliza przepraszam was za to ze sie nie odzywałam ale ostatnio jestem ciagle zabiegana jeszcze te swieta totalnie na nic niemam czasu dziewczyny kiedys wam pisałm zecos mam nie tak z hormonami i zrobiłam sobie wynik i wyszło mi 6,43 a na wypisie pisze ze powinnam miec prawidłowy wynik 0,01 i pam doktor rodzinny mi powiedział ze mam za wysoki tsh a biore dawke raz100 raz na 125co drugi dzien i nieiwem teraz jak sie skonsultowac czy wziac pod uwage lekarza rodzinnego dał mi wskazówke zeby codzinne brac 125dawke eutyroksu zeby wyrownac wynik bo nie chodze do endokrynologa bo na wizyte u nas bende musiał czekac ponad poł roku a najblizszo wizyte w wawie mam w maju podpowiedzcie mi dziewczyny wiem ze nastazja leki umiała dobrac dawko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska Siemka Wiesz co mam do Ciebie prośbę -sprawdz wypis czy napewno masz napisane tam, że powinnas mieć norme 0,01 czy 0,1. Mi kazano trzymać tsh na poziomie 0,1 :-) Faktycznie,lekarz rodzinny dobrze Ci podpowiedział, że powinnaśzwiekszyć dawkę. Napewno powinnaśbrać codziennie 125 i za jakiś czas sprawdz cosię dzieje z tsh, teraz zanim będziesz miała ustaloną dawkę to musiszczęściej kontrolować jak zmienia się tsh.Ja ostatnio badałam po 4 tyg, choc mówią,że powinnosie to robićpo 6tyg. Sprawdź wypis i sie odezwij jeszcze. Ja też ostatnio sama zmieniałam sobie dawkę bez konsultacji z endo. Moim endo była nastazja hihi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia A co uCiebie???? Pozbierałaś się już do kupy???? - chodzi mi o zdrówko !!!! Boli Cię jeszcze ta dziura??? jak toteraz wygląda??? Ja pomyłam dopiero wszystkie okna hihi,nie lubiesprzatania więc nie wyrywam sie z tym hihi :-) Też wolę na dworku popracować i dzisiajmiałam taki zamiar ale zaczęło padać, więc pewnie nici z tego :-) W poniedziałek z mała pojechałyśmy na wycieczkę, kolezanka jest nauczycielką i zabrała nas ze swoją klasą hihi ( gimnazjum hihi ) Było fajnie, mała zachwycona bo zwiedziła pałac w Wilanowie i bardzo się jej podobał, nawet stwierdziła, że mogłaby tam mieszkać hihi :-) Sylwia Zadroszczę Ci wyjazdu :-) Nie musissz nic robić, a ja muszę hihi :-) Tylko odzywaj się do nas jak wyjedziesz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
eweliza przepraszam ze Cię w błąd wprowadziłam tak masz racje o,1 powinnam takie tsh miec to zrobi tak i za dwa tyg sprawdze tsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga nie ma za co :) mam nadzieje ze zrozumialas bo troszke namieszalam je jeszcze te moje bledy i pisanie czasami na odwrot hihi :) eweliza super ze juz wyrownalas sobie hormonki :) ja na poczatku mialam zawysokie i czulam sie strasznieeee :/ mialam ogromne uderzenia goraca w ciele czasami to myslalam ze zemdleje - naszczescie juz od 1,5 mam spokoj :) co do swiat to napewno bede zagladala :) aska :) pewnie ze powinnas skorzystac z rady lekarza - nie musisz odrazu isc do endo :) a moze nastazja sie odezwie to Ci poradzi bo ona umie ustawiac dawke :) jak sie czujesz z tak wysoka dawka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Eweliza U mnie juz lepiej,choc jeszcze troche brakuje do szczescia... Dziura sie goi.Dzwonilam do mojego dentysty(z Polski) bo ciagle faszerowalam sie lekami.Powiedzial,ze mam sprobowac wlozyc sobie kawalek aspiryny do tej dziury.Tak tez zrobilam i juz tego samego dnia popuscilo.Teraz tylko tak robie i lykam reszte aspiryny.Wystarczy jedna na dobe,hurra!!!Podobno moge miec jeszcze cos z nerwem albo z ziarnina w dziurze.Trzeba poczekac.Pytalas czemu antybiotyk tu dostalam,ano wlasnie na to,ze cos z nerwami moze byc jeszcze nie tak. Piszesz,ze nie lubisz sprzatac?Ja teraz tez.Kiedys bardzo lubilam,ale i efekty byly i to czlowieka cieszylo.A teraz?Wiadomo,dzieciak w domu to latwo nie jest;) Sylwia Fajni Ci,ze wyjezdzasz.My mamy gosci na Swieta wiec mam troche roboty. Napisze do Was na pewno jutro z zyczonkami bo od piatku goscie:) Trzymajcie sie cieplo,buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
sylwia25 powiem ci teraz troszke lepiej sie czuje odkąd tew125 biore dawkie ale wczesniej to miałam takie humory ze az szkoda pisac ciągle chodziłam prezygnebiona i w szystko mnie denerwowało czasami to sie zastanawiałam co ja na tym swiecie robie ale zastanawiam sie czy to ma własnie to ze przez te niedobranie dawki hormonu?? jak kobitki nastrój przed wielkanocą zapewne masa pracy mi to juz rece odpadaja najgorsze dlamnie jest gotowanie masakra;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska :) takie humorki spowodowane sa wlasnie przez hormonki - i to jest normalne (pomysl jak u kobiety w ciazy szaleja hormonki i jakie ona ma wtedy humory :) ) tak samo jest z nami jak nie mamy wszystkiego jeszcze uregulowanego :) jak juz trafisz na odpowiednia dawke hormonow - to reszta wroci do normy (humory, samopoczucie i reszta) :) na to trzeba cierpliwosci :) co do swiat to u mnie ma byc dosyc zimno :/ mialam nadzieje ze chociaz w niedziele pogoda bedzie lepsza ale niestety nie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Zycze wszystkim forumowiczom Zdrowych,Pogodnych Swiat:) Trzymajcie sie cieplo,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Madzia :) i Wam tez kochane moje kobitki -z okazji świąt Wielkanocnych dużo radości, której moc przesłoni troski codzienności. Miłej atmosfery oraz mokrego dyngusa :) mam nadzieje ze milo spedzicie swieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również wszystkim składam najserdeczniejsze życzenia, dużo słonka, usmiechu na twarzy i radości no i oby lany poniedziałek był naprawdę mokry :-) WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5creative
Witam Wszystkich. Dołączam do grona osób które mają guzy na tarczycy mój ma 3cmx1,6 cm. Czekam na wyniki biopsi. Na pierwszej wizycie u edno była rozmowa tylko o operacji . Poszukałam w internecie i coś znalazłam o nowej meetodzie tzn. fotokoagulacja guzkow tarczycy . Niestety informacji jest bardzo malo . Czy ktoś z Was o tym słyszał. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5creative lekarz mowila o operacji bo Twoj guz jest spory a takie zawsze sie usowa nawet jak sa lagodne :) daj znac jak bedziesz miala wynik biopsji :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie uwierzycie !!!!!!!!!!!!!!! wczoraj sie zareczylam !!!! jestem przeszczesliwa !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia GRATULACJE !!!!!!!!! kurde czemu dopiero dzisiaj i tym piszesz :-) Super, super, super Napisz jak było hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dosia 44
Sylwia GRATULACJE !!!!!!!!!! ALE NIESPODZIANKA :) ciesze się Twoim szczęściem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dosia 44
Na radosne Święta Wielkanocne przyjmijcie te życzenia , wesołego Alleluja mokrego dyngusa oraz wielu łask od zmartwychwstałego Jezusa życzy Dosia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
sylwia25 Gratulacje kochana:) Wszystkim chciałabym złożyć Wesolutkich Świąt Wielkanocnych i mokrego dyngusa w lany poniedziałek a przede wszystkim zdrówka:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny :) jeszcze nie moge w to uwierzyc hihi eweliza napisalam dzisiaj bo oswiadczyny byly w nocy :) z rana napisalam do Was :) pierscionek jest przesliczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chlopak (teraz narzeczony hihi) oswiadczyl mi sie w naszej ulubionej restauracji :) byl przerarzony hahahahahahaha (zebyscie widzialy jego mine normalnie mial zly w oczach- rece mu sie trzesly) ja oczywiscie ryczalam haha :) dzisiaj przyjmowalam gratulacje od calej rodzinki hihi :) mowie Wam tak mnie zaskoczyl ze mnie zatkalo !! potem nie moglam nic powiedziec bo ryczalam :) przesle wam po swietach zdjecie pierscionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×