Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

hej eweliza nie dzwoniłam jeszcze bo wczoraj wyszłam ze szpitala po drugiej operacji i tak czy siak muszę poczekać na wynik histopatologiczny :( muszę chyba jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość ale na lekarzy już patrzeć nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewula super że już masz operację z grzywki. Jod to nic strasznego, raczej można by powiedzieć że najgorsza jest kwarantanna bo człowiek siedzi sam jak trędowaty hehe. A napisz czy lekarze coś mówili o drugim płacie, czy były guzki, czy czysty ????? Będzie dobrze zobaczysz :D trzymam kciuki za wszystkich którzy niedługo idą na operację, pamiętajcie że to naprawdę nie takie straszne jak by mogło się wydawać :-) No i koniecznie napiszcie jak było , jak wrócicie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margola36
A jak wyglada ta okropna blizna? :( czy będę zmuszona do końca życia nosić apaszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARGOTA1307 bedzie dobrze !!! napisz jak wrocisz :) ewula ciesze sie ze operacje masz juz za soba :) ja tak jak Ty nie moge patrzec juz na lekarzy hihi Margola36 kochana mojej blizny wogole nie widac !!! :) sama musze sie przyjrzec zeby cos zobaczyc - kiedys nawet wysylalam zdjecie z moja blizna dla dziewczyn z forum hihi :) (oczywiscie e-mailem) dziewczyny tak jak pisze eweliza wszystko bedzie dobrze - niektorzy lekarze mowia nawet ze to nie jest operacja tylko zabieg - a blizna z czasem nie bedzie widoczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
hej Moze wy cos mi poradzicie. Od piatku mam obrzęk nóg, twarzy i ogólnie ok.3-4 kg do przodu w ciagu 3 dni. TSH teraz mam 14, wiem, ze za duzo, ale przy tsh 65 nie bylam az tak spuchnieta. Mam sporą anemię, ale to tez pewnie nie od tego. Przed operacja puchły mi rece, nogi. Ale teraz nogi miałam wyjatkowo szczupłe, bez obrzeków. Co to moze byc? co zbadac bo sama nie wiem. Moze wy spotkałyscie się z tym po operacji. Jak czytałam w internecie to sie przestraszy łam, wiec juz nie czytam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety nie pomoge - nie wiem czemu tak masz - wiem tylko ze jak ma sie bardzooooo niska dawke hormonu to sie puchnie - no i jak odstawia sie hormony przed jodem - jestem pewna ze jutro ktos Ci cos napisze na ten temat :) kochana nie czytaj niczego na necie bo obojetnie co sie wpisze w wyszukiwarke to wyskocza najgorsze rzeczy z mozliwych :/ ja jak bylam leczone naczytalam sie takich glupot ze glowa mala - i jakby to wszystko byla prawda to juz dawno nie bylo by mnie na tym swiecie hehe nawet moja lekarz mnie ochrzanila za czytanie informacji na necie - odrazu powiedziala ze tam wypisywane sa takie glupoty ze glowa mala - pozatym przeciez to pisza zwykli ludzie ktorzy nie sa lekarzami i ktorzy kopiuja informacje z jednej strony na druga i dodaja jeszcze swoje glupoty :) sama sie przekonalam ze nie warto niczego czytac - naczytalam sie takich rzeczy ze ryczalam po nocach - a potem wszystko okazalo sie klamstwem :) dlatego teraz wogole nie czytam zadnych artykulow na temat zdrowia w necie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza kochana, prawy płat był czysty, zero guzów, ale i tak poszedł na badania histopatologiczne. Tak profilaktycznie :) hahahaha Margola, miałam dwie operacje w ciągu 2 miesięcy. Długośc mojej blizny ma jakieś 5 cm i praktycznie przed tą druga operacją nie była już widoczna. Teraz miałam cięcie w tym samym miejscu i mój chirurg nawet wyciął tkankę zabliźnioną z poprzedniej operacji, żebym nie miała "zakładek" :))) ogólnie wygląda to po zagojeniu jakby kotek cię lekko zadrapał i ludzie nawet wiedząc że coś takiego przeszłaś muszą się nieźle przypatrzyć żeby zobaczyć tą bliznę. Ja mam zrobione szwy wewnętrzne - a na wierzchu nie szycie tylko plastry stripy zamykające cięcie. Magdana, ja zbrzękłam po pierwszej operacji jak mi się okres zbliżał. Strasznie ale to strasznie zatrzymała mi się woda w organizmie. Czułam się jak napompowany balon. Miałam wtedy podwyższone TSH. Cięzko mi jednak powiedzieć czy u ciebie jest podobnie. Chyba najlepiej spytaj lekarza. Pozdrowienia dla wszystkich dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mml334
Magadana - cofałam się wstecz ale nie udalo mi sie znaleźć inf o Twoich węzłach chłonnych czy miałaś je usuwane czy nie. W każdym badź razie z racji mojej pracy wiem że - po usunięciu węzłow chłonnych - po naruszeniu węzłów właśnie podczas jakiejś operacji (wystarczy zablokowanie ich funkcjonowania na jakiś czas) następuja zaburzenia w przepływie limfy. Limfa płynie sobie przez cały nasz organizm zbiera różne toksyny itp i odprowadza je do węzłów skąd organizm je wyrzuca w różny sposób (opisuję tak po "chłopsku") Jeśli wystąpi któryś z w/w przypadków występuje zastój w przepływie limfy co daje najczęściej objawy obrzęku, opuchlizny, ciężkości. Zapytaj lekarza jeśli nie będzie innej przyczyny to być może to będzie to. Jeśli to zatrzymanie limfy to najlepszym rozwiązaniem jest iść na masaż - drenaż limfatyczny ale manualny. Daje rewelacyjne efekty i wystarczą 3-4 masaże by usprawnić przepływ owej limfy i opuchlizna znika. Miałam takie przypadki np u kobiet po mastektomii i czy miały wycinane węzły czy nie puchły im ręce a po ok 3 drenażach wszystko wracało do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
hej Ja nie miałam usuwanych wezłów podczas operacji, poniewaz ja nie miałam raka tarczycy. poprostu miałam zwykłe wole nadczynne. Zauwazyłam dziś ze jestem mniej opuchnieta, a od 3 dni biorę wiekszą dawke eutyroxu. Wygląda to na obrzęk spowodowany przez niedoczynnosc. Choc dziwię sie temu, bo miałam miesiąc temu tsh równe 65 a teraz mam 14, i nie miałam wtedy takcih obrzeków jak teraz. Ale widocznie niedoczynność jest nieprzewidywalna:) dziękuje za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margola36
Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie :-) Jak jeszcze nie usłyszałam z ust mojego lekarza słowa operacja to spotkałam kobietę, która miała obklejoną szyję plastrami wzdłuż i wszerz, potem sobie ją przypomniałam i trochę się przeraziłam... Jest tu ktos kto może napisać ile go nie było w pracy po operacji? Kwestia 2 tygodni czy 2 miesięcy? Bo to zasadnicza różnica dla mojej nieobecności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margola36 opatrunek moze wyglacac przerazajaco ale jak wszystko sie zagoi to nawet nie zauwarzysz blizny :) ja mialam przezroczysty plaster wiec odrazu moglam widziec rane - jak ja zobaczylam poplakalam sie (to bylo jeszcze w szpitalu) ale pozniej jak zaczelo sie goic wszystko wygladalo super :) co do pracy - to zalezy od czlowieka a raczej jego organizmu :) ja juz na drugi dzien moglam robic wszystko :) wiadomo staralam sie uwazac ale moglam normalnie gory przenosic :) poszlam z psem pobierac po parku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
hej Ja wróciłam do pracy po 2 tygodniach, ale zrobiłam bład bo powinnam posiedziec miesiąc. Poszłam do pracy i od razu zlapałam angine. Wiec lepiej poczekac:). Co do rany to w zasadzie prawie jej nie ma. ja miałam na klamry złapana ranę, nie na szwy i w zasadzie opatrunek maleńki. I to był opatrunek bardzie potrzebny zeby sie nie urazic w rane bo to nie wygladało jak rana tylko jak kreska czerwona:). Więc spokojnie to nie jest straszne. A wiem co mówię bo jestem okropnyą panikarą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewula widzę ze chyba dobrze się trzymasz :D Fajnie, że masz poczucie humoru. Super, że drugi płat czysty ale faktycznie jest taka procedura i trza czekać teraz na wynik histopatologiczny. A powiedz mi ile musisz czekać ???? Ja dwa tygodnie po operacji miałam już wynik. A gdzie Twoi lekarze proponują ci jod ???? magdana ja uważam że dwa tygodnie to za mało. Mimo że operację człowiek dobrze zniósł ale należy się przez jakiś czas oszczędzać. Każdy organizm jest inny i inaczej się regeneruje i należy dać sobie czas by w 100% dojść do siebie :-) Jesteś chyba pracoholikiem hehe, Wiesz co z Twoją opuchlizna to obstawiałabym zastój wody. Ale coby to nie było to ważne że już przechodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Eweliza jest lepiej po zwiekszeniu dawki eutyroxu. W sumie tsh na poziomie 14,5 to bardzo duzo bo norma jest chyba do 4. Mam nadzieje, ze szybko spadnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jak tam dziewczyny !!!!! mam nadzieję, że operację się udały :D a co porabia reszta ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Potocka
w poniedziałek operacja, dzisiaj już do domu. Operacja w Toruniu, Oddział Chirurgii / Bielany. Rano biegałam z głową zadartą i odkrytą raną po szpitalu... teraz mnie trochę ciągnie... Zastanawiam się, czy pójście do pracy za 2 tyg to dobry pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARGOTA1307
WITAM WSZYSTKIE DZIEWCZYNY.W ŚRODĘ USUNELI MI TARCZYCE Z OBCYM.PO NARKOZIE GŁOWA MNIE BOLAŁA RÓWNE 12H,ALE JAKOŚ PRZEBRNĘLAM PRZEZ TEN KOSZMAR.DZIŚ MĄŻ PRZYWIÓZŁ MI NET,WIĘC JUŻ JESTEM.JUTRO IDĘ DO DOMU.CZEKAM NA HIST-PAT 4 TYG A POTEM ZOBACZYMY CO DALEJ. BAŁAM SIĘ NARKOZY ,ALE JAK DALI PROCHY,TO ODLOT BYŁ I DOKŁADNIE PAMIĘTAM JAK POLECIAŁAM.. OBECNIE SIEDZE,DREN DYNDA KOLO SZYI,MAM PROBLEM Z PRZEŁYKANIEM PO LEWJ STRONIE-BOLI I ŚCISKA,ALE MAM NADZIEJE,ZE TO PRZEJDZIE,GŁOS -LEKKA CHRYPA. JUTRO BEDE JUZ W DOMU ,TO WIECZOREM SIĘ SPOTYKAMY NA FORUM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARGOTA1307
NO I POZDRAWIAM WAS CIEPŁO I MAM NADZIEJE,ZE U WAS WSZYSTKO OK.PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potocka wiesz co wszystko zaleczy jak sie czujesz i jaka masz prace - ja pracuje przy kompie wiec mi to nie robilo roznicy czy bede w domu czy nie - ale jak sie cos podnosi to moze lepiej posiedziec w domku dluzej MARGOTA1307 super !! bardzo sie ciesze ze u Ciebie wszystko ok :) widzisz strach ma wielkie oczy :) a to ze masz chrypke i ze boli Cie przy przelykaniu to normalne i z czasem minie :) trzymaj sie kochana :) zasmialam sie jak napisalas ze wiesz kiedy odlecialas hihi ja to tylko pamietam jak polozylam sie na stol operacyjny i sekunde potem spalam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza pytasz co u reszty :) jestem chora :/ to znaczy juz teraz jest lepiej ale 2 dni temu tak mi glowa pekala ze wstac z lozka nie moglam - pogoda do dupy calutki tydzien deszcz :/ niedlugo mam impreze halloweenowa i nie wiem za co sie przebrac hihi chce za cyganke ale stroju znalesc nie moge :/ i tyle u mnie hehe a co u Ciebie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magota Cieszę się, że masz już za sobą opperację. To najgorsza część leczenia tego raka, a Ty masz już to za sobą :-) Wracaj do domu i odpoczywaj. Oszczędzaj się i nie pzesadzaj z robotą hehe. Ból gardła minie, poproś by Ci coś dali, wkońcu jesteś jeszcze w szpitalu. Odezwij sie jutro. potocka z jakiego powodu miałas usuniętą tarczycę ??? Sylwia Szkoda, że chorujesz. U nas też pogoda do bani i o przeziębienie łatwo. Sporo osób kicha, kaszle i ciąga nosem, ale my naszczęście dajemy radę. Dzisiaj czuję, ze chyba jajniki mnie bolę, ale mam nadzieję że jak wstanę ano to będzie git. pomysł na stój super no i oczywiście czekam na fotki jak co roku hehe.Jeśli Ty będziesz cyganką to Twój narzeczony ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza wiesz co jajniki moga bolec od przewiania :/ moja siostra kiedys tak miala bolaly ja jajkini sporo czasu i wkoncu poszla do lekarza - zrob sobie goraca herbatke z cytryna i sie wygrzej - teraz latwo o przewianie :/ powiem CI ze mnie okolo 4 lata temu tak przewialo ze bylam sparalizowana :/ cala lewa polowa twarzy byla calkowicie nieruchoma (sparalizowana) !!! nawet oko sie nie zamykalo (musialam sama je zamykac i zaklejac zeby bylo nawilznone) a jak sie usmiechalam to tylk polowa twarzy - tragedia mowie CI :/ nawet tylko polowa nosa sie marszczyla a druga nie :/ muszialam brac sterydy ! u mnie w rodzinie kiedys dziewczyna miala to samo i niestety sprawnosc twarzy nie wrocila jej do konca :/ jedno oko ma troche inne niz drugie :/ ale naszczescnie bardzo tego nie widac - u mnie dzieki bogu wszystko jest ok :) trzeba uwarzac bo z przewianie to nie zart :) mnie teraz tez gdzies przewialo bo mam zalatwione zatoki :/ co do stroju nie wiem za co narzeczony sie przecierze :/ z roku na rok mamy coraz to mniej pomyslow :/ najlepsze stroje juz mielisny a w sklepach niestety ciagle jest to samo - ja nawet nie wiem czy znajde jakis stroj - co do fotek to napewno wysle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza, jakoś się trzymam :) są lepsze i gorsze dni ale daję radę :) w poniedziałek idę po skierowanie na jod. lekarka mówiła wcześniej albo warszawa albo Gliwice. W każdym bądź razie z tytułu tego, że nigdy nie mogłam spokojnie usiedzieć na tyłku zadzowniłam na Saszerów i jestem umówiona na wizytę na 31 października :) więc jeśli tam wyląduję to licz na to, że będę Cię pytała o różne rzeczy:) Na wynik histopatologiczny czeka się u mnie 10-14 dni. Po wycięciu pierwszego płata miałam wynik w 10 dni po operacji jak w mordkę strzelił. Potocka - pozdrowienia z Torunia :) ja byłam na Batorego :) Dziewczyny z robotą nie przesadzać - ja do tej pory żyłam tylko pracą - pracoholiczka do kwadratu - przed pierwszą operacja latałam z językiem na brodzie między lekarzami a wizyty u nich ustawiałam sobie pod spotkania i narady w pracy. Sama sobie gratuluję pomysłowości :))) Fakt, że teraz cięzko mi usiedzieć na tyłku w domu i zawsze znajdę sobie jakieś zajęcie, ale po całym dniu wieczorem nie dość że szyja rwie to pół twarzy nie czuję - więc moja rada mała - przystopować :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki :) a co tu tak cicho dzisiaj ? :) u mnie wkoncu przestalo padac i jest 25 stopni :) no i dzisiaj piatek :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewula Kochana odpowiem na każde pytanie. Szczerze ja bym za nic w świecie nie zamieniała Szaserów na inny oddział. Byłam tam juz dwa razy i za każdym razem wszystko jest ok. Wrazie jakichkolwiek pyań to wal śmiało - odpowiem napewno :-) Sylwia u nas zimno i moko hehe. Naszczęście jajnik juz ok:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mml334
MARGOTA1307 - jak samopoczucie w kolejnym dniu? Właśnie dotarło do mnie jak ten czas szybko leci.... dopiero co zadawałaś pytania co i jak, a tu proszę już po :) Dużo zdrowka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARGOTA1307
CZEĆŚ DZIEWCZYNY.WCZORAJ WRÓCIŁAM DO DOMU.NIE BYŁO MNIE 3 DNI A W DOMU JAK PO WOJNIE .SZLAG MNIE TRAFIŁ I OGARNIAŁAM WSZYSTKO ŁĄCZNIE Z ZAKUPAMI,BO W LODÓWCE TYLKO ŚWIATŁO BYŁO.WIECZOREM PADŁAM.DZIŚ ODERWAŁAM PLASTER ZMIENIAJĄC OPATRUNEK I WYGLĄDAM NIECIEKAWIE..ROZŁAŻĄCA SIĘ RANA,ZLAŁAM WODĄ UTLENIONĄ.SKINSEPTEM I ZAKLEIŁAM JAŁOWYM PLASTREM Z OPATRUNKIEM.WYGLĄDAM JAK OFIARA MORDU... POD TA RANĄ DZIURKA,BO DREN PRZYSZYWAJA-TO ZA TO WYGLĄDA JAKBY KTOŚ DO MNIE STRZELIŁ.. ALE TEGO TYPU RZECZY NIE ROBIĄ JUZ NA MNIE WRAZENIA,CHOĆ MIAŁAM NADZIEJE,ŻE KTOŚ SIE POSTARA.. KUPIĘ SOBIE KETE NA SZYJE I COŚ WYKOMBINUJE.. TYLKO HIST-PAT I SIĘ OKAŻE CO DALEJ..BOJE SIE..ALE MAM ZAMIAR PRZEZ 4 TYG POŻYĆ NA L4,ODPOCZĄĆ..POGADAĆ Z MĘŻEM,SPOTKAĆ SIĘ Z DZIECIAKAMI-BO TAK TO TYLKO W SOBOTĘ I NIEDZIELE JE WIDZIAŁAM NO I RANO PRZED PRZEDSZKOLEM...A POTEM PO 22GIEJ.. PRZERĄBANE..WYKORZYSTAM TEN CZAS MAXYMALNIE JAK SIĘ DA.BUZIAKI DLA WSZYSTKICH,POZDRAWIAM WAS.PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!! Ale jestem szczesliwa, ze juz po wszystkim. To znaczy jeszcze sporo przede mna (pokora sie przyda), no ale ta pierwsza najwazniejsza faza leczenia juz poza mna. "SKORUPIAK" WYCIETY!!!. Widze, ze na forum jest juz sporo osob po swierzym zabiegu, wiec latwiej razem bedzie dochodzic do zdrowia. Ja na razie nie widzialam rany. Skupiam sie na razie na problemie wyproznienia, niestety. Ziolka i takie tam.:P. Nie mialam zadnych dolegliwosci po narkozie. Natomiast poszlam na operacje lekko przeziebiona. Mialam katar spory. Jakie moje zdziwienie ze po dwoch dniach wracam do domu i jestem zdrowa. Nie mam sladu kataru. Eweliza - rece pani dr, Stachlewskiej to wielki skarb. Mialas racje. Jesli jest ktos kto sie boi bardzo takiej operacji to w rekach tej dr. jest bezpieczny w 100%. Pozdrawiam wszystkie i ciesze sie ze wiekszosc dziewczyn tutaj czuje sie rownie dobrze jak ja po tym zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARGOTA1307 kochana rana sie zagoi i nie bedzie sladu :) moja tez nie wygladala zaciekawie jak ja zobaczylam az sie poplakalam :/ ciesze sie ze jestes juz po :) teraz juz z gorki :) kurczak2 witaj spowrotem :) ciesze sie ze jestes juz po wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mml334
Margota 1307 - nie szlej z tym ogarnianiem domu!!! Ja byłam taka głupia po usunięciu jajnika - po wejściu do domu zaczełam sprzątać i gotować. Ale byłam głupia, Grawitacja po operacji działała niesamowicie chodziłam truchcikiem z nosem przy ziemi ale z ścierą w rękach. Ech... Przyszli zjedli obiad i szara rzeczywistość. Wszyscy uznali że nie jest tak źle skoro tyle zrobiłam w 5 dniu po operacji. Teraz po operacji będę leżeć i udawac że mnie boli :)- Niech się wykażą i choć raz mnie obsługują :) Człowiek uczy sie na błędach..... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×