Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość MARGOTA1307
KURCZAK MOJ MIAŁ 8MM,I TO NIC MI NIE DAŁO,ZE NIBY MIKRORAK.... NIE MIAŁAM CHRYPY I NIE MAM,KIEDYS WOLE LECZONE JODEM... ALE JA Z NIM CHODZE JAKIS CZAS..W 2004 JESZCZE NIE BYŁ RAKIEM,OKRAGŁY,Z BAC NIC NIE WYSZŁO...POTEM CIAZE,ZMIANA PRACY,NO I BAC I RAK...Z PRZERZUTAMI... PIJE DALEJ...PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARGOTA1307 ooo juz rozumiem czyli mialas usuniete 3 wezly - musialy byc podejrzane skoro wycieli - nie podejrzanych wezlow nie usuwaja mowisz ze nie sa to boczne wezly wiec jakie ? jak zapytalam lekarz co bedzie jak bede miala przerzut na wezly to powiedziala ze podadza jod ale pewnie bez operacji sie nie obejdzie :/ Ty masz przerzuty przy diagnozie - wiec nie wiem jak to jest :/ mysle ze musialabys miec duza dawke jodu zeby sobie z tym poradzil - a moze nawet podany jod pare razy - wiec lekarze wola usuwac nic meczyc pacjenta jodem - tyle razy Ty mialas wyciete 3 wezly - napewno byly podejrzane - mysle ze boczne masz ok bo inaczej tez by wycieli - teraz podadza Ci jod i zobacza co i jak :) mysle ze operacji teraz nie beda robic - napewno podadza jod i zobacza co dalej - ale jestem pewna ze jakby cos bylo podejrzane to by wycieli - skoro wycieli 3 wezly - to znaczy ze wszystkie wezly zostaly sprawdzone :) i ze tylko te byly podejrzane - wiec glowa do gory napewno inne sa ok nie martw sie jestem pewna ze reszta wezlow jest ok :) oni wiedza co robia i wiedza co wyciac a czego nie - wiec glowa do gory bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARGOTA1307 niestety ale rozmiar raka nic nie znaczy :/ niektorzy maja duze guzy bez przerzutow a niektorzy malenkie z przerzutami :/ ja mialam pare guzow dwa mialy 3 cm, jeden 2,5 i reszta mniejsze - tylko jeden guz byl rakiem 2,5 cm - nie mialam przerzutow a guza mialam conajmniej 8 lat moja endo powiedziala ze jak ma sie przerzuty na wezly przy diagnozie to nie wplywaja one na rokowania :) wiec wszystko bedzie u Ciebie dobrze :) inaczej jest jak ma sie przerzuty na wezly po paru latach od diagnozy eweliza napewno wytlumaczy Ci co bedzie dalej - i jakie badania bedziesz miala :) nie martw sie naprwno obejdzie sie bez operacji - bo juz pozbylas sie wezlow ktore mialy przerzuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARGOTA1307
SYLWIA PODOBNO TE 3 SA ZE SPŁYWU SRODKOWEGO.OBAWIAM SIE ZE CHODZI IM O BOCZNE.NIE MOGŁYSMY DŁUGO ROZMAWIAC,PODOBNO JUTRO WSZYSTKO MI POWIE.JADE JAKO OSTATNIA PACJENTKA NA 22.30,BO PEWNO SIE PORYCZE I NIE CHCIAŁABY BY TO INNE PACJENTKI WIDZIAŁY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARGOTA1307 kochana napewno nie jestes ostania pacjentka po to zeby ludzie Cie nie widzieli :) pewnie lekarz wcisnela Cie do swojego kalendarza i temu tak pozno idziesz - mnie jak lekarz wciska to tez albo ide pierwsza albo ostatnia - nie martw sie o wezly boczne - bo napewno byly sprawdzone - spoko wycieli wezly z przerzutami to te co zostaly sa zdrowe - wierz mi hirurg w czasie operacji dokladnie oglada wezly - bo wie ze tam moga byc przerzuty - to jest pierwsze miejsce gdzie ten rak sie przerzuca - ale powiem Ci tez ze najlepsze - bedzie dobrze zobaczysz - jak widzisz eweliza ma sie swietnie - i wyniki tez ma super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza A ja mam do Ciebie jeszcze pytanie. Pamietasz date odbioru swojego wyniku? Tzn chodzi mi o to ze mam napisane za dwa tygodnie, i myslalam ze to jutro, bo to jutro mija dwa tygodnie od dnia operacji. Ale chyba cos mi mowi ze sie pomylilam i to ma byc dwa tygodnie od wypisu? Pamietasz jak to bylo w Twoim wypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mml334
Margota trzymam za Ciebie "kciuki" i życzę Ci aby jutrzejszy dzień przyniósł Ci same dobre wiadomości. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margot Z tego co piszesz to mialaś zajęte dwa węzły, które i tak są wycięte. Niewiem skąd ta panika o węzły boczne bo lekarz podczas operacji je oglądał i jakby były podejrzane to napeno by je wyciął. Ale niewazne, gdyby okazało się że masz jeszcze teraz wezły zajete przez raka to najlepszym i najszybszym sposobem jest ich usuniecie.Mozna podac Ci jod który napewno by sobie poradził ale zapewne całe leczenie trwało by dlużej, bo przypuszczam, że musiałabyś przyjąć więcej niż jedna dawke dużego jodu. Zajete węzły nie wpływają na rokowania:-) także jetem pewna, że wszystko będzie git :D kurczak jesli jestes z w-wy bądź masz blisko to możesz zajrzec- hist.powinien już być. Ja wyszłam do domu w niedzielę a po wynik pojechałam we wtorek dwa tyg. po wyjsciu bo jeszcze chciałam i miałam zajrzec do gabinetu d Stachlewskiej. Z tego co się orientuję to wyniki mają po1,5 tyg a na spokojnie podaja 2 tyg do odbioru :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARGOTA1307
EWELIZA DZIEKI ZA INFO,PO WIZYCIE PEWNO TU BEDE I WAM NAPISZE DOKŁADNIE CO I JAK. Z WAMI MI JAKOS ŁATWIEJ..PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny!!!! A ja odebralam dzis swoj wynik histo : pT1bN0 . Hura!!!! raczysko mialo troche wiecej niz z Bacc wynikalo, rozgrzebane uroslo?:P rak brodawkowaty sr 1,2cm, postac klasyczna ( ale zabrzbmialo). NIE STWIERDZONO NACIEKANIA TKANEK OKOLOTARCZYCOWYCH ORAZ INWAZJI NOWOTWOROWEJ NACZYC. W WEZLACH CHLONNYCH ZERO (0/7). WRAZ Z TARCZYCYA USUNIETO FRAGMENT PRZYTARCZYCY. Zastanawia mnie tylko ze nic nie ma na temat wezlow bocznych szyi. Do badania chyba wyslane sa tylko te wyciete 7 szt. Ale ja juz nie bede jątrzyc. Plakalam ze szczescia i bede tak trzymac. Za tydzien jod i na razie spokoj. Jedno dla mnie jest zabawne :D : w badaniu USG i BAC jest napisane ze raczysko siedzialo na prawym placie. W badaniu histo ten sam rak znalazl sie na lewym. Czyzby po wylozeniu go na stol do badania strona sie zmienila? No ja jak zwykle musze wszystko do konca naukowo wyjasnic. Juz chyba taka moja przypadlosc. No i jeszcze jest jakis dziwny zapis, ktorego nie moge zrozumiec. Moze sie znajdzie ktos kto mi to przyblizy. " W miaższu tarczycy obecne sa liczne grudki chlonne, a w ich otoczeniu w tyreocytach widoczna jest metaplazja oksyfilna oraz cechy atypii" Cokolwiek to bylo to jest juz poza mna, ale nienajlepeij brzmi. Margota Bede czekac dzisiaj na Twoja wiadomosc i trzymac mocno kciuki. Nawet jesli trzeba bedzie to usunac to bedziesz plakac ze szczescia jak ja dzisiaj jak juz bedzie po wszystkim. Trzymaj sie dzielnie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak super - bardzo sie cieze ze wynik jest w tej sytuacji najlepszy z mozliwych :) nie martw sie tymi zapiskami - one sa dla lekarza - Ty powinnas tylko wiedziec jaki to rak i czy nie ma naciekow i przerzutow :) bardzoooo sie ciesze ze tak u Ciebie wyszlo :) wezlami bocznymi sie nie martw jakby cos bylo to juz bys wiedziala :) a wynik hist. jest najwazniejszy - wiec wezly CZYSTE !!! :) tak jak mowisz teraz jod i z glowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak HURA HURA HURA !!!!!! Wezły czyste a wariant klasyczny - najlepszy z możliwych :-) Teraz jod i to już za tydzień i wszystko z bani. Zostaną tylko kontrole :D Ale się cieszę :-) margot Mam nadzieję, że ty też napisz pozytywną wiadomość :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak widzisz .... nie jest tak ..źle ..masz najsłabszego raka ...... gdzie jedziesz na jod radioaktywny.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Eweliza i Sylwia! Na Was zawsze tu mozna liczyc. Tak sie ciesze, ze chce mi sie tanczyc i spiewac do rana. Po jodzie i izolacji, chyba jakas imprezke pizamkowa z wnusiem zrobie:D Caluje Was, kochane jestescie! Margota Napisz koniecznie, bo czekamy na Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Iren! Na jod ide do Szpitala na Wolowskiej w Warszawie. Bylam tam juz, zeby sprawdzic jak wyglada oddzial. SPOKO! Sprzet tez maja dobry podobno, wiec tylko spakowac cytrynki i cukierki i do przodu! Jak u Ciebie to TSH? Jak sie czujesz, lepiej troszke po swojej dawce jodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzilo mi nie o to ze lepeij po dawce jodu, tylko czy juz lepeij po tym jodowaniu, bo ostatnio cos pisalas ze szum w glowie i ze ogolnie zle sie czujesz po tym jodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak2 tanczi spiewaj hihi :) masz powod - powiem Ci ze po takim raku (operacji i jodzie) ma sie tylko 0.5 % szansy na nawrot :) wiec kochana pozbylas sie go raz na zawsze :) ciesze sie poprawilas mi dzisiaj humorek jeszcze czekam na wiadomosc od Margota no ale jak pisala ma wizyte dosyc pozno wiec musimy cierpliwe czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak Byłam w Gliwicach tydzień.... nie za bardzo się czuje ...... szumi mi w głowie włosy troszeczkę wychodzą oczy mnie bolą ...... pod koniec miesiąca jestem zarejestrowana do okulisty nogi mnie bolą..... w nocy dalej mam skurcze mam przechodzące nerwobóle po całym ciele ... tyje.....i to najgorsze TSH dopiero będe wykonywać pod koniec listopada ..... tak mi kazał mój endo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iren Czy ty bierzesz wapn i wit D3? ja sobie jakos sama dobieram dawke dopoki przytarczyczki nie zaczna pracy. Opuscilam dwie dawki ktoregos dnia i mialam skurcze w nogach i dretwialy mi rece rano. Wiec juz sie nauczylam ze na razie musze brac 3xpo1 wapniu i wit D3 biore raz co drugi dzien i spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Kurczak Bardzo mi miło za te słowa co napisałaś. cisze sie całym sercem jak komuś może pomóc czy doradzić :D ja mam dzisiaj zły dzień. Ostatnio czułam, ze w naszej rodzinie sie cos wydarzy i o czywiście tak sie stało. Nawet dzisiejszej nocy snił mi sie tata, że miał zmartwioną minę jak odebrał tel. i taką minę miałam ja. Mojej mamy brata rodzonego żona dziasiaj zmarła. Poprostu upadła i już !!!!!! To była naprawde zajebista ciocia- taka fajna, rodzinna, ciepla osoba - bardzo mi bliska :-( Takie sytuacje nasuwają mi refleksje, że życiem należy się cieszyć, każdą chwilą jaka jest nam dana, bo nigdy nic niewiadomo co nam los przyniesie. Sorki za te smenty, ale jakoś musiałam to napisać, bo jak dzielę sie z wami moimi przezyciami to jakos lżej na duchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iren ja z tymi bolami nog mam tak jak Ty :/ tylko ze u mnie bolaly tez rece i nie tylko - bylam z tym u endo i kazala pobrac krew na witamine D - i co sie okazalo mam niedobor i teraz co drugi tydzien biore witamine D ktora przepisala mi moja endo - przed operacja nie mialam takich problemow - teraz jest lepiej bo biore ta witamine :) wiesz co jak masz takie problemu jak szum w glowie - mysle ze powinnas wybrac sie do endo szybciej - ona napewno cos na to poraci wiesz co ja po operacji mialam sporo problemow ze zdrowiem - nachodzilam sie po lekarzach- nawet na rechabilitacje chodzilam bo mialam uczucie guli w gardle i przesunienta leciutko tchawice - przed operacja tego nie mialam :/ mialam problem z bolem tak jak Ty :/ do tego byly jeszcze inne problemy ( np. skurcze lydek w nocy) - ze wszystkimi chodzilam do endo bo wszystko zaczelo sie po operacji - ona zawsze cos mi doradzala - mysle ze Tobie tez by pokogla Twoja lekarz - warto sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boze eweliza strasznie mi przykro :( trzymaj sie kochana i nie przepraszaj !!! pisz jak masz dola ja tez tak robie i zawsze mi pomagacie piszesz ze ciocia upadla - wiesz co tak samo umarla moja babcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza Trzymaj się ..... takie życie ....do d...y Dziewczyny jem magnez , potas , witaminę D3 ,B....wapnia nie bo w wynikach wyszło że mam dość go i za dużo endo powiedział też nie wolno... Ale może jak dłużej będę brała hormon to może mi przejdzie.....po jodzie jem go dopiero ponad miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iren a masz juz dobrana dawke ? to tez moze byc przyczyna ale mysle ze po miesiacu powinno juz byc ok ja mialam za wysoka dawke i zle sie czulam mialam straszne napady goraca przechodzace po calym ciele :/ czasami myslalam ze zemdleje - lekarz zmienila mi dawke i juz po 3 dniach wszystko bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny Iren Ja myślę,że te szumu w głowie spowodowane są jeszcze zbyt wysokim tsh. Ostatnio pisałam wam że moje tsh poszło w góre - i czułam tak samo jak Ty - ten szum,ból sama nie wiem jak to opisać. Poszłam zrobiłam tsh i okazało sie że sporo mi podskoczyło. Po zmianie dawki za kilka dni było juz ok. U ciebie jeszcze pewnie sie zejdzie nim osiągniesz odpowiedni wynik, ale jestem pewna że potem będzie juz dobrze. Ja mammieć utrzymywane tsh od 0,05 - 0,1 a podskoczyło mi do 0,35 :-( Pewnie w następna sobote pojadę zrobić badania by sprawdzić czy już jest tsh spowrotem w moim przedziale :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza kochana, to przykre jak bliscy ludzie zbyt wczesnie odchodza:( Malo pocieszajace, ze w sposob nagly, bez bolu i ciezkiej choroby. Tak nas wlasnie zycie doswiadcza co jakis czas. Trzymaj sie cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iren Mnie na przyklad nie sluzy kompletnie magnez. Nie wiem czy robilas badania na poziom tych wszystkich skladnikow we krwi, skoro to przyjmujesz. Moze to dziwne ale ja ile razy biore magnez to mam skurcze w nocy. Zaobserwuj takie rzeczy, juz pomijajac ze napewno glownym powodem tych dolegliwosci jest pewnie brak stabilizacji na odpowiednim poziomie TSH, ktorego ja za chwile tez sie obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie tak zastanawiam czy czasem nie kupic sobie teraz dla wzmocnienia organizmu : "Pierzgi w miodzie" . Znacie moze ten smakolyk na zime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×