Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość mml334
Mam jeszcze pytanie do Pań które sa już po operacji. jak z wyciąganiem drenu po operacji? Bardzo boli? Wyciaganie drenu z brzucha wspominam tragicznie. Rany jak to bolało!!!! kazali mi wciągnać głeboko powietrze i ... pociągli - całe szczęście że miałam wciągniete powietrze bo nie mogłam krzyczeć - zapowietrzyłam się jeszcze bardziej. To było straszne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARGOTA1307
mml334 CO DO WYCIĄGANIA DRENU,TO RACZEJ MIŁO SIE ROZCZAROWAC,ZATEM..ZE MNA SIOSTRA MIŁOSIERDZIA SIĘ NIE CACKAŁA ,JAK SZARPNĘŁA,TO MYŚLAŁAM ZE MI FLAKI WYPADNĄ..ALE ZE KAZAŁA NABRAC POWIETRZAMTO NIE MOGŁAM JEJ NAGADAĆ A POTEM TO ZOSTAŁAM W SZOKU I WOLAŁAM OPUŚCIĆ JEJ LOKUM Z GODNOŚCIĄ..ZASTANAWIAŁAM SIE CO BY BYŁO GDYBY POWOLI TO WYCIĄGAŁA,,NIE WIEM CO GORSZE.. JEDNA RZECZ MNIE ZDZIWIŁA,MYLAŁAM ZE BEDZIE SZEW DO ŚCIĄGNIĘCIA.ALE POWIEDZIELI ZE SZYLI PODSKÓRNIE..A BRZEGI RAN SIE ROZCHODZĄ,NIC NIE KAPUJE,ROŻNE SZWY WIDZIAŁAM,ALE COŚ MI TU NIE GRA. POZDRAWIAM WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Margota, ja mam założone szwy wewnetrzne a na ranę zewnętrzną plastry zamykające ranę - stripy. Nic mi się nie rozchodzi. Po pierwszej operacji widziałam rewelacyjne efekty - nic się nie rozchodziło i pięknie zagoiło. Nie założyli ci takich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
hej Ja tez nie miałam szytej rany z wierzchu. Miałam jakies klamry, które w 2 dobie zdjęli i ząłozyli kilka plastrów, które w 7 dobie zdjęłam juz sama. Rana super, nic sie nie rozłaziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi jak wyciągali dren to nic mnie nie bolało....???????? Ale u mnie największy problem ...... przybieranie na wadze teraz zaczęłam się ostro odchudzać bo nie długo będe wyglądać jak słoń.. Bolą mnie nogi.... najbardziej odczuwam w nocy..... Też mam chodzący nerwoból .... Po jodzie-radioaktywnym szumi mi w głowie .... Jednak organ jakim jest tarczyca jest bardzo potrzebny ...... brak jego jednak powoduje różne komplikacje.... Ale nie było wyjścia .....rak trzeba ....wycinać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim Co do blizny to ja jeszcze się z nią bujam hehe :D Ciągle ją masuję i używam dematixu. Wygląda już nieźle ale jeszce trochę się zejdzie zanim będzie piekna ( zrobił mi się wałeczek ). Wogóle to miałam dwa dreny i po jednym dziurka zagoiła się tak, że nie ma śladu a po drugiej mam jeszcze znak. Bólu tak jak Iren nie czułam jak mi to wyciągali. Pamiętajmy że każdy jest inny i jak kogoś bolało to nie znaczy, że nas też będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewula ja mialam dokladnie to co Ty - szwy w srodku a na zewnatrz taki plaster - i u mnie tez wszystko super sie zagoilo i dzisiaj blizny nie widac :) iren piszesz ze sie zle czujesz - moze powiedz o swoich dolegliwosciach swojej endo - ja po operacji mialam ogromne bole nog i rak :/ poszlam z tym do endo i okazalo sie ze po operacji mialam niedobor witaminy D :/ czasami warto wspomniec o swoich problemach zdrowotnych dla endo bo ona spotyka sie z nimi czesto -i wie co z tym robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa38
Witam wszystkie dziewczyny wpadłam na chwilę poczytać posty i co widzę jakieś zgrzyty??? ale pomijają to chciałam wam powiedzieć że do środy mam naświetlania i koniec...:) jestem na kroplówkach bo jeść nie mogę mam tak mocno spuchnięte gardło...ale pociesza mnie fakt że wyniki krwi mam dobre...szyje mam strasznie popaloną ...a do tych dziewczyn co o prace się pytały to ja od czerwca nie pracuję jestem cały czas na zwolnieniu lekarskim bo najpierw miałam diagnostykę potem po trzech tyg.operacje a potem te naświetlania i lekarz powiedział że wrócę do pracy ale jeszcze nie teraz...co do drenów czy nie wiem co ja tam miałam wyciągnęli mi po dwóch dniach bolało jak ch......ra ... powiem wam że złożyłam wniosek o orzeczenie o niepełnosprawności i czekam na wezwanie...znajomi mi mówią że podobno w takich przypadkach z rakiem złośliwym to renta się należy ale nie wiem...po zakończeniu chorobowego też złoże wniosek zobaczymy:) na razie zus nie wołał mnie na komisję... wpadnę tu za jakiś czas i zdam wam relacje co było dalej...pozdrawiam serdecznie i życzę zrówka i pozytywnego nastawienia do naszych problemów zdrowotnych papapa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwa ciesze sie ze to juz koncowka leczenia :) wiem ze takie naswietlenia sa bardzoooo meczace bo znam kobitke ktora pare lat temu je miala i tez miala poparzona skure - ale najwazniejsze ze wyniki masz ok :) a skura sie zagoi a opuchlizna zejdzie - trzymaj sie kochana bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Zauwazylam dzisiaj ze po nizej rany (4 dzien po operacji) mam siny slad pod skora. Wylew? cos takiego? Czy mialyscie podobnie? to normalne? Obawiam sie, ze za szybko sie ucieszylam ze jest Oki i zbyt duzo wysilku zamiast polegiwac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak niektorzy tak maja - muszisz sie oszczedzac i nie przesilac - mysle ze to zejdzie - szyja mocno sie napina jak sie cos podnosi a nawet jak sie wstaje wiec kochana uwazaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kana767
u mnie tarczyca zaczęła szwankować 15 lat temu ale gdy 10 lat temu zaszłam w ciąże wykryto liczne guzy na lewym płacie barałam letrox i eutyrox tak nic po za tym ale w zeszłym roku zrobiłam usg to szok mam i cały prawy płat już zajęty po biobsji lekarz powiedział mi żeby tego nie ruszac tsh w normie ostatnio ale ja źle się czuję tyje i odrazu chudnę duszę sie mamkołatanie serca włosy wypadają mi garściami ostatnio w nocy gdybym sie w pore nie obudziła to udusiłabym się odrazu wezwałam pogotowie powiedzieli że dusi mnie tarczyca wczoraj lekarz rodzinny zaproponował mi żebym usunęła całą tarczyce co robić mam 2 dzieci nie mogę sie z nimi dobrze pobawić bo łapię zadyszkę i męczę się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kana767
u mnie tarczyca zaczęła szwankować 15 lat temu ale gdy 10 lat temu zaszłam w ciąże wykryto liczne guzy na lewym płacie barałam letrox i eutyrox tak nic po za tym ale w zeszłym roku zrobiłam usg to szok mam i cały prawy płat już zajęty po biobsji lekarz powiedział mi żeby tego nie ruszac tsh w normie ostatnio ale ja źle się czuję tyje i odrazu chudnę duszę sie mamkołatanie serca włosy wypadają mi garściami ostatnio w nocy gdybym sie w pore nie obudziła to udusiłabym się odrazu wezwałam pogotowie powiedzieli że dusi mnie tarczyca wczoraj lekarz rodzinny zaproponował mi żebym usunęła całą tarczyce co robić mam 2 dzieci nie mogę sie z nimi dobrze pobawić bo łapię zadyszkę i męczę się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kana767 o matko dziwie sie ze wczesniej Ci tego nie kazali zrobic - przeciez jak ma sie guzy lub powiekszona tarczyce - uciska ona na tchawice !!! nie zastanawiaj sie - usun jak najszybciej !!!!!!!!! przeciez jak tego nie zrobisz to sie udusisz - moja tchawica byla lekko przesunieta od guzow i ogromnej tarczycy - i lekarz powiedziala ze nawet jak to nie tak trzeba usunac ! po operacji bedziesz mogla bawic sie z dziecmi do woli :) oczywiscnie nie tak odrazu hihi :) nie zastanawiaj sie - bez tarczycy mozna zyc normalnie - i proponuje zmienic lekarza bo widze ze tamten jest jakims idiota - takie tarczyce sie usuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARGOTA1307
WITAM.JAK NA RAZIE CZUJĘ SIE OK.W PON MAM KONTROLNE BADANIE KWI ,HORMONÓW I WAPNIA. JAKOŚ SIĘ BUJAM ZE ŚWIADOMOŚCIĄ,ZE WKRÓTCE HIST-PAT.. NA RAZIE ŻYJĘ,CHOĆ JAK PISZECIE O NAŚWIETLANIACH,DEPRECHACH I ZŁYM SAMOPOCZUCIU,TO WIEM ZE TO PEWNO MNIE TEZ CZEKA..... BO TO PRZECIEZ WALKA Z RAKIEM,WAZNE ZEBY SIE TRZYMAC I ŁATWO NIE PODDAWAC..ZOBACZYMY ILE JA WYTRZYMAM.. POZDRAWIAM WSZYSTKIE DZIEWCZYNY,TE PO I PRZED OPERACJA. A,CO DO RANY TO SZWU ZEW NIE BYŁO A PLASTER OWSZEM,ALE ZWYKŁY...OSZCZĘDNOŚCI NA ODDZIALE CZY CO??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARGOTA1307 czemu piszesz ze bedziesz miala depresje ? mysle ze nie bedzie tak zle hihi co do naswietlen to przy raku brodawkowatym i pecherzykowatym nie ma sie ich - ''iwa'' miala rak rdzeniastego stad te naswietlenia - tak czy siak wazne ze nie ma sie chemi :) bo ona potrafi wymeczyc czlowieka - bedzie dobrze :) nie martw sie na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot Widzę, że ty jeszcze do siebie nie dopuszczasz pozytywnyc infomacji typu że będzie dobrze, dam radę, .......... pisałam kiedyś o Ty jak lekarz tłumaczył że pozytywne myslenie to połowa sukcesu !!!!! Zacznij dopuszczać do siebie pozytywn wiadomości a napewno będzie lepiej :D kana767 Zdecydowanie powinnaś usunąć to dziadostwo. Co z tego ż wyniki tsh miałaś w normie!!!!! Wielka tarczycya czy guzy mogą defomować tcawicę a to już poważna sprawa. Mogłaś się już raz o tym przekonać na własnej skórze !!!! Chyba drugi raz byś nie chciała tego przechodzić - prawda:-) kurczak oszczędzaj się i to bardz. Myslę że to nic poważnego, typowe reakcje, ten siny ślad, wszystko wymaga czasu by się zregenerować, nawet skóra :D. Daj znać jak się czujesz:-) moja córcia dzisiaj 7 lat skończyła hehe, jak ten czas szybko leci, jeszcze niedawno w pampersach śmigała :D Teraz na piątek szykujemy imprezę i wymyslamy zabawy. A może dostanę od was jakies propozycje ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mml334
Kana767 - dziewczyny dobrze Ci radzą usuń to dziadostwo. mam sytuacje identyczną jak ty i też sobie to olewałam bo teoretycznie było ok i np w moim przypadku kołotanie serca okazało się arytmią serca. Tsh i inne idealne. Zmądrzałam i ide się jej pozbyć. A teraz prośba o radę. jak już pisałam operacje mam za 2 tyg. Pytałam Was wcześniej o hormony po operacji i skorzystałam z Waszych rad i zadzwoniłam do endokrynologa aby umówić termin wizyty (prywatnie a mimo to na termin u niego czeka sie kilka mieś) powiedziałam o terminie operacji i że po potrzebuje jakis szybki termin. I tu jest problem. Lekarz od 1-go idzie na urlop prawie 4 tyg więc mogę iść do niego 30-go ale to będzie mój 5ty dzień po operacji albo czekać do końca listopada. I tu mam problem, co zrobic? Jest sens iśc 5 dni po operacji? Czekać? Czy nie za długo będę bez leków? Nie ukrywam że nie usmiecha mi się iść do niego i w październiku i listopadzie bo wizyta to 180 zł. Poradzicie mi co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mml Weź najbliższy termin jaki jest możliwy do endokrynologa. Ja k będziesz po operacji to poprostu nie pozwól by wypisali Cię bez hormonu. Nie daj się nabrać na tekst że tarczyca zrobiła zapas i wystarczy do wizyty u endokrynologa, bo wpadniesz w niedoczynność. Ja na trzeci dzień od operacji już łykałam hormon od dawki 50 i systematycznie co 4 dni zwiększałam o kolejne 50. Jak po operacji od razu będziesz brała hormon to na wizytę u endokrynologa zrobisz sobie tsh i będziesz już mogła z lekarzem pomalutku ustalać dawkę odpowiednią dla siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
do mml Wiesz co ja chciałam być mądrzejsza od lekarza i zamiast wziaść hormon od 3 doby tak jak mi endo kazała( miałam leki wypisane przez endo wcesniej) to wzięłam sobie po 3 tyg. I pomimo tego, ze mam kawałek tarczycy to przez 3 tyg. tsh urosło do 65. Wiec najlepeij brac małe dawki od 3 doby po operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARGOTA1307
WITAM WAS.NIE DOPUSZCZAM JESZCZE DO SIEBIE TYLE OPTYMIZMU CO WY,BO NIE MAM JESZCZE WYNIKU Z HP..A MOŻE BYŁO TAM COŚ WIECEJ,A MOŻE WSZYSTKIE WĘZŁY ZAŁADOWANE.A MOŻE TO BYŁO ZAAWANSOWANE NA MAXA.. WOLE O TYM JUZ NIE MYŚLEC... ZATEM BIORE SIE ZA PRASOWANIE,NA RAZIE,PA,PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARGOTA1307 jestem pewna ze jakby cos tam bylo to brodawkowaty lub pecherzykowaty to najczestsze rodzaje - rzadko sie spotyka inne - nie dziwie sie Tobie ze sie martwisz ja to bym pewnie bardzoo panikowala - pamietam jak ja czekalam na wynik biopsji - myslalam ze zawalu dostane - caly dzien musialam czekac na tel od lekarza staraj sie spokojnie poczekac a dopiero potem myslec co dalej jak bedziesz miala wyniki :) eweliza 100 lat dla Corci :) co do zabaw to jak przyjdzie mi cos do glowy to napisze :) moze na necie mozesz cos znalesc a co u reszty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza wszystkiego dobrego dla córuchny :) zazdroszczę Ci :) ale tak w pozytywnym znaczeniu :) zdecydowałma się jednak pod namową lekarzy na Gliwice. Jeśli ktoś mi może coś woięcej powiedzieć o Gliwicach będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewula78 ja leczylam sie w usa i tutaj wiedza ze gliwice to najlepsza instytucja w europie :) wiec jestes w dobrych rekach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa38
Witajcie dziewczyny zakończyłam leczenie i odebrałam wyniki K-4,28 , NA-138 , KREATYNINA-57 , HCT-35,8 ,HGB-12,2 , MCH-26,4 , MCHC-34,1 , MCV-77,5 , PLT-210 , G/IRBC4,62 , T/IWBC-5,49 za dużo to się nie orientuje w tym ale lekarz nic złego nie mówił.Poza tym nadal boli gardło ale zaczęłam pić nutridrinki i jakoś lepiej fizycznie się czuję jutro będą mi badać kalcytonine.I za dwa tygodnie kontrola. POZDRAWIAM CIEPLUTKO PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwa bardzooo sie ciesze ze to juz koniec leczenia :) i ze lepiej sie czujesz :) gardlo tez przestanie bolec - duzo ludzi tak ma i przechodzi :) daj znac po jutrzejszej wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
witam kobietki ponownie dosyc dlugo tu nie pisalam ale na biezaco czytalam wczoraj robilam sobie usg i pani radiolog powiedziala mi ze moje guzki na tarczycy ani sie nie zmiejszyly ani nie zwiekszyly nie wiem teraz czy tabletki ktore biore maja za mala dawke hormonu czy za krotki czas je biore mowila tez ze aby sprawdzic dzialanie tabletek to trzeba duzo czasu bo hormony tarczycy dzialaja z opoznieniem i co wy na to a tak pozatym brat moj lezy caly czas na oiomie dzis mija miesiac odkad trafil na ten oddzial codziennie jezdze do niego jedyna dobra wiadomosc to taka ze wczoraj obchodzilam z mezem 20 rocznice slubu ale jak tu imprezke zrobic jak brat walczy o zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenia kochana chyba sciagnelam Cie myslami - trzymam kciuki za brata !! 20 lat wow kupa czasu GRATULUJE :) co do hormonkow co pierwszy raz slysze ze po takim czasie nie mozna ich zmiezyc :/ ja zaczelam brac hormony to juz po paru dniach wiedzialam ze dawka jest za wysoka bo mialam bardzooooo czesto zimne poty przechodzace po ciele - poszlam do endo i odrazu mniejszyla mi dawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×