Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

xsant czyli masz tego ''dobrego'' raka - bedzie dobrze trzeba tylko podac jod i bedziesz zdrowy jak ryba hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bulka601
Xsant Ja ci radzę nic nie stosuj na rane, mi doktor kazał kupić w aptece olejek " bio oil" jeczsze bardziej zognil rane i g..no pomógł. Mała buteleczka prawie 10 euro kosztuje. Teraz nic nie stosuje i rana wyglada super. Coraz bledsza jest. No chyba ze chcesz to juz twoja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie hirurg a potem endo ZABRONIKY stosowac czegokolwiek na rane (a potem blizne) i tak wlasnie zrobilam - dzisiaj blizny wogole nie widac sama musze sie przypatrywac zeby ja zobaczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Adam trza było pisać to bych wylazła przed szpital jeszcze mi było wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
kwiotek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
do xsant: jak miałeś tego guza to odczuwałeś jakiś dyskonfort? mnie czasami przeszkadza odczuwam go przy przełykaniu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Jesli chodzi o blizne to mi chirurg i endo kazali uzywac masci contratubex. pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsant
adam79 mój guz był już dosyć spory bo 5,5 cm w lewym płacie tarczycy, ja dyskomfort odczuwałem prawie cały czas, nie tylko podczas jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
Ja mam uczucie jakby mnie ciagły te guzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ciągle chrząkałam , bo mi się wydawało że coś przeszkadzało w tchawicy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chodzilam 8-9 lat z moimi guzami i nie mialam o tym pojecia :/ nic mi nie dokuczalo a guzow mialam sporo bo dwa mialy po 3 cm jeden 2,5 i reszta mniejsze (nie wiem ile bylo tym mniejszyl) do tego endo powiedziala ze moja tarczyca byla spora :/ pierwszy objaw raka tarczycy to wlasnie chrzakanie i pokaszliwanie jak guz jest spory - klopoty z oddychaniem i uczucie guli w gardle - no a ja nic takiego nie mialam - moze wczesniej dowiedzialabym sie ze cos tam mialam :/ no ale naszczescie tylko jeden guz byla takiem ten co mial 2,5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
A mi w sumie nie zdążył pzacząć przeszkadzać moj guz... Na początku listopada oblookałam, że mam coś na szyi,a już na początku grudnia juz mi dziadostwo wycięli (w życiu bym nie pomyślała, że tak bardzo będę chciała dać się pociąć ;D) A co do maści - idąc za nomową Sylwi tez chciałam nic nie stosować, ale bardzo szczypiemnie ta rana i zaczęłam używać maściBLIZNASIL - troszkę na szczypanie pomaga,a bliznę oczywiscie dalej widać - latem srosowałam contratubex na bliznę na nogę i nic nie pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsant
kwiatek 102 Dzisiaj czwartek, wcześniej pisałaś, że dzisiaj powinnaś mieć operację. Trzymam kciuki że tak sie stanie i że wszystko będzie w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Kwiatek Tez mam nadzieje,ze juz dzis bedziesz miala operacje.Trzymaj sie dzielnie i powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. proszę, może odpowiecie mi, czy strumektomie przeprowadzają przy niskich poziomach tsh? Chirurg mi nic nie mówił, spojrzał tylko na wynik,(0,005), zapisał, umówił termin. A i inyy lekrz, mowił mi kiedyś,ze trzeba miuec idealne wyniki, więc jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bulka601
Domi Ja sie nie znam na tym więc nie będę dyskutować, natomiast powiedzieć ci mogę jedno, ja miałam wyniki tarczycy w normie tzn tsh t3 t4 i operacja sie odbyła. Moja koleżanka natomiast walczy z nadczynnoscia ma dużego guza i lekarz jej powiedział ze dopóki nie unormuje jej hormonów tarczycy to operacji nie przeprowadzi. Tyle ci tylko,górę powiedzie co wiem na pewno. Może dziewczyny są bardziej w temacie. Pozdrawiam Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenaaa73
Witam, dla mnie lekarz powiedział że do operacji trzeba mieć unormowane TSH, i ciśnienie też. ( U Ciebie jest nadczynność musisz dostać leki) - domi1906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale, ja łykam leki. Powiedzieli tylko,ze niskie to tsh, mam brac leki dalej i zgłosić sie za tydzikeń na operacje. hmm. zwiększe chyba dawkę i powtórzę w środe wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia narazie u mnie spoko hehe. mam lekki Stersik jak b edzie jak powtórzę badanie hehe kwiatek mam nadzieję, że jestes już po ..................... daj znac !!!!! domi a jakie ty leki teraz bierzesz???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza. ja mam nadczynnosć, gravesa-Basedowa i duego duza( 5 cm). Biore Thyrozol w dawce 40 mg dziennie(to duża dwka) od roku. Wyniki skacza mi jak chcą, a teraz mam takie niskie tsh,czuje sie fatalnie :( Z rtg wyszło,że mam przesunieta tchawice, mam duszności, wzrok bardzo mi sie pogorszy.l i szereg innych dolegliwości :( Ja chce sie juz pozbyć tego dziadostwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenaaa73
Domi -to ja już nie wiem. Ja leczę się dopiero od grudnia, obecnie biorę Metizol 7,5 mg a guza mam 4*3 cm. Niebawem po biopsji- co by tam nie było, to i tak muszę sobie tego guziolka wyciąć. Guziolek też mnie dusi. Było ze mną różnie- duża nadczynność , następnie duża niedoczynność. Teraz powoli się stabilizuje. Ale też jeszcze źle się czuję. Mnie lekarz powiedział, że muszę poza innymi badaniami być w eutyreozie i ciśnieniu umiarkowanym. Ale poczekaj tu są osoby z dłuższym doświadczeniem. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenaaa73
do Domi. Wiesz co ja jak brałam dawkę 30 mg to wpadłam w ciągu 2 tyg w niedoczynność (18,71.) Nie wiem dlaczego Ty masz takie TSH???. To tak jak by te leki na Ciebie nie działały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi kochana znachorem nie jestem ale z tego co pamietam i było tu na forum pisane to raczej operacja przy tak dużej nadczynności powinna byc wykluczna. była tutaj Dosia i ona pisała, że wlaśnie jej córka była w naczynnosci i mimo raka lekarze nie połozyli jej na stół dopuki nie doprowadziła do jakies poziomu tsh. Cięzko mi coś więcej się na ten temat wypowiedzieć ale ja chyba jeszcze raz bym skontaktowała się z lekarzem i poprosiłabym o jakies wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek kochana trzymaj sie :) domi niestety ale eweliza ma racje jak ma sie duza niedoczynnosc nie zrobia operacji :/ chyba mozna miec lekka z tego co wiem ale nie wysoka :/ kurcze szkoda by bylo zeby ominela sie operacja (bo wtedy mialabys juz wszystko z glowy) ale dziwie sie ze masz juz termin i poprostu masz brac tab i przyjsc :/ a moze idz do endokrynologa i porozmawiaj o tym problemie ? trudno co kolwiek dowadzic bo operacja tuz tuz a wyroznanie tsh nie trwa krotko - moja endo mowi ze jak bierze sie nowa dawke hormonow to trzeba odczekac conajmniej miesiac zeby sprawdzic czy jest ok - ja na Twoim miejscu poprostu pogadalabym z endo co mam robic co do tchawicy - spokojnie ja tez mialam przesunieta i dalam rade :) eweliza piszesz ze ma sz stresa - to normalne ale jestem pewna ze wszystko jest ok :) pamietasz jak ja tez mialam guza i sie balam :/ lekarze mowili ze to prawdopodobnie rak !!!! chodzilam na to usg pachy tak wystraszona ze prawie nie pamietam tych wizyt haha (a bylo ich sporo bo usg mialam chyba z 9 razy) no ale wszystko dobrze sie skonczylo :) i u Ciebie tez tak bedzie no a u mnie kobitki jutro i pojutrze ma spasc 65 cm sniegu !!!!! mowia ze moze jeszcze wiecej !!!!!! szkoly pozamykane w sklepach tez pewnie najpotrzebniejszych rzeczy nie bedzie haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cisnienie mam ok, to chyba jedyne, hehe. Ja w ogóle we wakacje byłam na oddziale, dostawałam dożylnie leki na zbicie tych hormonów, potem zażywałam 60 mg thyrozolu, wpadłam w lekką nadczynność (tsh 6), więc endo kazał obniżyć do 40 mg i było długo długo ok, a tu nagle takie jaja. Może to ze stresu, miałam ostatnio dwójkę dzieci w szpitalu:( A może po prostu położą mnie na oddział i dożylnie wyrównaja hormony. No nic, zwiekszam dawkę, lepiej miec tsh za wysokie, niż za niskie :p Dobra, dzieki za rady, zobaczymy, w środę powtórzę badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zas miałam jedną eno (Pani profesor notabene), co zmieniała mi co tydzień dawki i mówiła,że wystarczy tydzień. No ale niestety. Tylko,że ja mam tylko tsh takie niskie, ft3 i ft4 mam w normie. chociaz to leki wyrównują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi wiesz co w sumie zapomnialam o tym ze oni dozylnie moga to wyrownac !! ja mialam nie miec operacji bo mialam cisnienie tak wysokie ze powiedzieli ze nie wytrzymam operacji - a bylo to dzien przed nia !!!! i wiesz co wyrownali mi je dozylnie je w dniu operacji :) moze wlasnie u Ciebie tez tak bedzie oni mi poprostu kazali przyjsc nawet jak cisnienie bedzie wysokie - pewnie i u Ciebie tak bedzie - przeciez sa ludzie co nie wiedza o swojej niedoczynnosci i musza miec operacje (niespodziewanie) i tez przeciez lekarze operuja - nie mowia ze nie beda operowac bo cos tam tylko wszystko wyrownuja kroplowka lub inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×