Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Cytryny i kwaśne cukierki po jodowaniu spowodują, że twoje ślinianki będą intensywniej pracowały i tym samym szybciej wydalały zgromadzony w nich jod. Szklanka wody, wyciśnięta cytryna i pić, pić i jeszcze raz pić a potem jak najwięcej się załatwiać by jak najszybciej wypłukać z siebie to świństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takatam7 Psychotropów starałem się nie brać choć były okresy że się na nie jak najbardziej kwalifikowałem. Wyjątkiem był xanax w małej dawce który zdarzało i nadal mi się zdarza łykać w skrajnych sytuacjach. Co do twojego dalszego pytania to z tego co wiem z nerwicy się nie wychodzi i trzeba z nią żyć. Nikt za ciebie nie odpowie czy nadajesz się do pracy czy nie. Wydaje mi się że branie leków nie eliminuje cię z życia zawodowego bo w takim przypadku pół Polski siedziałoby na rencie hehehe. troch ę poczytałem sobie wypowiedzi nerwicowców na forum i wam też polecam. Wywarł na mnie wrażenie szczególnie jeden wpis, który aż sobie zapisałem: "Nie wolno się bać. Strach zabija duszę... Stawię mu czoło. Niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie... Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja." Nie wiem czy są to własne przemyślenia tego internauty czy też cytat jakiegoś filozofa ale wiedzial o czym pisze. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takatam7 Psychotropów starałem się nie brać choć były okresy że się na nie jak najbardziej kwalifikowałem. Wyjątkiem był xanax w małej dawce który zdarzało i nadal mi się zdarza łykać w skrajnych sytuacjach. Co do twojego dalszego pytania to z tego co wiem z nerwicy się nie wychodzi i trzeba z nią żyć. Nikt za ciebie nie odpowie czy nadajesz się do pracy czy nie. Wydaje mi się że branie leków nie eliminuje cię z życia zawodowego bo w takim przypadku pół Polski siedziałoby na rencie hehehe. troch ę poczytałem sobie wypowiedzi nerwicowców na forum i wam też polecam. Wywarł na mnie wrażenie szczególnie jeden wpis, który aż sobie zapisałem: "Nie wolno się bać. Strach zabija duszę... Stawię mu czoło. Niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie... Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja." Nie wiem czy są to własne przemyślenia tego internauty czy też cytat jakiegoś filozofa ale wiedzial o czym pisze. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdecznie dzieki po raz kolejny!!! mam nadizeje ze to jakos przetrwam choc sil mi brak. Pozdrawiam wszystkich. Ciekawa jestem co tu sie bedzie dzialo jak mnie nie bedzie?? DOBRZE ZE JESTESCIE!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e_milli
witam wszystkich Mam ogromną prośbę, a mianowicie moja mama ma liczne guzki na tarczycy na jeden z nich miała robioną biopsję wynik wyszedł następująco: pełne rozpoznanie patomorfologiczne: Masy białkowe, erytrocyty, ślad koloidu, nieliczne komórki nabłonka pęcherzykowego tarczycy. I to tyle . Więc czy mógłby ktoś mnie uświadomić co to znaczy??... Bo do wizyty u lekarza jeszcze troszkę trzeba poczekać, a mój niepokój mnie zabija więc prosiłabym o jakąś informację w związku z powyższym wynikiem. będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Part
Rzadko chodze do lekarza, bo nigdy mi nic nie było!!! Przy badaniach okresowych w pracy wynaleźli mi guzek tarczycy, ale badania hormonalne nic nie wykazały. Wiem że pewnie diagnoz moze byc mnóstwo, ale ja nie wiem nic na ten temat. Moze ktos ma coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takatam7
Dzięki jeszcze raz Marku, fajnie, że tu jesteś i można na Ciebie liczyć. Hala46 musimy to przetrwać i nie dać się!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina15
Hej mam na imię Sabina,mam 15 lat i mam guza na tarczycy dosyć duzego.Pojawił się u mnie jakos pare miesięcy temu,lekarz rodzinny stwierdził ze to jest powiększony węzeł,ale się myli,to jest guzek.Robiłam badania krwi,wiele razy USG ni i 3 razy miałam robiona biopsje.Zrezygnowałam z leczenia w szpitalu w Opolu i od 2 tygodni lecze się w Gliwicach.W czwartek 12 czerwca jade po wyniki z biopsji z nadzieja ze bedzie dobrze i czekam na decyzje lekarzy o terminie operacji.CZy któras z pań miała juz operacje i czy zostaje duza blizna??prosze o odp.z góry dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Marku - zdołowana trochę jestem bo wszystko spadło na mnie tak nagle. Co prawda na nadczynność leczę się już dwa lata, ale mój endo nigdy mi nie mówił o jakiejkolwiek operacji, az tu nagle w marcu strzelił z bata, ze odstawiamy leki, sprawdzamy działanie a jak nie to wycinamy :( Dzis własnie od niego wróciłam i już mam skierownaie do szpitala na wycięcie, zdecydowałam się na redłowo, czy ktos z was miał tam może wycinaną tarczyce? taka byłam przestraszona u endo, że przepisała mi na propranolol 40, gdzie zwykle brałam 10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do wszystkich z rakiem brodawkowatym: czy mieliscie bole gardla, pach i dusznosc? Czekam na tel. ze szpitala CO z wiadomoscia o terminie operacji. Swiruje...chyba. Maz w pracy. Dziekuje, ze jestescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do wszystkich z rakiem brodawkowatym: czy mieliscie bole gardla, pach i dusznosc? Czekam na tel. ze szpitala CO z wiadomoscia o terminie operacji. Swiruje...chyba. Maz w pracy. Dziekuje, ze jestescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do anula w-wa U mnie raka brodawkowego wykryto dopiero podczas badania histopatologicznego po czesciowym wycieciu obu platow. Nic nie bolalo nie bylo dusznosci. Chociaz w ciagu ostatnich miesiecy przed zabiegiem strasznie schudlam mimo ze nie zmienil sie moj tryb zycia i sposob odzywiania sie. poprostu lecialo ze mnie z dnia na dzien. Teraz jestem 9m-cy po zabiegu a czuje wezly nie bola ale je czuje .Tylko tak to moge opisac ,moze to tylko psychika bo wiem ze cos tam sie dzieje. Takie objawy o ktorych piszesz byc moze sa objawiem wielu roznych dolegliwosci nie musi to byc rak. oczywiscie to tylko moje spostrzezenia nic wiecej. Takatam7 !!!!! mam nadzieje ze za kilka m-cy bedziemy juz tylko wspominac te chwile i bedziemy wspierac wszystkich ktorzy dopiero zaczna kroczyc ta trudna droga. Trzymaj sie !!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anula w-wa U mnie raka wykryto dopiero w badaniu histopato. nic nie wczesniej nie wskazywalo na to ze tam jest. Jedyna oznaka ze cos jest nie tak bylo moje chudniecie.Pomimo, ze nie zmienilam trybu zycia, sposobu odzywiania chudlam w oczach. spodnie jednego dnia dobre za tydzien nie nadawaly sie do noszenia. Zadnego bolu gardla, dusznosci nic cisza. Az u niespodzianka. teraz jestem w kiepskiej formnie ale caly m-c jestem bez hormonow i chyba to normalne. To wszystko. Nie mozesz myslec o najgorszym bo moze okazac sie zwykla infekcja. Pozdraiwam glowa do gory bedzie dobrze!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do hala46 Bardzo Ci dziekuje za odp. Po prostu mam dzisiaj gorszy dzien. Mam raka, ale tarczycy, a nie np. watroby i tego musze sie trzymac! Wierze, ze kazdy dzien zbliza mnie, Ciebie i inne osoby do lepszego samopoczucia i w miare normalnego funkcjonowania. Wiesz, wszyscy w pracy planuja urlopy, a ja planuje...operacje w Centrum Onkologii...Troche dolujace... Chcialabym byc juz po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do hala46 Bardzo Ci dziekuje za odp. Po prostu mam dzisiaj gorszy dzien. Mam raka, ale tarczycy, a nie np. watroby i tego musze sie trzymac! Wierze, ze kazdy dzien zbliza mnie, Ciebie i inne osoby do lepszego samopoczucia i w miare normalnego funkcjonowania. Wiesz, wszyscy w pracy planuja urlopy, a ja planuje...operacje w Centrum Onkologii...Troche dolujace... Chcialabym byc juz po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do hala46 Bardzo Ci dziekuje za odp. Po prostu mam dzisiaj gorszy dzien. Mam raka, ale tarczycy, a nie np. watroby i tego musze sie trzymac! Wierze, ze kazdy dzien zbliza mnie, Ciebie i inne osoby do lepszego samopoczucia i w miare normalnego funkcjonowania. Wiesz, wszyscy w pracy planuja urlopy, a ja planuje...operacje w Centrum Onkologii...Troche dolujace... Chcialabym byc juz po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przpepraszam za te powtarzajace sie wpisy ale cos dzieje sie z moim komputerem a nie mam juz czasu go naprawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do hala. Masz rację-wszyscy planują urlopy,wyjazdy a my co? Ja nie dość że muszę myśleć o pozbyciu sie tego syfa z tarczycy to jeszcze nie wiem czy nie czeka mnie kolejna operacja mózgu:(- świetna perspektywa.Najgorsza jest dla mnie ta niepewność i czekanie do kolejnego badania które bede miała dopiero pod koniec września i wtedy wszystko stanie sie jasne. Zamiast cieszyć się wakacjami to ja tylko sie boje i martwię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do hala. Masz rację-wszyscy planują urlopy,wyjazdy a my co? Ja nie dość że muszę myśleć o pozbyciu sie tego syfa z tarczycy to jeszcze nie wiem czy nie czeka mnie kolejna operacja mózgu:(- świetna perspektywa.Najgorsza jest dla mnie ta niepewność i czekanie do kolejnego badania które bede miała dopiero pod koniec września i wtedy wszystko stanie sie jasne. Zamiast cieszyć się wakacjami to ja tylko sie boje i martwię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do hala46 Niestety, na jodowanie trzeba kupic karte telefoniczna. A wszystkie ciuchy bierz najgorsze, bo ulegna spaleniu. Napisz, prosze jak sie starałas o ten zasilek rehabilitacyjny? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do anula Wa-wa Witaj, U mnie objaw był związany z bólem szyi, a nie samego gardła. Bardzo dużo piłam - suchosc w gardle takza w nocy, a pod pachami to mi teraz sie udzieliło :-)) Natomiest zasypiając, domownicy mówili, że ciagle chrzakam - sadzili, ze znów mam chore gardło, a tak nie było. Gdy zas dowiedzialam sie, gdzie ten maly guzek jest, to i go już wyczuwalam palcem i czułam jego ucisk, chociaz byl 12*8mm caly czas :-)) Nie martw sie, bedzie dobrze, pytaj o wszystko przed i po operacji :-)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do anula Wa-wa Witaj, U mnie objaw był związany z bólem szyi, a nie samego gardła. Bardzo dużo piłam - suchosc w gardle takza w nocy, a pod pachami to mi teraz sie udzieliło :-)) Natomiest zasypiając, domownicy mówili, że ciagle chrzakam - sadzili, ze znów mam chore gardło, a tak nie było. Gdy zas dowiedzialam sie, gdzie ten maly guzek jest, to i go już wyczuwalam palcem i czułam jego ucisk, chociaz byl 12*8mm caly czas :-)) Nie martw sie, bedzie dobrze, pytaj o wszystko przed i po operacji :-)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do homosapiens wnisek zasilek rehabilitacyjny przyslya ZUS przed uplywem 180dni zwolnienia lekarskiego. tam jest chyba 3 formularze do wypelnienia 1-lekarz u mnie to byl rodzinny ktory wystawial zwolnienie 2-zaklad pracy tu wzne sa zarobki do wyliczenia podstawy wymiaru zasilku bo to troche inaczej jest przeliczane niz zasilek chorobowy i przez pierwsze 3 m-ce placa 95% postawowoego wynagrodzenia a nastepne 3 placa 75% tak czy siak srednio wychodzi 80% 3- wypelnia chory tam podaje sie takie pierdoly o prawie do renty gospodarstwie rolnym itd. po jakims czasie dostajesz wezwanie na komisje lekarska i tam orzecznik orzeka czy zdolna do pracy czy nie zdolna.Na komisji trezba mowic wszystko co boli ,co dokucza, wazne jest co jest napisane przez lekarza , dobrze jak napisze ze pacjent jest w slabej kondycji psychicznej. do papurdon napewno w nastepne lato bedziemy lezaly na slonecznej plazy popijaly chlodne drinki i snuly plany na kolejne wakacje moze na alasce ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Anula Wa-wa Witaj i sie nie martw - ja tak tez mialam, do tego nocne chrząkanie i suchość w gardle. A pobyt w CO zobaczysz, nie bedzie Twopim najgorszym wspomnienim. Ja sie smieje, ze bylam w SPA na Onkologii i spotkalam tam wiele bratnich duszy. Panie, ktore byly 3 dzien po operacji, same weszly do mojej sali i opowiadaly co i jak bedzie :-)) Trzymaj sie i glowa do góry!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Anula Wa-wa Witaj i sie nie martw - ja tak tez mialam, do tego nocne chrząkanie i suchość w gardle. A pobyt w CO zobaczysz, nie bedzie Twopim najgorszym wspomnienim. Ja sie smieje, ze bylam w SPA na Onkologii i spotkalam tam wiele bratnich duszy. Panie, ktore byly 3 dzien po operacji, same weszly do mojej sali i opowiadaly co i jak bedzie :-)) Trzymaj sie i glowa do góry!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Timonki Cięta kochana będę 2 lipca. Jeszcze do mnie nie dociera, może dlatego, że koniec roku szk., więc nawał pracy, oceny, świadectwa, dokumentacja... Nie ma czasu myśleć. Czasami to mi fruwają bąki w brzuchu, nie ukrywam, ale przede wszystkim cieszę się, że wreszcie będę miała spokój i będę wiedziała na czym stoję. Pozdrawiam Wszystkich :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do homosapiens warunkiem uzyskania zasilku jest wykorzystanie 180 dni zwolnienia lekarskiego dawne L4 i to najlepiej jak jest wstawiony jeden symbol choroby. przed uplywem tych 180 dni zus przysyla wnisek wraz 3 zalacznikami do wypelnienia 1-lekarz w moim przypadku rodzinny bo on wystawial mi zwolnienie 2-zaklad pracy chodzi do wysokosc zarobkow 3-pacjent oswiadczenie o rencie o gospodarswie rolnym takie cuda wianki dobrze jest jak lekarz opisze ze pacjent jest w zlym stanie psychicznym bo tego nie mozna poprzec zadnymi wynikami bo w chorobie tarczycy zadne wyniki badan nie sa w stanie okreslic tego. ja na komisji poziom hormonow juz mialam w normie a do zycie i do pracy sie nie nadawalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takatam7
hala46- Trzymaj się jutro i przez te wszystkie dni. Wracaj szybko i odezwij się jak wrócisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrolina79
Witajcie! Kochani! Ja mam podobną sytucję jak niektóre osoby tutaj na forum. Mam guza tarczycy, ale nie mam ani niedoczynności ani nadczynności. Dzisiaj miałam wyniki biopsji i zmiana jest łagodna. Tak jak Lojka tutaj mam lekko skierowany guz w stronę tchawicy. Dlatego mam mieć RTG szyi, by zobaczyć co tam się dzieje i jak to wygląda. Aha i mam prolaktynę ponad normę. Mam zrobić makro-PRL. Dla mnie wycięcie do ostateczność, bo jednak moja tarczyca funkcjonuje dobrze, tylko jest na niej guz. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrolina79
Witajcie! Kochani! Ja mam podobną sytucję jak niektóre osoby tutaj na forum. Mam guza tarczycy, ale nie mam ani niedoczynności ani nadczynności. Dzisiaj miałam wyniki biopsji i zmiana jest łagodna. Tak jak Lojka tutaj mam lekko skierowany guz w stronę tchawicy. Dlatego mam mieć RTG szyi, by zobaczyć co tam się dzieje i jak to wygląda. Aha i mam prolaktynę ponad normę. Mam zrobić makro-PRL. Dla mnie wycięcie do ostateczność, bo jednak moja tarczyca funkcjonuje dobrze, tylko jest na niej guz. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×