Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agisek27

Witaminy dla kobiet w ciąży zalecane przez lekarzy

Polecane posty

Gość 521
hmm.. mnie mój lekarz nic nie polecił brać kazał jedynie jeść dużo owoców i warzyw i na każdej wizycie podkreśla te zalecenia z wit. biorę więc tylko folik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolora
widać że feminatal cieszy się dobrą sławą, a co sądzicie o vita-minerze prenatal, albo vita-min plus mama, są dużo tańsze a nie koniecznie gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
Hej!!! ja biorę Vita-Miner Prenatal i jest dobry, ale jak biorę go codziennie to mi słabo się robi (chyba od nadmiaru witamin), więc lekarka powiedziała, że spokojnie można je brac co drugi dzień. Jest dużo tańszy, więc uważam, że nie trzeba przepłacac:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tenea
a co myslicie o Pharmatonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz nie ma w oczach laboratorium więc jeden zaleca brać a drugi nie. Witamin nie da się przedawkować (o ile bierze się je zgodnie z instruckją). Zgadza się, ze lepiej przyjmować w warzywach witaminy, ale jest zima, więc gdzie są te warzywa??? A kolejną kwestia jest fakt, że w warzywach i owocach jest obecnie wiecej chemi niż w witaminach z apteki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annmama
Witam wszystkie mamusie:) Jestem w ciąży i jestem strasznie szczęśliwa:) Biorę Prenatal Complex bo ma imbir i nie wymiotuje, a w kolejnych trymestrach będę brała Classica. Wiem, ze 90 tabletek kosztuje ok. 35zł i ma jako jedyne witaminki mają JOD, WITAMINĘ D3, ŻELAZO I WAPŃ w dawkach potrzebnych dla mnie i mojego maluszka. Mamusie uważam, że femibion czy tam feminata;l jest rozreklamowany, ale zobaczcie skład i cenę. A jak macie dobre wyniki to najlepiej nic nie brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njhhdjskslala
Glupota. Mieszkam za granica, mam dobre wyniki i zaden lekarz nie proponowal nawet przepisywania jakichkolwiek pigul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
zdecydowanie Feminatal N dziewczyny gdyby nie było takiej potrzeby zaden lekarz nie zalecałby witamin w okresie ciązy!!! o losie, co za naiwnosc, zejdz na ziemie, albo lepiej, popatrz sobie na biureczko lekarza, jakich firm reklamowki tam ma:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niewiedząca Ania
Czy któraś z mam brała Centrum Materne? Napiszcie, bo zastanawiam się nad kupnem i chyba sobie ją kupię. Słyszałam sporo dobrych opinii na temat tego suplementu. Poza tym jego skład jest odpowiednio dostosowany do potrzeb kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrminaN
Kupuj Materne, ja w ciąży też brałam. Lekarz kazał mi przyjmować witaminy, wiec postanowiłam brać te. Kup, ja ze swojej strony polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegra_1604
ja biorę Ladee Vit bo tam jest naprawdę wszytko i żelazo i kwas foliowy i magnez i nie muszę brać już żadnych innych piguł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegra_1604
njhhdjskslala no właśnie masz dobre wyniki i nie musisz, ale inne mamy mogą mieć gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem w 6 miesiącu i od 3 miesięcy biorę ladeevit zalecenie lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uważam że jak mam brać np. tylko magnez bo łapią mnie skurcze to już równie dobrze mogę brać kompleks witaminowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ciebie popieram bo lepiej jedną na wszystko bo skąd możesz wiedzieć jakie braki będziesz miała za chwilę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A są takie suplementy co zawierają wszystko w sobie? Jeśli tak to polećcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania.doradca.ladeevit
"gość ja uważam że jak mam brać np. tylko magnez bo łapią mnie skurcze to już równie dobrze mogę brać kompleks witaminowy" Przyjmując zestaw witamin masz pewność, że niczego Ci nie zabraknie oraz że nie doprowadzisz do hiperwitaminozy (co może się zdarzyć, jeśli przyjmujemy kilka różnych preparatów wg własnego uznania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nie powinno się brać wg własnego uznania i nie powinno się bezgranicznie ufać panią w aptece. czasem mam wrażenie że nie znają się na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Medycyna komórkowa Dr Rath Femicell dla kobiet Femicell jest dietetycznym środkiem odżywczym uzupełniającym codzienną dietę w witaminy i składniki mineralne, jak również fitoestrogeny, wspomagające przemianę materii kobiet na poziomie komórkowym. WŁAŚCIWOŚCI FORMUŁY: Kobiecy organizm charakteryzuje się szczególnym zapotrzebowaniem na określone składniki odżywcze, zapotrzebowanie to zmienia się wraz z upływem czasu i na skutek procesów zachodzących w ciele kobiety. Menstruacja, ciąża, poród i karmienie wpływają na fizjologię i psychikę kobiety. W późniejszych latach wejście w okres menopauzalny powoduje duże zmiany fizyczne, psychiczne i mentalne w życiu kobiet. Naturalną konsekwencją tych procesów są zmiany w metabolizmie. Femicell? jest środkiem odżywczym, który już na poziomie komórkowym wpływa korzystnie na najważniejsze aspekty kobiecej fizjologii. W Formule zawarte zostały wszystkie specyficzne, synergicznie działające składniki odżywcze niezbędne dla kobiecego metabolizmu podczas menstruacji, ciąży, czy menopauzy.Składniki odżywcze zawarte w Femicell? wspomagają również zdrową funkcję systemu nerwowego. Witamina B6, cholina i witamina C są niezbędne dla procesów wydzielania i funkcji neuroprzekaźników. Inozytol, cholina, fosfatydyloseryna, witamina B6 oraz witamina C wspomagają procesy regeneracji i funkcji komórek nerwowych. Jod i izoflawony sojowe wpływają na te czynności komórkowe, które powiązane są z funkcją tarczycy i usprawnieniem procesów umysłowych.Za regulację szeregu procesów przemiany materii w kobiecym organizmie odpowiedzialne są różne hormony. W procesie metabolizmu hormonów niezbędne są witaminy: B5, B6 oraz C, także jod i izoflawony sojowe.System immunologiczny kobiety może zostać osłabiony w poszczególnych fazach fizjologicznych, takich jak: menstruacja, czy ciąża. Składniki odżywcze – przede wszystkim witamina C, witaminy grupy B, witamina E, selen i izoflawony wspomagają i stabilizują funkcje systemu immunologicznego.Kluczem do dobrze funkcjonującego systemu krążenia są odpowiednie składniki odżywcze. Na zachowanie prawidłowej budowy i funkcji naczyń krwionośnych wpływają witamina C, kwas foliowy, witamina B6, witamina E, selen oraz izoflawony sojowe.Femicell? jest programem komórkowych składników odżywczych, który wraz z Formułą podstawową Vitacor Plus? wspomaga komórkową i hormonalną równowagę organizmu kobiecego. SPOSÓB UŻYCIA: U dorosłych zaleca się przyjmowanie dziennej dawki Femicell? wraz z posiłkami, popijając płynami. W ten sposób składniki odżywcze są optymalnie wchłaniane i ich ilość we krwi może być utrzymywana na równym poziomie w ciągu dnia. DAWKOWANIE: dorośli:2 x dziennie 1 kapsułkaOpakowanie zawiera 60 kapsułek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cegiełka 34
Dziewczyny jestem w 23tygodniu ciąży i tak się zastanawiam czy sama mogę sobie kupić żelazo i wapń żeby wzmacniać organizm. Co sądzicie na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka303
Sama to możesz jedynie kupić kwas foliowy bo jest najważniejszy dla kobiet, którym zdrowie dziecka leży na sercu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olikka
Uważajcie z witaminą A, bo podobno może spowodować wady, zresztą nadmiar każdej witaminy może zaszkodzić, jedynie kwas foliowy jest bezpieczny i niezbędny dla rozwoju płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przez dwa miesiace lekarz dawałam mi próbki witaminy o nazwie pregnaker ostatnio na wizycie mowi do mnie że już mu sie skończyły i nie ma więc mam sobie kupić jakie chce on nie zaleca konkretnej firmy bo wszystko jest na jedno kopyto kupiłam sobie falvit mama w pierwszej ciąży brałam i ok i do tego tanie jak barszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nogi za pas
Jeszcze są fajne witaminy z magnezem prenalen, ja je brałam pod koniec ciąży bo miałam takie skurcze nóg, że nie szło wytrzymać, muszę przyznać, że odczuwałam ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasandrra
Najważniejszym jest to żeby jeszcze przed zajściem w ciążę zacząć brać kwas foliowy, reszta witamin już nie jest tak istotna. zresztą zdrowa dieta wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbyt duża suplementacja witamin powoduje nienaturalnie duzy przyrost płodu, jak wiadomo lekarze ginekolodzy nagminnie polecali pewien preparat- zresztą wymieniony nieco wyżej, i kobiety rodziły duże wręcz ogromne dzieci, i było to obserwowane i kobiet wieloródek- róznica miedzy dziecmi gdy kobieta nie przyjmowała tych witamin- wynosiła nawet 1.800kg :o i nie jest to zdrowe la dziecka. Lepiej urodzić 3kg dziecko którego waga jest wynikiem normalnego, żywienia niż 4-4.800kg noworodka który wage zyskał od nafaszerowania witaminami. Tak wiec radze uwazac na zestawy witamin gdzie proporcje sa x2 w stosunku do zalecanej dziennej dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem zwolenniczką suplementacji w trakcie ciąży, bo niestety w naturalny sposób nie da się dostarczyć wszystkich potrzebnych składników. Ginekolog polecił mi bardzo fajny suplement - Pharmaton Matruelle. Jedna tabletka zawiera witaminy, minerały i kwas DHA. Dodatkowym jego atutem jest przyjemny czekoladowy zapach, mniam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weźcie pod uwagę, że poranne młdości i wymioty, a także częste wizyty w toalecie (ucisk na pęcherz) powodują wypłukiwanie z organizmu cennych mikroelementów. Ja przyjmowałam witaminy w tabletkach, ponieważ moja dieta była niepełna. Jeśli odżywiacie się zgodnie ze standardem racjonalnego żywienia to nie potrzebujecie tabletek. Oczywiście ważny jest kwas foliowy, tran lub kapsułki z omega-3 i DHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×