Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość kaja008
Zazdroszczę tym, którzy mieli znieczulenie przy kanałowym. Jak ja poprosiłam o nie to dentystka mi powiedziała, że kanałowego ze znieczuleniem się nie robi ogólnie bo musi widzieć reakcję pacjenta i musi wiedzieć czy dobrze robi. No fakt rozumiem. Ale kto by chciał mieć czyszczonego i nakłutego trzema igłami zęba na żywca? Po tym horrorze przez pół dnia nie mogłam z nikim gadać, bo zaraz płakałam. Nie z bólu. Moje nerwy były w strzępkach... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mary1981
Witam -byłam ponownie u stomatologa niestety zęba nie dało się uratować :( na obecną chwilę mam dosyć jakiegokolwiek dentysty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dziwne co piszecie.Zeba kanalowo leczy sie w znieczuleniu na jednej wizycie,nie trzeba wcale cierpiec bo do tego sluzy endometr by pomierzyl kanaly.Niewiem gdzie sie leczycie,ale poisywane przez was metody sa zacofane,medycyna idzie na przod tak samo jak stomatologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie nie jest tak zle, po otwarciu zeba bardzo bolalo - byl zywy - wiec dostalam znieczulenie domiazgowe czyli bez igly, dentystka po prostu wpuscila na miazge kilka kropel plynu i bol jak reka odjal plus nie mialam uczucia odretwienia ktore ponoc(nigdy przedtem znieczulenia nie bralam) jest uciazliwe i nieprzyjmne, zaraz po wizycie moglam pic jesc i nic mnie nie bolalo, zeby nie bylo tak rozowo to mialam jeden kanal przytkany ale po kilkudziesieciu! minutach udalo sie go udroznic, takze spedzilam na fotelu tyle czasu ze po wszystkim nie umialam zamknac buzi;), za tydzien ide na odbudowe zeba a potem drugi czeka w kolejce do kanalowki ale teraz juz sie nie boje, najwazniejsze to przed rozejrzec sie za dentysta ktorego ktos po kanalowce Wam poleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalowe leczenie powinno robic sie na jednej wizycie bo teraz tak sie leczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja008
Na jednej wizycie? Hmm. Ciekawe. Ja idę jutro do swojej dentystki już piąty raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jednej 2 godzinnej
tak na jednej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 90be
Ja jestem po drugiej wizycie, a jeszcze nie miałam grzebania w kanałach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam mieć leczoną kanałowo ósemkę (po prawej stronie żuchwy). W moim przypadku dystans czasowy między założeniem trucizny a leczeniem kanałowym to dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anicia1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razr1
Słuchajcie jakis czas teemu poszedłem do dentysty z bólem zęba... Lekarz stwierdził, że ząb trzeba leczyc kanałowo.. troche sie przestraszyłem ale cóż zaczął go rozwiercać i przeczyścił kanały ( dolna prawa szóśtka) TO NIC NIE BOLI nie miałem znieczulenia.. Później lekarz kazał mi zrobić zdjecie i przyjsc za kilka dni. Byłem wczoraj wyczyscil mi i uformowal kanały wstawil 4 cwieki i zalał kanały jas taka masa TO TEZ NIC NIE BOLALO !! poczym wstawil fleczer i teraz mam za 2 tygodnie przyjsc i wstawic juz plombe i obbdowac koronke zęba !! Do wszytskich którzy sie boja !! Leczenie kanałowe nie boli tylko takie troche dziwnie uczucie jak czysci kanały ale to wszytsko ! Pozdrawiam wszytskich !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzechu
Witam!No i stało się. 2 dni temu byłem na kanałowym. NIC NIE BOLAŁO!:) Oczywiście wziąłem znieczulenie. Nawet nie zauważyłem, kiedy Pani stomatolog zaczęła mi czyścić kanały. Duży o tym czytałem i wiele mnie straszono, a okazało się, że nie ma czym. Bałem się, że ząb będzie fest bolał, jak znieczulenie przestanie działać.Kupiłem sobie tabletki przeciwbółowe, ale nie jest tak źle.Oczywiście boli przy gryzieniu, ale to było do przewidzenia po takiej ingerencji. Za 2 tyg. mam drugą wizytę. Już taką bardziej kontrolną i dokończeniową i po sprawie:P Nie miałem też tego zęba zatruwanego! I wygląda na to, że skończy się jeśli chodzi o niego na 2 wizytach. Ale wiadome jest, że wszystko zależy od tego w jakim stanie był ząb przed leczeniem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muchomorek8
ósemek nie leczy się kanałowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka XDe
hej ja też idę do dentysty dzisiaj boje panicznie bo mam robione zęba kanałowego mikroskopijnie robię konto a nie umiem nic nieprzychudzi na emalia i chciałabym żebyście dzisiaj jak najszybciej napisali czy to boli jak to uczycie posuszcie bo mnie strach zżera pomocy !!!!!!!!! :.................. boje się pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka XDe
Hej ja też idę do dentysty ale leczenie kanałowe mikroskopijne pomocy mi bo nie wiem czy to boli czy wytrzymam czy znieczulenie boli jakie to jest uczucie proszę bardzo i to bardzo się boje nie umie zrobić konta bo nic mi nie przychodzi na E-maila proszę idę dzisiaj odpiszcie dzisiaj proszę boje się bardziej niż Sawa tak sądzę boje się :............ boje się :..................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muchomorek8
mikroskop tylko ulatwia sprawę bo widać lepiej kanały i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka XDe
Ja już po nic nie bolało nic zupełnie nic nie bójcie się ja już pokonałam swój strach było oki i nic nie boli a ni przed a ni po jak znieczulenie przestanie działać nie bać się :***************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz95
ja jestem w trakcie leczenia kanalowego... mialem byc u dentystki w listopadzie ubieglego roku ale spanikowalem i do dzis nie poszlem... mam wizyte na 2 lipca i panicznie sie boje bo mam traumatyczne przezycia z pazdziernika... zatruwala mi 2 razy zab bo przy czyszczeniu strasznie bolalo a znieczulenie dzialalo po wyjsciu z gabinetu a nie w trakcie leczenia ;( dlatego musialem miec zdjecie z narzedziami tzn. wsadzila mi w kanaly te igielki i zrobila rtg. to byl najgorszy bol i sie poryczalem na fotelu bo znieczulenie znowu nie zadzialalo!!! ale teraz mam taki stres jak cholera i mam wrazenie ze padne ze strachu... a chce miec wyleczonego zeba bo w sierpniu wyjezdzam i chce byc caly zdrowy zeby nie popsuc se wakacji ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka XDe
mariusz95 nie bój się ja miałam leczonego zęba kanałowo we piątek bałam się aż prawie się popłakałam u dentysty w poczekalni weszłam no i siadłam na fotel dostałam znieczulenie było lekkie ukłucie ale wystarczy mocno ścisnąć ręce i po sprawie a potem ci mówię że pikuś nic nie czujesz a jak miałam robione zdjęcie to w Kędzierzynie-Koźlu też nic nie bolało a żeby zrobić zdjęcie nie wkładała się żadnych igieł nie bój się dodatkowo jesteś chłopakiem a ja dziewczyną mnie nie bolało to ty już nic nie poczujesz może jakieś lekkie ukłucie nie bójj się a i jeszcze co napisałeś ze dawno powinieneś być u dentysty to nie zwlekaj ząb to skarpa mówię ci są najważniejsze wszystkie choroby biorą się z zęba ja zapłaciłam 610 zł bez borowania ale ja miałam leczenie kanałowe mikroskopijne więc .. hmmm a i jeszcze bo zabiegu nic mnie nie bolało więc nie bój się :) jedynie co boli to szczęka :P bo trzeba ciągle mieć otwartą ..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaakakkkjedna
zazdroszczę tym co mieli kanałowe na jednej wizycie!!! ja byłam już na 3 i chyba dopiero jestem w połowie.... :-( bo dentystka powiedziała ostatnio że myśli że jeszcze 2 wizyty i skończy!! Niby nic nie boli bo ząb martwy ale wiadomo nie jest to nic przyjemnego!! A ostatnio to jak mi robiła tego biednego zeba ( górna 6) to w pewnym momencie zabolały mnie ale inne zęby po obu stronach górnej szczęki!!! a najbardziej to przeraziło mnie że spiłowała mi prawie połowę zęba!!!! Chyba zmienię dentystę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka XDe
radze zmienić dentystę ja miałam tak 1.zatrucie zęba i chodzenie z tym przez tydzień 2.mierzenie kanałków okazało się że nie potrafi się dostać do 4 kanałka i murze mieć mikroskopijne leczenie 3. leczenie kanałoe nic nie boli tak podsumować to miałam 3 wizyt pozdrawiam i trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolai78
zęby kanalowo leczy się na jednej wizycie,jest drożej ale nic sie nie truje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka XDe
moim zdaniem lepiej zatruwać nerw się lepiej zatruje i nie będzie bolał takie jest moje zdanie !!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaakakkkjedna
ja miałam zatruwanego choć ząb był martwy i nie było takiej potrzeby a na 2 kolejnych wizytach czyszczenie kanałów i za każdym razem inny lek.po założeniu tego 2 leku mam chodzić z tym miesiąc. Nie spodziewałam się ze trzeba będzie aż 5 wizyt bo podobno w najlepszym wypadku czekają mnie jeszcze 2!!1 :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolai78
Medycyna poszła do przodu i zębów się nie zatrówa teraz to stara metoda zacofanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka XDe
moim zdanie zatruwanie jest pewniejsze i wiadome że ból będzie mniejszy ja i tak już zapłaciłam fortunę 610zł kanałowe mikroskopijne i nic nie bolało a miałam zatruwanego na pewno nasi rodzice w większości mieli zatruwanego i dlatego dzieci też tym sposobem leczy kanałowe ponieważ jest sprawdzone ...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolai78
Nie rozśmieszaj mnie,nasi rodzice mieli tak leczone bo kiedyś była taka metoda a teraz medycyna się rozwinęła i leczy się nowocześnie bez żadnego zatruwania bo to wcale dobre nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka XDe
wiesz ja tam ochoty nie mam żeby cię rozśmieszać tylko pisze jak u mnie to jest.. więc... mam bardzo dobry dentystów i się ciesze że tacy są oczywiście tam też robią zapewne bez zatruwania a że mi tak robili to tylko pisze bo po to jest te forum żeby napisać jak kto miał więc nie mam zamiaru tłumaczyć się tobie hmmm . tylko powiem że tak robili naszym rodzicom i zapewne to nie jest złe dla leczenia naszych zębów ponieważ mi robili z zatruwaniem nic nie bolało po też nic i teraz też nie boli i nie będzie !!!!!!!!!!!!! jak mi tak zrobili i nic mi nie jest to wiec niemów że dobre to nie jest !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolai78
Poprostu są nowoczesne metody i nie trzeba zatruwac tylko wystarczy znieczulić i też nic nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka XDe
oczywiście i też pod względem jak kto chce !!! :) do zobaczenie i miłych wakacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×